Chronos IrDa + Polar 720i

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Chronos IrDa + Polar 720i

Postitus Postitas alar » 20. 09. 2004. 22:42

Kellel kogemusi selle infrapuna seadme ja polari kella ühildamisel andke teada. Mure siis selles, et PPP ei suuda kuidagi kellast mingit infi kätte saada, samas kui PPP välja lülitada, siis tuleb alla ribale kiri, et another computer nearby, found polar 720i. Mis teha? Draiverid, mis selle cronosega kaasas olid installisin ära ja ei midagi. OP süsteemiks (kui sellest midagi oleneb) on win xp +sp2. Suured tänud juba ette neile, kes suudavad mind kuidagimoodi aidata.

ALP
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 25. 03. 2004. 20:57

Postitus Postitas ALP » 20. 09. 2004. 23:01

Mul samuti Chronos IrDa seade, Polar 710i ning Win XP. Kõik töötab. Kontrolli kas PPP -> Options -> Hardware IR Communication port on ikka IrDa ja seal kõrval Options on vajalikes kastides linnukesed olemas. Mõned read allpool peab olema ka õige kell valitud.
Kui püüad kõigest väest ...

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 21. 09. 2004. 07:11

XP puhul võib ka firewall keelata PPP-l suhtlemast võrguga (kellaga).
vaata firewalli settingud üle. sp2 võib siin ka oma osa etendada.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 21. 09. 2004. 22:13

PPP setingud on nii paigas, nagu ALP ütles, kuid kas firewalli setingute ülevaatamiseks piisab sellest sp2-ga kaasas olnud security centrist (sinna lisasin exeptionsi nimekirja PPP) või peab seda kuskilt mujalt tegema?

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 21. 09. 2004. 22:50

Lisaks veel üks koht, kust saab selle irda asju muuta on sealt control panel- system- hardware-device manager-usb irda adapter 3 ja sealt saab siis valida advanced-i alt Infrared Tranceiver type, Min. Turn-Around Time ja Speed enabled. Mis teil nendesse kohtadesse kirjutatud on, äkki mul seal mingi kala?

Erki
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 29. 04. 2003. 07:32

Postitus Postitas Erki » 22. 09. 2004. 14:23

Mul aitas see, kui andmevahetuse kiirust sai vähendatud!?

ALP
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 25. 03. 2004. 20:57

Postitus Postitas ALP » 22. 09. 2004. 19:37

Võid veel USB porti vahetada ja PPP install üle lasta. Kuidas varem andmeid üle kandsid? Sinu kirjelduse järgi võib küll viga olla PPP-s.
Kui püüad kõigest väest ...

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 24. 09. 2004. 00:34

ALP kirjutas:Võid veel USB porti vahetada ja PPP install üle lasta. Kuidas varem andmeid üle kandsid? Sinu kirjelduse järgi võib küll viga olla PPP-s.
USB porti olen vahetanud küll juba mõned korrad, sellest pole kasu olnud. Siiani kasutasin ühe laptopi küljes olevat irda seadet (mida kasutan ka praegu), kuid siiski tahaks seda chronose jublakat tööle seada. Kui nüüd kiiruse vähendamine kah ei aita, siis võtan PPP maha ja intallin uuesti.

moozmooz
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 16. 07. 2004. 16:09

Postitus Postitas moozmooz » 24. 09. 2004. 08:20

Probleem võib olla hoopis selles, et Win peab olema aktiivne Service Pack 1. (vt. System informationi alt). Kui see ei ole aktiivne, siis ta ei aktsepteeri USB 2 kiiret porti. Mul ei töötanud esipaneelil olevad Pordid, aga tagapaneeli omad hakkasid kohe probleemideta tööle.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 24. 09. 2004. 08:29

üldiselt soovitan proovida mõnes teises arvutis kus ka xp kuid mitte sp2.
samas, endal on miskine belkini IRdA junn ja see ei läinud mul ka esimesest paugust käima, draiveri installi pidi manuali järgi tegema mitte mõistust kasutades.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 25. 09. 2004. 00:25

moozmooz kirjutas:Probleem võib olla hoopis selles, et Win peab olema aktiivne Service Pack 1. (vt. System informationi alt). Kui see ei ole aktiivne, siis ta ei aktsepteeri USB 2 kiiret porti. Mul ei töötanud esipaneelil olevad Pordid, aga tagapaneeli omad hakkasid kohe probleemideta tööle.
Mul tõepoolest aktiivne SP2, mis ma pean siis selle unintallima, et saada irda PPP keskkonnas tööle või (sellepärast, et igalpool mujal see töötab). Ma olen proovinud nii esimesi, kui tagumisi usb aukusid ja ei mingit vahet.

