Milline pulsikell?

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
montes
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 18. 08. 2010. 11:50

Milline pulsikell?

Postitus Postitas montes » 13. 06. 2011. 08:50

Tere!

Ehk mõni teadjam tegelane soovitaks harrastajale sobivat pulsikella. Vaatasin pulsikell.ee'st nad kõik läbi ja selgus et algul plaantid cs300't pole mõtet osta kuna puudub ringiaegade salvestamise võimalus. Spordialad millega tegelen on rattasõit (enamasti maantee) ja rulluisk. Ringiaegade salvestamine oleks just rulluisutamise seisukohalt vajalik. Kadentsiandurit otseselt vajalikuks ei pea. Kell võiks lugeda pulssi, kaloreid ringe, arvestada erinevaid pulsitsoone ja mis kõige olulisem, treeninguandmeid võiks saada laadida arvutisse mingil kujul. Gps funktsioon pole üldse oluline. Endale jäid silma peale 300cs äralangemist garmin FR60 HRM ja FR60 Bundle. Hinnavahe neil üsna kopsakas. Kui selle hinnavahe põhjustab ainult jooksuandur siis seda pole mul kindlasti vaja. Üldiselt võiks kella hind jääda alla 150 euri.

Pikk jutt loll jutt

Ette tänades!

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas suuroja » 13. 06. 2011. 09:08

siis võta Polar RS300X

http://polar.mefo.ee/index.php?option=c ... &Itemid=26


kui tahad gps-toe juurde saada, siis mingi 500 eeku vana raha kallim RS300X G1 on väga broo.

Sobib hästi ka talvel suusa juurde.

tõsi, reljeefi välja ei joonista, kuid viimane pole ka väga oluline, kui just ise võistluseid ei korralda.


ning letihinnast küsi ikka korralikku soodukat. Kes kaubast lahti tahab saada, see ale ka pakub.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas siim_s » 13. 06. 2011. 09:40

garmin fr60 on ka väga asjalik, eriti sellise raha eest. soovi korral saad hiljem kiiruse/kadentsianduri juurde osta, et ratta peal kiirust mõõta. Garmini teenindusega ka väga hea kogemus: peale garantiiaja lõppu vahetati surnud akuga kell (FR 405) lihtsalt uue vastu ümber.

montes
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 18. 08. 2010. 11:50

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas montes » 13. 06. 2011. 10:14

Kas Polar RS300x'ga pean lisaks ostma weblink jubina (35 euri) et andmeid arvutisse salvestada. Garmin FR60HRM vist saab sellega ise hakkama?

kkim
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 03. 06. 2009. 22:18

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas kkim » 13. 06. 2011. 13:49

suuroja kirjutas:siis võta Polar RS300X
Seda valikut omalt poolt ei kiidaks. Soovitan valida mõne digitaalse andmeedastusega (andmete vahetus pulsivöö ja kella vahel) isendi. Mul on omal vanast ajast analoogedastusega RS200 (s.o. põmst sama nagu RS300, ainult et GPS andurit ei saa külge ühendada ning arvutiga suhtlemiseks tarvitab sonic linki). Sooja, kuiva ja tuulise ilmaga peksab ratta seljas ja uisutades suurema osa ajast segast, riietesse tekkiv staatiline elekter tekitab hulgaliselt häireid. Niiske ilmaga OK. Joostes valdavalt OK (ntx. kõrgepingeliinide läheduses läheb lolliks). Talvel suusatades OK. Ühesõnaga: kombinatsioon suur kiirus, madal õhuniiskus ja kõrge õhutemperatuur muudavad selle asjakese suhteliselt mõttetuks.

värv
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 18. 06. 2006. 19:23

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas värv » 13. 06. 2011. 15:07

montes kirjutas:Kas Polar RS300x'ga pean lisaks ostma weblink jubina (35 euri) et andmeid arvutisse salvestada. Garmin FR60HRM vist saab sellega ise hakkama?
Jah, Garminil midagi juurde ostma ei pea, et andmed arvutisse saaks. USB pulk on kaasas ja andmed saadetakse automaatselt Garmini veebikeskkonda, kust on lihtne oma treeninguid näiteks sõpradega jagada. Minu jaoks on see suur pluss, pole hirmu, et andmed kuskile ära kaovad. FR60 on täitsa korralik lihtne pulsikell.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas suuroja » 13. 06. 2011. 15:27

kkim kirjutas: Sooja, kuiva ja tuulise ilmaga peksab ratta seljas ja uisutades suurema osa ajast segast, riietesse tekkiv staatiline elekter tekitab hulgaliselt häireid. Niiske ilmaga OK. Joostes valdavalt OK (ntx. kõrgepingeliinide läheduses läheb lolliks). Talvel suusatades OK. Ühesõnaga: kombinatsioon suur kiirus, madal õhuniiskus ja kõrge õhutemperatuur muudavad selle asjakese suhteliselt mõttetuks.
see rohkem vast ikka konkreetse kella probleem. segast peksab siis kui sul pulsivöö on hooldamata, patarei tühi jms. mul laup maratonil +31 töötas laitmatult. mul seni vaid paaril korral liigmadalat pulssi näidanud, kuid tean täpselt, et eelneva treeingu lõpus ununes vöö autosse vms - st jäi koheselt pesemata.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

