Millist pulsomeetrit osta soovitate?

Pulsokast computrainerini
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Eno
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 11. 04. 2005. 21:50

Millist pulsomeetrit osta soovitate?

Postitus Postitas Eno » 29. 07. 2007. 23:44

Kuna mu pulsokas otsustas minuga edasisest koostööst loobuda, olen valiku ees millist pulsomeetrit soetada. Mõtlesin, et uus võiks olla rattafunktsioonidega randmekompuuter, ehk saab nii lenksult mõne vidina vähemaks :wink:
Alustasin sel aastal polarpersonaltraineri päeviku täitmist, seega võiks lihtsustada ka sinna andmete sisestamist, kuigi pole probleem seda käsitsi teha nagu senigi.
Oodatud on kõik kogemused - nii head kui vead!

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Millist pulsomeetrit osta soovitate?

Postitus Postitas Gunnar » 30. 07. 2007. 08:00

Eno kirjutas:Mõtlesin, et uus võiks olla rattafunktsioonidega randmekompuuter, ehk saab nii lenksult mõne vidina vähemaks :wink:
Ei saa, sest randmel pole pulsomeetrist tolku. Sigma randmepulsokatel on lenksuhoidja kaasas, osadele polaritele tuleb see lisaks osta. Aga lenksul peab pulsokas sellepärast olema, et sa saaksid seda trenni ajal jälgida ja sellest joonduda. Kui lihtsalt statistika pärast kasutad, siis võib ta sul kusiganes olla.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 30. 07. 2007. 08:12

kui rääkida rattafunktsioonidest siis neist esmane on kiiruse mõõtmine. iga taoline pulsokas igast asendist kiiruseandurilt andmeid kätte ei saa.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
erkki
Rattur
Postitusi: 206
Liitunud: 31. 07. 2005. 14:58

Postitus Postitas erkki » 30. 07. 2007. 08:16


Eno
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 11. 04. 2005. 21:50

Postitus Postitas Eno » 30. 07. 2007. 09:15

Tegelikult oligi mul kell rattasõidu ajal lenksul, lihtsalt vahel käin jooksmas ja muud sporti ka tegemas, siis on mugavam kompu rihmaga käe peale siduda.
CS 300 on jube nuditud funktsionaalsuega :(
Peale seda ongi juba S725X, vahepealsed variandid pole käel kantavad.
Tuleb siis nii välja, et Polarile ikka eriti alternatiivi ei leia?

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 30. 07. 2007. 09:19

Kui graafikud ei huhvita, siis Sigma Onyx seeria ajab ilusti asja ära
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Postitus Postitas vigurivänt » 30. 07. 2007. 12:08

S725X võtab ostes ägisema küll,aga see mis pärast tuleb on puhas nauding.Küll olin varem hädas igasuguste tabelite täitmisega,nüüd paned vaid "silmad" kohakuti ja ise vaid vaata ja analüüsi.Olen küll selle uuema pehme vööga veidi hädas olnud,ei andnud vahel ühendust,aga vahetati välja ja peale seda pole probleeme olnud.Igasugune tehniline tugi tundub Polaril veidi kahtlane olevat,sest mailidele nad ei vasta,aga kui ise kohale lähed,siis saad hakkama.
Tark ei torma!

Eno
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 11. 04. 2005. 21:50

Postitus Postitas Eno » 30. 07. 2007. 14:50

Sain oma eelmise kella ja vööga Mefos kohal käia mitu korda, väga normaalne teenindus ja nõu anti alati rohkem kui küsida oskasin :wink:
Aga paistab, et elektroonikal on siiski oma eluiga ja nii ma siis saingi uue S725X omanikuks.

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Postitus Postitas maanus » 30. 07. 2007. 16:22

Miks võõristada neid mis käe peal ei käi, ise olen kasutanud sellist hooaegu neli ja rohkem ja eriti ei leia et peaks käe peal kohe kindlasti olema. Ise piilun praegu CS600.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 30. 07. 2007. 16:37

maanus kirjutas:Miks võõristada neid mis käe peal ei käi ...
Kuna küsija rääkis ka muudest spordialadest peale rattasõidu, siis kus kannad sa enda pulsokat näiteks suvel joostes või talvel suusatades?
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 30. 07. 2007. 16:41

Kui peaksin ise hetkel rattakomput koos pulsokaga ostma, siis ilmselt ei saa selleks olema enam Polar. OK, kõik selle Polari juures hea, aga mälu maht ja salvestamise inervall - no andke andeks. Veel paar aastat tagasi polnud Polarile tõsiselt võetavaid konkurente, küll aga nüüd.
Näiteks SEE
Hinda tasub uurida http://www.garmin.ee kaudu.
Garmini puhul jääks ära igasugused andurid kahvli küljes. Salvestuse intervall 1sek. ja faile ikka mahub ja mahub ja mahub....
Muidugi, on veel üks suht-koht suur miinus Garmini juures, nimelt tööaeg ühe laadimisega ca. 10h.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Postitus Postitas vigurivänt » 30. 07. 2007. 22:38