M
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 15. 04. 2004. 21:50

Postitus Postitas M » 26. 09. 2004. 21:51

Vali Start->All Programs->Accessories->System Tools->System Information.

Vasakul olevast puust vali Components ja sealt otsi USB.

Kas sul on seal kirjas Standard OpenHCD USB Host Controller või Universal Host Controller?

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 26. 09. 2004. 22:54

M kirjutas:Vali Start->All Programs->Accessories->System Tools->System Information.

Vasakul olevast puust vali Components ja sealt otsi USB.

Kas sul on seal kirjas Standard OpenHCD USB Host Controller või Universal Host Controller?

Kõigepealt on 4 tk Intel(R) 82801EB Universal Host Controller 24D (ja siis veel üks number)
Seejärel üks Standard Enhanced PCI to USB Host Controller
Siis 5 tk USB Root Hub
Ning seejärel USB-IrDA Adapter #4

selline nimekiri on mul siis seal

M
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 15. 04. 2004. 21:50

Postitus Postitas M » 26. 09. 2004. 23:06

Siis ta peaks töötama.

Kustuta maha Chronose IrDA pulga draiverid.
Lase arvuti üles Safe Mode's. Selleks tuleb arvuti ülestuleku ajal all hoida nuppu Ctrl. Mine Control Paneli alt Device Manageri. Otsi üles kõik viited Chronose IrDA pulgale. Kustuta need.

Seejärel proovi uuesti installeerida.

Polari tarkvaras peab kindlasti olema Options->Preferences..->Hardware-> IR Communication Port all olema valik IrDA. Selle taga on nupp Options.. Selle alt tuleks võtta maha kõik linnukesed AutoCheck variantide eest.

Loomulikult oleks mõistlik uuendada Polari tarkvara. Viimane uuendus:
http://polar.mefo.ee/html/segments/prod ... pport.html
4.02.034
Küsi....ma vastan

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 27. 09. 2004. 16:25

draiveritest sain vist lahti, käima arvutis, sest selle peal kiri, et do not put this 8cm (see on see mõttetu väike plaat) drive in cd-rw, nii et neid draivereid ei saanud kasutada ja windows vist suutis mingid enda draiverid peale panna. Ei tea kas peaks orgunnima kuskilt mingi tavalise cd romi ja proovima siis ikkagi plaadilt draivereid võtta?

M
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 15. 04. 2004. 21:50

Postitus Postitas M » 27. 09. 2004. 17:58

Küsi....ma vastan

ALP
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 25. 03. 2004. 20:57

Postitus Postitas ALP » 27. 09. 2004. 19:59

M kirjutas: Polari tarkvaras peab kindlasti olema Options->Preferences..->Hardware-> IR Communication Port all olema valik IrDA. Selle taga on nupp Options.. Selle alt tuleks võtta maha kõik linnukesed AutoCheck variantide eest.
Minul Options all kõikidel ridadel, peale viimase, linnukesed ees.
Laupäeval jooksis arvuti kõvaketas puusse ning installisin Win XP uuesti koos kõigi progedega. Chronos IrDa hakkas kohe tööle peale originaalplaadilt exe-faili installimist. SP2-ga pole küll proovinud.
Kui püüad kõigest väest ...

