uued Polarid

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

uued Polarid

Postitus Postitas Arbo » 02. 02. 2004. 15:11

uued Polarid yhilduvad nyyd ka Nokia telefonidega, lisaks rõõmus uudis jooksjatele : distantsi pikkuse mõõtmine?

vaata http://www.polar.fi

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 02. 02. 2004. 15:44

Signature sucks! Pilt

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: uued Polarid

Postitus Postitas tarmo » 02. 02. 2004. 16:13

Arbo kirjutas:uued Polarid yhilduvad nyyd ka Nokia telefonidega,
see on küll väga vajalik. ootan huviga, et neid saaks ka outlookiga sünkroniseerida, Palmi?ga ühildada ja kindlasti peaks saama varsti läbi polari uue veebiliidese külmikusse süüa tellida :idea:

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Re: uued Polarid

Postitus Postitas Rom » 02. 02. 2004. 17:34

tarmo kirjutas:
Arbo kirjutas:uued Polarid yhilduvad nyyd ka Nokia telefonidega,
see on küll väga vajalik. ootan huviga, et neid saaks ka outlookiga sünkroniseerida, Palmi?ga ühildada ja kindlasti peaks saama varsti läbi polari uue veebiliidese külmikusse süüa tellida :idea:

üks ülimalt oluline detail jäi sul märkimata
nimelt mängud :idea:
ilma milleta ei kujuta üht elektroonilist vidinat ettegi....onju :wink:
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 02. 02. 2004. 17:40

vana kooli mehed suhtusid alul ka (ja osad siianigi) skeptiliselt pulsitestritesse, nüüd püütakse neile ka lisaväärtust anda. Sai näiteks mingi aasta tagasi Polarisse kirjutatud, et võiks olla GPS ja kompass jms. mis navigeeimisega kaasneb. Kui tähelepanelikult vaadata, et telefoniga võid kella tühjaks laadida, siis on ehk pikal sõidul abiks, samuti treeneriga sidepidamisvõimalus.

Kasutaja avatar
Ermo
Rattur
Postitusi: 893
Liitunud: 21. 04. 2003. 14:44

Postitus Postitas Ermo » 02. 02. 2004. 23:18

.
Viimati muutis Ermo, 08. 03. 2011. 16:54, muudetud 1 kord.
Sõida, aga ära mölise :twisted: .

Kasutaja avatar
oddo
Rattur
Postitusi: 205
Liitunud: 31. 03. 2003. 19:22

Postitus Postitas oddo » 03. 02. 2004. 01:06

Kaloriarvesti on ju kõikidel polarital peal, see küll midagi uut pole. Küll aga oleks huvitav teada, millel see distantsi mõõtmine põhineb. Täpset infot selle kohta ju pole. Webist näeb, et andur kinnitatakse tossule, aga kas see on ka GPS-il põhinev, sellest pole sõnagi. Manuali ei pakuta ka downloadida.
Mis on aga huvitav, et see on ainuke jooksjate mudel, mis toetab ka rattafunktsioone (andurid ja lenksukinnitus tuleb küll lisaks osta) ja salvestab ka kõrgust/temperatuuri. Samas S725 seda jooksmise andurit ei toeta. Niiet seekord on jooksja mudel isegi võimalusterohkem.
Mobiili idee võib isegi teinekord abiks olla. Mobla on ju tavaliselt ikka reisidel kaasas, läpakat ju igale poole ei tassi. Samas kui nad tõesti ainult ühte mudelit toetama jäävad, siis on suht surnult sündinud idee.
Oddo

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 03. 02. 2004. 08:36

oddo kirjutas:Küll aga oleks huvitav teada, millel see distantsi mõõtmine põhineb. Täpset infot selle kohta ju pole. Webist näeb, et andur kinnitatakse tossule, aga kas see on ka GPS-il põhinev, sellest pole sõnagi.
Kindlasti pole see andur GPS moodul, vaid pigem sammumõõtja - sisestad oma parameetrid ning kell arvutab mingi matemaatilise mudeli alusel välja ligikaudse vahemaa, võttes arvesse tempot, sammu pikkust, pinnast, SLS, altimeetri näitu jms. Päris ratta spidokaga ei anna võrrelda, aga kindlasti täpsem, kui tunde järgi treeningpäeviku täitmine.

