Pulsivöö riknemine

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
otsija
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 19. 05. 2009. 18:26

Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas otsija » 31. 08. 2015. 21:38

Õhtust, ostsin ca poolteist aastat tagasi garmin edge 500 spido esindusest, nüüd kevadel kunagi hakkas pulsikas pidevalt jebima, kippus näitama rahulikult sõites 200+ pulssi, ühesõnaga aiateibad, niisutasin küll väga korralikult seda vööd altpoolt, kohati testiks imiteerisin kerge soolaveega higi isegi, ikka sama jama. Üks hetk ma ei viitsinud seda enam peale pannagi, ajas vihale oma villase näiduga, kunagi paar kuud hiljem veel proovisin, siis ei hakanud üldse enam midagi lugema, testisin ka nüüd, endiselt ei tööta, patarei on korras. Kas need vööd ongi sellised hädised, et ei kesta või võiks garantii korras uut küsima minna? Idee poolest peaks ju 2 aastat garantii kehtima.

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas raikzz » 31. 08. 2015. 22:03

Pulsivööd tuleb pesta ka aegajalt, ise viskan isegi pesumasinasse vahepeal.
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas erikr » 01. 09. 2015. 05:51

Juhul kui on vanema põlvkonna pehme (premium) vöö, siis on see asjade loomulik käik.
Aga alusta sealt, kust ostsid.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Tr11
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 01. 09. 2008. 18:55

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas Tr11 » 01. 09. 2015. 07:58

Garmini vööde viga (olen kasutanud nii seda plastmassist, kui pehmet varianti) on veel see, et kui väga higiseks lähed (näit trenažööril), siis signaal hakkab katkema - ilmselt pulsivöö elektroodide disainiprobleem. Garmini pulsianduriga töötab õnneks aga ka Polari Soft strap. Rademar peaks neid ka müüma. Polari vöö ja Garmini pulsianduriga pole kahe aasta jooksul mul kordagi mingit jama olnud. Aga pulsivööd tuleb vähemalt kord kuus pesta mudugi (võta ikka andur enne pulsivöö küljest ära...) ja peale iga kasutust elektroodid (need plastikust lätakad vöö siseküljel) kraani all üle loputada. Polari Soft strapil on vastavad juhised kaasas ka.

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas arnea » 01. 09. 2015. 08:43

Pulsivööde hooldusjuhendid on päris erinevad siis. Suunto ütleb, et nii rihma kui saatjat tuleb peale igat kasutamist vee all loputada. Loogiline oleks saatjat selleks ajaks mitte maha katkuda. Ja peale igat 2-3 korda tuleb rihma masina 40kraadiga pesta, aga saatjat kindlasti mitte.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas Mati » 01. 09. 2015. 09:41

Trenniriideid pesete ju ka iga kord peale trenni (ma loodan). Seega on ka loogiline vöö vee alt läbi lasta :idea: Selleks pole juhendit loodetavasti vaja ja vöö kestab kauem.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas BACARDI » 01. 09. 2015. 09:47

Mul täpselt sama jama. Kellaks küll Garmin 310XT aga ANT süsteemiga vöö on täielik ikaldus. Pulss on pidevalt rohkem kui 200. Pole väga tore nii trenni teha.
Olen märganud, et aitab see kui panna käsi minutiks vööle peale, et see justkui võtab staatilist elektrit vähemaks vms. ja pulss läheb hetkeks normi. Käe ära võtan siis mõne minutiga krutib pulsi jälle 236 peale. Rihma pingutamine ei aita, riiete vahetus ka ei aita.
Patareid olen vahetanud igal aastal aga eriti paremaks ei lähe. Vööd olen pesnud ja peale igat kasutust kraani all klemmid ära pesnud.
Kas Polari vöö tunnistab ANT andmete edastust ja kas see parandaks olukorda või mida veel proovida.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas KaupoR » 01. 09. 2015. 09:48

Garmini pehme vööga ka minul jama. ca poolteist-kaks aastat peale ostu hakkas jupsima. Trenni alguses kõik OK aga peale paarikümmet minutit hakkab nulli näitama või mingeid suva numbreid. Kuna oli kasutada ka teine vöö, võtsin selle ja mure lahenes.