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 27. 09. 2004. 23:38

ALP kirjutas:
M kirjutas: Polari tarkvaras peab kindlasti olema Options->Preferences..->Hardware-> IR Communication Port all olema valik IrDA. Selle taga on nupp Options.. Selle alt tuleks võtta maha kõik linnukesed AutoCheck variantide eest.
Minul Options all kõikidel ridadel, peale viimase, linnukesed ees.
Laupäeval jooksis arvuti kõvaketas puusse ning installisin Win XP uuesti koos kõigi progedega. Chronos IrDa hakkas kohe tööle peale originaalplaadilt exe-faili installimist. SP2-ga pole küll proovinud.
Kas sa ei viitsiks (kui tekib mõni vaba hetk) installida oma arvutisse see sp2, et proovida kas asi toimib ka sellega. (Samas seda tehes kui küsib kas säilitada vana info, siis pane yes, et saad iga hetk selle maha võtta jälle) oleks väga tänulik, sest tundub, et mul ei aita ei ussi- ega püssirohi.

PS: kas sul ütleb ta device manageris lihtsald irda seade või on kuidagi mainitud ka see IRXpressUSBirda?

ALP
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 25. 03. 2004. 20:57

Postitus Postitas ALP » 28. 09. 2004. 18:30

alar kirjutas:
PS: kas sul ütleb ta device manageris lihtsald irda seade või on kuidagi mainitud ka see IRXpressUSBirda?
Mul kirjas: IRXpress USB Infrared Device. Installisin siis ka SP2. Kõik töötab endiselt ning muutma ei pidanud midagi. Proovi oma Chronos IR-seadet mõnes teises arvutis või arvutisalongis.
Kui püüad kõigest väest ...

ALP
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 25. 03. 2004. 20:57

Postitus Postitas ALP » 28. 09. 2004. 19:12

Veel üks mõte. Kas sa mingit tulemüüri kasutad. Minu ZoneAlarm küsib luba IrDa seadme poole pöördumiseks ja seda siis, kui hakkan andmeid Polarist arvutisse saatma. Ka XP-l on oma tulemüür. Ehk mingi iva seal. :?:
Kui püüad kõigest väest ...

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 28. 09. 2004. 19:19

ALP kirjutas:Veel üks mõte. Kas sa mingit tulemüüri kasutad. Minu ZoneAlarm küsib luba IrDa seadme poole pöördumiseks ja seda siis, kui hakkan andmeid Polarist arvutisse saatma. Ka XP-l on oma tulemüür. Ehk mingi iva seal. :?:
ma pakkusin seda kohe välja aga peeti paremaks USB detailisesse süveneda
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 28. 09. 2004. 21:40

erikr kirjutas:
ALP kirjutas:Veel üks mõte. Kas sa mingit tulemüüri kasutad. Minu ZoneAlarm küsib luba IrDa seadme poole pöördumiseks ja seda siis, kui hakkan andmeid Polarist arvutisse saatma. Ka XP-l on oma tulemüür. Ehk mingi iva seal. :?:
ma pakkusin seda kohe välja aga peeti paremaks USB detailisesse süveneda
Tulemüüri kohapealt siis niipalju, et peale sp2 installimist tekkis jah midagi arvutisse. A sealt control paneli- firewall (või midagi sellist) sai panna programmid listi, mis ei käi firewalli taha ja nii ma siis lisasin PPP sinna, kuid kasu sellest midagi ei paistnud olema. Äkki peaks kuidagi kogu IrDA tulemüüri tagant välja tooma?

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 28. 09. 2004. 23:24

Nüüd ma siis jõudsin nii kaugele, et sain lõpuks selle softi, mis cd-ga kaasas oli ära installeeritud ja woilaa, enam ei tööta mitte midagi. PPP ütleb, et no answer from heart rate monitor ning nokiat ei võeta kah enam üldse jutule. Selle irx-i softi kohta ütleb ta, et nende vahel on kõik läbi (ehk siis seda ei tunnistata üldse). Täielik kaos valitseb siinmail. On kellelgi veel ideesid?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 29. 09. 2004. 07:21

siiamaani on ALPi abiga tõestatud, et sp 2 all see junn töötab.
kardan, et praegu on selles masinas kus proovid sõlm juba nii kinni tõmmatud, et kaugjuhtimisega asja ära ei lahenda. kui nokkija sellega enne töötas siis jään firewalli kahtlustama.
tasub ka ikkagi proovida junn panna mingi teise masina taha koos PPP-ga, et veenduda kas junnis mingit spetsiifilist kala ikkagi pole.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 29. 09. 2004. 13:51

