Power meter - võimsusmõõtur

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas Mati » 18. 05. 2021. 22:11

martts kirjutas:
18. 05. 2021. 21:47
...Ei tundu õige tegu olevat osta Assiomat, mis ilmselt teeb sama töö sama hästi ära aga no arvestades kui kiiresti vidinad arenevad siis 4a terev igavik tehnika maailmas...
Mis profitiimis sa sõidad muidu?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas Rivo » 19. 05. 2021. 07:34

martts kirjutas:
16. 05. 2021. 10:24
aga küllap 4 aastaga midagi on ikka paremuse poole liikunud.
Tuleb loota. Kõikide eelmiste mudelitega on ikka korralik rist ja viletsus!
martts kirjutas:Samuti plussiks on patareid, saab tühjaks siis vahetad ära ja korras.
Kuidas kellegile. Ilmselgelt pole sul ühtegi võimsusandurit veel olnud ja pole halli aimugi, kui tihti neid patakaid vahetama peab! Selle asemel, et paar korda kuus laadida :wink:
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas Omiar » 19. 05. 2021. 08:17

Võimsusandruite puhul on mõistlik DCRainmakeri pikaajalisem review ära oodata, muidu on oht ise uue toote testijaks saada. Võimsusandurid on tarkvara kohalt siiski veel piisavalt keerukas toode, et probleeme jagub kõigil. Võimsusandur mis ei ole täpne ja/või konstantne, on kasutu.
Garmini puhul pead tehnilise abi saamiseks ilmselt UK-sse kirjutama ja seal on eelmise aasta algusest väga segased ajad.

Kui tahad lihtsalt rohkem numbreid rattakompuutril näha, siis iseenesest pole vahet miline võimsusandur osta.
Kui tahad võimsuse järgi süstemaatiliselt trenni teha, siis tuleb osta seade mis on ennast tõestanud ja näitab päevast päeva täpseid numbreid.

CR2032 patakaid pean mina oma võimsusanduril vahetama 2-3x aastas, ei ole palju.

martts
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 12. 06. 2013. 14:32

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas martts » 22. 05. 2021. 09:39

Mati kirjutas:
18. 05. 2021. 22:11
Mis profitiimis sa sõidad muidu?
:D Ma olen see klassikaline harrastaja juhtum, kes arvab, et asjad peaks ikka korralikud olema ja sõitja ise jääb varustusest üldiselt pika puuga maha :D

Julgekski eeldada, et Garmin Rally on ikkagi Vector 3 edasiarendus (mitte taandareng). Samuti hetkel kõige uuem/edasijõudnum asi mida osta. Aga eelkõige mul see postituse või küsimuse mõte oligi, et kas on mõni parem soovitus ja miks. Või on keegi Rally ostnud ja teab kohe kurta, et ei kõlba see toode?

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas Mpower » 25. 05. 2021. 12:35

Isegi harrastaja ja asjaarmastajana tasub piiluda profimaailma. Mingil kummalisel põhjusel on seal kõigil vända küljes võimsusandurid. Lisaks ei näe ma kuskilt otsast, et võimsusanduriga pedaalid oleks väntadest odavamad. Võrdlen praegu kahepoolseid. Isegi Shimano enda tipp Dura-Ace võimsusanduriga vändad (koos hammasratastega) maksavad 1250€ ehk siis sama palju kui Garmin Rally XC200. Ülejäänud on oluliselt odavamad: 4iiii Shimano 105 vändad 573€ ja Ultegra 729€. Stages on enam vähem samas hinnas. Hetkel küll kõiki vändapikkuseid ja hammasrataste kombinatsioone pole saada aga pilt muutub.
4iiii pakub teenust kus kliendi väntade külge paigaldatakse andur. Parempoolse puhul maksab see 250€(koos saatmistega) ja mina ilmselt seda teed lähen. On keegi seda teenust kasutanud?

