Pulsomeeter jebib

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Pulsomeeter jebib

Postitus Postitas Green_Day » 21. 04. 2004. 09:17

Paar viimast päeva on pulsomeeter jamama hakanud. Probleem selline, et näitab algul näiteks sagedust 128, panen tempot juurde, ikka sama....ja nii 5 min. Kuidagi uimane, ei taha näitu muuta. Pärast hakkas nagu muutma, kuid mitte stabiilselt, vaid nii, et tükk aega läheb mööda, siis viskab 10 lööki juurde/vähemaks. Sekka õnnestus paar korda näha ka utoopilisi numbreid: näiteks 216, 180. Kuigi ma sõitsin rahulikult ning üle 150 ei saanud kuidagi olla.

Ei tea, milles asi. Kas hakkavad vöö patareid tühjaks saama või ei saa vöö kehaga korralikult kontakti või mobiil taskus segab või kella patareid tühjenemas.

Mõõtjaks Polar Protrainer NV

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 21. 04. 2004. 09:34

Eks siin võib mitu põhjust olla, nagu juba ise mainisid, siis proovi patarei vahetust. Mobiil ei tohiks segada, kui see just pulsoka vöö küljes ei ripu (idee poolest ei tohiks ka siis midagi juhtuda) Ja veel üks nipp, mida alati ka ise teen. Vahetult enne vöö rinnale panekut, lasen käe jooksve vee alt läbi, ning rind kergelt märjaks. Vöö saab siis kohe hea kontakti. Muidu hakkab korralikult toimima alles siis, kui oled naha soojaks vändanud.
Kui nendest abinõudest ei aita, siis pead ilmselt mõne elektrooniku abi paluma.

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 21. 04. 2004. 09:48

Rivo kirjutas:Eks siin võib mitu põhjust olla, nagu juba ise mainisid, siis proovi patarei vahetust. Mobiil ei tohiks segada, kui see just pulsoka vöö küljes ei ripu (idee poolest ei tohiks ka siis midagi juhtuda) Ja veel üks nipp, mida alati ka ise teen. Vahetult enne vöö rinnale panekut, lasen käe jooksve vee alt läbi, ning rind kergelt märjaks. Vöö saab siis kohe hea kontakti. Muidu hakkab korralikult toimima alles siis, kui oled naha soojaks vändanud.
Kui nendest abinõudest ei aita, siis pead ilmselt mõne elektrooniku abi paluma.
Enne sõitu teen vöö alati märjaks. Aga jah, eks too probleem ole ikka keha kontaktis, st ma suht kõhna. Peab vööd rohkem keha ligi pingutama.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 21. 04. 2004. 09:50

mul ka probleem - vahest viskab nii treeningul kui võistlustel kiiruse heast peast nulli (õige harva on ka pulsi nulli visanud) - keila võistluse jooksul lausa 8 korda ... see võtab ju keskmise kiiruse näidu alla :) on kellelgi veel sellist jama olnud?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 21. 04. 2004. 09:55

SL kirjutas:mul ka probleem - vahest viskab nii treeningul kui võistlustel kiiruse heast peast nulli (õige harva on ka pulsi nulli visanud) - keila võistluse jooksul lausa 8 korda ... see võtab ju keskmise kiiruse näidu alla :) on kellelgi veel sellist jama olnud?
kiiruse puhul võib olla tegu magneti ja anduri vahelise kaugusega. kuna asfalt parasjagu raputas siis kõva kahvli ja 7+ atiste kummidega on vibra tugev ja miski võib vahest ära liikuda. mul kippus samal sõidul konkreetselt andur jälle magneti vastu nihkuma, pidin ta asendit 1x korrigeerima.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 21. 04. 2004. 10:00

Käisin peale laupäevast võistlussõitu taastussõitu tegemas pühapäeval, viskas mu pulsokas vahepael ette pulsinäiduks 240 :shock:, mis ta ära regas, graafikus oli kena tipp :lol:
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

