Milline muusika mängija?

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Viljar
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 06. 06. 2003. 11:44

Milline muusika mängija?

Postitus Postitas Viljar » 27. 12. 2007. 16:44

Ma ei viitsi eriti üksi vaikuses trenni teha ja mingi mp3 pleier või raadio oleks igavuse peletamiseks täiesti asjakohane. Kuna see ka treeningu tehniline abivahend ja julgen arvata, et siin nii mõnigi analoogset seadeldist kasutab, siis küsin mida võtta või mida jätta.

Sooviks siis tähtsuse järjekorras
- MP3, raadio, ...
- ODAV
- ilmastikule (higi, vihm, tolm, põrutus) vastupidavat asja
- vähe voolu tarbivat ehk võiks väga pikka aega ilma laadimata vastu pidada.
- väikest ja kerget
- standard aku/patareiga

Siiamaani olen kasutanud vaid ühte väga vufflit raadiot, mis imes 2 AA akut 40 minutiga tühjaks ja 5100 telefoni raadio funktsiooni. Viimase peakomplekt andis saba ja nüüd plaan miskit tõsisemat muretseda.

Kiire neti sirvimine andis tulemuseks http://arvutikeskus.ee/Another/more_info.php?web=8356 aga see speci järgi otsustamine ei ole vist päris õige. On keegi seda mudelit proovinud?
On kellegi midagi muud soovitada?
Rattaga või rattata, selles on küsimus...

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Milline muusika mängija?

Postitus Postitas mart » 27. 12. 2007. 17:12

Ühel tuttaval on selline isend
http://www.digi.pri.ee/index.php/1/51/90/212
veekindel pole, aga loov inimene vast oskab ise kilekoti või kondoomi ümber tõmmata. Raadio on suht tundetu, kuna antenniks sama juhe, mis kõrva läheb.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Milline muusika mängija?

Postitus Postitas Villem T » 27. 12. 2007. 17:39

Kasutan sellist, mp3, raadio, kerge, laeb usb-kaablist ja kiirelt. Hinna kohta ei oska midagi öelda (endale anti niisama, ca aasta vana ja hinnad muutuvad). 26 g, aluraam :wink: . Asjalik kinnitus käele, loeb samme ka ja puha.
Kõrvaklappidele soovitan tähelepanu pöörata, need mis kaasas on on enamasti üsna tagasihoidlikud. Koos kiivriga saad kasutada 2 parema helikvaliteediga varianti: silikoontroppidega kõrvasisesed, mis välistavad kogu välise müra (sh ohud) või lahtised, suurema elemendiga kõrvapealsed, millega kuuled vähemalt kui keegi nt vilistab vms.

Kasutaja avatar
meelisxxx
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 12. 01. 2006. 19:14

Re: Milline muusika mängija?

Postitus Postitas meelisxxx » 27. 12. 2007. 17:56

Ise ostsin 800 eeguga eelmine talv Creative Zen Nano Plusi 1 GB lauareisiks. Aga sügisest, kui rattaga sõbraks jälle sain olen tihti sellega metsas sõitmas käinud ja võib rahule jääda. Originaal kõrvaklapid tuleb tõesti enamasti üle aia visata aga enda mängijal on siiani suht OK klapid, ei ole siiani vajadusi vahetada olnud 8) Aga hinnad on aastaga muidugi muutunud, Sinu kasuks loomulikult.
Muusikaga on mõnus sõita küll, leiab adrenaliini ja energia täiendavad varud üles :)

Alx33
Rattur
Postitusi: 37
Liitunud: 10. 01. 2006. 15:57

Re: Milline muusika mängija?

Postitus Postitas Alx33 » 27. 12. 2007. 19:42

mina soovitaks telefoni mälukaardiga

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4470
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Milline muusika mängija?

Postitus Postitas riho » 27. 12. 2007. 20:53

Viljar kirjutas:Sooviks siis tähtsuse järjekorras
- MP3, raadio, ...
- ODAV
- ilmastikule (higi, vihm, tolm, põrutus) vastupidavat asja
- vähe voolu tarbivat ehk võiks väga pikka aega ilma laadimata vastu pidada.
- väikest ja kerget
- standard aku/patareiga
Kasutan muusika kuulemiseks kõige tavalisemat telefoni. Nimeks on Nokia 6230.
- Sisaldab nii MP3 kui raadiot.
- Odav-kallis on suhteline mõiste.
- Trenni ajaks olen ta pistnud nahkkotti. Selliselt on ta 2-3 aastat vastiu pidanud.
- H100 peab aku vastu
- Ca 100g

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Re: Milline muusika mängija?

