Spidokat vaja - wireless, taustvalgus, temp, alti

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
SEpp
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 22. 05. 2004. 21:58

Spidokat vaja - wireless, taustvalgus, temp, alti

Postitus Postitas SEpp » 13. 10. 2007. 23:08

Olen otsinud ja pole siiani sobivat leidnud, palun siin kasutajate soovitusi.
Nõuded kompuutrile:
Wireless - ehk siis juhtmevaba
taustvalgustus
temperatuur
altimeeter
automaatne spidoka start


* Automatne spidoka start. Ala on seiklussport, kus tuleb võistluse keskel tihti ette seda, et punkti võtmisel jääb ratas pikemaks ajaks üksi ning tagasijõudes on kiire ja unustad nupust spidoka käima panna.
Juhtmega kompuutrid on enamik sellised automaatsed, et ärkavad ise ratta veeremise peale üles. Kuid kas ka juhtmeta versioone selliseid leiub ?
* Temperatuur on hea jälgida statistika mõttes. Peamiselt muidugi külmemate ilmade korral. -10 ... +40
* Taustvalgustus on oluline, kuna paljud seiklusspordivõistlused toimuvad mitu ööpäeva, seega kui öösel vaja näiteks tulip-orienteerumist teha on taustavalgus asendamatu.
* altimeeter - mägedes sõites on oluline teada oma kõrgust. Kaardilt loed näiteks 1350m, siis on hea arvet pidada kui hakkad kusagilt 500m pealt tõusma.
* juhtmevaba - olen olnud aastaid probleemideta juhtmega kompuutri kasutaja, kuid viimase kuu aja jooksul õnnestus kaks korda juhe puruks sõita
* ilmastiku ja temperatuurikindel ilmselgelt peab olema

Kas on ülaltoodud nõuetele vastavat kompuutrit?

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 13. 10. 2007. 23:37

eee... Polar 710i/720i/725x jne.

Kõikidele sinu toodud kriteeriumidele vastab. Lisaks loeb pulssi ka, miinuseks on ehk hind, aga hinnaklassi sa ette ei andnud.

Ühesõnaga kui sa juba ütled kaks märksõna - temperatuur ja altimeeter, siis võid "tavalistest" spidodest kaugelt mööda vaadata.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 14. 10. 2007. 09:19

Kirsa kirjutas: Ühesõnaga kui sa juba ütled kaks märksõna - temperatuur ja altimeeter, siis võid "tavalistest" spidodest kaugelt mööda vaadata.
ära ole nii kindel :wink: vt. seda: http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... ts_id=1045

kas polaril automaatne spido start ikka on? ise kasutan 725x tour editioni ja mul jääb küll aeg jooksma kui ratas seisma jääb. minu mäletamist mööda see oli mingil vanemal mudelil. aga võin ka eksida.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 14. 10. 2007. 09:23

tarmo kirjutas:kas polaril automaatne spido start ikka on? ise kasutan 725x tour editioni ja mul jääb küll aeg jooksma kui ratas seisma jääb. minu mäletamist mööda see oli mingil vanemal mudelil. aga võin ka eksida.
710i ja 720i on autostart olemas kuid väidetavalt kohati jukerdas. Minul 720i peal käis ilusti. 725x peal seda funktsiooni enam pole.

Kasutaja avatar
SEpp
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 22. 05. 2004. 21:58

Postitus Postitas SEpp » 14. 10. 2007. 09:30

tarmo kirjutas:
Kirsa kirjutas: Ühesõnaga kui sa juba ütled kaks märksõna - temperatuur ja altimeeter, siis võid "tavalistest" spidodest kaugelt mööda vaadata.
ära ole nii kindel :wink: vt. seda: http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... ts_id=1045
See Sigma BC 2006 MHR paistab tõesti minu kirjeldusele väga lähedal. Ja hind on samuti OK.
Kas keegi oskab oma kasutajakogemust antud seadme osas välja tuua?

