RS800CX + G3 GPS vs. mõni GPS-iga Nokia + Sports Tracker

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
nampat
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 25. 04. 2009. 08:03

RS800CX + G3 GPS vs. mõni GPS-iga Nokia + Sports Tracker

Postitus Postitas nampat » 21. 09. 2009. 11:02

No andke nõu. Ma enam ei suuda mõelda, mida endale soetada :)

Vajadus: N.ö. lindistada oma sõidetavat trajektoori ning seda hiljem analüsida. Huvitavad aspektid on keskmine kiirus erinevates raja lõikudes, võetud tõusude kogus, raja kõrguste vahed.

Ühesõnaga tahaks saada analüüsitavat logi oma treeningutest. Kas mõistlikum oleks valida mingi spordikell koos GPS anduriga või pista taskusse GPS-iga telefon? Kui hästi GPS üldse metsatukas toimib? Kas on palju "levi auke". Enda kogemus täielikult puudulik :(

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: RS800CX + G3 GPS vs. mõni GPS-iga Nokia + Sports Tracker

Postitus Postitas siim_s » 21. 09. 2009. 11:09

kui kõrguse/tõusu mõõtmise täpsus on oluline ja kella formaat pole oluline, siis soovitan vaadata ka garmini Edge seeria seadmeid, näiteks Edge 305 või 705.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: RS800CX + G3 GPS vs. mõni GPS-iga Nokia + Sports Tracker

Postitus Postitas Rivo » 21. 09. 2009. 11:59

Kui eelarve suurus pole probleemiks, siis Polar RS800CX + kõikvõimalikud andurid. Analüüsimiseks materjali kuhjaga ja ka kaasa tulev tarkvara võimaldab igast_asendist_ja_nurga_alt oma liigutusi hiljem vaadata.
GPS täpsus - maanteel ehk siis, lageda taeva all üsna täpne. Metsa vahel ikka eksib, aga mitte väga palju. Pigem on GPS'ga seadmete murelapseks aku(de) kestus.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

nampat
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 25. 04. 2009. 08:03

Re: RS800CX + G3 GPS vs. mõni GPS-iga Nokia + Sports Tracker

Postitus Postitas nampat » 21. 09. 2009. 14:45

Tänud neile, kes juba vastanud on. Garminiga on nii ja naa. Puudub tegelikult kogemus, aga viskan silma peale kindlasti.

GPS-i akude osas - akud vist ei kesta jah väga kaua, aga ma eeldan, et mobiilidega suht sama teema, et kui lasta GPS-il pikalt järel olla, siis aku kustub suht kiiresti. Või ma eksin?

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: RS800CX + G3 GPS vs. mõni GPS-iga Nokia + Sports Tracker

Postitus Postitas UrmasL » 21. 09. 2009. 15:02

Nokia Sportstrackeriga on sedasi, et tõsisemaks sportlikuks analüüsiks on teda nats vähe. Juhul kui väljundina kasutada Sportstrackeri veebi. Kui sa väljundi kuhugi mujale suudad suunata siis võib muidugi teine teema olla. Ma olen proovinud saata tracki ka Google earthi peale, mis täitsa töötas. Aga see pole teatavasti samuti "spordi" programm.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: RS800CX + G3 GPS vs. mõni GPS-iga Nokia + Sports Tracker

Postitus Postitas siim_s » 21. 09. 2009. 15:21

eks igaüks kiidab ikka oma... garmini puhul on hea see, et veebipõhisele analüüsi/treeningplaani/statistikakeskkonnale Garmin Connect tuleb iga paari-kolme kuu tagant olulisi uuendusi, st asi areneb üsna kiirelt ja juurde tuleb häid ja vajalikke funktsioone. Hakkasin seda kasutama kevadel ja tänaseks on programm ikka palju muutunud (paremaks). Polariga kahjuks võrrelda ei oska, aga niipalju kui kuulnud olen, siis seal on pulsiga seotud info analüüs parem. kalorite arvestus peaks ka polaril täpsem olema (vähemalt võrreldes minu Forerunner 405 mudeliga). garmin edge 705 puhul tugevus muidugi see, et saab ka kaarte kasutada ja ilmselt saab vajadusel ka hädapärase navigeerimise selle seadme abil ära teha.