erikr kirjutas:siiamaani on ALPi abiga tõestatud, et sp 2 all see junn töötab.
kardan, et praegu on selles masinas kus proovid sõlm juba nii kinni tõmmatud, et kaugjuhtimisega asja ära ei lahenda. kui nokkija sellega enne töötas siis jään firewalli kahtlustama.
tasub ka ikkagi proovida junn panna mingi teise masina taha koos PPP-ga, et veenduda kas junnis mingit spetsiifilist kala ikkagi pole.
Tundub, et su jutt on 100% tõsi ja tõepoolest vaja probleemi minna lahendama kuskile järgmisele levelile. Küll aga lisaksin siia sellise tähelduse, et kui enne sai see tegelikult kellaga ikkagi ühenduse kätte (ja see IrDA junn tegi mingit kerget pinisevat häält, kui connectima hakkasin), siis nüüd ei saa connectionit ja ei ole ka seda häält olemas.

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 30. 09. 2004. 17:04

Nii, nüüd jälle veits infi juures, miks mul asi (võib olla) ei toimi. Asi siis selles, et kaasas oleval plaadil on (vist) mingi kalaga soft, sest installides viskab ta mulle ette sellise album_page.php?pic_id=1859 errori. Samas see fail on sealsamas kohas, kust ta seda otsib täiesti olemas.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 30. 09. 2004. 17:45

alar kirjutas:Nii, nüüd jälle veits infi juures, miks mul asi (võib olla) ei toimi. Asi siis selles, et kaasas oleval plaadil on (vist) mingi kalaga soft, sest installides viskab ta mulle ette sellise album_page.php?pic_id=1859 errori. Samas see fail on sealsamas kohas, kust ta seda otsib täiesti olemas.
tõmba chronose kodukalt draiver.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

ALP
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 25. 03. 2004. 20:57

Postitus Postitas ALP » 30. 09. 2004. 19:21

Lisaks mõjub ülihästi kogu kõvaketta formattimine ning XP ja vajalike programmide uuesti installimine. Muidugi vajalikud koopiad tuleb enne plaadile keevitada. Olen formatti aeg-ajalt teinud ning peale seda on paljud draiverid paremini tööle hakanud. Arvuti saab paljust saastast puhtamaks ja muutub kiiremaks.
Kui püüad kõigest väest ...

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 01. 10. 2004. 14:03

ALP kirjutas:Lisaks mõjub ülihästi kogu kõvaketta formattimine ning XP ja vajalike programmide uuesti installimine. Muidugi vajalikud koopiad tuleb enne plaadile keevitada. Olen formatti aeg-ajalt teinud ning peale seda on paljud draiverid paremini tööle hakanud. Arvuti saab paljust saastast puhtamaks ja muutub kiiremaks.
HM, mul on see arvuti alla kuu töös olnud, ei usu, et selle ajaga nii kõva kaos võiks tekkida, kuid you will never know :wink:

Tartz
Rattur
Postitusi: 91
Liitunud: 30. 08. 2004. 17:58

Kah sama jama

Postitus Postitas Tartz » 24. 05. 2005. 00:17

Sai ka ostetud S720i ja Chronos'e USB-Irda adapter (STIR2.0)aga ei õnnestu neid omavahel suhtlema panna. Kuskilt foorumitest tuli välja, et Sigmatel'i chip(STIR4200) mis seal Chronosel peal ei olegi Polariga ühilduv. Kas keegi on sarnase asja tööle saanud? Olen proovinud W2K, XP, kui 98SE peal, erineva aja draivereid aga ei midagi. Kellal tuleb küll ette COM kiri, arvutis aga mitte mingit elumärki. Samas moblaga töötab sahinal.
Ilmselt tuleb see junn tagasi viia, aga millised oleks alternatiivid. Kas ainult Polari oma junn või on lootust, et mõni teine odavam pulk ka toimib? :(