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas Omiar » 25. 05. 2021. 12:43

Mpower kirjutas:
25. 05. 2021. 12:35
Isegi harrastaja ja asjaarmastajana tasub piiluda profimaailma. Mingil kummalisel põhjusel on seal kõigil vända küljes võimsusandurid. Lisaks ei näe ma kuskilt otsast, et võimsusanduriga pedaalid oleks väntadest odavamad. Võrdlen praegu kahepoolseid. Isegi Shimano enda tipp Dura-Ace võimsusanduriga vändad (koos hammasratastega) maksavad 1250€ ehk siis sama palju kui Garmin Rally XC200. Ülejäänud on oluliselt odavamad: 4iiii Shimano 105 vändad 573€ ja Ultegra 729€. Stages on enam vähem samas hinnas. Hetkel küll kõiki vändapikkuseid ja hammasrataste kombinatsioone pole saada aga pilt muutub.
4iiii pakub teenust kus kliendi väntade külge paigaldatakse andur. Parempoolse puhul maksab see 250€(koos saatmistega) ja mina ilmselt seda teed lähen. On keegi seda teenust kasutanud?
4iiii asub endiselt ainult Kanadas vist? Saatmise ja tagasisaatmise kulu sellele 250 eurole otsa, siis tn saad Proshopist juba Stages-i kätte.
Kui hiljem ratast müüd, siis pooliku PM tahtjaid ei pruugi palju olla. Lõpuks ostad ikka uue vända ja 4iiii PM paned uuele rattale?
Ühepoolne PM on ka parajalt ebatäpne.

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas Mpower » 25. 05. 2021. 12:54

Saatmiskulu on hinnas. Nad saadavad meilile etiketi mis tuleb pakile kleepida. See on tõsi, et kahepoolse süsteemiga saab täpsemad andmed.
Rattamüügil paneb asja paika hind ja igale asjale on ostja.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas KaupoR » 25. 05. 2021. 12:59

Mpower kirjutas:
25. 05. 2021. 12:35
Mingil kummalisel põhjusel on seal kõigil vända küljes võimsusandurid. Lisaks ei näe ma kuskilt otsast, et võimsusanduriga pedaalid oleks väntadest odavamad. Võrdlen praegu kahepoolseid. Isegi Shimano enda tipp Dura-Ace võimsusanduriga vändad (koos hammasratastega) maksavad 1250€ ehk siis sama palju kui Garmin Rally XC200.
Kindel, et Duraka PM mõõdab vända pealt? Ma pakuks, et Durakas mõõdab spiderist, täpselt nagu ka SRM, Rotor InSpider, Power2Max ja Quarq. Ehk siis enamus ikkagi mõõdavad spideri pealt, mõned vändast (4iiii, Stages), mõni võllist (Rotor InPower).
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas Mpower » 25. 05. 2021. 13:07

KaupoR kirjutas:
25. 05. 2021. 12:59
Mpower kirjutas:
25. 05. 2021. 12:35
Mingil kummalisel põhjusel on seal kõigil vända küljes võimsusandurid. Lisaks ei näe ma kuskilt otsast, et võimsusanduriga pedaalid oleks väntadest odavamad. Võrdlen praegu kahepoolseid. Isegi Shimano enda tipp Dura-Ace võimsusanduriga vändad (koos hammasratastega) maksavad 1250€ ehk siis sama palju kui Garmin Rally XC200.
Kindel, et Duraka PM mõõdab vända pealt? Ma pakuks, et Durakas mõõdab spiderist, täpselt nagu ka SRM, Rotor InSpider, Power2Max ja Quarq. Ehk siis enamus ikkagi mõõdavad spideri pealt, mõned vändast (4iiii, Stages), mõni võllist (Rotor InPower).
Sul võib täiesti õigus olla.

martts
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 12. 06. 2013. 14:32

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas martts » 25. 05. 2021. 16:52