ain
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 04. 06. 2003. 19:55

Re: Pulsomeeter jebib

Postitus Postitas ain » 21. 04. 2004. 11:11

Green_Day kirjutas:Paar viimast päeva on pulsomeeter jamama hakanud. Probleem selline, et näitab algul näiteks sagedust 128, panen tempot juurde, ikka sama....ja nii 5 min. Kuidagi uimane, ei taha näitu muuta. Pärast hakkas nagu muutma, kuid mitte stabiilselt, vaid nii, et tükk aega läheb mööda, siis viskab 10 lööki juurde/vähemaks. Sekka õnnestus paar korda näha ka utoopilisi numbreid: näiteks 216, 180. Kuigi ma sõitsin rahulikult ning üle 150 ei saanud kuidagi olla.
Selliste kõrgete anomaalsete näitude põhjuseks on reeglina väljastpoolt tulevad impulsid (kõrgepingeliinid, muuseas ka maaalused elektrikaablid, mobiilimastid jne) või anduri halb kontakt ihuga- impuls loetakse kahekordselt, need nii väga ei sega, sest arvutiülekande olemasolu puhul saab sellised asjad ära korrigeerida. Hullem variant on sinupoolt kirjeldatud mingile tasemele hangumine, ka endal on olnud sellega probleeme, eile tempokrossi tehes (joostes) jäi 157 juurde pidama ja tempo tõstmisele vaatamata kõrgemaks ei läinud (pärast arvutis graafikul ilus sirge joon), aga huvitav selle asja juures on see, et seismajäädes pea- aegu momentaalselt hakkas jälle õieti näitama, st pulss hakkas järk- järgult langema, kuid jälle jooksma hakates tõusis mingi piirini ja jällegi hangus. Sellele probleemile ma küll lahendust ei suuda leida ja see häirib küll, sest saadavad andmed on null väärtusega. ei juhtu küll sellist probleemi tihti, aga siiski.

Kasutaja avatar
andrust
Rattur
Postitusi: 128
Liitunud: 23. 03. 2003. 11:04

Postitus Postitas andrust » 21. 04. 2004. 11:20

minu Sigma pulsokas on ka paar korda "ära kukkunud", hakkas muutusele aeglaselt reageerima ning vahest kukkus nulli või näitas ebareaalselt madalat pulssi. Viga oli anduri (rihma) sees oleva patarei nõrkus, peale patarei vahetust kõik OK

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 21. 04. 2004. 11:48

mu polar arvutiga ühendamist ei võimalda.

see lolli mängimine häirib palju, sest ei saa pärast objektiivset keskmist. vahest kui see hangumine toimub, jään lihtsalt seisma ning panen pulsoka kinni ning ootan kuni ta taas korralikult tööle hakkab ning panen uuesti nullist lugema. keskmine siis muidugi päris õige ei tule, aga täpsem ikka kui ma hangunud näiduga sõidaks.

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 21. 04. 2004. 15:08

Pulsoka jebimise kohta küsiks veel seda, et kui kaugelt teil pulsokas signaali vöölt kätte saab? Mul nimelt selline jama, et kui sadulas selg sirgeks lükata (käed lahti sõites), siis enam lenksul olev pulsokas signaali kätte ei saa. Sama jama on joostes, kui käsi sirgu lükata - samuti jääb signaal nõrgaks.
Ega eelpool kirjeldatud poose pidevalt ei kasuta, aga vahel ikka venitada/võimelda vaja.

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 21. 04. 2004. 15:13

margo kirjutas:Pulsoka jebimise kohta küsiks veel seda, et kui kaugelt teil pulsokas signaali vöölt kätte saab? Mul nimelt selline jama, et kui sadulas selg sirgeks lükata (käed lahti sõites), siis enam lenksul olev pulsokas signaali kätte ei saa. Sama jama on joostes, kui käsi sirgu lükata - samuti jääb signaal nõrgaks.
Ega eelpool kirjeldatud poose pidevalt ei kasuta, aga vahel ikka venitada/võimelda vaja.
otseselt mõõtnud pole, kuid nii hull see asi mul vähemalt pole.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 21. 04. 2004. 15:17

margo kirjutas:Kaugelt teil pulsokas signaali vöölt kätte saab?
RTFM Polari manuali kallal ütleb, et selleks vahemaaks on u. 1 meeter. Üldiselt esimese asjana mingite signaalijamade puhul soovitaks kas patareid üle käia, või siis rinnavöö välja vahetada.

Tootjaid ja mudeleid on erinevaid. Uuematel Polari vöödel saab patareid vahetada, vanematel ei saa.

Polar annab 710le näiteks sellised eluead:
vöö - 2500h
kell - 2 aastat (2h päevas, 7 päeva nädalas)
kiiruseandur - 2500h
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 21. 04. 2004. 15:17

Green_Day kirjutas:
margo kirjutas:Pulsoka jebimise kohta küsiks veel seda, et kui kaugelt teil pulsokas signaali vöölt kätte saab? Mul nimelt selline jama, et kui sadulas selg sirgeks lükata (käed lahti sõites), siis enam lenksul olev pulsokas signaali kätte ei saa. Sama jama on joostes, kui käsi sirgu lükata - samuti jääb signaal nõrgaks.
Ega eelpool kirjeldatud poose pidevalt ei kasuta, aga vahel ikka venitada/võimelda vaja.
otseselt mõõtnud pole, kuid nii hull see asi mul vähemalt pole.
Mul oli vana pulsokaga nii - oli vist Polar ProTrainer miski mudel. Ca 2,5 a kasutasin. Uuega pole seda probleemi. Ise arvan, et tegemist võis olla saatja patareide tühjenemisega.