kkim
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 03. 06. 2009. 22:18

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas kkim » 13. 06. 2011. 22:49

suuroja kirjutas:see rohkem vast ikka konkreetse kella probleem. segast peksab siis kui sul pulsivöö on hooldamata, patarei tühi jms. mul laup maratonil +31 töötas laitmatult. mul seni vaid paaril korral liigmadalat pulssi näidanud, kuid tean täpselt, et eelneva treeingu lõpus ununes vöö autosse vms - st jäi koheselt pesemata.
Rõõm kuulda, et Sul korralikult töötab. Aga küsimus ei ole siiski minu vigases (või hooldamata ja tühja patareiga vöös) ja Sinu korras kellas. Häired on kahjuks analoogandmeedastusega kellade tüüphäda. See, et Sul asi +31-ga maratonil korralikult töötas, on ka täiesti reeglipärane. Higistasid korralikult, riided olid seljas niisked ning siis pole ka staatikast tingitud häireid. Ma käin näiteks regulaarselt rattaga tööle, s.t. veeren vähemasti töölemineku otsa madala pulsiga ning higistan väga vähe. Ühe otsa sõiduaeg enamsti sinna tunni kanti. Kui juhtub kuiv, kuum ja vastutuulega ilm olema, siis näitab kell esimesed pool tundi täielikku jahu (pulss ca 120-180% maksimumist jms.). Hetkeks aitab see, kui sõidusärk saatjast eemale tõmmata, teine variant on saatjal kätt peal hoida. Eriline rõõm selline sõit ei ole ning abi on sellest ka ainult mõneks sekundiks. Kui särk seljas niiskeks sõita, siis hakkab ka kell adekvaatseid numbreid näitama.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11869
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas erikr » 13. 06. 2011. 23:24

Leota pulsoka vöö enne pealepanekut korralikult läbi. Ja pane peale piisava pinguga. Mul on oldskool S720i ja eelnimetatud protseduuride korral ei pane isegi +33-ga 330KV liini all segast lotendava 100% polyester rattasärgi all.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

kkim
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 03. 06. 2009. 22:18

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas kkim » 13. 06. 2011. 23:56

erikr kirjutas:Leota pulsoka vöö enne pealepanekut korralikult läbi. Ja pane peale piisava pinguga. Mul on oldskool S720i ja eelnimetatud protseduuride korral ei pane isegi +33-ga 330KV liini all segast lotendava 100% polyester rattasärgi all.
Tänud nõuande eest. Eks ma proovin siis paremini leotada:-) Senini kontaktpinnad kraani all märjaks teinud, aga edaspidi panen vöö juba eelmisel õhtul likku:-)

Nagu näha on Polaril uus agregaat väljas, mis mõistab härevabalt toimetada nii maal kui vees.

yasaka8
Rattur
Postitusi: 29
Liitunud: 06. 10. 2009. 14:19

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas yasaka8 » 14. 06. 2011. 09:37

kkim kirjutas:
suuroja kirjutas:see rohkem vast ikka konkreetse kella probleem. segast peksab siis kui sul pulsivöö on hooldamata, patarei tühi jms. mul laup maratonil +31 töötas laitmatult. mul seni vaid paaril korral liigmadalat pulssi näidanud, kuid tean täpselt, et eelneva treeingu lõpus ununes vöö autosse vms - st jäi koheselt pesemata.
Rõõm kuulda, et Sul korralikult töötab. Aga küsimus ei ole siiski minu vigases (või hooldamata ja tühja patareiga vöös) ja Sinu korras kellas. Häired on kahjuks analoogandmeedastusega kellade tüüphäda. See, et Sul asi +31-ga maratonil korralikult töötas, on ka täiesti reeglipärane. Higistasid korralikult, riided olid seljas niisked ning siis pole ka staatikast tingitud häireid. Ma käin näiteks regulaarselt rattaga tööle, s.t. veeren vähemasti töölemineku otsa madala pulsiga ning higistan väga vähe. Ühe otsa sõiduaeg enamsti sinna tunni kanti. Kui juhtub kuiv, kuum ja vastutuulega ilm olema, siis näitab kell esimesed pool tundi täielikku jahu (pulss ca 120-180% maksimumist jms.). Hetkeks aitab see, kui sõidusärk saatjast eemale tõmmata, teine variant on saatjal kätt peal hoida. Eriline rõõm selline sõit ei ole ning abi on sellest ka ainult mõneks sekundiks. Kui särk seljas niiskeks sõita, siis hakkab ka kell adekvaatseid numbreid näitama.
Kuidas analoogedastusele staatika teistmoodi mõjub kui digisignaalile?