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Re: Kah sama jama

Postitus Postitas maxspeed » 24. 05. 2005. 06:02

Tartz kirjutas:Sai ka ostetud S720i ja Chronos'e USB-Irda adapter (STIR2.0)aga ei õnnestu neid omavahel suhtlema panna. Kuskilt foorumitest tuli välja, et Sigmatel'i chip(STIR4200) mis seal Chronosel peal ei olegi Polariga ühilduv. Kas keegi on sarnase asja tööle saanud? Olen proovinud W2K, XP, kui 98SE peal, erineva aja draivereid aga ei midagi. Kellal tuleb küll ette COM kiri, arvutis aga mitte mingit elumärki. Samas moblaga töötab sahinal.
Ilmselt tuleb see junn tagasi viia, aga millised oleks alternatiivid. Kas ainult Polari oma junn või on lootust, et mõni teine odavam pulk ka toimib? :(
lootust on... maksin oma pulga eest 235.- marki ja mudelit ei oskagi nimetada enam. eripäraks on sinine vilkuv tuluke... nägin alguses samasugust n.ssi ja eimene pulk hinnaga 195.- seisabki kasutult sahtlis.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 24. 05. 2005. 07:31

kasutan pikemat aega edukalt Belkini junni mis näeb täpselt samasugune välja kui miski chronos.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

argo
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 24. 03. 2005. 14:13

Postitus Postitas argo » 24. 05. 2005. 07:42

Austraalia Polari lehelt rohkem infi:

http://www.pursuit-performance.com.au/p ... _irda.html

If using a non-Polar USB IrDA device, check if the device contains a SIGMATEL chipset (info can be found in the windows device manager). There is an incompatability with the S-series S610i, S710i, S720i, S810i models and the Sigmatel chipset. Brands that we have found with this chipset are the BAFO, Spirit and Belkin F5U235au.

Seal ka kirjas ka 2 tükki, millistega peaks töötama.

Ise sain Polar 610i IrDa kaudu suhtlema sellise vidinaga:

http://www.yeint.ee/index.php?&PID=prod ... 0&LANG=est

ja seda ilma igasuguse jamata.
Kauem sõidad, odavam minut

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 24. 05. 2005. 07:47

argo kirjutas:If using a non-Polar USB IrDA device, check if the device contains a SIGMATEL chipset (info can be found in the windows device manager). There is an incompatability with the S-series S610i, S710i, S720i, S810i models and the Sigmatel chipset. Brands that we have found with this chipset are the BAFO, Spirit and Belkin F5U235au.
ma vaatan kodus järgi mis chipset seal belkinis mul on.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
sqber
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas sqber » 24. 05. 2005. 07:57

Ma ei teadnudki, et selle IrDA-ga niipalju jeblamist on :) Ise ostsin Elioni poest mingi suht suvalise liidese paarisaja krontsi eest. Mugav ta küll väga pole (sellinne pika juhtme otsas pisikene mälupulga suurune jublakas, mis laua peal kindlat asukohta ei oska ise hoida), kuid tööle läks esimesest paugust. Seni pole peale Polar 720i midagi muud läbi selle liidese kasutanud, aga Polariga töötab suurepäraselt. Kahjuks ei leia ma praegu seda toodet kuskiltinternetist üles, kuna ei mäleta tolle nime :(
Oleks mul vaid kallim ratas, küll siis sõidaks!

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 24. 05. 2005. 10:33

Ei kujuta ette, mis chip mul seal sees on, sest avuti, mille küljes ta on on Tartus ja mina Tallinnas, kuid minu s710i suhtleb vabalt arvutiga, kasutades Chronose toodangut.