Kui nüüd tõesti saab kokku panna Polari vöö ja Garmini anduri, siis see on küll hea uudis. Vööde hinnavahe ca 3 korda ..
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas KaupoR » 01. 09. 2015. 09:48

BACARDI kirjutas:Kas Polari vöö tunnistab ANT andmete edastust ja kas see parandaks olukorda või mida veel proovida.
Vöö ei edasta ju midagi, andur edastab.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas erikr » 01. 09. 2015. 09:59

Pidasin Edge 800-ga 2 pehmet vööd ära vähem kui 2 aastaga, siis läksin "jäiga" vöö peale. See on ise nüüd vist pea 2 aastat pidanud ja koos Edgega juba uue, loodetavasti rahuloleva omaniku leidnud.

Oluline on teada, et probleem ei ole ANT+ või milleski muus vaid "vanas" pehmes vöös.
Tegin isegi katse, võtsin 2 juppi tinasukka (peenest haljast vasktraadist punutud "köis" jooteremondil joodise eemaldamiseks), pigistasin otsad anduri trukkide vahele ja kerisin mõned tiirud ümber vöö kontaktpindade kohal. Sellise häkiga toimis vöö normaalselt, ilma mitte.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas Mati » 01. 09. 2015. 10:38

Pehmed vööd ei ole igavesed! Ilmselt ei pea nende sisene signaali juhtiv "niidistik" vastu lõputule väänamisele ja muudele negatiivselt mõjuvatele asjaoludele. Nt Polari vöö vahetasin ka ise välja mõne aastase kasutamise järel - ja kui siis uuega võrdlesin oli vana ikka nässakas küll. Samas ei saa jälle jäik vöö kuidagi pehme kasutusmugavuse vastu.

Seega - kontrolli patakat (vaheta) ja kui see ei aita, siis on ilmselt vöö läbi (NB! anduri viga ka variant, kuid vähetõenäoline - teise vööga kontroll abiks).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Tr11
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 01. 09. 2008. 18:55

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas Tr11 » 01. 09. 2015. 10:44

BACARDI kirjutas:Mul täpselt sama jama. Kellaks küll Garmin 310XT aga ANT süsteemiga vöö on täielik ikaldus. Pulss on pidevalt rohkem kui 200. Pole väga tore nii trenni teha.
Olen märganud, et aitab see kui panna käsi minutiks vööle peale, et see justkui võtab staatilist elektrit vähemaks vms. ja pulss läheb hetkeks normi. Käe ära võtan siis mõne minutiga krutib pulsi jälle 236 peale. Rihma pingutamine ei aita, riiete vahetus ka ei aita.
Patareid olen vahetanud igal aastal aga eriti paremaks ei lähe. Vööd olen pesnud ja peale igat kasutust kraani all klemmid ära pesnud.
Kas Polari vöö tunnistab ANT andmete edastust ja kas see parandaks olukorda või mida veel proovida.
Ilmselt see vöö on sul nässus, mitte andur. Mul lõi ühe Garmini vööga samamoodi 200seid pulsipiike. Polari pulsivööd saab osta ilma andurita, s.t. ainult vöö, kus elektroodid peal (http://www.polar.com/ee/tooted/tarvikud/soft_strap). Garmini pulsianduri kinnitad nende 2 truki abil vöö külge.

otsija
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 19. 05. 2009. 18:26

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas otsija » 01. 09. 2015. 16:23

Mul on selline vöö nagu siin pisikesel pildid http://www.pricerunner.se/pl/288-298068 ... 500-priser , pesumasinasse ma pole seda küll kunagi pistnud, niisama lasen vee alt üle korraks. Tundub, et ongi üks häda nende vöödega, ei hakka ma siis sinna räuskama minema. Kui ebay-st vms mingi paarikümne euroga ühilduva uue vöö saaks, siis poleks vaeva väärt, sobib siis mingi odavam vöö sinna asenduseks?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas erikr » 01. 09. 2015. 18:52

otsija kirjutas:Mul on selline vöö nagu siin pisikesel pildid http://www.pricerunner.se/pl/288-298068 ... 500-priser

See on jäik vöö. Ei trukke ei miskit.