Kasutaja avatar
SEpp
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 22. 05. 2004. 21:58

Postitus Postitas SEpp » 14. 10. 2007. 18:59

Kirsa kirjutas:eee... Polar 710i/720i/725x jne.

Kõikidele sinu toodud kriteeriumidele vastab. Lisaks loeb pulssi ka, miinuseks on ehk hind, aga hinnaklassi sa ette ei andnud.
Polari kellasid vaatan küll, kuid seal on ainult üks mudel mis mind veidike köidab - nimelt Polar RS800 G3.
http://www.polar.fi/polar/channels/eng/ ... 800G3.html
Tegemist siis GPS-i anduriga Polari komplekt.

Kasutaja avatar
erkki
Rattur
Postitusi: 206
Liitunud: 31. 07. 2005. 14:58

Postitus Postitas erkki » 14. 10. 2007. 22:02

SEpp, igaksjuhuks, enne kui seda kella(spidokat) võistlustel kasutama hakkad, uuri järgi kas altimeetri kasutamine on lubatud (GPS minuteada pole). Sellele polarile on heaks alternatiiviks ehk Garmin Forerunner 305 (või Edge 305 viewtopic.php?t=16364 ), ise kavatsen ka lähiajal osta ja kasutada lisaks rattale ka suusatamisel, jooksmisel, jms.

Muidu kui eelarve ei luba väga kulutada (Edge/Forerunneri peaks kätte saama alla 4k) siis see Sigma tundub hea valik.

Kasutaja avatar
SEpp
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 22. 05. 2004. 21:58

Postitus Postitas SEpp » 15. 10. 2007. 08:19

erkki kirjutas:SEpp, igaksjuhuks, enne kui seda kella(spidokat) võistlustel kasutama hakkad, uuri järgi kas altimeetri kasutamine on lubatud (GPS minuteada pole). Sellele polarile on heaks alternatiiviks ehk Garmin Forerunner 305 (või Edge 305 viewtopic.php?t=16364 ), ise kavatsen ka lähiajal osta ja kasutada lisaks rattale ka suusatamisel, jooksmisel, jms.

Muidu kui eelarve ei luba väga kulutada (Edge/Forerunneri peaks kätte saama alla 4k) siis see Sigma tundub hea valik.
Altimeetri kasutamise piirangut pole ühelgi võistlusel kohanud. GPS-i piirang on mõnel, kuid järjest vähematel.
Näiteks euroopas toimuvatel seiklusspordivõistlustel on GPS lubatud. Samas pole näiteks RS800 3G selles mõttes "päris" GPS-seade, et sellega pole võimalik koordinaate määrata.

Garmini GPS-d ei meeldi mulle seetõttu, et neil pidavat olema suhteliselt nigel HR-i osa - vähemalt selline mulje on jäänud review-sid lugedes.

Ja eelarve osas: tegelikult on seiklusspordis vaja kahte seadet, rattale ja käele. Sest pole mugav rattasõidu ajal oma käekompuutrit jälgida, samuti on väga tülikas pidevalt kella ümber tõsta käele-rattale-käele. Õigupoolest pole see tülikas aga lihtsalt võid avastada trekkingu etapil, et kell jäi valesse kohta, kuna vahetusalas on 45-ndal tunnil palju muud mõelda kui mingile kompuutri ümbertõstmisele.

Ritsikas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 02. 07. 2004. 20:21

Postitus Postitas Ritsikas » 18. 10. 2007. 11:27

Tegelikult ei kvalifitseeru paljud GPS'iga kompud AR jaoks - neil on liiga väike mälumaht või veellühem akuiga... (10h , no kuulge :wink: )

Nii et ma kardan, et unusta see temp & alti ja sellised peaks juba mitmeid olema.

thja, kui sest Sigma 2006 MHR'ist oleks olemas ilma HR'ita versioon ...

