seikluskaamera

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

seikluskaamera

Postitus Postitas Genry » 25. 07. 2016. 06:50

Tere,
sooviks nõu, kas seikluskaamera on peamiselt sellise sündmuse ülesvõtuks mil puhul kaamera on otse fikseeritud või kannatab sellega ka fotograafi stiilis kaadreid üles võtta? Mõtlen siis, et ise seistes vms teisi jäädvustada. kuna enamus neid seikluskaameraid ei oma ekraani millel jäädvustavat vaadata, siis pelgan kvaliteeti, mis pimesi filmides välja tuleb. Äkki kellegil oma kogemus? PS, ise vaatan Garmin Virb HD poole. Lenksult rattamaratone üles võtta ei ole soovi, küll aga matkad lastega metsas, siis kiirelt kaamera vabastamine lenksult jne..l
Ja lõpuks, kuhu selle kõik salvestate? Dubleerivad kõvakettad vms?
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: seikluskaamera

Postitus Postitas raamimurdja » 25. 07. 2016. 13:35

Sinu küsimusele vastust ei tea :)
Aga enamus seikluskaameraid saad ühendada telefoniga ning saad sealt pildistatavat või filmitavat vaadata.
Siis küll aga tekib küsimus, et miks mitte koheselt telefoniga pildistada...

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: seikluskaamera

Postitus Postitas Genry » 31. 07. 2016. 17:58

täiesti super vidin mainin nüüd ise Garmin Virb HD suhtes. Ei ole Garmini müüa vms, lihtsalt sai valik seetõttu, et ühildub seadmetega mida ma kasutan. Näiteks kui ühildan Edge kompuutriga, siis automaatselt hakkab kaamera salvestama kui kompu aega hakkab lugema, kui seisma jään siis peatub. hea kerge avamise ja kinnitamise funktsioon lenksul - sõitsin lastega parajas tempos ja sain vabalt seadet sõidu pealt avada ja kinnitada. Arvasin, et pilt on vibreeriv, udune jms aga kvaliteet nagu vaataks suvalist TV ülekannet. heli ka täiesti heal tasemel olemas, ilma lisa mikrofonideta. Korralik HD kvaliteediga pilt. Ilmselt Virb uued mudelid veel etemad (analoogi ei toodeta enam), aga mulle meeldis just antud mudeli käes hoidmise mugavus (nagu taskulamp) + väike toetav ekraan, et vajadusel käsitsi filmides oleks filmitav plaanis näha. Ühesõnaga täidab kõiki mu ootusi, mida salamisi lootsin saada seikluskaamerast. Täiesti vabalt saab üles võtta ka muid sündmusi peale seikluse. Aga ka videos saab montaažida hõlpsasti juurde garmini toetava seadme näidud - gps jälg, kiirus, südamelöögid jms. (väike plaan talvel mäelaskumisel kasutada, toetava kellaga, mis näitab mäesuusa funktsioone nagu kiirus jms..)
Ise ostsin lisaks Garmin edge kompu/kaamera hoidiku, ehk ülal kompu ja all kaamera. Ei mingit totakat lisa nikerdamist, vitskaableid vms, vaid lihtne ja loogiline paigaldus.
Jääb vaid veel lahendada küsimus, kuhu need mälestused turvaliselt aastakümneteks salvestada ;) (wifiga, mälu dubleeriv kõvaketas saab selleks ilmselt olema).
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: seikluskaamera

Postitus Postitas LauriA » 31. 07. 2016. 19:29

Genry kirjutas:
Jääb vaid veel lahendada küsimus, kuhu need mälestused turvaliselt aastakümneteks salvestada ;) (wifiga, mälu dubleeriv kõvaketas saab selleks ilmselt olema).
Lihtsalt infoks, et hetke seisuga on 20 aastat vanade andmekandjate pealt andmete kätte saamine keskmisest keerukam. Uutel emaplaatidel ei ole enamasti enam PATA liidest; kui olid aastal '96 piisavalt suure rahakotiga ja kasutasid MO, DAT4, ZipDrive'i, mingit Tandbergi lahendust vms, siis kaasaegsele arvutile on nende ühendamine samuti ... peavalu.