Edge 500-ga kokkusobivad tooted http://www.thisisant.com/directory/edge-500/
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas BACARDI » 02. 09. 2015. 09:09

KaupoR kirjutas:
BACARDI kirjutas:Kas Polari vöö tunnistab ANT andmete edastust ja kas see parandaks olukorda või mida veel proovida.
Vöö ei edasta ju midagi, andur edastab.
Vabandust, pidasingi andurit silmas.

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas BACARDI » 02. 09. 2015. 09:13

Tr11 kirjutas:
BACARDI kirjutas:Mul täpselt sama jama. Kellaks küll Garmin 310XT aga ANT süsteemiga vöö on täielik ikaldus. Pulss on pidevalt rohkem kui 200. Pole väga tore nii trenni teha.
Olen märganud, et aitab see kui panna käsi minutiks vööle peale, et see justkui võtab staatilist elektrit vähemaks vms. ja pulss läheb hetkeks normi. Käe ära võtan siis mõne minutiga krutib pulsi jälle 236 peale. Rihma pingutamine ei aita, riiete vahetus ka ei aita.
Patareid olen vahetanud igal aastal aga eriti paremaks ei lähe. Vööd olen pesnud ja peale igat kasutust kraani all klemmid ära pesnud.
Kas Polari vöö tunnistab ANT andmete edastust ja kas see parandaks olukorda või mida veel proovida.
Ilmselt see vöö on sul nässus, mitte andur. Mul lõi ühe Garmini vööga samamoodi 200seid pulsipiike. Polari pulsivööd saab osta ilma andurita, s.t. ainult vöö, kus elektroodid peal (http://www.polar.com/ee/tooted/tarvikud/soft_strap). Garmini pulsianduri kinnitad nende 2 truki abil vöö külge.
Suur tänu info eest! Tänapäeval tundub uskumatu, et kaks konkureerivat tootjat on suutnud andurite kinnitamiseks vööl trukid täpselt ühele kaugusele seada. Ostan Polari vöö, kinnitan sinna Garmini anduri ja katsetan ära.

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas Indreq » 03. 09. 2015. 17:01

Mul ka Garmin 510 premium vöö ca 2 a peale ostu hakkas vahel jupsima. Teadsin et ühe truki vahele oli veidi roostet tekkinud, kraapisin seda sealt noa otsaga ära ja see aitas. Ilmselt kontaktiprobleem siis.

Tr11
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 01. 09. 2008. 18:55

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas Tr11 » 03. 09. 2015. 18:51

BACARDI kirjutas: Suur tänu info eest! Tänapäeval tundub uskumatu, et kaks konkureerivat tootjat on suutnud andurite kinnitamiseks vööl trukid täpselt ühele kaugusele seada. Ostan Polari vöö, kinnitan sinna Garmini anduri ja katsetan ära.
Sellel teemal on tuntud ratta jm spordividinate valdkonna blogija DC Rainmaker teinud piltidega postituse
http://www.dcrainmaker.com/2010/08/solu ... pikes.html

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas BACARDI » 04. 09. 2015. 14:20

Tr11 kirjutas:
BACARDI kirjutas: Suur tänu info eest! Tänapäeval tundub uskumatu, et kaks konkureerivat tootjat on suutnud andurite kinnitamiseks vööl trukid täpselt ühele kaugusele seada. Ostan Polari vöö, kinnitan sinna Garmini anduri ja katsetan ära.
Sellel teemal on tuntud ratta jm spordividinate valdkonna blogija DC Rainmaker teinud piltidega postituse
http://www.dcrainmaker.com/2010/08/solu ... pikes.html
Suur tänu lingi eest! Sain sealt kinnitust ja ostsin Polari vöö. Täna proovin järgi kuidas see combo töötab.
Kurvaks teeb aga see, et dcrainmaker-i postitus on täpselt 5 a. vana aga siiani pole Garmin suutnud korraliku vööd toota. :(

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas Mati » 04. 09. 2015. 15:15

BACARDI kirjutas:Kurvaks teeb aga see, et dcrainmaker-i postitus on täpselt 5 a. vana aga siiani pole Garmin suutnud korraliku vööd toota. :(
No aga see-eest on nt kellal ikkagi värviline ekraan - seda näeb ju kohvilauas igaüks. :P
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas BACARDI » 07. 09. 2015. 10:11

Proovisin eile ca kolmetunnise kruusaralli jooksul järgi ja kombinatsioon töötas laitmatult. (y) Soovitan soojalt kõigile kel sama häda. Ühtlasi vabandan teema algataja ees, et veidi sisse sõitsin ja tema teema kaaperdasin. Vähemalt ei olnud ta oma mures üksi.

