polar

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Postitus Postitas Oliver » 10. 03. 2004. 18:02

Ruuno kirjutas:Ükspäev oli veidi rohkem aega voodis lesida 8) ja ajaviiteks sai polari fitnesstesti tehtud. Kuna aktiivsutaseme määramine on manualis suht segaselt määratletud sai huvipärast kõik järgi proovitud. Siit võib vist juba üldistada, kuidas võrrelda erinevate tasemete tulemusi :?:
Ma olen selle kohta küsinud nii Eestist kui ka Soomest ja öeldakse ainult "määra ennem testi oma tase ...". Ja eriti pahane olen ma selle testi peale veel seetõttu, et olen aasta aega hoogsalt treeninud ja ei midagi. :evil:

Aprillis lähen koormustesti tegema ja siis võrdlen Polar FitnessTesti aastast muutust ja koormustesil saadud Vo2-max aastast muutust. Sinnamaani võin ainult spekuleerida, kas sellest Polar FT-st üldse kasu on.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

FT

Postitus Postitas mart2 » 11. 03. 2004. 09:52

Mõtlesin, et kui paar viimat kuud tugevamalt sporti tehtud, siis võiks uue testi teha. Eeslmine test pool aastat tagasi ja tehtud Medium tasemel. Panin peale igaks juhuks Low taseme (sest võrdlesin end teiste clubberlaste treeningute mahtudega :oops: ) ja ennäe imet - Indeks hoobilt terve kolmandiku väiksem. Proovin varsti uuest Medium tasandil ja vaatan, mis tulemuse saab.

Kas keegi oskaks öelda, kuidas oleks ÕIGE oma tasandit määrata?
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Ruuno
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 24. 07. 2003. 14:28

Postitus Postitas Ruuno » 11. 03. 2004. 10:13

Madal Te ei tegele regulaarselt plaanitud tervisespordiga ega raske füüsilise tööga.
Näiteks jalutate oma lõbuks või mõnikord pingutate niivõrd, et hakkate
hingeldama või higistama.

Keskmine Tegelete regulaarselt tervisespordiga. Näiteks jooksete 5-10 km nädalas või
tegelete 0,5-2 tundi nädalas võrreldava kehalise treeninguga või teie töö
nõuab mõõdukat kehalist aktiivsust.

Kõrge Te tegelete regulaarselt, vähemalt 3 korda nädalas, raske kehalise
treeninguga. Näiteks jooksete 10-20 kilomeetrit nädalas või veedate 2-3
tundi võrreldava kehalise koormusega treenides.

Tipp Te tegelete regulaarselt kehalise treeninguga vähemalt 5 korda nädalas.
Näiteks treenite selleks, et parandada kehalist võimekust võistluseesmärkidel.

Need jaotused on veidi ebamäärased küll.
Spordin oma lõbuks!!!

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 11. 03. 2004. 10:34

Oliver kirjutas:
Ruuno kirjutas:Ükspäev oli veidi rohkem aega voodis lesida 8) ja ajaviiteks sai polari fitnesstesti tehtud.
Ma olen selle kohta küsinud nii Eestist kui ka Soomest ja öeldakse ainult "määra ennem testi oma tase ...". Ja eriti pahane olen ma selle testi peale veel seetõttu, et olen aasta aega hoogsalt treeninud ja ei midagi. :evil:

Aprillis lähen koormustesti tegema ja siis võrdlen Polar FitnessTesti aastast muutust ja koormustesil saadud Vo2-max aastast muutust. Sinnamaani võin ainult spekuleerida, kas sellest Polar FT-st üldse kasu on.
Ma ei ole irooniline vaid küsin puhtast teadmatusest, et kas seda fitnesstesti tehaksegi voodis lamades või?