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 03. 02. 2004. 08:55

ettevaatust Polari kasutamisel, ratta kaalu ja seega sõiduomadused muutuvad märgtavalt:
Computer: Polar S710i (55 g) w/ wireless kit (20 g), magnet (2 g), bar mount (22 g) and 4 plastic ties (2 g) 101 g

ain
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 04. 06. 2003. 19:55

Postitus Postitas ain » 03. 02. 2004. 09:12

Arbo kirjutas:
oddo kirjutas:Küll aga oleks huvitav teada, millel see distantsi mõõtmine põhineb. Täpset infot selle kohta ju pole. Webist näeb, et andur kinnitatakse tossule, aga kas see on ka GPS-il põhinev, sellest pole sõnagi.
Kindlasti pole see andur GPS moodul, vaid pigem sammumõõtja - sisestad oma parameetrid ning kell arvutab mingi matemaatilise mudeli alusel välja ligikaudse vahemaa, võttes arvesse tempot, sammu pikkust, pinnast, SLS, altimeetri näitu jms. Päris ratta spidokaga ei anna võrrelda, aga kindlasti täpsem, kui tunde järgi treeningpäeviku täitmine.
Arvan küll, et see on üle GPS, sammumõõtja on eilne päev ja väga ebatäpne. Timexil ja mõnel teisel tootjal on juba tükimat aega üle GPS toimivad riistapuud olemas. Osadel käib GPS moodul tossu külge, teistel (Timex) aga näiteks õlavarre külge.

Kasutaja avatar
Ermo
Rattur
Postitusi: 893
Liitunud: 21. 04. 2003. 14:44

Postitus Postitas Ermo » 03. 02. 2004. 09:17

.
Viimati muutis Ermo, 08. 03. 2011. 16:53, muudetud 1 kord.
Sõida, aga ära mölise :twisted: .

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 03. 02. 2004. 09:49

kas keegi on välja lugenud sealt ka hinda?
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 03. 02. 2004. 10:01

ain kirjutas:[Arvan küll, et see on üle GPS, sammumõõtja on eilne päev ja väga ebatäpne. Timexil ja mõnel teisel tootjal on juba tükimat aega üle GPS toimivad riistapuud olemas. Osadel käib GPS moodul tossu külge, teistel (Timex) aga näiteks õlavarre külge.
See polegi eilse päeva sammumõõtja, vaid hoopi homse päeva oma - tegemist on pisikest güroskoopi sisaldava liikumisanduriga, mis isegi ilma kalibreerimata arvutab välja läbitud vahemaa... ehk ikka siis, kui paigal ei jookse:)

GPS oleks just ebatäpsem, kuna signaali tugevus on kohati väga erinev ja sellist junni ei pandaks siis kindlasti jala külge, vaid pigem kukla taha, kust ikka rohkem satelliite näha oleks.

Wow, Timexil ongi midagi sellist http://www.timex.com/spd/
Saadavus küll alles fall 2003, ehk siis elus peast vist mitte väga levinud veel.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 03. 02. 2004. 10:39

Ermo kirjutas: Sellist kaloriarvestit, nagu uutel weight managemet Polaritel veel pole olnud. See arvutab mitte ainult kulutatut, vaid ka sisse kummutatut. Nii, et uut ON IKKA KÜLL ! :-)
kuidas ta sisse kummutatut arvutab? iga kord peale sööki kirjutad sisse palju kaloreid tarbisid? pead siis täpselt teadma palju sõid ja mitu kalorit see sisaldas. ja seda kõike 3 x päevas? mina näiteks söön tihedamini, vahest 4 ja vahest 5 x päevas. ma olen 100% kindel et mind tüütaks säärane toksimine väga ära. aga eks see kalorite jälgimine on rohkem kaalust allavõtjate huviliste mure, las toksivad pealegi :)