Cresent
Rattur
Postitusi: 129
Liitunud: 06. 08. 2014. 08:16

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas Cresent » 07. 09. 2015. 10:20

Mul polari pulsivööga sama teema, nagu eelkõnelejatel. Mitte küll nii hullult. Mõnikord töötab kohe laitmatult, aga mingil põhjusel ca kolmandikul kordadest nagu vöö tahab nn sisse töötamist. Et esimese 10 minuti jooksul näitab pulssi vaheldumisi normaalselt ja siis kahekordselt. Pärast 10 minutit, siis töötab edasi ideaalselt kasvõi 3h jutti. Pole ka vahet kas teen vöö enne märjaks või mitte. Mõtlesin, et asi patareides, aga lugedes siinset teemat tundub, et siiski ilmselt mitte. Kuna patareid saanud kõigest ca 150h tööd (kella pealt on näha). Omaette ooper, et garantii aeg peaks veel kehtima, aga kuna ostetud saksa netipoest siit foorumi kaugu, siis ilmselt garantiid väga võimalik kuskilt Eestist nõutada pole. Või on kellelgi kogemusi sellega?

soul
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 07. 06. 2007. 23:08

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas soul » 07. 09. 2015. 10:44

Vaatasin järgi, et enda Polari vöö pidas 1550 tundi erinevaid alasid vastu, enne kui otsad andis.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas veloson » 07. 09. 2015. 12:44

Cresent kirjutas:Mul polari pulsivööga sama teema, nagu eelkõnelejatel. Mitte küll nii hullult. Mõnikord töötab kohe laitmatult, aga mingil põhjusel ca kolmandikul kordadest nagu vöö tahab nn sisse töötamist. Mõtlesin, et asi patareides, aga lugedes siinset teemat tundub, et siiski ilmselt mitte. Kuna patareid saanud kõigest ca 150h tööd (kella pealt on näha).
150 töötundi on märkimisväärne aeg, tasub proovi mõttes need €2 kulutada ja proovida, kas olukord muutub. Lisaks, kas rihma ja kontaktpinnad ikka ära puhastanud oled (või kraapinud nagu Indreq)?
Cresent kirjutas:Et esimese 10 minuti jooksul näitab pulssi vaheldumisi normaalselt ja siis kahekordselt. Pärast 10 minutit, siis töötab edasi ideaalselt kasvõi 3h jutti. Pole ka vahet kas teen vöö enne märjaks või mitte.
Tundub kahtlane, tasub veel proovida - sügis on külm aeg ja soe keha ei hakka enam samamoodi higistama nagu suvel - kuiv särk ja nahk võivad kontaktpinnad enne higi teket kõigest kerge ja ühekordse veega loputamise järel vabalt uuesti ära kuivatada. Kasta kahtlase andmeside ajal uuesti ja korralikult :idea: soovitatavalt pärast puhastamist ja aku kontrollimist. Kindluse mõttes tasub proovida vee asemel ultraheli/EKG geeliga - veel üks 1.5-2€ kulu - mitmed kasutavadki seda argiselt pulsivöö all.

Ikka ei tööta? Postkontorisse ja pakiga müüjale tagasi - pigem nagu üks väike noot, kui terve sümfooniline teos..

