Soovitage pulsikella

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
ahti
Rattur
Postitusi: 72
Liitunud: 17. 08. 2005. 20:54

Soovitage pulsikella

Postitus Postitas ahti » 20. 03. 2011. 19:57

Soov soetada endale pulsikell. Varem pole selliste asjadega kokkupuudet olnud. Ehk oskate soovitada millist oleks pulsokat soetada. Kasutama hakkakaks seda sõites maanteerattaga.
Endal on silma jäänud:
http://www.pulsikell.com/3/garmin-fr60- ... e//brand//
ja
http://www.pulsikell.com/3/suunto-t3d-l ... e//brand//
Hind võiks jääda alla 170 EUR.
Ahti
mob. 52 87173

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Soovitage pulsikella

Postitus Postitas siim_s » 20. 03. 2011. 21:32

mu naisel on mõlemad kellad olnud (praegu garmin). suunto oli keerulisema ülesehitusega (menüüd, info esitamine) ja seetõttu ei hakanud ta seda aktiivselt kasutama. garminit nüüd kasutab ja on vist rahul. konkreetsel suunto versioonil miinuseks ka see, et ekraanil on info mustal taustal, mis pole väga hästi loetav (kuigi välimuselt efektne). samas garmini taustavalgus on veidi nõrk (aga palju sa ikka pimedas maanteerattaga sõidad?)

Garmini puhul on plussiks ka nende asjalik veebikeskkond, kus saab hea ülevaate oma treeningutest. Andmete arvutisse laadimine on ka väga lihtsaks tehtud.

kokkuvõttes on garmin selle raha eest funktsionaalsuse osas üle, aga suuntol ilusam kell ja pikemaajalisema kogemusega tootja.

hybro
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 07. 09. 2009. 15:08

Re: Soovitage pulsikella

Postitus Postitas hybro » 20. 03. 2011. 22:07

Mul on kohe kohe vabanemas Gramin Forerunner 305 koos ratta lenkushoidja ja kadentsianduriga. väga mõnus on pärast kaardi pealt vaadata kus oled käinud.

Guudelda seda mudelit, paljude arvates hästi õnnestunud, tükk aega valisin ja olen siiamaani rahul olnud. Müün kuna järgmine rattakompuuter on tulemas võimsuseanduriga.

üks review siin:
http://www.dcrainmaker.com/2007/11/revi ... r-305.html
It never gets easier, you just go faster. Greg LeMond

ahti
Rattur
Postitusi: 72
Liitunud: 17. 08. 2005. 20:54

Re: Soovitage pulsikella

Postitus Postitas ahti » 20. 08. 2013. 09:02

Võtan oma paar aastat tagasi tehtud teema uuesti käsile. Kuna päevakorda on kerkinud taas pulsikella soetamine.
Hea kui see pulsikell asendaks ka jalgratta spidomeetrit(mõõdaks kiirust vahemaad jne).
Endale on silma jäänud järgmised pulsikellad:
Garmin Forerunner 110 http://www.pulsikell.com/tooted/forerun ... ulsikellad
Suunto Quest http://www.pulsikell.com/tooted/suunto- ... ulsikellad

Kumba nendest eelistada. Võib ka muid variante soovitada.
Pulsikella hinnaklass võiks olla kuni 250 EUR-i
Ahti
mob. 52 87173

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Soovitage pulsikella

Postitus Postitas Omiar » 20. 08. 2013. 19:38

Võta siis juba Garmin Edge 500 ja saad kõik vidinad mis võimalik. Seda saab edukalt ka käe peale panna, kuigi veidi suur ta on. Aga külmal ajal peidad nagunii varruka alla ära ja pole häda midagi.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Soovitage pulsikella

Postitus Postitas erikr » 20. 08. 2013. 19:41

Üks mu tuttav oli oma naisele mingi Forerunneri ostnud.
Ei olnud üldse rahul. Täpsemalt ei oska kommenteerida.
Edge 500/510 oleks mõistlik valik jah.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

MeipMeip
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 16. 06. 2004. 12:40

Re: Soovitage pulsikella

Postitus Postitas MeipMeip » 20. 08. 2013. 20:21

Kui gps ei huvita, siis minu soovitus oleks garmin fr 70, sest:
0. Lihtne disain, menüü, kasutatav.
1. Veekindel, kannatab ka päriselus regulaarselt ujuda ja nuppe saab vee all kasutada. Isegi kui see pole vajalik, on nt vihmas kindlam tunne.
2. Foot podiga mõõdab jooksudistantsi ja sammude arvu minutis, ka halva ilmaga, tunnelis jne. Ei pea trenni alguses satelliitide järgi ootama. Kuna pole gps-i, peab patarei (ise vahetatav) üle aasta vastu.
3. Ant+ side - saab kasutada omal valikul andureid pm. suvaliselt tootjalt, korralik ühendus andmete arvutisse laadimiseks.
Kell on suht odav, andurid maksavad kokku rohkem. Mul komplektis pulsivöö, jalaandur (foot pod), rattaandur (kiirus ja kadents), usb pulk.