Minu arust, et aru saada oma vormi paranemisest ei pea mingit keerulist meetodit kasutama. Kasutan ise nt. mitmeid näitajaid, mis tõsi küll on kõik pulsiga seotud. Esiteks hakkab mingi mahu pealt treeningutel keskmine pulss vaikselt alla tulema ja kiirus tõusma - see on ju väga ilmne märk. Teiseks kasutan 'testlaskumisi' - on mõned laskumised siin Tartu ümbruse maanteedel kust veeren alla ilma et väntaks (just on tõus olnud ja pulss oli üleval) ja vaatan kui alla läheb - mida parem vorm seda madalamale. Kolmandaks jälgin õhtust pulssi. Kui pulss on tavalisest kõrgem siis tean olen trennis nats üle kruvinud. Kui juba hommikune pulss on kõrgem siis on juba midagi totaalselt maha magatud ja ületreenitus hingab kuklasse. Hommikul on mõtet mõõta orto arvu aga ise küll ei viitsi sellega jamada. Ehk siis põhiliselt jälgin seda kui kiire/hea on taastumine.

Mind huvitabki tegelt see kas keegi ülde väga usinalt hommikust pulssi mõõdab? Mul on tunne, et kiputakse rohkem mõõtma õhtus pulssi või ei mõõdeta üldse.

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 11. 03. 2004. 10:53

Polari FT on imelik värk, olen seda püüdnud kindla ajavahemiku tagant teha, huvitav on see et mida rohkem treenid seda väiksemaks mul see index läheb :lol: , üldiselt minu jaoks ebaobjektiivne, Kui koormustesti tehti mõõdeti mul VOmax 53 aga FT indeks ili 41 :shock:
Olen eespool priidik`ga nõus ja leian ka et hommikune pulsimõõtmise metoodika annab kõige paremini infot treenituse intensiivsuse osas.
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Ruuno
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 24. 07. 2003. 14:28

Postitus Postitas Ruuno » 11. 03. 2004. 10:56

Tuleb olla lõdvestunud ja rahulik- voodis pikali olles on see vist kõige lihtsam.
Rattaga pole mul veel head vormi olnudki :oops: aga jooksus on mul oma testringike, mida paar päeva enne võistlust teatud tempoga läbides on kohe keskmisest pulsist näha mida oodata.
Kui juba kallil kellal selline "vile" küljes on, siis tahaks ju ikka teada, mis sellest kasu on :wink:
Spordin oma lõbuks!!!

Ruuno
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 24. 07. 2003. 14:28

Postitus Postitas Ruuno » 11. 03. 2004. 10:59

profit4 kirjutas: üldiselt minu jaoks ebaobjektiivne, Kui koormustesti tehti mõõdeti mul VOmax 53 aga FT indeks ili 41 :shock:
Peaksid vist seda aktiivsustaset tõstma :idea:
Spordin oma lõbuks!!!

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Postitus Postitas Oliver » 11. 03. 2004. 12:37

priidik kirjutas:Minu arust, et aru saada oma vormi paranemisest ei pea mingit keerulist meetodit kasutama. Kasutan ise nt. mitmeid näitajaid, mis tõsi küll on kõik pulsiga seotud.
Sama siinpool. Kasutan Conconi testi joostes ja rattaga analoogseid metoodikaid. Vastupidavus koosneb kolmest komponendist: AT, ökonoomsus, ja VO2-max. Oma testidega saan kätte anaerobse läve ja mingi segu ökonoomsusest ja hapnikutarbimisest, kuid viimase kahe tegelikest väärtustest ei tea midagi. Kui teaks, siis saaks treengigu metoodikas vastavaid otsuseid teha. Loomulikult piisab minusugusele sellestki, kuid vahel tekib küsimus ala "kas ma olen ikka kõik võimalused ära kasutanud"!?
priidik kirjutas:Mind huvitabki tegelt see kas keegi ülde väga usinalt hommikust pulssi mõõdab? Mul on tunne, et kiputakse rohkem mõõtma õhtus pulssi või ei mõõdeta üldse.
Mõõdan hommikust pulssi siis, kui algab raske periood (st. 3x aastas umbes nädala jooksul mõõdan igal hommikul).
Viimati muutis Oliver, 11. 03. 2004. 18:26, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
tanet
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 23. 09. 2003. 20:03