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas erikr » 07. 09. 2015. 12:49

veloson kirjutas: Kindluse mõttes tasub proovida vee asemel ultraheli/EKG geeliga - veel üks 1.5-2€ kulu - mitmed kasutavadki seda argiselt pulsivöö all.
Kust saab? Mulle on päris mitmes apteegis selle küsimise peale lolli näoga otsa vaadatud. Piimapoest? Balta turult?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas veloson » 07. 09. 2015. 13:26

Endal värske ostukogemus puudub ja olen viimasel ajal veega hakkama saanud, aga löö siin nimetuse lahtrisse "EKG" või "ultraheli geel". Ei ole kõige paremini kaetud ravim, aga vähemalt Häädemeestes, Võnnus ja Iisakul küll ei pea rihmad kuivuse käes kannatama.

licht88
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 14. 02. 2009. 08:28

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas licht88 » 07. 09. 2015. 19:28

Cresent kirjutas:Mul polari pulsivööga sama teema, nagu eelkõnelejatel. Mitte küll nii hullult. Mõnikord töötab kohe laitmatult, aga mingil põhjusel ca kolmandikul kordadest nagu vöö tahab nn sisse töötamist. Et esimese 10 minuti jooksul näitab pulssi vaheldumisi normaalselt ja siis kahekordselt. Pärast 10 minutit, siis töötab edasi ideaalselt kasvõi 3h jutti. Pole ka vahet kas teen vöö enne märjaks või mitte. Mõtlesin, et asi patareides, aga lugedes siinset teemat tundub, et siiski ilmselt mitte. Kuna patareid saanud kõigest ca 150h tööd (kella pealt on näha). Omaette ooper, et garantii aeg peaks veel kehtima, aga kuna ostetud saksa netipoest siit foorumi kaugu, siis ilmselt garantiid väga võimalik kuskilt Eestist nõutada pole. Või on kellelgi kogemusi sellega?
Tere. Kas sul on vöö seest nn. riidest anduritega või kummised. Mul olid probleemid kellaga kaasas olnud riidest anduritega vööga. Sama moodi pulss hüppas vahest, ujudes ei toiminud üldse. Lõpuks hakkas ikka täiega jupsima. Ostsin poest asenduseks selle kummiseid lätakaid omava vöö ja probleemid kadusid koheselt. Esimene vöö toimis mingi 300 tundi teine on toiminud mingi tonni.

Cresent
Rattur
Postitusi: 129
Liitunud: 06. 08. 2014. 08:16

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas Cresent » 08. 09. 2015. 09:03

Vöö on ise selline tekstiili moodi pael, aga jah seespool (rinnaesise vastas olev osa) on nagu kummiriba u. 2 cm lai ja ca 25cm pikk. Eks proovin esmalt patareide vahetuse ära ja siis otsustan edasiste plaanide üle.
Patareisid pean ilmselt salaja kuskilt kellapoest ostma. Kui Hawaiis küsimas käisin, siis üteldi, et neil pole ja peab ikka kindlasti minema Kivimäel olevasse vist mefisto nimelisse hooldusesse, kus tehakse patareide vahetust kuidagi spetsiaalselt rõhu all vms. Selgitati, et muidu ei saa korralikult kinni, läheb vesi vahele, garantii lõppeb ära jne. Kas päriselt on ka nii hull, et kui ise patareid vahetan, siis on kohe kõik õhtal omadega?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas erikr » 08. 09. 2015. 09:06

Cresent kirjutas:Vöö on ise selline tekstiili moodi pael, aga jah seespool (rinnaesise vastas olev osa) on nagu kummiriba u. 2 cm lai ja ca 25cm pikk. Eks proovin esmalt patareide vahetuse ära ja siis otsustan edasiste plaanide üle.
Patareisid pean ilmselt salaja kuskilt kellapoest ostma. Kui Hawaiis küsimas käisin, siis üteldi, et neil pole ja peab ikka kindlasti minema Kivimäel olevasse vist mefisto nimelisse hooldusesse, kus tehakse patareide vahetust kuidagi spetsiaalselt rõhu all vms. Selgitati, et muidu ei saa korralikult kinni, läheb vesi vahele, garantii lõppeb ära jne. Kas päriselt on ka nii hull, et kui ise patareid vahetan, siis on kohe kõik õhtal omadega?
Mefo on selle asutuse nimi.
Patareisid saab igast normaalsest poest kui tead patarei marki.
Olen küllalt ise patereisid vahetanud, nii vöödel kui Polari kelladel.
Garantiiga on muidugi kööga kui ise vahetad.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas KaupoR » 08. 09. 2015. 09:07

Cresent kirjutas:peab ikka kindlasti minema Kivimäel olevasse vist mefisto nimelisse hooldusesse
Ilmselt mõeldi MEFO. Ei pea tingimata sinna minema, EKS Kaubamajas on ka Polari certiga kellaparandaja.
If everything's under control, you're going too slow!