tripp
Rattur
Postitusi: 518
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas tripp » 14. 06. 2011. 09:53

kkim, vaheta vöö ära!!!
Sinu oma on vigane, ükski spordikell ei ole disainitud nii, et "esimesed pool tundi pulssi ei anna".
Mul on Polari F7 ja F6, pulsi signaali annavad täpselt iga särgi ja ilma ja tuulega.
Enne sõitu tuleb kontaktid märjaks teha.
Suures grupis pole sõitnud, seal võivad lihtsamad andurid vist tõesti segi minna.
Aga et lähen üksi metsa, vöö on korralikult peal ja pulssi ei leia - no pole olemas!

Teema-algatajale soovitaks aga kindlasti GPS kella.
Palju lõbusam kui lihtsalt pulsokas!
Mul on Garmini 405, seda vana mudelit ma ei soovita, bezeli (puutetundlik võru) on hirmus kapriisne.
Aga võta mõni uuem lapsehaigustest vaba sarnase funktsionaalsusega kell.

Kuidas sa näiteks automaatseid ringiaegu saad, kui gps-i pole?

Kasutaja avatar
v2lek
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 14. 06. 2011. 09:04

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas v2lek » 14. 06. 2011. 10:29

omal RS300X

Üldiselt rahul aga ülalpool mainitud hädad signaaliga kummitasid mindki.

Talvel suusatades, vahepeal ei näita midagi, siis näitab a la 210, mis seisab ees pikalt pikalt, siis näitab 60, mis püsib ka ees pikalt, siis ei näita midagi ... Päris nõme oli.

Vööd pesin iga kord peale kasutamist, niisutasin enne kasutamist, kevadel ka veel jupsis. Eelmine aasta velodes ei täheldanud selliseid jamasi - seega pesin vööd veel hoolikamalt, vahetasin patarei ära..

Aga trikk on selles et nüüd niisutan hulka rohkem kui varem. Sõna otseses mõttes pumpan selle rihma vett täis, see riidest osa - jooksva vee all pressin külgedelt peale ja lasen lahti, kordan, kordan, sisuliselt pumpan vett sinna riide taha. nii, et selga pannes vett niriseb. Tundub, et see aitab, enam pole justkui jukerdanud.

Nõme küll - eelmisel pulsokal, millel oli see plastist/kummist vöö, sel piisas ainult tatise näpuga yle elektroodide tõmmata ja funkas ideaalselt..

Edit:

Ahjaa, õel on sama kell - koos selle G1 gps anduriga. Mõttetuim asi ever - jube kaua võtab fixi, isegi harku metsa sissesõiduteel (see lai lai osa) suudab signaali ära kaotada, kell soovib siis ok vajutust, gps ise ei suutnud fixi ka uuesti kätte saada ja kellale näidata, kokkuvõttes rohkem jama kui asi väärt on ja usaldusväärsus on 0, kui sa just mööda heinamaad ei ralli. Lisaks andmeid sealt maha laadida ei saa, seega ainus kasu on et näitab kellas läbitud distantsi. velokompuuter on selleks aga oluliselt parem ja usaldusväärsem...

tripp
Rattur
Postitusi: 518
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas tripp » 14. 06. 2011. 10:39

v2lek kirjutas:Vööd pesin iga kord peale kasutamist, niisutasin enne kasutamist, kevadel ka veel jupsis. Eelmine aasta velodes ei täheldanud selliseid jamasi - seega pesin vööd veel hoolikamalt, vahetasin patarei ära..
See kellassepp, kes Eks kaubamajas Polari asju teeb, ütleb, et need tekstiilist vööd on kulumaterjal. Et elektroodid väsivad seal sees ära ja siis ei aita muud kui uus vöö. Tal on miski spets tester ka, millega ta neid kontrollib (ilmselt mõõdab lihtsalt takistust).

Niisiis:
http://polar.mefo.ee/index.php?option=c ... &Itemid=43
Ali Kellaäri - Eks Kaubamaja, Mustamäe tee 12, Telefon 6601078, GSM 5072444

Ma olen kõikidele Polari muredele sealt väikese raha eest lahendused leidnud.

tripp
Rattur
Postitusi: 518
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas tripp » 14. 06. 2011. 11:17

v2lek kirjutas:omal RS300X

Ahjaa, õel on sama kell - koos selle G1 gps anduriga. Mõttetuim asi ever - jube kaua võtab fixi, isegi harku metsa sissesõiduteel (see lai lai osa) suudab signaali ära kaotada, kell soovib siis ok vajutust, gps ise ei suutnud fixi ka uuesti kätte saada ja kellale näidata, kokkuvõttes rohkem jama kui asi väärt on ja usaldusväärsus on 0, kui sa just mööda heinamaad ei ralli. Lisaks andmeid sealt maha laadida ei saa, seega ainus kasu on et näitab kellas läbitud distantsi. velokompuuter on selleks aga oluliselt parem ja usaldusväärsem...
Garmin suudab end Harkus kenasti rajal hoida.
Siin on eilne ring sealsamas Harkus: http://connect.garmin.com/player/92322746
Tegemist on küll jooksuga, kiirus on väiksem kui rattal.