Postitus Postitas margus v » 27. 12. 2007. 21:25

Alx33 kirjutas:mina soovitaks telefoni mälukaardiga
Sama siin.Ise kasutan Nokia E 90.Ülirahul!
Aga kui tahad head ja odavat siis pead 2 tükki ostma.Ühe hea ja teise odava.

Viljar
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 06. 06. 2003. 11:44

Re: Milline muusika mängija?

Postitus Postitas Viljar » 28. 12. 2007. 10:04

Alx33 kirjutas:mina soovitaks telefoni mälukaardiga
See oleks parim variant küll, aga nii vastupidavat telefoni, kui ma sooviks, siinmail ei müüda. Eriti kui tal mälukaardi pilu küljes on, siis ju sellega karmidesse oludesse ei trügi. Ja need multifunktsionaalsed telefonid on ju reeglina kallimad kah. Minu telefon peab vett ja tolmu hülgama ning asfaldi peale kukkudes tohib ainult kergelt köhatada. Rattasõit on üks rahulikumaid tegevusi, mida aja peletamiseks teen.

Hea ja odava juttu tean kah, aga sooviks seal piiri peal midagi sobivat leida. Ehk siis firmamärk mulle ei loe.
Rattaga või rattata, selles on küsimus...

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Milline muusika mängija?

Postitus Postitas Villem T » 28. 12. 2007. 10:20

Paar tiiru pakkekilet ümber peaks kõik probleemid lahendama. Soovi korral võid mujale kui klaviatuuri/ekraani alla nt mullikilet lisada. Odavam ja vähem "lubritseeritud" ka kui kondoomid (ja jutt käib ikka MOBIILTELEFONI pakkimisest eksole).

Kasutaja avatar
Intzz
Rattur
Postitusi: 129
Liitunud: 08. 05. 2003. 22:30

Re: Milline muusika mängija?

Postitus Postitas Intzz » 28. 12. 2007. 12:32

http://ee.europe.creative.com/products/ ... duct=16696

Creative ZEN Stone Plus

- MP3, raadio - olemas
- ODAV - suhteline
- ilmastikule (higi, vihm, tolm, põrutus) vastupidavat asja - silikoon kabuur lisavarustuses
- vähe voolu tarbivat ehk võiks väga pikka aega ilma laadimata vastu pidada - väidetakse, et 10 tundi
- väikest ja kerget ~19g lisandub kest (kõrvaklapid kaaluvad tavaliselt rohkem)
- standard aku/patareiga - ei saa kui ajad taga kergust

hind: ~1k (hind kõigub +- 200.-)

hetkel maailmas valitseb arusaam, et iPod on ülim noodikäimar siis Creativ on oma ülisuse poolest järgmine
tegemist ei ole minu arvamusega aga kui ühendad need vigurid oma kõrvaklappide külge siis saad aru miks mõni asi on odavam
lisaks on ka mälu vahe, odav luts on tavaliselt aeglase mäluga (arvuti ja pleieri vahet andmete liigutamine) ja kirjutamis tsükklid on piiratud ~1000x (kui sedagi)

marek9134
Rattur
Postitusi: 30
Liitunud: 26. 03. 2007. 22:11

Re: Milline muusika mängija?

Postitus Postitas marek9134 » 28. 12. 2007. 13:15

Mul Creative Zen Nano Plus 1GB ja sellised kõrvaklapid: http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-bin/ ... !30-241-91

Täitsa normaalne. Mp3 pleierite hinnad langevad muidu suht kiiresti. Viimase 2 aasta jooksul pea 2 korda odavamaks läinud.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Milline muusika mängija?