Cresent
Rattur
Postitusi: 129
Liitunud: 06. 08. 2014. 08:16

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas Cresent » 08. 09. 2015. 09:14

Nojah, siis pean minema ikkagi sinna EKS kaubamajja see peaaegu külje all. Eks annan teada kui olen jõudnud seal ära käia.

brunz
Rattur
Postitusi: 281
Liitunud: 12. 07. 2005. 06:56

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas brunz » 08. 09. 2015. 15:40

Mul oli ka sama jama(loopis pulssi üle 200, kuigi mul on max 189). Läksin esindusse Pirita teel. Kontrolliti garantiid ja vahetati kohe välja uuema malli vöö vastu. Toimib! Tundub, et ma polnud esimene, ega viimane. Samas oli mul alles ka see vana jäik vöö ja see toimib ka ilma probleemideta.
Et, kui on garantii, siis tasub uue vastu vahetada! See on ju 0 € :mrgreen: !
Uus vöö on nüüdseks töötanud ca 1,5 aastat. Aga seda Polari asja on hea teada (y) .
Bruno / 56506745
"Hoia peal, loeb ainult max kiirus!"
http://www.ccrotamobilis.ee

esipidur
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 26. 05. 2014. 14:59

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas esipidur » 22. 08. 2016. 00:59

Garmini premium soft saast pidas 2 aastat hõredat kasutamist. Sain Rademarist Polari rihma (17.95) ja toimib ideaalselt. Pulss olemas kohe kuiva nahaga!

hsb
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 02. 04. 2010. 12:26

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas hsb » 22. 08. 2016. 13:39

ma juba hakkasin arvama et suudan kohati 235 pulsiga tööd teha :D aga tuleb välja et tootja originaalosa on mind viimasel ajal haledalt lüpsnud :shock:
Paistab et tuleb ka võtta kasutusele B osana Polari toode :idea:

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas Nominative » 22. 08. 2016. 15:04

Mul on Suunto vöö mingi 6 aastat vastu pidanud. Nats narmendab mõne koha pealt aga enne ümber panemist leotan kraani all täiesti märjaks ning töötab päris hästi. Ahjaa, pesumasinas käib ka suht tihti.
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

hsb
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 02. 04. 2010. 12:26

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas hsb » 22. 08. 2016. 21:47

Nominative kirjutas:Mul on Suunto vöö mingi 6 aastat vastu pidanud. Nats narmendab mõne koha pealt aga enne ümber panemist leotan kraani all täiesti märjaks ning töötab päris hästi. Ahjaa, pesumasinas käib ka suht tihti.
Kas on mingi seos ka Garmini kella ja Suunto vöö vahel?

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas Nominative » 22. 08. 2016. 22:21

hsb kirjutas:
Nominative kirjutas:Mul on Suunto vöö mingi 6 aastat vastu pidanud. Nats narmendab mõne koha pealt aga enne ümber panemist leotan kraani all täiesti märjaks ning töötab päris hästi. Ahjaa, pesumasinas käib ka suht tihti.
Kas on mingi seos ka Garmini kella ja Suunto vöö vahel?
Niipalju on seost, et kui tahta alternatiivina kasutada Suunto pulsivööd Garmini seadmega, siis on see võimalik.
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

hsb
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 02. 04. 2010. 12:26

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas hsb » 22. 08. 2016. 22:35

Nominative kirjutas:
hsb kirjutas:
Nominative kirjutas:Mul on Suunto vöö mingi 6 aastat vastu pidanud. Nats narmendab mõne koha pealt aga enne ümber panemist leotan kraani all täiesti märjaks ning töötab päris hästi. Ahjaa, pesumasinas käib ka suht tihti.
Kas on mingi seos ka Garmini kella ja Suunto vöö vahel?
Niipalju on seost, et kui tahta alternatiivina kasutada Suunto pulsivööd Garmini seadmega, siis on see võimalik.
asi selge, tänan.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas erikr » 23. 08. 2016. 07:21