Mpower kirjutas:
25. 05. 2021. 12:35
Isegi harrastaja ja asjaarmastajana tasub piiluda profimaailma. Mingil kummalisel põhjusel on seal kõigil vända küljes võimsusandurid. Lisaks ei näe ma kuskilt otsast, et võimsusanduriga pedaalid oleks väntadest odavamad. ...
Selles on sul muidugi õigus, et enamus vända küljes. Aga ehk seal teemaks juba kaaluvõit näiteks? Hinnaskaala on üpris sarnane, ei ole palju odavam aga mitte ka kallim (mitte et see profitasemel loeks), pealegi Garmin Rally on üks kallimatest pedaalianduristest. Ma ise arvaks, et Garmin ei teeks juba 3ndat seeriat seda toodet, kui ei töötaks.. mõni teine firma - startupid, hiinakad jne veel teeks aga Garmini asjad üldiselt töötavad minu kogemusel hästi.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2460
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas AndreK » 25. 05. 2021. 17:29

martts kirjutas:
18. 05. 2021. 21:47
Ei tundu õige tegu olevat osta Assiomat, mis ilmselt teeb sama töö sama hästi ära aga no arvestades kui kiiresti vidinad arenevad siis 4a terev igavik tehnika maailmas. Muidu jääb äkki mingi okas hinge, et ei võtnud toda :D
Tere. Lihtsal huvi pärats küsin :) et, mis arengud on möödunud 4 aasta jooksul toimunud? Kui pedaal mõõdab võimsust täpselt, stabiilselt, kalibreerib ennast automaatselt välistemperatuuri muutusi arvestades, toode on töökindel, seadme töö korrektsust saad soovi korral lasta tehasel üle võrgu kontrollida, igapäevaselt kalibreerima ei pea, sensor on peidetud löökide eest, kõik detailid on vahetatavad (pedaali korpus, võll, laagrid, andur) ja meie laos olemas, siis mida sa veel sellest tootelt ootaksid?
Igaks juhuks mainin, et eestis müüb neid pedaale hobisport.ee ja olen sellega ka natuke seotud.

martts
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 12. 06. 2013. 14:32

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas martts » 25. 05. 2021. 19:48

AndreK kirjutas:
25. 05. 2021. 17:29
martts kirjutas:
18. 05. 2021. 21:47
Ei tundu õige tegu olevat osta Assiomat, mis ilmselt teeb sama töö sama hästi ära aga no arvestades kui kiiresti vidinad arenevad siis 4a terev igavik tehnika maailmas. Muidu jääb äkki mingi okas hinge, et ei võtnud toda :D
Tere. Lihtsal huvi pärats küsin :) et, mis arengud on möödunud 4 aasta jooksul toimunud? Kui pedaal mõõdab võimsust täpselt, stabiilselt, kalibreerib ennast automaatselt välistemperatuuri muutusi arvestades, toode on töökindel, seadme töö korrektsust saad soovi korral lasta tehasel üle võrgu kontrollida, igapäevaselt kalibreerima ei pea, sensor on peidetud löökide eest, kõik detailid on vahetatavad (pedaali korpus, võll, laagrid, andur) ja meie laos olemas, siis mida sa veel sellest tootelt ootaksid?
Igaks juhuks mainin, et eestis müüb neid pedaale hobisport.ee ja olen sellega ka natuke seotud.
Sellele ma siin omast arust vastust otsingi :D See pedaaliga powermeter on pigem uus asi.. ca 10a tagasi hakkasid laialt levima. Assioma on sama juba 4 aastat, selle ajaga ju esiteks tehnika/elektroonika peaks arenema, kasvõi uued/energiasäästlikumad bluetoothi standardid jne. Samuti on toode oma olemuselt pigem uus asi, seega võiks ka see "learning curve" tootjatel olla.. Aga võibolla eeldan liiga palju ja mõtlen üle ja võibolla selle lisa 300 euri eest Rally ei anna midagi juurde..