Postitus Postitas tanet » 11. 03. 2004. 14:15

priidik kirjutas: Esiteks hakkab mingi mahu pealt treeningutel keskmine pulss vaikselt alla tulema ja kiirus tõusma - see on ju väga ilmne märk.
Jutt läheb küll algsest teemast välja, kuid ise kasutan oma vormi hindamiseks sama meetodit. Training Diary'l on selline vigur kui exercise economy (u. nii) mis näitab kui pika maa sa läbisid ühe südamelöögi jooksul, samas arvutab välja ka kõikide trennide keskmise. Kui treeningute tulemused on keskmisest pidevalt madalamal siis olen treenides ilmselt liiga hoogu sattunud (või vastupidi :oops: )
Seni see keskmine küll vaikselt - vaikselt tõuseb :) , aga noh alguse asi

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 11. 03. 2004. 16:40

tanet kirjutas: Jutt läheb küll algsest teemast välja, kuid ise kasutan oma vormi hindamiseks sama meetodit. Training Diary'l on selline vigur kui exercise economy (u. nii) mis näitab kui pika maa sa läbisid ühe südamelöögi jooksul
Vot see on päris huvitav asi. Et mida pikema vahemaa ühe löögiga läbid seda parem vorm. Võiks lõpuks nii olla nagu tsiklil, et mats ja postivahe :)

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 11. 03. 2004. 21:59

tanet kirjutas:Training Diary'l on selline vigur kui exercise economy (u. nii) mis näitab kui pika maa sa läbisid ühe südamelöögi jooksul, samas arvutab välja ka kõikide trennide keskmise.
Oskad öelda millise menüü alt sa sellise vidina leidsid?

Kasutaja avatar
tanet
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 23. 09. 2003. 20:03

Postitus Postitas tanet » 12. 03. 2004. 00:26

alar kirjutas:Oskad öelda millise menüü alt sa sellise vidina leidsid?
Reports

vic
Rattur
Postitusi: 230
Liitunud: 19. 03. 2003. 21:48

Postitus Postitas vic » 12. 03. 2004. 01:29

<offtopic> olen ka hommikuse pulsi(lamades/püsti) mõõtja. laagrites ja suurema koormuse ajal jälgin ka õhtust. ning vastupidavuse arenedes läheb lamades pulss alla ja samas erksuse tõustes(tippvorm jms) läheb püsti mõõdetav pulss üles. kui viimasele nähtusele kellelgi mõnd head seletust, siis ma olen üks uur kõrv </offtopic>
veni vidi vici

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 12. 03. 2004. 14:34

tanet kirjutas:
alar kirjutas:Oskad öelda millise menüü alt sa sellise vidina leidsid?
Reports
Mul on selle menüü all ainult:
1 Training time
2 Time in HR zones
3 Distance and HR average
4 Number on exercises
5 Total exeriton and pace

Kasutaja avatar
Heiti
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 15. 10. 2003. 12:25

Postitus Postitas Heiti » 16. 03. 2004. 16:59

Vabandan lolli küsimuse eest juba ette, aga kuidas näha Polaril (S410) keskmist pulssi? Või ei suuda seda see mudel?

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 16. 03. 2004. 17:07

Proovi siis kui kell käib (ehk siis trenni ajal) hoida all "alla" nuppu :) Üldiselt manuali lugemine on neetult tore tegevus - tõesti leiad iga kord mingi uue asja :)

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Postitus Postitas Oliver » 16. 03. 2004. 22:53

alar kirjutas:Mul on selle menüü all ainult:
1 Training time
2 Time in HR zones
3 Distance and HR average
4 Number on exercises
5 Total exeriton and pace
Lihtsalt oletan, et Training Diary on teine soft. Alar, sina kasutad tõenäoliselt PPP-d. Kui vaatad PPP-l ringiaegu, siis näed vahemaad ja südamelöökide arvu: seal saad ise need kokku arvutada. Aga kui rohkem tahtmist siis saad kõikvõimalikke suhteid ja seoseid lasta ka automaatselt arvutada/kuvada.

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 16. 03. 2004. 23:02

Oliver kirjutas:
alar kirjutas:Mul on selle menüü all ainult:
1 Training time
2 Time in HR zones
3 Distance and HR average
4 Number on exercises
5 Total exeriton and pace
Lihtsalt oletan, et Training Diary on teine soft. Alar, sina kasutad tõenäoliselt PPP-d. Kui vaatad PPP-l ringiaegu, siis näed vahemaad ja südamelöökide arvu: seal saad ise need kokku arvutada. Aga kui rohkem tahtmist siis saad kõikvõimalikke suhteid ja seoseid lasta ka automaatselt arvutada/kuvada.