Rivo kirjutas:
Garmini puhul jääks ära igasugused andurid kahvli küljes. Salvestuse intervall 1sek. ja faile ikka mahub ja mahub ja mahub....
Muidugi, on veel üks suht-koht suur miinus Garmini juures, nimelt tööaeg ühe laadimisega ca. 10h.
No vot,aga Polar ei saa tühjaks poole sõidu pealt.Mul õnnestus ka "teenida" omale FRWD vidin,muidu lahedate "kelladega" aparaat,salvestab ka ilma anduriteta rattal ja 1 sek tagant,aga ei ole kodeeritud signaali pulsivööl(kaaslased tõstavad keskmist pulssi pidevalt) ja akud on 2 korda poole sõidu ajal otsa saanud,Oleks mingi laetusenäit,siis poleks nii hull,aga netu.Pealegi puudub igasugune kalender jms.
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 31. 07. 2007. 13:43

Rivo kirjutas: Garmini puhul jääks ära igasugused andurid kahvli küljes.
siin ühes varemas teemas just räägiti et täpse distantsi mõõtmiseks jääb gps puudulikuks, kuna ei suuda kiiresti registreerida metsavahel järsemaid pöördeid ja nikerdamisi jms. siis ikkagi andur vajalik. kodanik margus_v. vist rääkis oma kogemustest kuidas harku ring järjest lühemaks jäi:)

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Postitus Postitas maanus » 31. 07. 2007. 14:31

Mõlemad on ka Hawaiis müügil, 725 Pro Team Edtition on praegu 4790.- + saad suhelda mitte virtuaalsel teel, :)

vtl
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 01. 05. 2007. 13:25

Postitus Postitas vtl » 24. 08. 2007. 02:05

tarmo kirjutas:
Rivo kirjutas: Garmini puhul jääks ära igasugused andurid kahvli küljes.
siin ühes varemas teemas just räägiti et täpse distantsi mõõtmiseks jääb gps puudulikuks, kuna ei suuda kiiresti registreerida metsavahel järsemaid pöördeid ja nikerdamisi jms. siis ikkagi andur vajalik. kodanik margus_v. vist rääkis oma kogemustest kuidas harku ring järjest lühemaks jäi:)
Garmini Forerunner mõõdab cadence sensori olemasolul lisaks GPS-ile ka ratta pealt kiirust ja võrdleb neid pidevalt omavahel. Sensor istub tagahargil ja ühe küljega loeb pedaali-, teise poolega rattapöördeid.

Abikaasa sõidab FR305-ga ja ühtegi paha sõna ei saa öelda. Töökindel, Ekraanipildid-näidatavad numbrid oma maitse järgi kohaldatavad, arvutiga liidestus mugav ja kiire, treeningpäeviku tarkvara korralik, mida veel tahta. Väga mõnus on pärast uute kohtade avastamisretke hiljem kodus arvutist kaardilt (Regio, Google) uurida, kus täpselt sai käidud. Samuti on abiks võimalus planeerida teekondi ja hiljem sõidu ajal kontrollida punktide läbimist.

Kui randmelt andmete lugemine tülikas tundub, siis sama asi lenksu/stemmipaigaldusega on Edge 305. Ekraan veelgi suurem ja rohkem erinevaid numbreid ( 8 ) mahub korraga peale.
Forerunner sai soetatud lihtsalt põhjusel, et ta on universaalsem - saab kasutada ka jooksmisel, suusatamisel, matkamisel jne.

5 min. hiljem: tundub, et ka Forerunnerile on Garmini veebi lenksuhoidik tekkinud.


PS. Isiklik arvamus eelmise põlvkonna Polarist (CS200), mis kevadel asjaolude kokkusattumusel kätte jäi - TÄIELIK SAAST!
Tehniliselt mahajäänud (signaali analoogedastus korjab häireid, kui nt. tramm 5m kauguselt mööda sõidab, aeg-ajalt kaob signaal lihtsalt ära...)
Pulsokas tõrgub pidevalt - paaritunnise sõiduga ta lihtsalt kuivab ära. Võib-olla on viga selles, et ma olen rohkem rahulikus tempos kulgeja, kes ei soovi tundide viisi võimete piiril läbimärjana kütta. Garmini pulsokal siiski sellist kuivamiseprobleemi ei ole.
Andurite levi on piiri peal - kui lenksult veel spidoanduri signaali püüab, siis stemmilt enam mitte. Peale selle ei ole andurite patareid vahetatavad ja tuleb kogu täiega välja vahetada.
Andmete jooksvat salvestamist ei toimu - ainult tsooniajad ja min/max.
Arvutiliides, mis läbi arvuti helikaardi ja mikrofoni vigiseva-prigiseva heliga infot üritab edastada, on täielik anekdoot: meenutab 80-te aastate esimesi koduarvuteid, mille programme kassettmakil hoiti, ebatöökindel peale selle.
Veebis olev treeningpäevik on väheste võimalustega ja kohmakas.
Ekraani taustavalgus vilets. Keerab pildi inversiooni ja näitab mingit hägust kollakat kuma läbi tabloo. Kasu on temast vast ainult absoluutses pimeduses, mõõdukas hämaruses muudab pildi mitteloetavaks.