Mitte et Garmin kole täpne oleks.
Minu eilne track ütleb, et kiirus kõikus 4 min/km ja 6 min/km vahel.
Tegelikult jooksin väga ühtlaselt 4:50 min/km (ehk 12+ km/h) ja imetlesin, kuidas kell arvas, et ma lippan lagedal kiiresti ja puude all aeglaselt.
Kõrguse komponent on GPS-il hoopis puus.
Kell arvas, et ma kaotasin metsas täiesti lauge koha peal 50 m kõrgust...
Kuid kaugused on kokkuvõtteks väga hästi paigas ja track horisontaalsuunas üsna täpne.

Mulle GPS meeldib.
VAJA teda muidugi ei ole :)
Aga see siin on hobispordi foorum, jutt käibki vaid mulle-meeldib sorti pikenduste ümber. :)

Kasutaja avatar
v2lek
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 14. 06. 2011. 09:04

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas v2lek » 14. 06. 2011. 12:10

tripp kirjutas: Mulle GPS meeldib.
VAJA teda muidugi ei ole :)
Aga see siin on hobispordi foorum, jutt käibki vaid mulle-meeldib sorti pikenduste ümber. :)
Sellele ma ei vaidlegi vastu - aegajalt lükkan velole ka "päris" kepsu lenksupeale - garmin 60csx - Päris huvitav on vahest sedasi sõita, kaarti vaadata ette, ronida selle järgi kuskile, hiljem mahajoonistatud rada vaadata arvutist jms.

Lihtsalt see konkreetne polari gps andur on nii õnnetult välja kukkunud, et seda on targem mitte pruukida. Ainult närvi ajab mustaks ja kasu tast pole ..
Kuulu järgi olevat ka parem mudel olemas, aga see ei yhildu RS300X'iga AFAIR.

kkim
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 03. 06. 2009. 22:18

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas kkim » 14. 06. 2011. 22:39

tripp kirjutas:kkim, vaheta vöö ära!!!
Sinu oma on vigane, ükski spordikell ei ole disainitud nii, et "esimesed pool tundi pulssi ei anna".
Mul on Polari F7 ja F6, pulsi signaali annavad täpselt iga särgi ja ilma ja tuulega.
Enne sõitu tuleb kontaktid märjaks teha.
Suures grupis pole sõitnud, seal võivad lihtsamad andurid vist tõesti segi minna.
Aga et lähen üksi metsa, vöö on korralikult peal ja pulssi ei leia - no pole olemas!
Seda viimast (üksi metsas, vöö peal ja pulssi ei leia) pole ka minu kella ja vööga kordagi juhtunud:-) Nagu eelpool kirjutasin, siis probleemid ilmnevad kuumuse, kuivuse ja tugeva vastutuule ühismõjul maanteel sõites. Vöö vigane? Võib olla. Eks lasen kodanik Nauril üle kontrollida. Loodetavasti on lugu nii, nagu erikr kirjutas: ehk tahab vöö lihtsalt rohkem vett sisse saada ja ma pole oma lollusest mõistnud seda proovida. Kindlasti katsetan. Teatud tingimustes segast peksvatest analoogedastusega pulsokatest on siin foorumis ka varasemalt juttu olnud, mistap ma pole ainuke, kes sellega hädas on olnud. Suures grupis minu kogemuse põhjal signaalid üldiselt segi ei lähe, kuna signaalid on kodeeritud. Andurid tuleb enne gruppi ronimist kellaga ära paaritada, siis probleemi ei ole.

JannoR
Rattur
Postitusi: 176
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas JannoR » 18. 06. 2011. 22:54

v2lek kirjutas:
tripp kirjutas: Lihtsalt see konkreetne polari gps andur on nii õnnetult välja kukkunud, et seda on targem mitte pruukida. Ainult närvi ajab mustaks ja kasu tast pole ..
Minu poolt ka soe soovitus, et kui vähegi võimalik siis hoidke sellest Polari G1 jurast küll eemale. Signaali leidmine võtab terve igaviku, ka hõredate puude all kaotab selle ära, asukohainfo uuendamise sagedus on ka kõige paremal juhul piisavalt aeglane, et kõik teekõverused sirgeks tõmmata (st täiesti vale kiirus ja distants). Lisaks on nii pagana imelik mingit kobakat zgutina ümber käsivarre kanda.