Siit lehelt on mul see suurem jubin, mis hetkel jah maksab nt. Ordis 265 eeka. Mina ostsin, siis oli see hind kusagil 500 kandis. Ei tea, äkki siis pandi vingemaid chippe sinna sisse ? ;)

Oled sa kindel, et sul on PPP seadetes õige auk määratud suhtlemiseks? Default settingutega ta käima ei lähe (default on vist COM otsas mingi asi). Kasuta otsingut, mingi polari ja arvuti suhtlusteema on siinsamas abivahendite all kindlalt olemas.
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 24. 05. 2005. 11:54

Ei tea, äkki siis pandi vingemaid chippe sinna sisse ? ;)

Oled sa kindel, et sul on PPP seadetes õige auk määratud suhtlemiseks? Default settingutega ta käima ei lähe (default on vist COM otsas mingi asi). Kasuta otsingut, mingi polari ja arvuti suhtlusteema on siinsamas abivahendite all kindlalt olemas.[/quote]

ei pandud. asi selles, et enamik praegu müüdavaid jubinaid on liiga head polariga suhtlemiseks. siin ei aita mingid settingud. asi umbes näeb välja nii, et nn. polari ülekande sagedusriba ei ühti täielikult kaasaegse kiire liidese poolt pakutavaga. tuleb lihtsalt proovida neid ja soovitusi kuulda võtta :)

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 24. 05. 2005. 19:14

Antti kirjutas:Siit lehelt on mul see suurem jubin, mis hetkel jah maksab nt. Ordis 265 eeka. Mina ostsin, siis oli see hind kusagil 500 kandis. Ei tea, äkki siis pandi vingemaid chippe sinna sisse ? ;)
Mul täpselt seesama jubin ja no nuta või naera- ei saa mitte kuidagi asja tööle Polariga. Mis softi sa installisid sellele jubinale?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 24. 05. 2005. 19:22

nojah, kakkusin oma belkini laiali, seal on KC82C1808H chip, draiver ka KC oma. aga belkin ise on F5U230 (FIR3.2)
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 24. 05. 2005. 20:39

alar kirjutas: Mul täpselt seesama jubin ja no nuta või naera- ei saa mitte kuidagi asja tööle Polariga. Mis softi sa installisid sellele jubinale?
Reedel oskan kommenterida, siis saan näpuga katsuda ja uurida, mis ta täpselt on. Softi lasin talle sellelt plaadilt mis kaasas oli. Omaette ooper oli muidugi see, et asja tuli teha täpselt manuali järgi.
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 24. 05. 2005. 20:43

Antti kirjutas:Omaette ooper oli muidugi see, et asja tuli teha täpselt manuali järgi.
belkiniga sama jama, tava (windowsi) loogika järgi ei läinud tööle.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 24. 05. 2005. 21:50

Mul on see jubin ja töötab polar 710i-ga:
http://www.ordi.ee/pood/irdaep3.html?id ... &mv_pc=297. Kenasti flopiseadme kõrval. Põhimõtteliselt kõigil emaplaatidel on IRDA otsad olemas.

Polariga ei tööta uuemad suurema kiiruse infrapuna kontrollerid. Võin täiesti puusse panna, aga vist 4Mbit asjad ei tööta, töötavad vanemad kuni 115200kbit jubinad. See on enamasti infrapuna jubina karbi peal ka kirjas.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 24. 05. 2005. 21:57

Kirsa kirjutas:Polariga ei tööta uuemad suurema kiiruse infrapuna kontrollerid. Võin täiesti puusse panna, aga vist 4Mbit asjad ei tööta, töötavad vanemad kuni 115200kbit jubinad. See on enamasti infrapuna jubina karbi peal ka kirjas.
kiirust saab ju draiveri kaudu control panelist maha keerata. ntx 115200 peale, järsku aitab. :roll: :idea:
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Tartz
Rattur
Postitusi: 91
Liitunud: 30. 08. 2004. 17:58

Tänud

Postitus Postitas Tartz » 25. 05. 2005. 13:51

Argo kirjutas:Ise sain Polar 610i IrDa kaudu suhtlema sellise vidinaga:

http://www.yeint.ee/index.php?&PID=prod ... 0&LANG=est

ja seda ilma igasuguse jamata.[/quote]

Ostsin siis kah selle pulga ja probleemid hoobilt lahendatud.
Soovitan Alaril ka Chronos poodi tagasi viia ja see osta.
Tänud Argo ja ka kõik teised kes võtsid vaevaks aidata.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 27. 05. 2005. 18:01