Marek000
Rattur
Postitusi: 84
Liitunud: 10. 12. 2012. 21:42

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas Marek000 » 25. 05. 2021. 20:47

martts kirjutas:
25. 05. 2021. 16:52
Ma ise arvaks, et Garmin ei teeks juba 3ndat seeriat seda toodet, kui ei töötaks.. mõni teine firma - startupid, hiinakad jne veel teeks aga Garmini asjad üldiselt töötavad minu kogemusel hästi.
Kui see nüüd naljana oli mõeldud, siis päris hea nali :lol:
Garmini V3/Rally PM võid osta kui oled suuteline neid ise pulkadeks lahti võtma, hooldma ja uuesti kokku tagasi panema. Kui ise oled nn humanitaar tüüpi inimene, kelle koduses tööriistakastis on ainult isalt/vanaisalt päranduseks saadud nõukaaegsed tööriistad, siis osta vända küljes olev PM.
Tegelikult loen siin ja ei saa aru, mis mõttes on singel vända PM-id ebatäpsed??? PM-ide nominaalväärtus ei peagi punkti pealt täpne olema, tähtis on, et näit ei kõiguks, ehk et kui ta näitab nominaalväärtust natuke valesti, siis on tähtis, et ta näitaks kogu aeg ühtemoodi valesti.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas Mati » 25. 05. 2021. 20:56

martts kirjutas:
25. 05. 2021. 19:48
... See pedaaliga powermeter on pigem uus asi.. ca 10a tagasi hakkasid laialt levima. Assioma on sama juba 4 aastat, selle ajaga ju esiteks tehnika/elektroonika peaks arenema, kasvõi uued/energiasäästlikumad bluetoothi standardid jne. ...
Segasest jutust järeldan, et sul puudub tegelikult ettekujutus asjast nimega "power meter". Seega küsimus - mille kuradi pärast sul seda üldse vaja on :?: :roll:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 355
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas erko » 25. 05. 2021. 21:06

Mati kirjutas:
25. 05. 2021. 20:56
martts kirjutas:
25. 05. 2021. 19:48
... See pedaaliga powermeter on pigem uus asi.. ca 10a tagasi hakkasid laialt levima. Assioma on sama juba 4 aastat, selle ajaga ju esiteks tehnika/elektroonika peaks arenema, kasvõi uued/energiasäästlikumad bluetoothi standardid jne. ...
Segasest jutust järeldan, et sul puudub tegelikult ettekujutus asjast nimega "power meter". Seega küsimus - mille kuradi pärast sul seda üldse vaja on :?: :roll:
Ja sa sündisid võimsusmõõtjaga vändad/pedaalid juba jalgade küljes või? Selmet nii arrogantseid küsimusi siin lahmida, seleta noob'idele tarkust või (kui ise tegelikult ei tea) suuna, kus seda leida. Mul pole ka kunagi võimsusmõõtjat olnud ega ka selle tehnoloogiaga kokku puutunud, mistõttu jälgin siinset arutelu huviga. Sinu panus kahjuks on suht null.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas Mati » 25. 05. 2021. 21:29

erko kirjutas:
25. 05. 2021. 21:06
Mati kirjutas:
25. 05. 2021. 20:56
martts kirjutas:
25. 05. 2021. 19:48
... See pedaaliga powermeter on pigem uus asi.. ca 10a tagasi hakkasid laialt levima. Assioma on sama juba 4 aastat, selle ajaga ju esiteks tehnika/elektroonika peaks arenema, kasvõi uued/energiasäästlikumad bluetoothi standardid jne. ...
Segasest jutust järeldan, et sul puudub tegelikult ettekujutus asjast nimega "power meter". Seega küsimus - mille kuradi pärast sul seda üldse vaja on :?: :roll:
Ja sa sündisid võimsusmõõtjaga vändad/pedaalid juba jalgade küljes või? Selmet nii arrogantseid küsimusi siin lahmida, seleta noob'idele tarkust või (kui ise tegelikult ei tea) suuna, kus seda leida. Mul pole ka kunagi võimsusmõõtjat olnud ega ka selle tehnoloogiaga kokku puutunud, mistõttu jälgin siinset arutelu huviga. Sinu panus kahjuks on suht null.
Lumehelbekesed peaks olema maiks juba sulanud ... sai kunagi, pea 15 aastat tagasi see teema algatatud ... selgitusi on siin jagatud ... üks ... oskab rohkem küsida kui 10 tarka vastata, jne, jne ... tuld :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas piffik » 26. 05. 2021. 07:58