vtl
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 01. 05. 2007. 13:25

Postitus Postitas vtl » 20. 10. 2007. 15:01

SEpp kirjutas:Garmini GPS-d ei meeldi mulle seetõttu, et neil pidavat olema suhteliselt nigel HR-i osa - vähemalt selline mulje on jäänud review-sid lugedes.
Nagu ma juba korduvalt siin kirjutanud olen, on Polari HR nigel, Garminiga pole siiani ühtegi probleemi olnud.
SEpp kirjutas:Ja eelarve osas: tegelikult on seiklusspordis vaja kahte seadet, rattale ja käele.
Garminil on mõlemad seadmed olemas :)

vtl@pole.garmini.müügiga.seotud

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 20. 10. 2007. 21:10

vtl kirjutas:Nagu ma juba korduvalt siin kirjutanud olen, on Polari HR nigel, Garminiga pole siiani ühtegi probleemi olnud.
väike OT arendus - mul on Polar 720i HR 4 aasta jooksul vaid paar korda hetkeliselt segast pannud. vormistan eriarvamuse.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
SEpp
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 22. 05. 2004. 21:58

Postitus Postitas SEpp » 20. 10. 2007. 22:26

vtl kirjutas:
SEpp kirjutas:Ja eelarve osas: tegelikult on seiklusspordis vaja kahte seadet, rattale ja käele.
Garminil on mõlemad seadmed olemas :)

vtl@pole.garmini.müügiga.seotud
Garmin on ikka GPS-i firma, selles pole kahtlustki - kuid rattale Garmini toode - ehk siis GPS? Ei sobi kohe üldse minu jaoks:
* on vaja teab-mis-oludes tulip-orienteerumist teha.
* aku kestab liiga vähe (mõnel võistlusel tuleb ratast kokku ca 20h)
Tulip-orienteerumine tähendab stiilis "100m pärast paremale, 35m pärast vasakule" ning kui see toimub metsas (mida juhtub tihti), on kõige kindlam ikkagi ratta kodara-kompuuter.

Kasutaja avatar
SEpp
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 22. 05. 2004. 21:58

Postitus Postitas SEpp » 20. 10. 2007. 22:32

Ritsikas kirjutas:Tegelikult ei kvalifitseeru paljud GPS'iga kompud AR jaoks - neil on liiga väike mälumaht või veellühem akuiga... (10h , no kuulge :wink: )
Tegelikult kvalifitseeruvad - nimelt pole meil vaja võistluse jooksul träkki salvestada, vaid kõige lihtsam näide vajadusest on järgmine:
Sa oled olnud rajal juba 46 tundi, käes on järjekordne pilkane pimedus, loed kaardilt, et järgmise tee otsast keerame paremale ja siis 2cm (ehk 1000m) pärast vasakule metsa teerajale.
Siin ongi koht, kus loed käe peal GPS-kellalt 1000m ning siis hakkad ümbrust uurima.
Kolmandal päeval oled juba piisavalt väsinud, et sellistes lihtsates kohtades kergelt apsakaid teha.

vtl
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 01. 05. 2007. 13:25

Postitus Postitas vtl » 21. 10. 2007. 14:43

SEpp kirjutas:Garmin on ikka GPS-i firma, selles pole kahtlustki - kuid rattale Garmini toode - ehk siis GPS? Ei sobi kohe üldse minu jaoks:
* on vaja teab-mis-oludes tulip-orienteerumist teha.
* aku kestab liiga vähe (mõnel võistlusel tuleb ratast kokku ca 20h)
Tulip-orienteerumine tähendab stiilis "100m pärast paremale, 35m pärast vasakule" ning kui see toimub metsas (mida juhtub tihti), on kõige kindlam ikkagi ratta kodara-kompuuter.
Täienduseks: Garminile on kodara-kadentsi-andur täiesti olemas.