Kasutaja avatar
oddo
Rattur
Postitusi: 205
Liitunud: 31. 03. 2003. 19:22

Postitus Postitas oddo » 03. 02. 2004. 12:08

Ermo kirjutas:Sellist kaloriarvestit, nagu uutel weight managemet Polaritel veel pole olnud. See arvutab mitte ainult kulutatut, vaid ka sisse kummutatut. Nii, et uut ON IKKA KÜLL ! :-)
Ma küll kusagilt välja ei lugenud, et kõnealused S625X ja S725 omaksid sissesöödud kalorite arvestust. See OwnCal funktsioon on kõigil S seeria polarital samasugune ja see arvestab kulutatud kalorid kokku.
Ma usun, et keegi siit seltskonnast neid weight management polareid ostma ei hakka ning need pole ka väga värsked tooted ka.

See Timexi GPS on küll suht värske, aga olen juba siinmail kasutuses näinud. Lugedes kasutajate kogemusi, siis suht täpne riistapuu.
Siis olen lugenud veel mingi sammulugeja põhimõttel toimiva mõõtja kohta, mis nii täpne loomulikult polnud, aga omaniku sõnul ka mitte väga mööda. Millega tegemist oli, ei mäleta.
Güroskoop andur, hmm see oleks küll cool :)
Oddo

ain
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 04. 06. 2003. 19:55

Postitus Postitas ain » 03. 02. 2004. 12:19

Tehke mulle lollile ka selgeks, mis see güroskoop on ja mis printsiibil ta töötab :oops:

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 03. 02. 2004. 12:41

ain kirjutas:Tehke mulle lollile ka selgeks, mis see güroskoop on ja mis printsiibil ta töötab :oops:
Siin on seletatud güroskoobi tööpõhimõte.
Aga mismoodi Polar seda kasutab, ei tea.
Signature sucks! Pilt

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 03. 02. 2004. 13:30

huko kirjutas:Aga mismoodi Polar seda kasutab, ei tea.
Ma ka ei tea, arvan. Kujutan ette, et selle junni sees on mingis elastses ja väheinertses massis kuulike, mis reageerib liikumisele ja sellega muutub mingi väli, mis selle kuulikese ümber tekitatud. Selle välja muutumise suuna ja tugevuse alusel arvutabki siis güroskoopiline andur välja anduri liikumise ruumis ning sellest kell omakorda läbitava vahemaa. Aga võibolla ka pole nii, ask Polar.

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 03. 02. 2004. 13:48

Arbo kirjutas:
huko kirjutas:Aga mismoodi Polar seda kasutab, ei tea.
Ma ka ei tea, arvan. Kujutan ette, et selle junni sees on mingis elastses ja väheinertses massis kuulike, mis reageerib liikumisele ja sellega muutub mingi väli, mis selle kuulikese ümber tekitatud. Selle välja muutumise suuna ja tugevuse alusel arvutabki siis güroskoopiline andur välja anduri liikumise ruumis ning sellest kell omakorda läbitava vahemaa. Aga võibolla ka pole nii, ask Polar.
Kõlab juba nagu tuumafüüsika loengus :lol: , paistab et raketiteaduse ilmingud on ka antud valdkonda jõudmas.
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 03. 02. 2004. 14:02

huko kirjutas:
ain kirjutas:Tehke mulle lollile ka selgeks, mis see güroskoop on ja mis printsiibil ta töötab :oops:
Siin on seletatud güroskoobi tööpõhimõte.
http://www.accs.net/users/cefpearson/gyro.htm natuke parem seletus

praktikast - võta ratas alt ära ja pane kiiresti käes keerlema - ja siis keera end või vaid ratast - tunned güroskoobiefekti? Nüüd kujuta ete, et oled ise see ratas - kui sind keeratakse, tunned ju, kuhupoole? Nii võiks ka Polari andur arvata, kuhupoole jooksjal minek...;)

Kasutaja avatar
oddo
Rattur
Postitusi: 205
Liitunud: 31. 03. 2003. 19:22

Postitus Postitas oddo » 04. 02. 2004. 18:55

Leidsin veidi lisainfot otse selle jooksuanduri väljatöötajalt. Loomulikult nad päris peensustesse ei lasku.
http://www.dynastream.com/news/view/19/
http://www.dynastream.com/datafiles/Spe ... 0Paper.pdf
Poodidesse lubatakse 625-e mais ja 725 märtsis.
Oddo