Ise julgeks andmete varundamiseks soovitada Synology seadmeid, näiteks DS seeria. Tänu Ethernet liidesele on sealt andmed äkki ka aastal 2036 loetavad...
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: seikluskaamera

Postitus Postitas Genry » 01. 08. 2016. 06:50

tänud! enda töökohas IT mees soovitas ka Synologit ja samuti elektroonika ostujuht (ise me ei müü). Aga kes pole kursis, siis Synologiga lood enda isikliku "pilve". Salvestad sinna kus iganes asud, peaasi, et wifi olemas on. samuti jagad pere või tuttavatega oma mälumahtu, andmeid. oleneb ketta mahust, aga duubel ketas tuleb nii alla 300.- eur. usun et 5 aastat igaljuhul turvaline hoiustada.tasulise pilveteenusega summad krõbedamad kui jagada tasuvusaja peale. Ka ei tea ette, mis suunas need tasud kasvavad aga kindlasti kasvavad.
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

vana_mees
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 09. 03. 2015. 15:44

Re: seikluskaamera

Postitus Postitas vana_mees » 01. 08. 2016. 08:05

Mina olen eelistanud Synlogi-le Buffalot. Aga ega funktsionaalsuse osas neil NAS-idel väga vahet ei ole samas hinnaklassis.
Küll aga peaks lisaks mõtlema selle peale, kuidas turvaliselt andmeid Backup-ida. Just seadmest väljapoole.
Mul on aastate jooksul mõned seadmed tööst loobunud ja ka kettaid olnud vaja välja vahetada.
Tahan öelda et turvalisuse huvides kindlasti peaks oma andmeid mitmes kohas säilitama, mis ei ole üksteisega füüsiliselt seotud.

Infidel
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 01. 07. 2011. 23:53

Re: seikluskaamera

Postitus Postitas Infidel » 22. 08. 2016. 14:11

Genry kirjutas:tänud! enda töökohas IT mees soovitas ka Synologit ja samuti elektroonika ostujuht (ise me ei müü). Aga kes pole kursis, siis Synologiga lood enda isikliku "pilve". Salvestad sinna kus iganes asud, peaasi, et wifi olemas on. samuti jagad pere või tuttavatega oma mälumahtu, andmeid. oleneb ketta mahust, aga duubel ketas tuleb nii alla 300.- eur. usun et 5 aastat igaljuhul turvaline hoiustada.tasulise pilveteenusega summad krõbedamad kui jagada tasuvusaja peale. Ka ei tea ette, mis suunas need tasud kasvavad aga kindlasti kasvavad.
Ise püüan toore videomaterjali (mida mingilt võistluselt või reisilt tekib ikka väga palju) teha mingiks enamvähem vaadatavaks filmiks (üleliia vaeva ei viitsi näha) ning panen Youtube üles. Toore materjali viskan minema. Ilmselt tunduvalt turvalisem varundamine kui arvuti kõvakettal hoidmine.
Oma ketastel võib ka muidugi hoida, miks mitte.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: seikluskaamera

Postitus Postitas tarmo » 25. 08. 2016. 09:22

vana_mees kirjutas:Mina olen eelistanud Synlogi-le Buffalot. Aga ega funktsionaalsuse osas neil NAS-idel väga vahet ei ole samas hinnaklassis.
Küll aga peaks lisaks mõtlema selle peale, kuidas turvaliselt andmeid Backup-ida. Just seadmest väljapoole.
Mul on aastate jooksul mõned seadmed tööst loobunud ja ka kettaid olnud vaja välja vahetada.
Tahan öelda et turvalisuse huvides kindlasti peaks oma andmeid mitmes kohas säilitama, mis ei ole üksteisega füüsiliselt seotud.
Ma ei näe põhjust, miks peaks tänapäeval kasutama üldse kodust NAS-i? Ainuke põhjus, mida ma suudan endale ette kujutada, võiks olla kiire üleslaadimine ja taasesitus. Siiski ei pane see mind ostma enam lisa raudvara koju. Ketaste failure risk jääb, lisaks voolutarve ja nagu ma loen, ka vajadus siiski veel kuskile backupi teha. Kodukasutajale peaks need teemad olema ajalugu.
Ma kasutan kahte keskkonda fotode ja videote hoidmiseks ja jagamiseks. Flickr, kus on 1TB tasuta, on põhiline keskkond, mille kaudu jagan pilte ka sõpradele. 2,5 aasta jooksul on sinna pannud 14200 pilti ja hetkel olen kasutanud ära 5% tasuta ruumist. Teine keskkond, mida kasutan on Amazon Drive. Maksab 11,99usd aastas ja seal on piiramata ruum fotode jaoks + 5GB videote või muude failide jaoks. Amazonis hoian kõiki vanu pilte. Mõned videod hoian ka Vimeos, tasuta keskkonnas.