Näide teisest äärmusest- viimased pool aastat kuulub minu sümpaatia Garmin Forerunner 405-le. Signaali korjab suht kiiresti üles, pole kordagi seda veel ka paksus metsas ära kaotanud (täpsus on muidugi väiksem ja eks ta midagi seal toimetab mida kasutaja ei näe). Kogu GPS kaadervärk on ilusti kella sees ilma lisavidinateta. Teed aga trenni ära, paned kella kapi peale ning tõmbab USB pulgaga juhtmevabalt andmed ilusti arvutisse. Jah, see puutetundlik bezel on vahel tujukas, aga ei midagi ületamatut.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas Mati » 19. 06. 2011. 10:33

Polaril on väljas (varsti ka müügis) uus GPS julla G5, mis on oluliselt kompaktsem ja kestab kauem. Eeldatavasti katäpsem kuivõrd kasutab SIRF III kiipi. Samas ei saa ma ka aru, miks siin räägitakse G1'st mis on juba ammu iganenud mudel. Vahepaeal ju G3 välja tulnud.

Mis puudtab pulsisignaali puudumisse esimese 20-30 min jooksul, siis siin võib olla tingitud teema faktist, et vöö on omadega õhtal. Omal oli selline teema WearLink vööga. Mefo's tsekati asi üle ja nii oligi, et oma aja ära elanud - elektroodid vigased, kuid kui vöö väga märjaks läheb, siis hakkab signaali andma. Uus vöö töötab nagu mishka kasvõi kuivalt peale pannes. Need pehmed vööd on kulumaterjal.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas Oliver » 19. 06. 2011. 16:48

Mati kirjutas:Need pehmed vööd on kulumaterjal.
Nii ta on ka minu kogemuse järgi. Seejuures kulumaterjal on vöö rihma osa, mida saab osta ilma nn saatjata (kahelt klemmilt lahti käiv väike elektrooniline jubin). Sellisel juhul jääb hinnaks ca 15.-, mis on kolm korda odavam kui komplektne vöö.

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas piffik » 25. 08. 2012. 20:51

Tõstaks teemat!

Otsin spordikella - läbi lugenud kõik selle foorumi vastavad teemad, sai välja valitud mõned tooted, mille vahel peaks lõppvaliku tegema, siis hulk välismaiseid foorumeid ja tootearvustusi ning jõudnud arusaamisele, et peab mõned baasasjad järgi küsima, enne kui midagi ostma hakkab.

Infoks niipalju, et seni paar aastat kasutanud odavat Sigma pulsokat, millelt hiljem andmed excelisse toksinud (palju neid sealt muidugi ei tule). Nüüd siis otsiks toodet, millel rohkem võimalusi oleks ning tarkvara, kus hiljem saaks mugavamalt analüüsida-planeerida. Ehk selgelt siis otsin spordikella sportlikke võimete parandamiseks, mitte tilulilu, millega saab vaid sõpradele kaardil näidata, kus rattaga sõitsin/suusatasin/jooksin.

Küsimus tekkiski, et kummale peaks rohkem valiku puhul rõhku panema, kas rauale või softile? Kas kõigil levinud tootjatel on soft piisav? Kas üldse "standardsofti" kasutatakse või mingeid veel profimaid programme? Ehk kas see on valiku puhul üldse oluline?

Tootjate osas tundub valik olevat Garmini, Polari ja Suunto vahel.
Garminit siin foorumis kiidetud küll, eriti hinna poolest, samas nõrgaks peetud treeningtarkvara. Kas seal toimunud arengud? Teiseks levinud muljeks on jäänud, et füsioloogia vallas Polari-Suuntoga võrreldav ei ole, jääb rohkem GPS-kellade arendajaks, mis mul rohkem teisejärguline.

Polarit siin vist kõige rohkem kiidetud, eriti just treeningprogrammi osas. Kas jätkuvalt teistest ees? Välismaistes foorumites kirutati Polarit ANT puudumise pärast, mis mõnede jaoks Polari automaatselt valikust välja jätab - umbes nagu Nokia androidiarmee vastu kaotusse jäänud. Kas see puudus on üldse mingi puudus, kas reaalselt peaks see olema Polarile miinus?

Suunto puhul juttu kõige vähem, samas arvamused/arvustused valdavalt positiivsed. Midagi negatiivset/positiivset Suunto kohta?

Pika jutu kokkuvõte - kas peaks mingi tootja automaatselt mingil põhjusel valikust välja jätma? Või otsida endale sobivas hinnaklassis parima võimalustega toode ja mure murtud?

Tänud igasuguse nõuande eest juba ette.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas serxx » 25. 08. 2012. 23:42

piffik kirjutas:Välismaistes foorumites kirutati Polarit ANT puudumise pärast.
ANT+ protokoll on hea lisa, kui soovid oma andureid rakendada ka mõne muu seadmega kasutamiseks (nagu Sony (Ericsson) androidiga telefonid). Hea näiteks siis, kui pulsikellas puudub GPS, siis saad oma tagataskus oleva telefoniga salvestada GPS tracki ja kõigi andurite info ka sinna juurde, samal ajal kui kell lenksul infot kuvab.