Kasutaja avatar
madiz
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 25. 05. 2003. 10:32

Postitus Postitas madiz » 10. 04. 2004. 20:20

märkasin roseversandis
saksakeeles
S625X
S725
inglisekeeles
S625X
S725
lõpuks sain vist tööle lingid
Viimati muutis madiz, 10. 04. 2004. 21:09, kokku muudetud 2 korda .

mnorman
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 05. 11. 2003. 12:12

Postitus Postitas mnorman » 07. 07. 2004. 11:48

Kas keegi on omale juba jõudnud soetada selle 625X-i? Huvitaks teada, kui täpne see jooksu distantsi mõõtja siis reaalselt on. eriti kui joosta vahelduva tempoga vahelduval maastikul. white paper väidab, et kalibreerimata 97% ja kalibreerituna 99%. 97% tundub tiba lahja, 99 juba täiesti aktsepteeritav, aga ma kardan, et see kehtib ainult tasasel maal.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 07. 07. 2004. 11:50

mnorman kirjutas:Kas keegi on omale juba jõudnud soetada selle 625X-i? Huvitaks teada, kui täpne see jooksu distantsi mõõtja siis reaalselt on. eriti kui joosta vahelduva tempoga vahelduval maastikul. white paper väidab, et kalibreerimata 97% ja kalibreerituna 99%. 97% tundub tiba lahja, 99 juba täiesti aktsepteeritav, aga ma kardan, et see kehtib ainult tasasel maal.
jooksjat on mu meelest veel raskem kalibreerida kui seda uhket elektroonilist sammumõõtjat. kokkuvõttes ma selle tehnoloogia suurde täpsusesse hetkel ei usu.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

maakas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 11. 04. 2003. 21:11

Postitus Postitas maakas » 07. 07. 2004. 12:11

erikr kirjutas:
mnorman kirjutas:Kas keegi on omale juba jõudnud soetada selle 625X-i? Huvitaks teada, kui täpne see jooksu distantsi mõõtja siis reaalselt on. eriti kui joosta vahelduva tempoga vahelduval maastikul. white paper väidab, et kalibreerimata 97% ja kalibreerituna 99%. 97% tundub tiba lahja, 99 juba täiesti aktsepteeritav, aga ma kardan, et see kehtib ainult tasasel maal.
jooksjat on mu meelest veel raskem kalibreerida kui seda uhket elektroonilist sammumõõtjat. kokkuvõttes ma selle tehnoloogia suurde täpsusesse hetkel ei usu.
Staadioniringil on konstantse tempo korral 99% täpsus usutav, ainult ühe kattega suhteliselt tasastel teedel üksinda konstantse tempoga jookses võiks ka täpsus olla peaaegu 99%. Reaalsetes oludes (tõusud, langused, teede ületamised, metsarajad, kruusateed, erinevad tempod jne) on ka 90% juba väga hea tulemus. Pigem kaldun arvama et täpsus jääb 70-80% piiridesse.
There are seldom technological solutions to behavioral problems.

mnorman
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 05. 11. 2003. 12:12

Postitus Postitas mnorman » 19. 07. 2004. 19:53

Ostsin siis ikkagi asja ära. Ühe õhtupooliku veetsin Hiiu staadionil kalibreerides. Tulemuseks sain, et kui jooksin 800m samas tempos nagu kalibreerimisel (ca 5min/km), siis on asi täpne (ehk siis viga <10m). Tempoga ca 4min/km näitas 800m peal 10m rohkem ja tempoga 6min/km 10m vähem. Samas kui 800m jalutasin, siis oli asi jälle täpne.

Täna siis võtsin asja tõsisemalt käsile ja jooksin 2x5km. Mul seal mööda Mustamäe nõlva selline 5km ring, mis 7x üles-alla käib. See 5km on orienteerumiskaardilt mõõdetud ja ma pakun, et nii umbes +- 50m. Tulemuseks see, et 1. ringi näitas 10m vähem, aga kokku tuli täpselt 10km.

Niiet mina olen asja täpsusega täitsa rahul.

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”