Kes tahab erinevatest PM-dest lugeda, mingu DCRainmaker.com lehele ja lugemist jagub tundideks. Peaks olema kõikide saadaolevate PM-de plussid ja miinused välja toodud. Isiklikult jagan Mareki seisukohta, et ei saa aru ühepoolse PM hirmust suurest puudusest. Kui ongi üks jalg teisest 5W nõrgem, no mis siis. Kui oli täna, siis on ka homme sama seis. Ehk oluline ei ole mitte number ise, vaid see, et numbrid oleks järjepidevad.
Mati kriitikast võib kaasa võtta selle, et kasutaja peaks ikka aru saama, milleks talle PMi vaja on. Lisanumbri saamiseks kompuutrisse seda vaja ei ole, enamik kompuutreid annab niigi rohkem datat kui lehele mahub.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2460
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas AndreK » 26. 05. 2021. 08:48

piffik kirjutas:
26. 05. 2021. 07:58
Isiklikult jagan Mareki seisukohta, et ei saa aru ühepoolse PM hirmust suurest puudusest. Kui ongi üks jalg teisest 5W nõrgem, no mis siis. Kui oli täna, siis on ka homme sama seis. Ehk oluline ei ole mitte number ise, vaid see, et numbrid oleks järjepidevad.
Jah nõus - ühepoolsest piisab. Tegelikult sa seda pedaling dynamics datat nagunii igapäevaselt ei vaata ja paljd ei oska sealt tulevate andmetga midagi teha. Aga seda eeldusel, et see vahe vasku/parema vahel on konstante. Mõnel (minul näiteks) on heal päeval 50/50, halval päeval 55/45. Kui sa pead tegema 400 w lõike ja andur teeb lihsta arvutuse - vasak jalg x 2, siis tuleb üüratu vahe.

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas piffik » 26. 05. 2021. 10:05

Mul endal on jalgade erinevus enamasti mitte üle 1% olnud ehk võrdlemisi stabiilne. Aga Andre äärmuslik näide pani kohe edasi mõtlema. Sisuliselt 55/45 puhul nõrgem jalg siis ei vea välja ning tugevam peab kompenseerima? Ma isiklikult vist ei tahaks trennis seda vahet suuremaks treenida (400W näite korral teha lõike 220 ja 180 jala kohta), vaid pigem eelistaks, kus mõõdetaks 2x tugevamat jalga. Sellisel juhul tugevam peaks tegema plaanitud 200W, nõrgem teeb jätkuvalt 180W, äkki isegi suudab natuke rohkem, kuna organismil on reservi. Ehk lõikude puhul organism oleks ühtlasemalt koormatud.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2460
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas AndreK » 26. 05. 2021. 10:24