Kui eesmärk on kasutada seadet sellisena nagu ta on ja mingite eksperimenteerimistega kindlasti kunagi tegelema ei hakka (julgelt 90% kasutajaid kuulub siia alla ilmselt), siis ei ole mingit vahet, mis keelt seade ja andurid omavahel räägivad.

pruleone
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 05. 04. 2010. 14:30

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas pruleone » 26. 08. 2012. 10:34

ANT+ on oluline jah ainult siis kui soovid telefoni infot saata. See tähendab, et sul peab olema telefonis ka väärt soft, et mitte vaid kaarti näha.

Polaril olev ProTrainer on ses mõttes hea programm, et saad eelnevalt trenni ilusti paika panna ja pärast jälgid vaid kella, millal mis liigutusi pead tegema.
Üks mainitud toodetest eraldiseisev soft treeningute analüüsimiseks on FirstBeat Athlete. Lae alla uuri natukene.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 939
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas veloson » 26. 08. 2012. 16:23

piffik kirjutas: otsiks toodet, millel rohkem võimalusi oleks ning tarkvara, kus hiljem saaks mugavamalt analüüsida-planeerida.
Suunto on klienttarkvarast loobunud ja andmed pilve lükanud. Ava movescount.com ja sealt on näha, kuidas andmed esitatakse ning mida pakutakse.

Juhuslik avalik näidistreening:
http://www.movescount.com/moves/move6939878

Milliseid muutujaid või analüüsimudeleid vaja on? Kirjuta lahti, siis osatakse täpsemalt kommenteerida
Viimati muutis veloson, 26. 08. 2012. 21:54, muudetud 1 kord.
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt

RadameeS
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 13. 03. 2012. 15:44

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas RadameeS » 26. 08. 2012. 16:34

Tere

ei hakanud uut teemat tegema, kuna küsimus on võrdlemisi sarnane selle teema algataja omaga, ehk siis, et milline pulsikell?
Taustinfot siis: sõidan maastiku ratast (kolmapäevakud, järgmine aasta plaanis ka paar maratoni ette võtta), jooksen rahvajookse (järvejooksud, SEB, 2 silla jooks) ning eelmisel hooajal avastasin enda jaoks kõik meeldiva ühendava - triatloni. Triatloni tarbeks teen vahel ka MNT ratta treeningud kombineeritult jooksmisega.
Kui kellelgi leidub aega süveneda, siis võiks soovitada konkreetset toodet või öelda, millele tähelepanu pöörata, kui põhilisteks argumentideks oleksid töökindlus, kasutajamugavus ning mis siin salata, ka hind.
Minu nägemus oleks, et:
rattal on mul olemas spidokas, mis kuvab kiirust ning läbitud distantsi ning selle kõrvale sooviks kinnitada lenksule kella, mis ühilduks vööga rindkerel
Jooksma minnes kannaksin kella käe peal, eesmärgiga jälgida SLS (hetke, keskm, max) ning treeningu aega (koond, ringide/km kaupa);
rattatrenni tehes kinnitaksin kella lenksule/stemmile ja jälgin kellalt pulssi ja aega, spidokalt kiirust ja läbitud distantsi
triatlonil kinnitan vöö ujuma minnes rindkerele, kella kinnitan rattale, ujun ära, rattadistantsil sama seis, mis ainult rattatrenni tehes ja rattalt tulles võtan lenksult kella ja jooksma lähen kell käe peal.
Ehk siis kõik ühes :idea:
Jutt sai võibolla pisut keeruline, aga loodan, et väljendatud sain, milline oleks minu soov.
Kuna minu sooviks ei ole teabmisimedigividin, siis hinnaklass võiks jääda sinna 50 eur-i kanti.

Tänan ette asjalike soovituste eest.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas siim_s » 26. 08. 2012. 18:46

pruleone kirjutas: Polaril olev ProTrainer on ses mõttes hea programm, et saad eelnevalt trenni ilusti paika panna ja pärast jälgid vaid kella, millal mis liigutusi pead tegema.
Sama võimaldab ka Garmini veebirakendus. Oluline vahe Garmini ja Polari softi vahel ongi vist see, et garminil on põhiaur läinud veebirakenduse arendamisse ja arvutis olev programm on üsna väetike. Polaril seevastu on tugevam just desktop rakendus, kui ma õigesti aru olen saanud.

pruleone
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 05. 04. 2010. 14:30

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas pruleone » 26. 08. 2012. 20:17

Garmini osas targem, kas keegi oskab kommenteerida, kas Suuntol ka sellist treeningu eelplaneerimist pakutakse?