Aga kui tõesti vaja rohkem kui 12h järjest sadulas olla, siis on akuprobleem muidugi argument. Eriti olukorras, kus tuleb mõned+ päevad välitingimustes veeta.
Laadimine ise toimub muidu üsna kiiresti - Forerunner 305 saab meil USB juhtme otsas mingi tunniga täis.

reix
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 11. 03. 2007. 14:30

Re:

Postitus Postitas reix » 06. 01. 2008. 13:21

tarmo kirjutas:
Kirsa kirjutas: Ühesõnaga kui sa juba ütled kaks märksõna - temperatuur ja altimeeter, siis võid "tavalistest" spidodest kaugelt mööda vaadata.
ära ole nii kindel :wink: vt. seda: http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... ts_id=1045

kas polaril automaatne spido start ikka on? ise kasutan 725x tour editioni ja mul jääb küll aeg jooksma kui ratas seisma jääb. minu mäletamist mööda see oli mingil vanemal mudelil. aga võin ka eksida.
Tere! Aeg ka endale uus spidokas muretseda, silma jäi see ( http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... ts_id=1045) eelpool mainitud toode...
Äkki oskaks keegi kommenteerida? Funktsioone nagu piisavalt, hind on suht normaalne, kuid kuidas on lood töökindlusega jne..? Ühesõnaga selle toote plussid ja miinused?
Või oleks mõni Polari toode siiski etem? (hinnaklass võiks jääda alla 1500 krooni..)
(vaja oleks siis põhisliselt jalgrattasõiduks, boonusena võiks olla ka randmekinnitus)
Ette tänades...
Impossible is Nothing!

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Re:

Postitus Postitas tarmo » 06. 01. 2008. 17:30

reix kirjutas: Tere! Aeg ka endale uus spidokas muretseda, silma jäi see ( http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... ts_id=1045) eelpool mainitud toode...
Äkki oskaks keegi kommenteerida? Funktsioone nagu piisavalt, hind on suht normaalne, kuid kuidas on lood töökindlusega jne..? Ühesõnaga selle toote plussid ja miinused?
Või oleks mõni Polari toode siiski etem? (hinnaklass võiks jääda alla 1500 krooni..)
(vaja oleks siis põhisliselt jalgrattasõiduks, boonusena võiks olla ka randmekinnitus)
Ette tänades...
alla 1500 krooni hinnaklassis ei ole polaril midagi sigmale vastu panna. on cs100 mudel, aga selle funktsionaalsus võrreldes sigma 2006-ga on nõrgem. sigma töökindlusele pole midagi ette heita. omades ca 3 a kogemust sigma müüjana, ei ole selle aja jooksul pidanud ringi vahetama ühtegi rattakompuutrit (vähemalt hetkelei meenu). samuti ei heida ette polari rattakompuutritele töökindluse osas midagi. küll on aga ette heita oma polar 725 tour editionile, mis minu meelest on märgade ilmadega rattatrenniks sobimatu toode tänu oma punase nupu konstruktsioonile. a see on juba teine teema...

reix
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 11. 03. 2007. 14:30

Idee

Postitus Postitas reix » 06. 01. 2008. 18:14

Otsisin ka ise enne...ja tõepoolest ei silmanud polaril taolise hinna ja funktsioonidega mudelit...
Teine probleem on aga selles, et nagu mõistan, ei ole minu valitud sigma tootega kadentsi võimalik mõõta... küll oleks see võimalik aga selle mudeliga (http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... cts_id=860) samas sellel ei ole jällegi pulsomeetrit...
Tekkis ka üks võib-olla väga, väga rumal küsimus.. et kas vanat spidokat ei oleks idee poolest võimalik kadentsi mõõdikuks ümber konfigureerida...et kinnitaks vana spidoka anduri lihtsalt kuskile esipedaali, esihammasratta (vms..) külge....(samas ega km/h vist ei ole võimalik mingi koefitsendi alusel pööret/minutiks üle kanda...natuke arvutasin aga ei mõelnud välja)..? Sellisel juhul jääks küll lenksule kaks spidokat(üks on see, mis ostan ja teine oleks vana, mis näitaks ainult kadentsi)..aga hädaga mahuks vast ära:P...
Impossible is Nothing!