Nero
Rattur
Postitusi: 85
Liitunud: 13. 03. 2004. 19:55

Postitus Postitas Nero » 21. 04. 2004. 15:44

Kui mul pulsokas ja mobiil oli lenksule kõrvuti kinnitatud oli kogu aeg jama. Peale mobiili eemaldamist kõik jälle korras.

tuisk
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 23. 10. 2003. 13:54

Kogemused polariga

Postitus Postitas tuisk » 21. 04. 2004. 15:51

Ise ka 100 häda üle elanud (M22). igasuguste jebimiste vastu on aidanud vöö pingutamine. seda saab teha aga teatud piirini (annab tunda.)

samuti on kellaga olnud jamasid. tundub, et sisu nagu liiguks korpuses. kui midagi paigast ära läheb, siis hakkab väga tihti ja väga valel ajal resette tegema ise.

elektroodide niisutamine on väga elementaarne, ilma ei hakka need ju üldse tööle :?

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 21. 04. 2004. 18:59

Mul hakkas kunagi Accurex NV selliseid trikke tegema kui patarei vahetuse aeg oli käes. Olin suutnud pulsokat kasutada nii ökonoomselt, et vahetusse läksid nii kella patarei kui vöö.
Suund Mefosse! :wink:
Signature sucks! Pilt

camp
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 23. 09. 2003. 16:33

Postitus Postitas camp » 21. 04. 2004. 19:27

[quote="margo"]Pulsoka jebimise kohta küsiks veel seda, et kui kaugelt teil pulsokas signaali vöölt kätte saab? ......quote]

Mul polar S510. Signaaliga pole siiamaani probleeme olnud. Pulsokas on lenksul ja vahemaa vööni ka ca 60 cm. Käed lenksult lahti lastes vahe ka 75 cm ja töötab. Võibla patakas tühi nagu eelpool ka mainitud.
Probla on olnud kiirusenäidikuga. Panin paraleelselt tööle pulsuka spido ja Vetta spido. Pulsoka oma näitas kiirust võrreldes vettaga hüppeliselt ja ca 5 km/h vahega. Kas ongi nii või saab kuidagi pulsoka kiiruse näitu täpsemaks/ühtlasemaks?

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 21. 04. 2004. 20:20

camp kirjutas:
margo kirjutas:Pulsoka jebimise kohta küsiks veel seda, et kui kaugelt teil pulsokas signaali vöölt kätte saab? ......quote]

Mul polar S510. Signaaliga pole siiamaani probleeme olnud. Pulsokas on lenksul ja vahemaa vööni ka ca 60 cm. Käed lenksult lahti lastes vahe ka 75 cm ja töötab. Võibla patakas tühi nagu eelpool ka mainitud.
Probla on olnud kiirusenäidikuga. Panin paraleelselt tööle pulsuka spido ja Vetta spido. Pulsoka oma näitas kiirust võrreldes vettaga hüppeliselt ja ca 5 km/h vahega. Kas ongi nii või saab kuidagi pulsoka kiiruse näitu täpsemaks/ühtlasemaks?
Signaali osas nii palju, et ratta seljas ja joostes võib teha mis iganes harjutusi, vöö ja kell suhtlevad ilusti (alguses oli mingi ühenduse jama, kuid siis vahetati vöö garantii korras välja ja asi töötab õlitatult)
Kiirusenäidikuga nii palju, et töötab väga eeskujulikult- sain ta täpselt sünkrooni oma cyteciga ja mõlematel on ees täpselt ühed numbrid (või noh polar jääb umbes pool sekundit maha, kuid see mind ei häiri)

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 21. 04. 2004. 20:38

Mul jooksevad ka Polari ja Sigma kiiruseandurid teineteisele sisse. Oleks üks juhtmega, oleks ehk kõik ok aga mõlemad on juhtmeta ... Pole eriti vaevunud asja süvenema - teinekord ei hakka pulsokaga jantima ja login Sigmaga läbitud teed.
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 21. 04. 2004. 20:40