Kui päris aus olla, siis taipasin selle ise kah pärast selle eelmise postituse saatmist ära, kuid ei tahtnud siia ütlema hakata, muidu tundun veits imelik :o , kuid kui nüüd see juba nagunii avastati, siis tõepoolest mul Polar Percision Performance :lol:

N
Testisõitja
Postitusi: 520
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

Postitus Postitas N » 17. 03. 2004. 12:44

Kas keegi on aru saanud PPS-sis, on võimalik teha reporti kus oleks kaks tulpa ühes reportis? Laseb ainult ühe tulpinfo ja ülejäänud 9 näitajat joontena.
Ma olen otsinud paar korda aga pole tuvastanud... info võrdlemiseks oleks abiks.
Porter Lifts Your Ranking

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 19. 03. 2004. 17:35

Nonii, 2 küsimust.
1) Kuidas toimib polari altimeeter lennukis? (Ise pakun välja, et ei tööta õigesti, kuna lennukis vist enam-vähem sama rõhk, mis maapinnal, ka õhus olles)
2) Kas PPP tarkvara on mingi variandiga võimalus ka PDA-sse panna?

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 19. 03. 2004. 19:52

1. Ei tööta, kui on moodne lennuk, mis lendab kõrgel ja on hermeetiline ja kus õhurõhku kunstlikult normaliseeritakse. Kui "metsavahiga" lendama lähed, siis peaks ju funktsima. Või on see kah hermeetiline?
2. PDA-sse PPP-d ei saa. Aga kirjuta Polari kooderitele, äkki teevad ära ja loodetavasti PalmOS-ile sobiva... :wink:
Signature sucks! Pilt

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 19. 03. 2004. 20:30

Olen ka nüüd Polari klubis. :)
Oman nädalat kaks-kolm Polar 710i-d.

Loeks siis asja miinused üles või hoopis oskamatused:
Sõidu ajal ei näe max pulssi.
Sõidu ajal ei näe max ja min kõrgust.
Sõidu ajal ei näe max ja min temperatuuri.
Ei näe descenti ja tõusumeetreid/kraade minutis.
Puudub distantsi mahakerimisfunktsioon.
Tarkvaras ei see "selectida" ringi/lap'i - peab hiirega umbes tirima.

Mõned asjad siin ehk natuke norimised aga sai nädalake HAC4-a testitud ja tollel olid need olemas :). Samas tarkvara oli küll kiviajast - ringe ei näidanud mitte mingisuguseid. See saigi põhiargumendiks Polari kasuks otsustamisel.

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 19. 03. 2004. 20:52

Kirsa kirjutas:Olen ka nüüd Polari klubis. :)
Oman nädalat kaks-kolm Polar 710i-d.

Loeks siis asja miinused üles või hoopis oskamatused:
Sõidu ajal ei näe max pulssi.
Sõidu ajal ei näe max ja min kõrgust.
Sõidu ajal ei näe max ja min temperatuuri.
Ei näe descenti ja tõusumeetreid/kraade minutis.
Puudub distantsi mahakerimisfunktsioon.
Tarkvaras ei see "selectida" ringi/lap'i - peab hiirega umbes tirima.

Mõned asjad siin ehk natuke norimised aga sai nädalake HAC4-a testitud ja tollel olid need olemas :). Samas tarkvara oli küll kiviajast - ringe ei näidanud mitte mingisuguseid. See saigi põhiargumendiks Polari kasuks otsustamisel.
Väga hea otsus omada polarit. Nende probleemide peale pole ise tulnud, sest siiani pole tekkinud vajadust seda infot sõidu ajal kätte saada (kuid mine sa tea, äkki tekib tulevikus) Softi poole pealt ringide osas paneb soft ju iga kord kui vajutad lap-i kinni sinna kohta graafikus kokkuvõtte eelmisest ringist. Või mõtlesid mingit muud infot ringi kohta.
PS ratta funktsioonide kohta ei oska midagi öelda, sest pole veel rattaga katsetanud.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 19. 03. 2004. 20:59