Mõtle ka sellele, kas tahad eraldi gps andurit ja kella/telefoni või meeldiks sulle pigem üks seade...

Paar ülevaadet ka juhuks kui veel näinud pole neid:
http://www.bikeradar.com/gear/category/ ... stem-33890
http://www.bikeradar.com/gear/category/ ... -705-31875

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: RS800CX + G3 GPS vs. mõni GPS-iga Nokia + Sports Tracker

Postitus Postitas Gunnar » 21. 09. 2009. 15:43

nampat kirjutas:No andke nõu. Ma enam ei suuda mõelda, mida endale soetada :)

Vajadus: N.ö. lindistada oma sõidetavat trajektoori ning seda hiljem analüsida. Huvitavad aspektid on keskmine kiirus erinevates raja lõikudes, võetud tõusude kogus, raja kõrguste vahed.
igaks juhuks küsin, et oled kindel, et oled andmefriik, et suudad/tahad/viitsid ka pikemas perspektiivis seda andmemahtu töödelda ja selles järeldusi teha. Endas tõstab ka korra aastas pead vidinahullus, aga siis hakkan mõtlema, et spidomeetrit ma juba poolteist hooaega ei kasuta, polari pulsokas 610i kogu aeg peal aga tagantjärele analüüse ei tee, maanteel on Nokia sportstracker olemas, sellega vaatan MNT trenni lõpus keskmist kiirust... samas tulemuste paranemist ka pole :D
Ratas on minu hobi, mitte elu

nampat
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 25. 04. 2009. 08:03

Re: RS800CX + G3 GPS vs. mõni GPS-iga Nokia + Sports Tracker

Postitus Postitas nampat » 21. 09. 2009. 20:59

Gunnar kirjutas:
nampat kirjutas:No andke nõu. Ma enam ei suuda mõelda, mida endale soetada :)

Vajadus: N.ö. lindistada oma sõidetavat trajektoori ning seda hiljem analüsida. Huvitavad aspektid on keskmine kiirus erinevates raja lõikudes, võetud tõusude kogus, raja kõrguste vahed.
igaks juhuks küsin, et oled kindel, et oled andmefriik, et suudad/tahad/viitsid ka pikemas perspektiivis seda andmemahtu töödelda ja selles järeldusi teha. Endas tõstab ka korra aastas pead vidinahullus, aga siis hakkan mõtlema, et spidomeetrit ma juba poolteist hooaega ei kasuta, polari pulsokas 610i kogu aeg peal aga tagantjärele analüüse ei tee, maanteel on Nokia sportstracker olemas, sellega vaatan MNT trenni lõpus keskmist kiirust... samas tulemuste paranemist ka pole :D
Novot ma ise arvan, et ma tahan analüüsiga tegeleda ja vajan neid andmeid....vähemalt osaliselt. Aga eks sellega on nii, et ega enne ei tea kui endal ei ole miskit sellist. Samas mida rohkem ma uurin, seda rohkem hakkab mulle tunduma nagu Garmin Edge 705 oleks just mulle :) Huvitav, kus seda näpuga katsuda saaks?

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: RS800CX + G3 GPS vs. mõni GPS-iga Nokia + Sports Tracker

Postitus Postitas Rivo » 21. 09. 2009. 23:17

Kui sa nüüd midagi analüüsida tahad, siis ei pea sa mitte kellasid näppima, vaid kellegi arvuti taga tarkvarasid võrdlema :!:
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
p666nn
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 16. 05. 2007. 07:40

Re: RS800CX + G3 GPS vs. mõni GPS-iga Nokia + Sports Tracker

Postitus Postitas p666nn » 10. 01. 2010. 19:03

Rivo kirjutas:Kui sa nüüd midagi analüüsida tahad, siis ei pea sa mitte kellasid näppima, vaid kellegi arvuti taga tarkvarasid võrdlema :!:
Garmini plaadil kaasas olev treeningprogramm on minu arvates kesine. See-eest veebipõhine Garmin Connect on täitsa hea.