Nominative kirjutas: Niipalju on seost, et kui tahta alternatiivina kasutada Suunto pulsivööd Garmini seadmega, siis on see võimalik.
Ma seaks nii absoluutselt esitatud väite kahtluse alla.
Andurite ja kellade / kompuutrite vaheline suhtlus toimub üle mingi kindla protokolli.
Garmin kasutab (vist? enamuses) ANT+.
Suunto toodetest on ANT+ listis ainult 4 toodet.

https://www.thisisant.com/directory

Enne poodiminekut tasuks üle kontrollida.
Ja kui kell on ANT+ toega siis otsida ANT+ toega vööd.
Sorteerid ülalpool viidatud loetelu Category järgi ja seal on terve pilv Heart rate sensoreid.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas Nominative » 23. 08. 2016. 15:43

erikr kirjutas: Ma seaks nii absoluutselt esitatud väite kahtluse alla.
Andurite ja kellade / kompuutrite vaheline suhtlus toimub üle mingi kindla protokolli.
Garmin kasutab (vist? enamuses) ANT+.
Suunto toodetest on ANT+ listis ainult 4 toodet.

https://www.thisisant.com/directory

Enne poodiminekut tasuks üle kontrollida.
Ja kui kell on ANT+ toega siis otsida ANT+ toega vööd.
Sorteerid ülalpool viidatud loetelu Category järgi ja seal on terve pilv Heart rate sensoreid.
Jutt jummala õige. Ma kukkusin siin puusalt paugutama. Mu suunto pulsivöö on vanem ANT standard, mitte ANT+, mis tähendab, et hea kui ta üldse mõne teise seadmega peale Suunto ühildub.
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

hsb
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 02. 04. 2010. 12:26

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas hsb » 23. 08. 2016. 22:11

Nominative kirjutas:
erikr kirjutas: Ma seaks nii absoluutselt esitatud väite kahtluse alla...
Jutt jummala õige. Ma kukkusin siin puusalt paugutama. Mu suunto pulsivöö ...
Minu jaoks oli küsimus puhtalt vöös. Kui selle Suunto pehme vöö kiibi kinnitused on samad ja kinnitusaukude vahe 45mm siis sobib ta nii Garminile kui ka Polarile. Lihtsaim ja ratsionaalseim lahend on kiibi ümbertõstmine teisele vööle. Jääb valida kas võtta Polari või Suunto vöö.

esipidur
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 26. 05. 2014. 14:59

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas esipidur » 23. 08. 2016. 23:06

hsb kirjutas:Kui selle Suunto pehme vöö kiibi kinnitused on samad ja kinnitusaukude vahe 45mm siis sobib ta nii Garminile kui ka Polarile. Lihtsaim ja ratsionaalseim lahend on kiibi ümbertõstmine teisele vööle. Jääb valida kas võtta Polari või Suunto vöö.
Suunto toodete hulgas ei paista küll midagi Garmini trukkidega ühilduvat...

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas veloson » 24. 08. 2016. 08:59

2008-Comfort Belt (tõenäiliselt sama toode, mis Nominativi käes millegipärast kulumise reeglitele alluda ei taha) on otsaklõpsudega, mitte trukkidega. Praeguse generatsiooni Suunto SMART sensori vöö on trukkidega. Kuigi trukivahet ja kokkusobivust ise proovinud ei ole, siis liiga suuri ootusi ei paneks - SMART andur on napilt CR2032-st suurem, ei anna kuidagi 45mm välja:

Pilt

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas arnea » 24. 08. 2016. 15:34

See Suunto uus, Bluetooth vöö, mis Ambit3-ga tuli on teise auguvahega ja sinna sobib ainult Suunto saatja. Rihm ise on kehv - kuus kuud kerget kodukasutust on max minu käes.

hsb
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 02. 04. 2010. 12:26

Re: Pulsivöö riknemine

Postitus Postitas hsb » 25. 08. 2016. 10:26

Seega jääb siis Garmini kiibile kindlalt sobivaks tooteks Polari pehme vöö :)

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”