piffik kirjutas:
26. 05. 2021. 10:05
Mul endal on jalgade erinevus enamasti mitte üle 1% olnud ehk võrdlemisi stabiilne. Aga Andre äärmuslik näide pani kohe edasi mõtlema. Sisuliselt 55/45 puhul nõrgem jalg siis ei vea välja ning tugevam peab kompenseerima? Ma isiklikult vist ei tahaks trennis seda vahet suuremaks treenida (400W näite korral teha lõike 220 ja 180 jala kohta), vaid pigem eelistaks, kus mõõdetaks 2x tugevamat jalga. Sellisel juhul tugevam peaks tegema plaanitud 200W, nõrgem teeb jätkuvalt 180W, äkki isegi suudab natuke rohkem, kuna organismil on reservi. Ehk lõikude puhul organism oleks ühtlasemalt koormatud.
Üks jalg ei ole tugevam/nõrgem. Asi on alaseljas ja sellega seotud probleemdides. Kui on hea päev, on 50/50.
Ja ei pea olema mingi seljahaige - selline 52/48 ; 48/52 "ujumine" on paljudel. Aga sellisel juhul arvutab võimusandur sinu vasaku jala järgi ja tegelikult on reaalne vahe siis juba 4% kogu reaalsest võimususet. Näiteks selle sama 400 W puhul on see juba 16 W mis on väga suur vahe.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas KaupoR » 26. 05. 2021. 10:40

Andre, kui sa testid end selle ühepoolse anduriga ja siis ka võistled ja treenid selle sama anduriga, siis ei ole ju suurt probleemi. Kui just ei ole tõesti nii, et ühel päeval on 48/52 ja teisel päeval 52/48. Minu isiklik kogemus sellise PM-ga, mis näitas vasak-parem suhet, oli, et pigem oli see osakaal konstantne ja kõikus 48-52 ning 49-51 vahemikus.

Kui sa testid laboris ja paned seal tsoonid paika ning lähed ühepoolsega trenni, siis paned 48-52 vahekorra korral tsoonidega mööda.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas UrmasL » 26. 05. 2021. 11:25

Ma olen tähele pannud, et minul see L/R (ka L/R PP) sõltub väga erinevatest asjadest. Vahe enamasti 48/52 suuremaks ei lähe, kuid mõjutab kadents, raja profiil (tõusu saad võtta kerides või kangutades). Isegi sõiduasend alt vs pealt hoides mõjutab. Kindasti mõjutab intensiivsus L1/L2 tsoonis väntad ikka teistmoodi kui L4+ tsoonis

Siin ongi abiks kahepoolne PM. Teed näiteks trenni 5xL4 lõikudega ja vahed L1. Pärast graafikult vaatad kuidas L/R ning L/R PP erinevad.

Aga nagu Andre ütles. Mul on see info olemas, aga ega ma selle pealt mingit mikromanageerimist teha ei oska :) Analüütilisemad tüübid ilmselt oskavad luua seoseid füsiloogiliste eripäradega. Selja/põlve/pöia eripärad või probleemid, vanad vigastused jpm

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas Mpower » 26. 05. 2021. 15:31

Just läks põnevaks :)
Mul on kiiks alustada spurti vasak(tugevam) jalg üleval ja ka lõpetada see jalg all. Võibolla loll küsimus aga kas ja kuidas mõjutab näitu see, kumma jalaga alustada?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas KaupoR » 26. 05. 2021. 15:52

Kui sa teed trennis vaid ühe spurdi ja kogu su trenn ongi see üks spurt, siis ehk mõjutab. Kui sa väntad 80 rpm ja sõidad 1 tunni, siis teevad su vändad 4800 vändapööret - vaevalt, et see üks spurt (10-30 vändapööret?) selles andmemahus väga suurt rolli mängib.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: Power meter - võimsusmõõtur

Postitus Postitas Mpower » 07. 06. 2021. 08:04

Mul oli kahtlus, et nii 4iii kui Stages paigaldujuhendis nõutud vahe vända ja raami vahel on varuga, siis tahtsin füüsiliselt vänta proovida. Mul õnnestus saada proovimiseks Ultegra Stages gen3 vasakut vänta ja külge panduna jääb anduri ja raami (Canyon Inflite) vahele 2,5-3mm, mis on täiesti piisav. See muutis otsuse tegemise väga lihtsaks kuna Proshopis oli sobiva pikkusega vänt kohapeal olemas. 2 päevaga kohal ja esimesed muljed on head. Ratta külge midagi midagi lisamata näen nüüd vändapöördeid ka :)

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”