Antti kirjutas:Mul jooksevad ka Polari ja Sigma kiiruseandurid teineteisele sisse. Oleks üks juhtmega, oleks ehk kõik ok aga mõlemad on juhtmeta ... Pole eriti vaevunud asja süvenema - teinekord ei hakka pulsokaga jantima ja login Sigmaga läbitud teed.
Mul õnneks VDO ja Polar suudavad teineteist üldse mitte häirida, kuigi asuvad väga lähestikku- mul selle üle väga hea meel. Tundub tagant järgi, et siis sai õige otsus tehtud, et sigmat ei ostnud. (Mitte et sigma ise halb oleks, kuid just nende omavaheliste "lähedaste" suhete asjus)

ain
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 04. 06. 2003. 19:55

Postitus Postitas ain » 21. 04. 2004. 21:03

alar kirjutas:
Antti kirjutas:Mul jooksevad ka Polari ja Sigma kiiruseandurid teineteisele sisse. Oleks üks juhtmega, oleks ehk kõik ok aga mõlemad on juhtmeta ... Pole eriti vaevunud asja süvenema - teinekord ei hakka pulsokaga jantima ja login Sigmaga läbitud teed.
Mul õnneks VDO ja Polar suudavad teineteist üldse mitte häirida, kuigi asuvad väga lähestikku- mul selle üle väga hea meel. Tundub tagant järgi, et siis sai õige otsus tehtud, et sigmat ei ostnud. (Mitte et sigma ise halb oleks, kuid just nende omavaheliste "lähedaste" suhete asjus)
Mul ka POlar 710 ja juhtmeta VDO. Seni pole konflikti läinud, kuid läbitud vahemaad näitavad veidi erinevalt- 800 m 40 km kohta, kuigi ratta ümbermõõdud on mõlemisse sisestatud ühesugused, seega siiski oleneb täpsus natuke ka softi kribanud vendadest.
Kuid see Polari pulsi hangumine ajab küll vahel hinge täis, vöö patareis ei tohiks asi olla, jõuluvana ju alles mõni kuu tagasi tõi.

t0nu
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 05. 03. 2004. 14:02

Postitus Postitas t0nu » 21. 04. 2004. 22:10

Tuttuus 720 tegi Keilas sellise nalja, et jätsin kella rattaga seina äärde ja läksin 12m eemale numbrit kleepima. Graafikus jäi pulss ilusti alles ja toimus isegi tagasihoidlik taastumine!

Trolliliin paneb polarile ka kohe 104 km/h graafikusse.

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 21. 04. 2004. 22:38

t0nu kirjutas:Tuttuus 720 tegi Keilas sellise nalja, et jätsin kella rattaga seina äärde ja läksin 12m eemale numbrit kleepima. Graafikus jäi pulss ilusti alles ja toimus isegi tagasihoidlik taastumine!

Trolliliin paneb polarile ka kohe 104 km/h graafikusse.
Lühiajalised eemalviibimised suudab soft tagantjärgi väga ilusti taastada. Mul on endalgi samasuguseid juhuseid S720i-ga olnud. Eks ta muidugi 100% täpne ei pruugi olla, kuid 95% peaks ikka klappima küll (ma arvan, et kõvasti parem variant, kui sellele kohale tühimik jätta)

M
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 15. 04. 2004. 21:50

Postitus Postitas M » 25. 04. 2004. 22:51

alar kirjutas:
t0nu kirjutas:Tuttuus 720 tegi Keilas sellise nalja, et jätsin kella rattaga seina äärde ja läksin 12m eemale numbrit kleepima. Graafikus jäi pulss ilusti alles ja toimus isegi tagasihoidlik taastumine!

Trolliliin paneb polarile ka kohe 104 km/h graafikusse.
Lühiajalised eemalviibimised suudab soft tagantjärgi väga ilusti taastada. Mul on endalgi samasuguseid juhuseid S720i-ga olnud. Eks ta muidugi 100% täpne ei pruugi olla, kuid 95% peaks ikka klappima küll (ma arvan, et kõvasti parem variant, kui sellele kohale tühimik jätta)
Kui soovid näha PPP tarkvaraga pärisgraafikut, mitte seda, mis on filtrist läbi käinud, tuleb Options->Preferences->Hardware-Options... all ära võtta linnuke valiku eest Correct HR Data automatically. Siis on võimalik korrektsioonid teha endal, Edit menüüs on selleks Error correction.

M
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 15. 04. 2004. 21:50

Re: Pulsomeeter jebib

Postitus Postitas M » 25. 04. 2004. 22:57

Green_Day kirjutas:Paar viimast päeva on pulsomeeter jamama hakanud. Probleem selline, et näitab algul näiteks sagedust 128, panen tempot juurde, ikka sama....ja nii 5 min. Kuidagi uimane, ei taha näitu muuta. Pärast hakkas nagu muutma, kuid mitte stabiilselt, vaid nii, et tükk aega läheb mööda, siis viskab 10 lööki juurde/vähemaks. Sekka õnnestus paar korda näha ka utoopilisi numbreid: näiteks 216, 180. Kuigi ma sõitsin rahulikult ning üle 150 ei saanud kuidagi olla.