Kevadel jäi kahjuks müümata. Kui kellelgil on veel soovi see naljanumber ära osta, siis poole hinnaga annan rõõmsal meelel ära. Aasta ja 8 kuud veel garantiid alles.

Kasutaja avatar
Veiko V
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 04. 03. 2006. 11:51

Postitus Postitas Veiko V » 24. 08. 2007. 10:20

Ise olen nüüd paar kuud seda Garmind Edge 305 kasutanud ja olen väga rahul just selle vööga muresi pole signaal ära ei kao ka jne! Töötab ka väga sügaval metsas ja igasuguses urkas on ka toiminud kus näiteks FRWD tummaks jäi ala elektriliinide alla sõites.
Tiguliikur :)

edmund
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 27. 07. 2007. 12:29

RS200, RS400, RS800?

Postitus Postitas edmund » 09. 11. 2007. 11:43

Kuidas neid kommenteerite? Et kui tahaks arvutis korralikku ülevaadet omada, edasist tegevust planeerida... Kas RS800 õigustab oma hinda? Kas tulevikus on treeningufailide formaadid ühilduvad?
Infot nende kohta leiab - http://polar.mefo.ee/

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7955
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: RS200, RS400, RS800?

Postitus Postitas KaupoR » 09. 11. 2007. 11:58

edmund kirjutas:Kas tulevikus on treeningufailide formaadid ühilduvad?
Infot nende kohta leiab - http://polar.mefo.ee/
Esiteks, mis peaks millega ühilduma ja mis mõttes "tulevikus"? Ja seda linki on sulle endale kõige rohkem vist vaja, mitte meile :)

Randmevastuvõtja ja arvutis hea ülevaate omamise vahel pole väga tugevat seost. Selle määrab ära kasutatav tarkvara ja vaja on vaid sellist randmevastuvõtjat, millest saab andmeid arvutisse saata. Kui kasutad Polari softi ja Polari pulsokat, siis pole ei tohiks olla andmete lugemise ja planeerimise osas eriti vahet, mis pulsokas sul on (või olen ma nüüd millestki väga valesti aru saanud). Erinevus tuleb vaid sellest, et mis andmeid mingi kell salvestab (jooksu kiirus, ratta kiirus, väntamissagedus, võimsus, kõrgus jne jne). Kuna ma tegelen nii rattasõidu ja jooksuga (ja ka 100 muu asjaga), siis mina tunneksin RS800 juures väga puudust kiiruseanduri panemise mittevõimalikkusest. Seepärast valiksin ma vist pigem CS300 või püüaksin kuskilt leida kas S7210i või S725X (aga see on puhtalt subjektiivne arvamus). Hetkel oman S720i-d ja olen rahul :)
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
erkki
Rattur
Postitusi: 206
Liitunud: 31. 07. 2005. 14:58

Postitus Postitas erkki » 09. 11. 2007. 12:03

Ma olen pea 2 aastat kasutanud RS200 mudelit, väga töökindel, lihtne ja mugav kell (samas muude pulsokatega kogemus mul puudub).

Isiklikult soovitaks RS400 mudelit, funktsioonid on põhimõtteliselt samad mis RS800-l. Protraineri tarkvara peaks olema ka parem kui see PolarPersonalTrainer.com mis RS200-l kaasas on - oleneb muidugi mis tasemel sporti teed.

Muidugi kui soov odavalt läbi ajada, siis on mul üks vähekasutatud RS200 ka üle ... :P

strix
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 10. 11. 2003. 13:37

Re: Millist pulsomeetrit osta soovitate?

Postitus Postitas strix » 09. 11. 2007. 15:54

Veel üks variant mida võid uurida on Suunto T-seeriast midagi --> http://www.suunto.com/suunto/Worlds/mai ... 4615165446 . Mitmeid multisportlased kasutavad Suunto-t, ise kasutan ka T6-te ja olen rahul. Otsi siitsamast foorumist ka, Suunto-st on varem põgusalt juttu olnud.