Aga Garmini puhul häirib mind see, et olemasoleva info kohaselt nende akud ei pea eriti palju vastu, st igapäevaseks kasutamiseks see kell ei kipu kõlbama. Aga võibolla on asjad muutunud.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas siim_s » 26. 08. 2012. 20:35

Kui sa GPS träkkimise välja lülitad, siis peab ilmselt samakaua kui teised kellad. Näiteks mu naisel garmini ilma gpsita kell (FR60 vist) pidas ca poolteist hooaega vastu. GPS on akuõgija ja sellest mööda ei pääse. Kui tahad, et see oleks kella sisse integreeritud (a la garmin või uus polar RC3 GPS), siis pead sõltuvalt treeningute tihedusest paar-kolm-neli korda nädalas kella laadima. Kui GPS seade on eraldi, siis pead seda eraldi seadet pea samatihti laadima. Kui GPSi pole, siis pole ka probleemi :)

tenotelgma
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 14. 06. 2012. 22:59

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas tenotelgma » 01. 10. 2012. 07:23

Ega ei tea millal või kus seda uut Polar RC3-e pakkuma hakatakse? =)

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas kapuuts » 01. 10. 2012. 08:51

pruleone kirjutas:Garmini osas targem, kas keegi oskab kommenteerida, kas Suuntol ka sellist treeningu eelplaneerimist pakutakse?

Aga Garmini puhul häirib mind see, et olemasoleva info kohaselt nende akud ei pea eriti palju vastu, st igapäevaseks kasutamiseks see kell ei kipu kõlbama. Aga võibolla on asjad muutunud.
Pole teiste kelladega kursis aga Garmin Edge 500-l peab küll aku kenasti vastu. Just siin mõned päevad tagasi olin pmst hommikust 10st kuni õhtu 5-6ni ratta seljas ja kell koos pulsikaga,gps ja muude vidinatega kogu aja sees ja aku kestvust oli veel koju jõudes kõvasti järgi. Üle poole pisut kui ma õieti mäletan

pruleone
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 05. 04. 2010. 14:30

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas pruleone » 01. 10. 2012. 18:08

tenotelgma kirjutas:Ega ei tea millal või kus seda uut Polar RC3-e pakkuma hakatakse? =)
Mine jaluta Veloplusi uksest sisse ja küsi endale 8)

tenotelgma
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 14. 06. 2012. 22:59

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas tenotelgma » 01. 10. 2012. 21:47

pruleone kirjutas:
tenotelgma kirjutas:Ega ei tea millal või kus seda uut Polar RC3-e pakkuma hakatakse? =)
Mine jaluta Veloplusi uksest sisse ja küsi endale 8)
netipoes neil kirjas ei ole veel seda igaljuhul.. huvitav kas hind jääb samaks nagu Soomes, 249 euri?

Kasutaja avatar
xlx
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 10. 03. 2011. 21:43

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas xlx » 02. 10. 2012. 06:45

Ma ei soovita Eestist osta, kohutavalt kallis. Ma sain oma pulsikella amazonist ca 100 eurot odavamalt, kui Eesti Garmini esindusest oleks saanud.

pruleone
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 05. 04. 2010. 14:30

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas pruleone » 03. 10. 2012. 22:19

Hinda ei tea aga just nägin seal seda kella (hinda ei uurinud).
Aga sa võid sellelt lingilt vaadata :)
http://www.veloplus.ee/et/toode/pulsike ... must-25982


Mis seis on välismaalt ostetud kella garantiiga?
Ja kas tutika kella hinna vahe oli 100 EUR-i?

Kasutaja avatar
xlx
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 10. 03. 2011. 21:43

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas xlx » 04. 10. 2012. 07:58

pruleone kirjutas: Mis seis on välismaalt ostetud kella garantiiga?
Ja kas tutika kella hinna vahe oli 100 EUR-i?
Minu kell läks maksma 180 eurot, seda koos postiga. Eestis maksab täpselt sama kell 299 eurot. Garantiiga on jah vist keerulisem, tuleb see Inglismaale tagasi saata aga samas, et säästa 120 eurot siis ma julgen võtta küll selle riski. Palju see saatminegi maksma läheb ca 20 eurot edasi-tagasi + ajakulu. Olles kokkupuutunud eelmise kellaga Garmin Eesti ühe (neid on vist Eestis kaks) esindusega siis jäi seal kompetentsusest minu arvates puudu ja ma hea meelega saadaks kella garantiisse loodetavasti suuremate asjatundjate kätte.
Kell, millest jutt käib on see: http://www.amazon.co.uk/Garmin-Forerunn ... 623&sr=8-1 (mina ostsin 135 naelaga, seal hinnad muutuvad päris tihti, kui midagi tellida peaks ootama ja võib saada oluliselt odavamalt). Ma julgen seda kella küll soovitada, kasutan nii rattal kui jooksus. Aku peab vastu ca 6 tundi GPS'iga töötades. Kasutuses olnud 4 kuud.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas raamimurdja » 04. 10. 2012. 08:04

pruleone kirjutas:Hinda ei tea aga just nägin seal seda kella (hinda ei uurinud).
Aga sa võid sellelt lingilt vaadata :)
http://www.veloplus.ee/et/toode/pulsike ... must-25982


Mis seis on välismaalt ostetud kella garantiiga?
Ja kas tutika kella hinna vahe oli 100 EUR-i?