alar kirjutas: Softi poole pealt ringide osas paneb soft ju iga kord kui vajutad lap-i kinni sinna kohta graafikus kokkuvõtte eelmisest ringist. Või mõtlesid mingit muud infot ringi kohta.
PS ratta funktsioonide kohta ei oska midagi öelda, sest pole veel rattaga katsetanud.
Seda ikka teeb. Ma mõtlen all seda sinist riba ehk "selectionit" ja siis all näitab infot - keskmisi jne. Seda saab hiirega kinnivõttes tirida, aga ma tahaks et kohe saaks valida et lap2 nyyd palun ja automaatselt siis zoomiks ära ka.

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 19. 03. 2004. 21:11

Kirsa kirjutas:
alar kirjutas: Softi poole pealt ringide osas paneb soft ju iga kord kui vajutad lap-i kinni sinna kohta graafikus kokkuvõtte eelmisest ringist. Või mõtlesid mingit muud infot ringi kohta.
PS ratta funktsioonide kohta ei oska midagi öelda, sest pole veel rattaga katsetanud.
Seda ikka teeb. Ma mõtlen all seda sinist riba ehk "selectionit" ja siis all näitab infot - keskmisi jne. Seda saab hiirega kinnivõttes tirida, aga ma tahaks et kohe saaks valida et lap2 nyyd palun ja automaatselt siis zoomiks ära ka.
Sellist asja pole jah leidnud (tundub, et polegi vist)
Aga asi, mis mind natuke segab on see, et kui graafik on ees, siis soft võiks ise aru saada kust kohast see joon läbi jookseb (milliste kõrguste, pulsi sageduste, kiiruste vms. osas) ja siis võiks ta selle ise u. 10 ühiku täpsusega paika panna, mitte, et iga kord, kui oled erineval kiirusel/pulsil/kõrgusel treeninud pead seda graafikut häälestama. Ja see auto funktsioon ei rahulda mind väga, sest see võtab ikkagi liiga laiad varud ja graafiku joon on keskel väga väikesel alal. Loodan et saite aru, mida mõtlen.

N
Testisõitja
Postitusi: 520
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

Postitus Postitas N » 21. 03. 2004. 22:33

Kirsa kirjutas:Olen ka nüüd Polari klubis. :)
Oman nädalat kaks-kolm Polar 710i-d.

Loeks siis asja miinused üles või hoopis oskamatused:
Sõidu ajal ei näe max pulssi.
Sõidu ajal ei näe max ja min kõrgust.
Sõidu ajal ei näe max ja min temperatuuri.
Ei näe descenti ja tõusumeetreid/kraade minutis.
Puudub distantsi mahakerimisfunktsioon.
Tarkvaras ei see "selectida" ringi/lap'i - peab hiirega umbes tirima.
Sul ikka rattaga sõitmiseks monitoorimise kõrvalt aega jääb? :wink:
Porter Lifts Your Ranking

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 01. 04. 2004. 22:00

Selline küsimus, et kas s720i-l on võimalik läbi sõidetud tripi nullida? Või on seal üld läbisõi? Ja kui see nii on, siis kas kuskilt kella pealt on võimalik näha ka treeningul läbitavat distantsi? Ja kui see ka nii pole, kas siis arvutisse tõmmataval graafikul ikka õnnestub vaadata vaid ühel konkreetsel treeningul läbitud distantsi?