Kust ma seda chipsetti näen? 2000 ütleb mulle device magaeri all lihtsalt, et tegemist on "IRExpress USB IrDA Controller"'iga ja moos. Kleep asja enda küljes jutustab "URIF-K(3.2)" ja siis seerianumber.
Kõhus oleva trükiplaadi serval on kiri "2002-4-29 Ver: 3.2" ja ainuke kivi, mis siin on kannab suuri tähti "KC" ja numbrit "kc82c18obh"
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Tartz
Rattur
Postitusi: 91
Liitunud: 30. 08. 2004. 17:58

Postitus Postitas Tartz » 27. 05. 2005. 21:26

Antti kirjutas:Kust ma seda chipsetti näen? 2000 ütleb mulle device magaeri all lihtsalt, et tegemist on "IRExpress USB IrDA Controller"'iga ja moos. Kleep asja enda küljes jutustab "URIF-K(3.2)" ja siis seerianumber.
Kõhus oleva trükiplaadi serval on kiri "2002-4-29 Ver: 3.2" ja ainuke kivi, mis siin on kannab suuri tähti "KC" ja numbrit "kc82c18obh"

No sul on siis KC chip - see on see mis töötab. Mingist hetkest hakkas Chronos ilmselt uuemaid kive kasutama ja need ei ole enam Polariga kokkusobivad.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 07. 11. 2005. 21:22

Krt, ma enne jubina ostmist seda foorumit ei lugenud. Mul ka nüüd Sigmatel, kiirus 4Mb (keerasin manuaalselt maha 115200 peale), kuid tööle ei hakka, st ei ühildu, kas pean uue jubina ostma.
Sellel karbil on kirjas UFIR-stir(2.0)X S/N: 0506IK077053
Mida teha?

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 07. 11. 2005. 21:36

ma igaks juhuks lisaks siia holdenile, ühe mulle saabunud võimaliku teooria aasta algusest

Subject : Polari S720i ühendamine IR abil

| | | Inbox


Tere!

Minu pakutav lahendus oleks seada "Infrared Transciever type" "Vishay
TFD-ks". Kui Teie praegused seadistused võimaldavad valida vaid Vishay 6012F
või Vishay 6012E, tuleks eelistada Vishay 6012E-d. Proovige, kui ülekanne
siiski ei õnnestu, tuleb tegutseda, nagu kirjeldatud järgnevalt:

Valiku Vishay TFD puudumine on tingitud sellest, et installeeritud on
seadmega kaasasolevad draiverid. Paistab, Windows XP-ga kaasasolevad
draiverid sobivad paremini.

Edasised soovitused põhinevad internetist leitud juhistel ning nende
kasutamine võib toimuda ainult Teie enda vastutusel ja riskil.
1. Infrapunaliides tuleks arvutist lahti ühendada ja eemaldada (maha
installeerida) olemasolevad IR liidese draiverid.
2. Teha restart.
3. Kui Windows on üles laadinud, tuleks liides arvutiga ühendada. Windows
peaks ise draiverid leidma. Kontrollige Control Panelist järgi, kas tekkis
võimalus valida Vishay TFD. Kui seda ei juhtunud, tuleb seade uuesti lahti
ühendada ja draiverid maha installeerida.
4. Peale restarti tuleks liides uuesti arvutiga ühendada ning Microsofti
pakutud draiveri asemel valida võimalus ise draiver määrata. Juhatage
Windows seda otsima kaustast C:\WINDOWS\inf, vajalik fail on irstusb.inf.
Kui nüüd õnnestub valida Vishay TFD, peaks kõik korras olema. Kui ei, siis
on olukord keerulisem. Failist drivers.cab mis asub kaustas
C:\WINDOWS\Driver Cache\i386 tuleb lahti pakkida fail irstusb.sys ja pakkuda
seda installeerimisel draiveriks. Siin võite vajada kohapeal mõne
arvutitundja abi.

Palun andke teada, kas Teil õnnestus seade tööle saada.

Võite alati vajaduse korral ühendust võtta!

Tervitades,

Erik Landõr
AS Mefo

502 6510

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 07. 11. 2005. 23:23

maxspeed (y)

asi hakkas surisema, ise ka ei saa aru miks :shock: , aga toimib.

:D

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”