-common-
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 08. 10. 2009. 22:39

Re: RS800CX + G3 GPS vs. mõni GPS-iga Nokia + Sports Tracker

Postitus Postitas -common- » 10. 01. 2010. 21:13

Garmini treeningprogramm tõesti on suht kesine võrreldes Polari ProTraineriga. Nimelt mulle on arusaamatuks jäänud see, et kui päeva esimene treening on näiteks jooks ja õhtul ratas siis hetkel minujaoks on jäänud selgusetuks kuidas programmis seal history all neid running ja bike eri kaustadesse tõsta - veab nagu automaatselt kogu päeva ühte kupatusse ja nädala lugemine algab pühapäevast mitte esmaspäevast nagu eurooplastel, neti varjandl sain nädala esimeseks päevaks esmaspäeva märkida aga arvutipõhisel seda kohta ei suutnud leida. Muidugi it osakond pole mu tugevaim külg aga treeningpäevikuna kasutan just elukaaslase polari tarkvara just lihtsuse pärast - tüütu ümbertrükkimine iga sissekande järel aga hilisema ülevaate seisukohalt on see oluliselt lihtsam. Paraleelselt tõmban kogu treeningu ka garminisse et kui mingit täiendavat infot vaja on siis sealt saab igal ajal vaadata. Huvitav on muidug see, et kui Garmini antud treening tsoonide ajad üks ühele ümber trükkida polarisse siis jääb millegi pärast kuskil minuti paari jagu aega kaduma... see jääb muidugi selgusetuks, et miks sporditsooni ajad ei kattu üldajaga aga see ei muuda eriti midagi, sest trenni ju tehakse ikka enda jaoks:)

Kasutaja avatar
Veiko V
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 04. 03. 2006. 11:51

Re: RS800CX + G3 GPS vs. mõni GPS-iga Nokia + Sports Tracker

Postitus Postitas Veiko V » 11. 01. 2010. 13:34

-common- kirjutas:Garmini treeningprogramm tõesti on suht kesine võrreldes Polari ProTraineriga. Nimelt mulle on arusaamatuks jäänud see, et kui päeva esimene treening on näiteks jooks ja õhtul ratas siis hetkel minujaoks on jäänud selgusetuks kuidas programmis seal history all neid running ja bike eri kaustadesse tõsta -)
Tee aga lisa kaustad juurde ning klõpsa hiirega peale, hoia nuppu all ja lihtsalt tiri teise kausta.

Ise kasutan alates eelmisest suvest oopis programmi sporttracks ja seal kõik mis vaja ja enamgi veel. Ma lihtsal ei oskaks nagu sealt rohkem tahtagi.
Tiguliikur :)

-common-
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 08. 10. 2009. 22:39

Re: RS800CX + G3 GPS vs. mõni GPS-iga Nokia + Sports Tracker

Postitus Postitas -common- » 11. 01. 2010. 20:29

Proovisin siis uuesti ja tõesti kahte päeva eri treeningut saab eri kaustadesse tõsta aga huvitav on see et mingi uba peab asjas olema sest eelmisel korral kui ma selle tõstmisega tegelesin siis ma selle lihtsa liigutusega hakkama ei saanud - eks proovin veel äkki avastan milles tookord viga seisnes.
Sports Trackerist niipalju, et ainuke miinus on minuarvates see, et see süsteem ei mõõda südame löögisagedusi. RS800CX on muidugi tipp mudel aga ise valiksin siis juba garmin edge 705 kuna seadmega kaasas on ka navigeerimisfunktsioon mida saab ka reaalselt kasutada aga G3 või mõni muu gps andur võimaldab hiljem vaid analüüsida - võib vajalikuks muutuda kui soovid hiljem matkata või hädapärast saab ka autosõidul navigeerimiseks kasutada.