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 01. 04. 2004. 22:48

710i puhul tuleb selles nö. "vaherezhiimis" ülemisele reale kruvida "Trip" ja siis valgutusnuppu alla hoida. Tekst "Trip" ja kilometraazh taga vilgub kuus korda ja viskab selle nulli, siis võid nupu lahti lasta. Sõidu ajal kah, kui nullisid alguses ära selle tripi, siis saad vaadata kaugel oled, või siis tegeled hobi korras peast arvutamisega ( eeldusel et tead tripi algväärtust ;) )

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 02. 04. 2004. 14:53

Antti kirjutas:710i puhul tuleb selles nö. "vaherezhiimis" ülemisele reale kruvida "Trip" ja siis valgutusnuppu alla hoida. Tekst "Trip" ja kilometraazh taga vilgub kuus korda ja viskab selle nulli, siis võid nupu lahti lasta. Sõidu ajal kah, kui nullisid alguses ära selle tripi, siis saad vaadata kaugel oled, või siis tegeled hobi korras peast arvutamisega ( eeldusel et tead tripi algväärtust ;) )
Tänud infi eest, proovin kohe ära

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 02. 04. 2004. 14:57

alar kirjutas: Tänud infi eest, proovin kohe ära
enne, kui automaatse stardi sisse/väljalülitamise kohta küsimusi esitama hakkad read the fucking manual

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 02. 04. 2004. 15:11

Arbo kirjutas:
alar kirjutas: Tänud infi eest, proovin kohe ära
enne, kui automaatse stardi sisse/väljalülitamise kohta küsimusi esitama hakkad read the fucking manual
:lol: :lol: :lol: , see tegevus pidi jah kasulik olema
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 03. 04. 2004. 22:52

Paar küsimust veel (nendele ei tohiks vastust leida manuaalist). Et praegu kasutan andmete edastamiseks kellast (s720i) arvutisse sülearvuti sisse ehitatud ir porti, kuid kas ka tavalised ir seadmed (mitte see polari lisavarustuses olev jupp) võimaldavad infot saata kellast arvutisse? Või siis teine küsimus, et kas selle polari enda ir jupiga on võimalik infot jagada ka arvuti ja mobiiltelefoni vahel näiteks? Kokkuvõttes mida ma teada tahan on see, et kas absoluutselt kõik seadmed, mis edastavad ir kiirgust info vahetamise eesmärgil on omavahel ühilduvad (kui vastavatel seadmetel muidugi on infot, millest mõlemad osapooled suudavad ühtmoodi aru saada)? Tänud

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 04. 04. 2004. 00:30

Mul endal on USB porti käiv Chronose IrDA jubin ja käib kõik nagu vaja. see "i" seal mudeli taga näitabki seda, et see kell on võimeline suhtlema suvalise IrDA kaudu, mitte ainult Polari poolt toodetu abil.

See kas kõik asjad omavahel ristkasutatavad on, see ei ole enam kinni infrapuna signaale edastavas riistavaras ilmselt. Kui üks aparaat räägib ühte "keelt" ja teine mõhkugi sellest aru ei saa siis ikka head nahka ei tule :)

Ma võin hinnakeelseid hieroglüüfe küll lugeda (pime ma ju pole) aga minu jaoks on nad suvaline joonepundar :)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 04. 04. 2004. 06:34

jah, mul mingi belkini IrDA. ka läppari IrDA on standard. Enne kui i tuli neile polaritele taha oli ju ülinõme olukord kus ja läppariomanik pidi polari spetsjulla ka kindlasti ostma.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 04. 04. 2004. 07:45

Ja vastus teisele küsimusele: Polari enda IR-jubina kaudu pole võimalik midagi muud saata. Mingi Polari oma "IR standard". Ei tööta mobiilide ja muu sellisega.
Signature sucks! Pilt

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 04. 04. 2004. 07:54

erikr kirjutas:jah, mul mingi belkini IrDA. ka läppari IrDA on standard. Enne kui i tuli neile polaritele taha oli ju ülinõme olukord kus ja läppariomanik pidi polari spetsjulla ka kindlasti ostma.
Ma oskasin jälle sellise läppari soetada, kus IrDA sootuks puudub. See tuli eneselegi üllatuseks, kui tellitud arvuti kätte sain, no ei osanud sellisele enesestmõistetavale asjale tähelepanu pöörata. Kuna aga kell on ilma i-ta ja julla oli niikuinii olemas, siis vean juhet iga päev;)