bitter
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 18. 10. 2009. 08:45

Re: seikluskaamera

Postitus Postitas bitter » 25. 08. 2016. 10:57

tarmo kirjutas: Ma ei näe põhjust, miks peaks tänapäeval kasutama üldse kodust NAS-i? Ainuke põhjus, mida ma suudan endale ette kujutada, võiks olla kiire üleslaadimine ja taasesitus.
Kõigil ei tule fiiber või vasktraat majja. Mul on füüsilised võrgud teisel pool tänavat, tiheasustus. Traadita ühenduse kaudu pilte-videosid edasi-tagasi liigutada oleks vaevaline ja kaaskannatajate suhtes ebaviisakas.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: seikluskaamera

Postitus Postitas tarmo » 25. 08. 2016. 19:31

Jah, sitt netiühendus on kahjuks üks piirang küll. Ma ise ei ela linnas ja kasutan mingit sajandivanust vasktraati, mille kaudu tuleb elioni dsl kiirusega ~5 Mbit alla ja 0.8 Mbit üles. Väga õnnetu ühendus on see, eriti kui veel 4-5 kasutajat korraga sees on.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: seikluskaamera

Postitus Postitas LauriA » 27. 08. 2016. 19:07

tarmo kirjutas:
vana_mees kirjutas:Mina olen eelistanud Synlogi-le Buffalot. Aga ega funktsionaalsuse osas neil NAS-idel väga vahet ei ole samas hinnaklassis.
Küll aga peaks lisaks mõtlema selle peale, kuidas turvaliselt andmeid Backup-ida. Just seadmest väljapoole.
Mul on aastate jooksul mõned seadmed tööst loobunud ja ka kettaid olnud vaja välja vahetada.
Tahan öelda et turvalisuse huvides kindlasti peaks oma andmeid mitmes kohas säilitama, mis ei ole üksteisega füüsiliselt seotud.
Ma ei näe põhjust, miks peaks tänapäeval kasutama üldse kodust NAS-i? Ainuke põhjus, mida ma suudan endale ette kujutada, võiks olla kiire üleslaadimine ja taasesitus. Siiski ei pane see mind ostma enam lisa raudvara koju. Ketaste failure risk jääb, lisaks voolutarve ja nagu ma loen, ka vajadus siiski veel kuskile backupi teha. Kodukasutajale peaks need teemad olema ajalugu.
Ma kasutan kahte keskkonda fotode ja videote hoidmiseks ja jagamiseks. Flickr, kus on 1TB tasuta, on põhiline keskkond, mille kaudu jagan pilte ka sõpradele. 2,5 aasta jooksul on sinna pannud 14200 pilti ja hetkel olen kasutanud ära 5% tasuta ruumist. Teine keskkond, mida kasutan on Amazon Drive. Maksab 11,99usd aastas ja seal on piiramata ruum fotode jaoks + 5GB videote või muude failide jaoks. Amazonis hoian kõiki vanu pilte. Mõned videod hoian ka Vimeos, tasuta keskkonnas.
Ma ei julgeks küll suuri summasid panustada selle peale, et aastal 2036 on Flickr, Amazon, OneDrive jms veel aktiivsed. Muidugi, kui siis on ka USB, Etherneti, Thunderbolti ja eSATA asemel mingi uue liidesega arvutid-serverid, siis ei saa ka NAS-lt andmeid kätte. Hetkel on ju 20 aastat vana meedia (isegi tolleaegse tippklassi) pealt andmete kätte saamine küllaltki raske. S.t kui on MO, ZipDrive, DAT, DLT, NetWare 3.12 server, IBM PS/2 lauaarvuti vms. Seoses ettevõtte sünnipäevaga oli näiteks natuke pusimist, et teha lahti fail, mis oli tehtud a la aastal '93 ja DOS versiooni WordPerfect programmiga.
Ega 100% toimivat head, jätkusuutlikku ja odavat lahendust vist ei olegi.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”