Ei tea, milles asi. Kas hakkavad vöö patareid tühjaks saama või ei saa vöö kehaga korralikult kontakti või mobiil taskus segab või kella patareid tühjenemas.

Mõõtjaks Polar Protrainer NV
Põhjus võib olla tühjenevas kella patareis, seda on kõige lihtsam kontrollida taustvalgustust sisse lülitades: kui sümbolid ekraanil muutuvad tuhmimaks, on oodata patarei hääbumist.

Teiseks põhjuseks võib olla staatiline elekter. Kas probleem tekkis näiteks uute riietega? Staatilise elektri eest saab vööd kaitsta nii, et vöö keskosale tuleb peale tõmmata näiteks ratta sisekummist lõigatud 5-7 cm jupp (peab katma Polari logoga osa). Elektroodid peavad jääma välja, sest muidu asi ei tööta. Nii on võimalik saatja staatilisest elektrist isoleerida.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 07. 10. 2004. 18:01

ei hakanud uut teemat aretama kuna samuti polariga probleem.Kuna mudeliks S510 siis paluks tänitamised ära jätta jms (tean mida asjatundjad arvavad aga raha määrab kõik).
Niisiis,asja juurde.Nimelt ei taha minu polar kuidagi sõbraks saada minu arvutiga.ei saa ei uplinki ega soniclinkiga miskit sidet.Provitud juba kordi aga ei miskit??Milles võib probleem olla.Et randmevastuvõtjast ei saa arvutisse andmeid kahtlustan selles mikrit mis ple arvuti mikker vaid tavaline junn (eks igaüks teab ise).Ei taha uskuda et asi minu polaris!!Või siiski.Kui keski oskab aidata siis abi on teretulnud.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

M
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 15. 04. 2004. 21:50

Postitus Postitas M » 07. 10. 2004. 23:28

veloman32 kirjutas:ei hakanud uut teemat aretama kuna samuti polariga probleem.Kuna mudeliks S510 siis paluks tänitamised ära jätta jms (tean mida asjatundjad arvavad aga raha määrab kõik).
Niisiis,asja juurde.Nimelt ei taha minu polar kuidagi sõbraks saada minu arvutiga.ei saa ei uplinki ega soniclinkiga miskit sidet.Provitud juba kordi aga ei miskit??Milles võib probleem olla.Et randmevastuvõtjast ei saa arvutisse andmeid kahtlustan selles mikrit mis ple arvuti mikker vaid tavaline junn (eks igaüks teab ise).Ei taha uskuda et asi minu polaris!!Või siiski.Kui keski oskab aidata siis abi on teretulnud.
Kõigepealt tuleks kontrollida, kas heli jõuab arvutisse. Start-rea lõpus on tavaliselt kõlari kujutisega ikoon. Paremklõpsu järel tuleb valida Open Volume Control. Tuleks jälgida, et Microphone ei oleks nullis, samuti tuleks Options menüüst vaadata järgi Properties alt Recordingu all olevad seaded. Kindlasti peaks olema valitud Microphone ja Line in ning nende tase ei tohiks nullis olla. Liuguritega tuleks helitugevust reguleerida, kuni Polar Precision Performance tarkvaras ühenduse loomise ajal helitase vilkuma hakkab. Samas ei tohi helitugevus olla liiga suur, sest siis ei suuda tarkvara erinevusi registreerida. Siis tuleb helitugevust reguleerida mikrofoni ja kella vahemaa muutmise ja liugurite liigutamise abil.

Polari tarkvaras peab Options menüüs Preferences all alamlehel Hardware olema valitud õige kella mudel. Selle taga on kolme punktiga nupp. Kui helitugevuse tulp kuidagi vähemalt pooleni ei tõuse, tuleb Amplificationit suurendada.

Selleks, et veenduda heli jõudmises arvutisse, võib kasutada ka Sound Recorder tarkvara, mis tavaliselt on leitav Start -> All programs -> Accessories -> Entertainment all.

M
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 15. 04. 2004. 21:50

Postitus Postitas M » 07. 10. 2004. 23:36

Alati tuleb kasuks Polari tarkvara uuendamine. Viimane versioon on leitav aadressilt http://polar.mefo.ee/html/segments/prod ... pport.html

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”