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 04. 04. 2004. 13:35

Nonii, piinan teid veel natuke oma lollide küsimustega (pidage vastu, üks hetk saavad ka minu küsimused otsa :D ) Täna siis tegin oma uue varustusega väikse ringi (kakumäel), mu vdo spido näitas ringi pikkuseks 24,4 km (mis ka mu eelmised spidod on näidanud), kuid polar näitas 23,6. Mul on kummi peal kirjas ratta suuruseks 26x2.1, kuid polari kasutusjuhendis lõppevad väärtused 26x1.95-ga ära ning seetõttu oligi mul pandud sellele vastav väärtus kella (2050). Nüüg aga vist siiski vaja sinna miskit õigemat panna. Kui ma aga võtsin ette vdo manuali ei klappinud need väikemad mõõdud üksteisega. Näiteks polaril 26x1.75 annab 2030 ja vdo-l 26x1.75 annab tulemuseks 2070. Et oskab keegi anda mulle mingisuguse sellise väärtuse, et mul polar näitaks kah sama palju nagu vdo? Üldiselt pikk jut s..t jutt, kuid loodan et saite aru mis mõtlen ja oskate aidata. Juba jälle tänan ette.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 04. 04. 2004. 13:45

ma ei viitsi otsida kus ma seda varem olen kirjutanud kuid: võtad ratta, paned ntx esiratta ventiilikohaga vastu maad, tõmbad kriipsu maha, lükkad ratast edasi mööda sirgjoont kuni esiratas teinud täispöörde, kus ventiij jälle täitsa all, teed kriipsu maha, võtad mõõdulindi ja mõõdad kriipsude vahekauguse, saadud lugemi sisestad oma kõigisse kelladesse. paberi pealt võtta neid kummimõõte on pehmelt öeldes jama.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 04. 04. 2004. 14:07

erikr kirjutas:ma ei viitsi otsida kus ma seda varem olen kirjutanud kuid: võtad ratta, paned ntx esiratta ventiilikohaga vastu maad, tõmbad kriipsu maha, lükkad ratast edasi mööda sirgjoont kuni esiratas teinud täispöörde, kus ventiij jälle täitsa all, teed kriipsu maha, võtad mõõdulindi ja mõõdad kriipsude vahekauguse, saadud lugemi sisestad oma kõigisse kelladesse. paberi pealt võtta neid kummimõõte on pehmelt öeldes jama.
Eks ma siis teengi nii vist. Aga kas siis kui ma panen ühesugused mõõdud (numbrid) igale poole, siis kõik kellad saavad nendest ühtemoodi aru ja näitavad mulle ühesuguseid numbreid?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 04. 04. 2004. 14:32

alar kirjutas:
erikr kirjutas:ma ei viitsi otsida kus ma seda varem olen kirjutanud kuid: võtad ratta, paned ntx esiratta ventiilikohaga vastu maad, tõmbad kriipsu maha, lükkad ratast edasi mööda sirgjoont kuni esiratas teinud täispöörde, kus ventiij jälle täitsa all, teed kriipsu maha, võtad mõõdulindi ja mõõdad kriipsude vahekauguse, saadud lugemi sisestad oma kõigisse kelladesse. paberi pealt võtta neid kummimõõte on pehmelt öeldes jama.
Eks ma siis teengi nii vist. Aga kas siis kui ma panen ühesugused mõõdud (numbrid) igale poole, siis kõik kellad saavad nendest ühtemoodi aru ja näitavad mulle ühesuguseid numbreid?
teoorias jah, oleneb marginaalselt kummirõhust ja kellele softi kirjutanud jorssidest.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 04. 04. 2004. 15:10

Seda kah veel, et kui ma seda ratta ümbermõõtu mõõdan, siis ma ju ei ole ratta seljas raskuseks ja see mõõt tuleb vist ju veits suurem, et kuidas sellega toime tulla?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 04. 04. 2004. 15:42

alar kirjutas:Seda kah veel, et kui ma seda ratta ümbermõõtu mõõdan, siis ma ju ei ole ratta seljas raskuseks ja see mõõt tuleb vist ju veits suurem, et kuidas sellega toime tulla?
mina usun, et see viga on samas klassis muu mõõteveaga kui just lösside kummidega ei kavatse sõita. võid ka kasutada värvitäpi tehnoloogiat kus oled ratta seljas , sõidad tasakesi otse ja abiline laseb esikummile tilga paksemat värvi või lased ise üle lenksu läraka tatti kummile. parast mõõdad teele jäänud täppide vahelise kauguse.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 04. 04. 2004. 19:04

alar kirjutas:Seda kah veel, et kui ma seda ratta ümbermõõtu mõõdan, siis ma ju ei ole ratta seljas raskuseks ja see mõõt tuleb vist ju veits suurem, et kuidas sellega toime tulla?
No aga avalda rõhku esiotsale. Siis on ju nagu päris... :roll:
Mõlemasse mõõtjasse ikka sama number ja teoreetiliselt peaksid nad sama numbrit näitama. 8)
Signature sucks! Pilt