ahti
Rattur
Postitusi: 72
Liitunud: 17. 08. 2005. 20:54

Re: Soovitage pulsikella

Postitus Postitas ahti » 20. 08. 2013. 20:42

GPS võiks muidugi ka sellel pulsikella/rattakompuutril peal olla.
Eelmisel nädalal käisin Garmini Tartu esindusest läbi ja tundsin seal pakutavate pulsikellade vastu huvi Kui jõudsin oma jutuga sinna, et kasutama hakkaks seda seadet ennekõike jalgrataste peal, siis sealne müüja hakkas ka soovitama Edge 500, kuna seal komplektis juba kõik vajalik olemas.
Võibolla tõesti oleks mõtekas Edge 500 poole vaadata.
Oleks huvitatud ka nende inimeste arvamustest kes on Edge 500, 800 kasutanud.
Ahti
mob. 52 87173

Kasutaja avatar
dnq
Rattur
Postitusi: 180
Liitunud: 16. 09. 2010. 12:26

Re: Soovitage pulsikella

Postitus Postitas dnq » 20. 08. 2013. 21:02

Miks mitte Garmin 310XT? Ise olen kasutanud sellel hooajal, väga rahul.
Lisaks võtsin kiirkinnituskomplekti, kell käib ühe klõpsuga stemmi külge või randmele. Minu silmis pluss veel see, et rattal näeb rattakompuutri moodi välja(kandiline).

Ostsin Amazonist, Eestis hind ca x2.
Glory is earned, not given.

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: Soovitage pulsikella

Postitus Postitas kapuuts » 20. 08. 2013. 21:24

Forerunner 110t rattale ei soovita. Endal mul see jooksmiseks ja thats it. Rattal aga kasutan Edge 500t ja ei oska küll millegi üle nuriseda. Komplektis pedaalipöörete andur ja igasugu muid vidinaid + displayl saab sõidu ajal päris palju asju jälgida.
Soovitan
Kui lisaks muidugi ujumine,jooksmine huvi pakub siis sobiks jah teemas mainitud 310XT

tripp
Rattur
Postitusi: 520
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Soovitage pulsikella

Postitus Postitas tripp » 21. 08. 2013. 09:44

Omiar kirjutas:Aga külmal ajal peidad nagunii varruka alla ära ja pole häda midagi.
GPS / pulsikell peab olema kogu aeg nähtav, sest selleks teda ju vaja ongi!
Kui lihtsalt teekonda salvestada tahad, kasuta Endomondot.

Kella valikul peab just vaatama, et rihm oleks nii pikk, et kell ka paksema suusa-dressi peale läheb.

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Soovitage pulsikella

Postitus Postitas Omiar » 21. 08. 2013. 20:55

tripp kirjutas:
Omiar kirjutas:Aga külmal ajal peidad nagunii varruka alla ära ja pole häda midagi.
GPS / pulsikell peab olema kogu aeg nähtav, sest selleks teda ju vaja ongi!
Kui lihtsalt teekonda salvestada tahad, kasuta Endomondot.

Kella valikul peab just vaatama, et rihm oleks nii pikk, et kell ka paksema suusa-dressi peale läheb.
1. GPS nähtav? Mis selle infoga täpsemalt peale hakkad? Või mida sa üldse Edge 500 puhul GPSi all silmas pead? Edge 500 salvestab sellega ainult marsruuti ja arvutab GPS põhjal ka kiirust kui kiiruseandurit pole aga põhimõtteliselt pole kiirus eriti oluline parameeter, trenn käib ikka pulsi järgi.
2. Pulss - võimalik on tsoonid paika panna ja tsoonist välja kukkudes helisignaal peale. Ei kujuta ette kuidas sa suusatades/joostes koguaeg vaatad, et mis see pulss on, olgu Edge500 või tavaline kell.

tripp
Rattur
Postitusi: 520
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Soovitage pulsikella

Postitus Postitas tripp » 21. 08. 2013. 22:23

Omiar kirjutas:1. GPS nähtav? Mis selle infoga täpsemalt peale hakkad?
Just käisin jooksmas, formaadiks fartlek, GPS järgi hoidsin tempot. Avatud maastikul on gps selleks piisavalt täpne. Enesetunne ei ole.
Intervalle joostes - kuidas sa seda ilma kellata teed?
Suusatades - mulle väga meeldib oma kiirust ja ringi / km aegu teada ja kasutatava tehnikaga võrrelda.
Orienteerudes on gps järgi hea kaugust mõõta, mitte et see võistlustel lubatud oleks.
Võistlustel on siiski hea oma pulssi kogu aeg näha. Seal ei saa piikse peale panna, aga on hea teada, mida keha teeb.

Lisaks vaatamisele on (mõnikord) vajalik kella ka mudida. Start-stop, uus ring.

Lisaks on mõnikord vaja ka tavalist kella vaadata - näiteks tahad teada, kas jõuad Harku rajal enne tulede kustumist lõpuni. Jne.

Rattaga sõites ma tõesti ei vaja jooksvat gps näitu. Aga küsiti just kella, ja see on nii kallis vidin, et võiks multifunktsionaalne olla. Ja praktika näitab, et talvel kannan ma kella riietuse peal ja vaatan üsna tihti ja ma oleks kuri, kui seda teha ei saaks.

reimakas
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 19. 04. 2009. 21:11

Re: Soovitage pulsikella

Postitus Postitas reimakas » 26. 08. 2013. 20:17

Polar RC3 GPS. Ise soetasin ja väga rahul. Tegelen erinevate väli spordialadega ja julgen soovitada. Ainsaks miinuseks on see, et ujumiseks ei sobi.

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Soovitage pulsikella

Postitus Postitas raikzz » 26. 08. 2013. 23:07

Ise soovitaks hoopis Polari tooteid , lihtne ja lollikindel menüü , korralik kvaliteet ning interneti keskkond on samuti hea
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”