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Idee

Postitus Postitas veiko » 06. 01. 2008. 18:50

reix kirjutas:Tekkis ka üks võib-olla väga, väga rumal küsimus.. et kas vanat spidokat ei oleks idee poolest võimalik kadentsi mõõdikuks ümber konfigureerida...
viewtopic.php?p=47123#p47123

reix
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 11. 03. 2007. 14:30

Re: Idee

Postitus Postitas reix » 06. 01. 2008. 18:54

veiko kirjutas:
reix kirjutas:Tekkis ka üks võib-olla väga, väga rumal küsimus.. et kas vanat spidokat ei oleks idee poolest võimalik kadentsi mõõdikuks ümber konfigureerida...
viewtopic.php?p=47123#p47123
Väga suured tänud! Otsisin googlest taolist infi väga, väga kaua, ei suutnud leida, nüüd aga selgus, et vastus oli lähemal kui oodata oskasin:P
Impossible is Nothing!

reix
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 11. 03. 2007. 14:30

Re: Spidokat vaja - wireless, taustvalgus, temp, alti

Postitus Postitas reix » 06. 01. 2008. 19:00

Nagu olen aru saanud, siis ET bike on usaldusväärne koht ostmiseks ilmselt? (sorry kui kedagi taolise küsimusega solvan, aga pole varem sealt ostnud ja parem karta, kui kahetseda) :P
Impossible is Nothing!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Spidokat vaja - wireless, taustvalgus, temp, alti

Postitus Postitas erikr » 06. 01. 2008. 19:36

reix kirjutas:Nagu olen aru saanud, siis ET bike on usaldusväärne koht ostmiseks ilmselt?
ilmselt jah
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

strix
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 10. 11. 2003. 13:37

Re:

Postitus Postitas strix » 11. 01. 2008. 11:39

SEpp kirjutas: Tegelikult kvalifitseeruvad - nimelt pole meil vaja võistluse jooksul träkki salvestada, vaid kõige lihtsam näide vajadusest on järgmine:
Sa oled olnud rajal juba 46 tundi, käes on järjekordne pilkane pimedus, loed kaardilt, et järgmise tee otsast keerame paremale ja siis 2cm (ehk 1000m) pärast vasakule metsa teerajale.
Siin ongi koht, kus loed käe peal GPS-kellalt 1000m ning siis hakkad ümbrust uurima.
Kolmandal päeval oled juba piisavalt väsinud, et sellistes lihtsates kohtades kergelt apsakaid teha.
Sa võid uurida veel sellist asja nagu Suunto T6.
Ise kasutan seiklusspordis kombinatsiooni Suunto T6 alati randmel + Suunto GPS pod kiiruse ja distantsi mõõtmiseks alati õlal + suht tavaline odav rattaspidokas lenksul rattaetapil vahemaade ja kiiruste vaatamiseks. Ei julge küll väita et see just maailma parim lahendus on, aga ise olen suht rahul. Mõningad plussid-miinused, mida tean omadest kogemustest XDream-idel ja Ferrino 36h-l välja tuua:
+ kiirust + distantsi saad kõikidel aladel jälgida (kanuus, rulluisutamisel) ilma kogu võistluse jooksul midagi ümber tõstmata ega konfimata. GPS Pod käib laia takjakinnitusega kummipaelaga ümber õla ja püsib seal ilusasti.
+ GPS pod on pisut veekindel. Paberite järgi 1m. Praktikas minul elas ilusasti üle näiteks eelmise aasta Otepää öise XDreami ujumise kanuude juurde. Keegi aga hiljuti kusagil väitis, et Polar-i analoogne väline GPS kiiruse/distantsiandur pidi rohkem veekindel olema. Ühesõnaga: päris sukelduma ei tasu minna, aga kanuuetapiga ja lisaülesannetega seotud sulistamised kannatab tõenäoliselt välja.
+ taustavalgustusel on spets ööreziim.
+ eraldi väike spidokas rattal võimaldab ka tolle konkreetse ratta läbisõiduga kursis olla.
- T6 logi saab täis u. 20 tunniga. Edasi näitab küll kõike, aga miskit ei salvesta.
- Kõige tüütum probleem: GPS pod-i patareid (2x AAA) saavad tühjaks u. 10 tunngia (kui on suht head, näit. Duracell Ultra vms.). Ma olen pikematel võistlustel mõned lisapatareid veekindlas kotis kaasa võtnud ja mingitel puhkepausidel vahetanud. Teise kotikese, kindlasti teist värvi, võtan ka kaasa tühjade patareide koju viimiseks (neid ei viska loodusse, isegi kui olen rämedalt väsinud ja mõtlemisvõime märgatavalt nõrgenenud).