Postitus Postitas mart » 17. 01. 2012. 17:32

Kolm aastat teemaalgatusest möödas- uurime, milline seis on:
Ise rattasõidul mängijat ei kasuta. Küll aga omatarbeks, et teisi mitte häirida.
Valiku kriteeriumid olid mul pigem sisulised, kui firmanimelised:
* vahelduseks midagi, mida meie kaubandusvõrk ei paku
* võimalikult pisike/portatiivne
* et mängiks MP3, WMA, WAV,OGG,FLAC,APE,AAC formaati. Ise kuulan FLACis.
* korralik st väikse moonutusega digi-analoog konverter
* väjundvõimsus selline, et toidaks ära statsionaarsed kõrvaklapid (mul nendeks legendaarsed Sony mdr-V6)
Ilmnes, et valik suht lahja.
Mistõttu sai ära proovitud aasia toodang (kõigil sama protsessor/konverter- SigmaTel 37XX :

Onda:
VX898S
- ainult SigmaTel 3770
(10mw, THD distortion at 1%, 16 ohm load case) Suurte klappidega mängib suht vaikselt (mida oligi oodata).

Teclast:
X19+
- ainult SigmaTel 3770. Suurte klappidega mängib suht vaikselt.
X19HD - SigmaTel 3770 + kõrvaklapivõimendi MAX9723
(MAX9723 50mw, THD distortion at 1%, 32-ohm load case). Sony suured klapid toidab küllaga ära - heli pisut külmapoolne/neutraalne.

Cube
C30
- SigmaTel 3770 + Maxim MAX9722 headphone amplifiers
(MAX9722 earphone amplifier up to 55mW per channel into a 16Ω load, THD distortion at 1%
) Sony suured klapid toidab hädapärast ära - heli suht neutraalne.
C60 - SigmaTel 3780 + dual mono National Semiconductor rail-to-rail high output opamps,
(50mW per channel into a 32 Ω load, THD distortion at 1%). Sony suured klapid toidab ära - heli suht neutraalne.


Gemei
E300
- SigmaTel 3770 + MAX9723
(62mW into a 16Ω load) Sony suured klapid toidab küllaga ära - heli pigem soe, kui neutraalne.


Pilt

Igalühel oma head ja vead - parima heliga on mu meelest Gemei E300 ja Teclast X19HD(neil sisikond ka suht sarnane). Kummagi heli on puhas ka juhul, kui kasutada samaaegselt FLACi kuulamisel SRS WOW HD effekti (mis vastab sorround sound imiteerimisele klappides).
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

linni
Rattur
Postitusi: 89
Liitunud: 17. 08. 2009. 15:53

Re: Milline muusika mängija?

Postitus Postitas linni » 25. 01. 2012. 22:40

Rattasõidul Nokia telefon, kuna vahetevahel tuleb jooksvalt ka pakilisi tööasju lahendada.
Muusikat kuulan harva, kui, siis läbi Nokia bluetooth mingi - fitness - kõrvaklappide, mis hästi higi taluvad.
Tavaliselt kuulan hoopis Vikerraadio või Kuku saateid (missa tühja ikka väntad, parem avarda silmaringi samal ajal) - neid tuleb kuulata läbi juhtmega klappide, vastasel juhul raadio ei toimi. Kuna originaalklapid sporti (higi) ei talu, siis on nende kulu hooaja kohta suht märkimisväärne.

Kui tahan korraliku kvaliteediga muusikat kuulata, siis hoopis kodus läbi ressiiveri mõni blu-ray remux/ISO DTS HD MA audioga (bitivoog kuni 24,5 Mbps).

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Milline muusika mängija?

Postitus Postitas Villem T » 26. 01. 2012. 13:58

linni kirjutas:Tavaliselt kuulan hoopis Vikerraadio või Kuku saateid (missa tühja ikka väntad, parem avarda silmaringi samal ajal) - neid tuleb kuulata läbi juhtmega klappide, vastasel juhul raadio ei toimi.
Sõidu ajal raadio kuulamine on väga ohtlik, sest ootamatult võib hakata laulma Koit Toome või mis veel hullem, Lauri Saatpalu. Siis pead tihedas liikluses hakkama rapsima kanalit vahetada ja see ei pruugi hästi lõppeda.

linni
Rattur
Postitusi: 89
Liitunud: 17. 08. 2009. 15:53

Re: Milline muusika mängija?

Postitus Postitas linni » 02. 02. 2012. 17:46

Villem T kirjutas:Sõidu ajal raadio kuulamine on väga ohtlik, sest ootamatult võib hakata laulma Koit Toome või mis veel hullem, Lauri Saatpalu. Siis pead tihedas liikluses hakkama rapsima kanalit vahetada ja see ei pruugi hästi lõppeda.
Mul on kõrvaklappidel Toome/Saatpalu/Smilersi filter vahel, mind need ohud ei ähvarda.

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”