GPSi ja GLONASSI koostöö

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
silver014
Rattur
Postitusi: 68
Liitunud: 20. 05. 2011. 22:39

GPSi ja GLONASSI koostöö

Postitus Postitas silver014 » 26. 06. 2013. 10:00

Plaan on soetada mingi nutifon, millega saaks trackida avastusretki ratta seljas ja pidada treeningplaani. Ühesõnaga peaks telefonil olema võimalikult hea hinna ja positsioneerimis kvaliteedi suhe, muu mind eriti ei huvitagi. Minu küsimus seisneb selles, kas GPSi dubleerimine GLONASSiga annab mingit efekti trackimisel ning kas ja kuidas see avaldub? Eelkõige olen huvitatud signaali kättesaamise kiirusest ning pos. täpsusest.
Võib-olla oskab keegi ka konkreetseid soovitusi jagada, millisel telefonil eriti kehv gpsi vastuvõtja või millise järgi tasuks kohe poodi tõtata... :)

Silver
Pain is only weakness leaving the body

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: GPSi ja GLONASSI koostöö

Postitus Postitas urmo » 26. 06. 2013. 10:37

Minul on Samsungi S3, millel on nii GPS kui GLONASSi tugi, vennal on S2, millel ainult GPS. Kui me oleme sõitnud täpselt samu trenne koos, samal ajal trenni alustades ja kinni pannes, siis on peaaegu alati märgatav nt suusatades 20km peale, et ainult GPSiga näitab trenni pikkuseks kuskil 200-300m vähem, see on juhtunud vähemalt 10 korda, kasutades Endomondo tarkvara, muudega pole proovinud. Mõlemad telefonid leiavad signaali üles mõne sekundiga. GPSi kasutamise mugavus telefonil sõltub ennem eelkõige telefoni enda headusest, minu eelmine odav Samsung kulutas mõnikord 2 minutit näiteks signaali leidmiseks.
Zero the Hero

jjanno
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 31. 03. 2003. 07:40

Re: GPSi ja GLONASSI koostöö

Postitus Postitas jjanno » 27. 06. 2013. 13:15

Tere
urmo kirjutas:Minul on Samsungi S3, ..., vennal on S2, millel ainult GPS. ... ainult GPSiga näitab trenni pikkuseks kuskil 200-300m vähem, see on juhtunud vähemalt 10 korda,
Ise lisaks sama müsteeriumi valdkonda Samsumng Galaxy Plus telefoni, mis kipub 5-7% väiksemat kiirust ning läbitud teepikkust näitama. Seda võrrelduna Iphone 4, Galaxy Y ning Galaxy Tab 8,9'ga. Seega ei pruugi Su venna väiksem distants tulla mitte GPS vs GLONASS vaid ilmselt läks Samsungil mingi Galaxy seeriaga miskit näpust GPS teemadel. Proovi kellegagi veel võrrelda. Näiteks maanteel 110 alas mitme seadmega korraga hetkekiirust vaadata.

jJanno

raikzz
Rattur
Postitusi: 621
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: GPSi ja GLONASSI koostöö

Postitus Postitas raikzz » 27. 06. 2013. 13:30

Olen sõpradega koos sõitmas käinud ,telefonideks oli siis 2x iphone 4s , sony xperia go ja sony xperia arc S , ning kõikidel erinesid läbitud distantsid , mitte küll palju kuid vahe oli sees , ehk siis nutitelefonide gps ise ongi lihtsalt mitte just kõige täpsem asi
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

tripp
Rattur
Postitusi: 521
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: GPSi ja GLONASSI koostöö

Postitus Postitas tripp » 27. 06. 2013. 14:01

Telefon-telefon...
Kui päriselt võrrelda tahate, võtke eri allikate GPS trackid ja pange samasse softi kokku ja võrrelge siis. Praegu ei tea kuidagi, kas erisuste allikas on gps-vastuvõtjad, või eri rakendused, või sama rakenduse erinev conf.

Ma ise olen võrrelnud oma "nutika" ja gps-kella tulemusi, kell on palju täpsem.

raikzz
Rattur
Postitusi: 621
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: GPSi ja GLONASSI koostöö

Postitus Postitas raikzz » 27. 06. 2013. 17:09

Igal telefonil oli endomondo app
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”