-strix

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Re: Re:

Postitus Postitas margus v » 13. 01. 2008. 09:07

Strix kirjutas;

Keegi aga hiljuti kusagil väitis, et Polar-i analoogne väline GPS kiiruse/distantsiandur pidi rohkem veekindel olema.

Polari analoogne GPS on veekindel 20 m.,paberitejärgi

Kasutaja avatar
SEpp
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 22. 05. 2004. 21:58

Re: Spidokat vaja - wireless, taustvalgus, temp, alti

Postitus Postitas SEpp » 15. 01. 2008. 23:39

Mina olen oma ostud teinud.

Rattale sai Sigma BC 2006 MHR koos lisa-alusega, kuna kasutan ka maantekat. Ning teise ratta automaatne äratundmine on päris mugav funktsionaalsus. Kõiki funktsioone kasutan välja arvatud HR - seda olin ka juba ostes arvestanud.
Ainult üks miinus on sellel Sigma kompul - nimelt selle kompu kinnitus rattal asuvale alusele on minu jaoks veidi ebakindel. Kui lihtsalt rattaga sõita ja näiteks maanteka puhul ei mängi see üldse rolli, siis seiklusspordi puhul on see päris oluline. Seega võistluste ajaks tõmban kompule veel lisateibi ümber.

HR-i mõõtmiseks, erinevate treeningdistantside, seiklusspordi jms jaoks ostsin Polar RS 800 G3 - ehk siis see kõige uuem GPS-ga versioon. Olen väga rahul. Andmete salvestuse aega saab pikendada päris palju - kuni 100 tundi. Pikemal võistlusel peab vaid GPS-le piisavalt varupatareisid olema :-)

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Spidokat vaja - wireless, taustvalgus, temp, alti

Postitus Postitas siim_s » 17. 03. 2008. 13:31

Sepp, kas oled proovinud kui kaugele levib Sigma pulsisignaal?

Kasutaja avatar
marx 77
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 07. 04. 2006. 19:12

Re: Spidokat vaja - wireless, taustvalgus, temp, alti

Postitus Postitas marx 77 » 22. 03. 2008. 10:22

SEpp kirjutas:Mina olen oma ostud teinud.


HR-i mõõtmiseks, erinevate treeningdistantside, seiklusspordi jms jaoks ostsin Polar RS 800 G3 - ehk siis see kõige uuem GPS-ga versioon. Olen väga rahul. Andmete salvestuse aega saab pikendada päris palju - kuni 100 tundi. Pikemal võistlusel peab vaid GPS-le piisavalt varupatareisid olema :-)

Kust ostsid ja mis hinnaga. Polari lehekülg nagu ei näita sellist mudelit (G3 mõtlen)
Sõidaks kõigist kiiremini, kuid ei jõua!!!

Kasutaja avatar
Bon
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 01. 10. 2007. 20:50

Re: Spidokat vaja - wireless, taustvalgus, temp, alti

Postitus Postitas Bon » 22. 03. 2008. 13:17

Polar RS800 3G on müügil näiteks mitmes Rademari kaupluses hinnaks oli vist 7500.-

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2473
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Spidokat vaja - wireless, taustvalgus, temp, alti

Postitus Postitas AndreK » 24. 03. 2008. 09:24

On ka selline alternatiiv:
Kell
ja
GPS Pod.