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 04. 04. 2004. 20:07

huko kirjutas:
alar kirjutas:Seda kah veel, et kui ma seda ratta ümbermõõtu mõõdan, siis ma ju ei ole ratta seljas raskuseks ja see mõõt tuleb vist ju veits suurem, et kuidas sellega toime tulla?
No aga avalda rõhku esiotsale. Siis on ju nagu päris... :roll:
Mõlemasse mõõtjasse ikka sama number ja teoreetiliselt peaksid nad sama numbrit näitama. 8)
Tänud, proovin ära.

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 12. 04. 2004. 21:36

Selline huvitav asi juhtus, et käisin tennist mängimas polar s720i küljes. Hiljem saatsin info arvutisse, kuhu ta esmaselt tuli sisse kui Running ning caloreid näitas ta 450. Nüüd kui aga vahetasin selle runningu tennise vastu viskas ta calorid 350 ringi. Kõik näitajad neil sportidel on samad (need HR zone-id, koefitsendid jne.) Mis värk on, kas nii ongi õige? Ja see kah veel, et pärast uuesti running valides ei juhtunud midagi ehk siis jäi endiselt 350 calorit.

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 13. 04. 2004. 18:55

alar kirjutas:Selline huvitav asi juhtus, et käisin tennist mängimas polar s720i küljes. Hiljem saatsin info arvutisse, kuhu ta esmaselt tuli sisse kui Running ning caloreid näitas ta 450. Nüüd kui aga vahetasin selle runningu tennise vastu viskas ta calorid 350 ringi. Kõik näitajad neil sportidel on samad (need HR zone-id, koefitsendid jne.) Mis värk on, kas nii ongi õige? Ja see kah veel, et pärast uuesti running valides ei juhtunud midagi ehk siis jäi endiselt 350 calorit.
Kas siis keegi tõesti ei tea milles võiks viga olla? Või ongi nii normaalne?

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 13. 04. 2004. 19:23

Mu Polar vahest viskab data ülekandmisel mingeid vempe, aga vaevalt soft hakkab ümber arvutama kaloreid, sest seda kalorinumbrit on võimalik ka kellalt vaadata. Kontrolli, mis number sul seal on. :wink:
Signature sucks! Pilt

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 13. 04. 2004. 19:50

huko kirjutas:Mu Polar vahest viskab data ülekandmisel mingeid vempe, aga vaevalt soft hakkab ümber arvutama kaloreid, sest seda kalorinumbrit on võimalik ka kellalt vaadata. Kontrolli, mis number sul seal on. :wink:
Kell näitab 429 kalorit :shock:

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 13. 04. 2004. 19:56

Pilt Pilt

Pane kogu see jutt nüüd inglise või soome keelde ja saada Polari supporti. Minu mõistus on otsas... :roll:
Signature sucks! Pilt

kalev
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Postitus Postitas kalev » 13. 04. 2004. 20:19

Kella ja PPP andmetes olen algusest peale erinevusi täheldanud. Küll mitte kalorite osas, õigemini pole ma neid kalori numbreid nii hoolega võrrelnudki. Aga julgeks oletada küll, et PPP teeb uue arvutamise keskmiste kiiruste/pulsside ja muude numbrite osas, mitte ei kasuta neid, mis kell jooksvalt on teinud. PPP's tundub asi käivat siis vastavalt salvestusintervalli ajal salvestatud numbrite põhjal.
Aga jah.. eelnevate suurte numbrierinevuste põhjal oleks võibolla tõesti abiks Polari enda poole pöörduda.

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”