Sinu antud link kahjuks ei avanenud aga aadressis käis läbi Polar RCX3 pulsikell.
Siinsed aga uurivad RC3 pulsikella saadavuse kohta :D , mida vist siiski Eestis veel ei pakuta.
Polar RC3 peaks olema siis esimene Polari pulsikell, kus integreeritud GPS andur.
Viimati muutis raamimurdja, 04. 10. 2012. 11:54, muudetud 1 kord.

pruleone
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 05. 04. 2010. 14:30

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas pruleone » 04. 10. 2012. 11:05

Krt, vabandust :), ajasin sel juhul mudelid ise segamini :)

Äärenurk
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 18. 01. 2011. 20:56

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas Äärenurk » 08. 10. 2012. 10:47

RadameeS kirjutas:Tere

ei hakanud uut teemat tegema, kuna küsimus on võrdlemisi sarnane selle teema algataja omaga, ehk siis, et milline pulsikell?
Taustinfot siis: sõidan maastiku ratast (kolmapäevakud, järgmine aasta plaanis ka paar maratoni ette võtta), jooksen rahvajookse (järvejooksud, SEB, 2 silla jooks) ning eelmisel hooajal avastasin enda jaoks kõik meeldiva ühendava - triatloni. Triatloni tarbeks teen vahel ka MNT ratta treeningud kombineeritult jooksmisega.
Kui kellelgi leidub aega süveneda, siis võiks soovitada konkreetset toodet või öelda, millele tähelepanu pöörata, kui põhilisteks argumentideks oleksid töökindlus, kasutajamugavus ning mis siin salata, ka hind.
Minu nägemus oleks, et:
rattal on mul olemas spidokas, mis kuvab kiirust ning läbitud distantsi ning selle kõrvale sooviks kinnitada lenksule kella, mis ühilduks vööga rindkerel
Jooksma minnes kannaksin kella käe peal, eesmärgiga jälgida SLS (hetke, keskm, max) ning treeningu aega (koond, ringide/km kaupa);
rattatrenni tehes kinnitaksin kella lenksule/stemmile ja jälgin kellalt pulssi ja aega, spidokalt kiirust ja läbitud distantsi
triatlonil kinnitan vöö ujuma minnes rindkerele, kella kinnitan rattale, ujun ära, rattadistantsil sama seis, mis ainult rattatrenni tehes ja rattalt tulles võtan lenksult kella ja jooksma lähen kell käe peal.
Ehk siis kõik ühes :idea:
Jutt sai võibolla pisut keeruline, aga loodan, et väljendatud sain, milline oleks minu soov.
Kuna minu sooviks ei ole teabmisimedigividin, siis hinnaklass võiks jääda sinna 50 eur-i kanti.

Tänan ette asjalike soovituste eest.
Kui ujumise ajal tahad ka numbreid näha, siis uuri, kas ülekanne vees toimib. Sellest, et kell on veekindel on üksi vähe. Näiteks Polari kõrgsageduslik digitaalne signaal vees ei levi. Madalama ülekandesagedusega kellad jälle toimivad.

rika
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 23. 08. 2011. 13:42

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas rika » 08. 10. 2012. 11:55

RC3 paraku ujumiseks ei sobi :(

quote from http://www.dcrainmaker.com/2012/09/pola ... depth.html:

" I’ve confirmed with Polar that they do not recommend you swim laps with the device, as the pressure of the water will likely cause a water incursion. This is inline with a similar watch, the Garmin FR110/FR210, which also is not recommended for swimming laps. Note that I state ‘laps’, but I’m implying any stroke-like activity that causes the watch to whack against the surface. Simply floating around a pool in the Caribbean drinking Mojito's is fine."

UkuVel
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 30. 05. 2012. 19:49

Re: Milline pulsikell?

Postitus Postitas UkuVel » 13. 10. 2012. 19:09

Paar päeva tagasi sai võetud ligi pulsokas nimega GPS NAVMASTER II REENA.
Minu jaoks täiesti ennekuulmatu bränd, lihtsalt jooksis netis teave ette. (Reklaamida pole mul antud toodet põhjust, lihtsalt üks odavam variant kella otsijaile juures).
Pulssi hakkas lugema kohe, kui vöö sai rinnakorvi ümber seotud, ei tatti, ..matti, ega märgamist. GPS toimis nii Männiku raba peal sörkides (seal, laudteedel, saavad puude ladvad kohati peakohal kokku, kui ka von Glehni tähetorni ümbruse mändide all).
Kui kedagi huvitab, siis pisut teadmist:
http://www.keilar.com/et/e-pood/pulsike ... r-ii-reena
http://www.produktinfo.conrad.com/daten ... I_NAV2.pdf

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”