Kasutaja avatar
Bon
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 01. 10. 2007. 20:50

Re: Spidokat vaja - wireless, taustvalgus, temp, alti

Postitus Postitas Bon » 24. 03. 2008. 10:19

See on võimalus, aga kui need kaks GPS "podi" kõrvuti paned siis usun et vähesed valiksid suunto oma...ja mudugi RS800 on oluliselt asjalikum kui seal lingil olev T3

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2473
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Spidokat vaja - wireless, taustvalgus, temp, alti

Postitus Postitas AndreK » 24. 03. 2008. 10:49

Bon kirjutas:See on võimalus, aga kui need kaks GPS "podi" kõrvuti paned siis usun et vähesed valiksid suunto oma...ja mudugi RS800 on oluliselt asjalikum kui seal lingil olev T3
Võid valida ka T4 või T6 ei ole vahet. Asjalikkus on kasutaja peas :)

kass1
Rattur
Postitusi: 118
Liitunud: 12. 02. 2007. 17:06

Re: Spidokat vaja - wireless, taustvalgus, temp, alti

Postitus Postitas kass1 » 01. 04. 2008. 11:18

SEpp kirjutas:Mina olen oma ostud teinud.

Rattale sai Sigma BC 2006 MHR koos lisa-alusega, kuna kasutan ka maantekat. Ning teise ratta automaatne äratundmine on päris mugav funktsionaalsus. Kõiki funktsioone kasutan välja arvatud HR - seda olin ka juba ostes arvestanud.
Ainult üks miinus on sellel Sigma kompul - nimelt selle kompu kinnitus rattal asuvale alusele on minu jaoks veidi ebakindel. Kui lihtsalt rattaga sõita ja näiteks maanteka puhul ei mängi see üldse rolli, siis seiklusspordi puhul on see päris oluline. Seega võistluste ajaks tõmban kompule veel lisateibi ümber.

HR-i mõõtmiseks, erinevate treeningdistantside, seiklusspordi jms jaoks ostsin Polar RS 800 G3 - ehk siis see kõige uuem GPS-ga versioon. Olen väga rahul. Andmete salvestuse aega saab pikendada päris palju - kuni 100 tundi. Pikemal võistlusel peab vaid GPS-le piisavalt varupatareisid olema :-)


Kas sellel Sigma kompuuteril taustavalgustus on selline, et kui vajutad (taustavalguse nuppu) siis jääb põlema? Mul nimelt Sigmal põleb see ainult 2 sek, seejärel kustub. Ei jõua vahest isegi pilku kompuutrile heita pimedas, kui valgustus juba välja end lülinud. Või ongi see, ette nähtud nii energia kokkuhoiu mõttes?

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: Spidokat vaja - wireless, taustvalgus, temp, alti

Postitus Postitas Olts » 16. 04. 2008. 15:49

Kui seda teemat veel jätkata, siis artikli http://www.cyclingnews.com/tech.php?id= ... _RS800G308 lõpp on üsna masendav.
Kuidas kogemused on just ratturi jaoks?
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

qrime
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 01. 04. 2008. 08:28

Re: Spidokat vaja - wireless, taustvalgus, temp, alti

Postitus Postitas qrime » 10. 07. 2008. 16:53

SEpp kirjutas:Mina olen oma ostud teinud.

Rattale sai Sigma BC 2006 MHR koos lisa-alusega, kuna kasutan ka maantekat. Ning teise ratta automaatne äratundmine on päris mugav funktsionaalsus. Kõiki funktsioone kasutan välja arvatud HR - seda olin ka juba ostes arvestanud.
Mis väärtused seadistamisel sisestasid Sea Leveli, Act. Alti. ja Home Alti. alla?

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”