havok
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 22. 01. 2010. 16:47

Re: RS800CX + G3 GPS vs. mõni GPS-iga Nokia + Sports Tracker

Postitus Postitas havok » 27. 01. 2010. 12:32

Ise olin paar kuud tagasi pulsikella valiku ees millest eeldasin ka vahemaade-tempo lugemist. Hinnapiir oli 2k. Kaalumisel olid veel (hinnad enne uue tolliseaduse kehtimahakkamist)
- Garmin Forerunner 50 (jala ja rattanduriga; miinused - ilma gps-ta, loetavus, veekindlus) 1500.- jalaanduriga
- Garmin FR60 (jala-, rattanduriga, +veekindlus; miinused - ilma gps-ta, loetavus) 2200.- jalaanduriga
- Polar RX300 G1 (+ veekindel, polar; miinused - ei saa ühendada rattaandurit, andmete mahalaadimisvidinaga kaugelt eelarvest väljas, jalaandur raske, G1 andur kellast eraldi, selle täpsust ei kiideta). g1-anduriga 2300.-
- Garmin Forerunner 305 (jala-, rattaandur, toimiv gps, multisport, suur ekraan, suur kasutajaskond palju infot, hind; miinused - suurus, veekindlus) 1900.-

Nüüdseks soetatud Forerunner 305 kuna ei hankinud seda tellistest poest ja tollimaks oli ka veel inimlik sain plaanitud eelarve piires hakkama. Praeguseks sellega 4x suusatamas käinud, 10x ujumas ja samapalju ergomeetrit tõmbamas. Nüüd võin öelda et hinna ja kasutatavuse seisukohast sellele ligilähedasi tooteid ei ole ehk järgmine samaväärne asi on vähemalt 1/3 kallim.
Kasutan seda koos http://www.zonefivesoftware.com/SportTracks/. Ujumise ja ergomeetritreeningutel sisestan hiljem käsitsi distantsi ja saan täpselt vajaliku graafiku treeningu kohta samuti välja raalida täpse distantsi kui lugemine sassi läinud.
Veekindlusest. Kell võib olla veekindel aga kui ta on 2,4Ghz vööga siis lugemiseks pead ikkagi veest välja tõusma gps lained samuti vees ei levi. Seega mis kasu on veekindlusest kui vees seda ikkagi kasutada ei saa. Seega kell on mul basseini otsas stardipuki küljes ja vastavalt iga lõigu lõpus 200-300-400m tõusen korra veest välja fikseerin ringiaja ja pulsi. Kella veekindlus pole seejuures oluline, pigem loetavus ja 305 seda on.
Suurusest. Tegemist spordivahendiga ja treeningu ajal pole selle suurusest veel aru saanud. Kui oleks tõsine geek võiks ju igapäevaselt käe peal kanda kuna näitab nii kuupäeva, kellaega, päikeseloojangut-tõusu, igatsugu muid andmeid ja seda kõike vajadusel korraga.
Kui seda lugesin http://dcrainmaker.blogspot.com/2007/11 ... r-305.html oli ostuotsus kindel. Veel ei kahetse.
Viimati muutis havok, 27. 01. 2010. 16:26, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: RS800CX + G3 GPS vs. mõni GPS-iga Nokia + Sports Tracker

Postitus Postitas Villem T » 27. 01. 2010. 13:24

-common- kirjutas:Sports Trackerist niipalju, et ainuke miinus on minuarvates see, et see süsteem ei mõõda südame löögisagedusi.
Mõõdab küll kui paaritad telefoni pulsivööga?

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: RS800CX + G3 GPS vs. mõni GPS-iga Nokia + Sports Tracker

Postitus Postitas Gunnar » 27. 01. 2010. 13:38

Villem T kirjutas:
-common- kirjutas:Sports Trackerist niipalju, et ainuke miinus on minuarvates see, et see süsteem ei mõõda südame löögisagedusi.
Mõõdab küll kui paaritad telefoni pulsivööga?
St kui sul on vastav N79 komplekt, sest eraldi seda vööd ei müüda ja ei hakatagi müüma.
Ratas on minu hobi, mitte elu

carlking
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 21. 09. 2007. 07:20

Re: RS800CX + G3 GPS vs. mõni GPS-iga Nokia + Sports Tracker

Postitus Postitas carlking » 04. 02. 2010. 15:22

Andmete analüüsiks lihtlabane Excel ei sobi? GPS'i NMEA andmetest saab ju kõik välja arvutada. Üks õhtu valemite leiutamise peale kulutada ja edaspidi andmed macroga sisse lugeda ning graafikuid vahtida (y)

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”