Eestis pakub neid Matkasport --> http://www.matkasport.ee, kus on enamus mudeleid väljas, aga vist Kaubamajas ja A&T Spordis oli ka paar tükki väljas, kui ma ei eksi.

Suuntol on oma Training Manager programm. Seda sai ka kodukalt niisama alla laadida ja proovida ka ilma kellata.

Peamine puudus tõsisemale ratturile on vast see, et Suunto-l pole võimsusandurit.

-strix

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Postitus Postitas margus v » 02. 12. 2007. 22:23

Soovitan:Polar SR 800 3G
Ka kiiruse mõõtmine on teostatav.

Kasutaja avatar
anryo
Rattur
Postitusi: 312
Liitunud: 02. 04. 2004. 10:14

Re: Millist pulsomeetrit osta soovitate?

Postitus Postitas anryo » 12. 03. 2009. 14:07

Vana teeme kergitus.
Soovin hankida pulsokat, mis oleks suuteline lisaks andmete salvestusele ja analüüsile ka distantsi mõõtma.
Keeruliseks teeb selle asjaolu, et tegelen rattasõidu ja uisutamisega. Tundub, et ainuke universaalne valik on vist mingi GPS vastuvõtjaga aparaat?
Samas, mul on vastav Nokia telefon ja eraldiseisev GPS vastuvõtja olemas - ei ole ka nagu mõtet veel eraldi teist GPS vastuvõtjat soetada, pealegi on see Suunto oma päris kirves.
Rattasõiduga ei ole probleeme aga uisutamine on selline hall maa nende kõikide puhul. Joostes on ka lihtne kasvõi sammulugejaga distantsi mõõta.

Olen vaadanud ise:
1. Polar S725X - seda vist ei saagi kuidagi uisutades distantsi mõõtma panna?
2. Suunto T3C - saaks kasutada GPS'iga uisutades või siis ratta anduriga vaid ratta puhul
3. Garmin Forerunner 405 - kõige universaalsem, on isegi cadence andur olemas, kuid disain on kole :)

Jälle seesama teema, et valik on nagu MEELETU, aga kui hakata lähemalt vaatama, pole s..ttagi? Praegu tundub, et valin mingi pulsoka ja lisaks kasutan siis kas Sports Trackerit või TTSM'i distantsi jms jaoks...
On keegi olnud sama valiku ees või niisama soovitusi?
Sõidan siis kui tahan...

Kasutaja avatar
q
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 12. 09. 2007. 07:39

Re: Millist pulsomeetrit osta soovitate?

Postitus Postitas q » 12. 03. 2009. 14:42

Ise olen kasutanud CS300't 2 aastat, nüüd on probleem majas patarei vajab vist vahetust, kohati kaadentsi lugemine on lünklik. Kõik viled ja kellad on asjal olemas mis minu tagasihoidlikud soovid nõudsid. Ainuke asi, mis selle mudeli juures häirib, on see, et andmete ülekandmiseks arvutisse on mikrofoni olemasolu nõutav, tänapäeval võiks kasutada ikka mingit muud meediumi kui piiksumine mikri lähedal.

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Millist pulsomeetrit osta soovitate?

Postitus Postitas veiko » 12. 03. 2009. 14:51

Alternatiiv on ka selline vidin

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: Millist pulsomeetrit osta soovitate?

Postitus Postitas Toonio » 12. 03. 2009. 14:56

anryo kirjutas: 2. Suunto T3C - saaks kasutada GPS'iga uisutades või siis ratta anduriga vaid ratta puhul
Suunto puhul piisaks sul sellest GPS vidinast täiesti. Eraldi rattale kiiruseandurit sul ju vaja pole, sest GPS annab info ju välja olenemata sellest, oled ratta seljas, kanuus, jooksus v uisutamas. Miinuseks tuleb vast vidina kõrge hind.
Ise tellisin oma T6c ebayst ja säästsin kodumaise odavaima pakkumisega võrreldes üle 2K... maksin 280$ koos saatekuludega

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Millist pulsomeetrit osta soovitate?

Postitus Postitas siim_s » 12. 03. 2009. 15:02

anryo kirjutas: 1. Polar S725X - seda vist ei saagi kuidagi uisutades distantsi mõõtma panna?
2. Suunto T3C - saaks kasutada GPS'iga uisutades või siis ratta anduriga vaid ratta puhul
3. Garmin Forerunner 405 - kõige universaalsem, on isegi cadence andur olemas, kuid disain on kole :)
Garmini kohta ütled, et kole, aga Polari kohta mitte? Minu subjektiivse arvamuse järgi on Garmin mu käe peal ikka märksa ilusam kui Polari sajanditetaguse disainiga S725X. Kui seda veel teinud ei ole, soovitan poes reaalselt üle vaadata see Garmin. Äkki mõtled disaini osas ümber, sest funktsionaalsuselt teised ilmselt vastu ei saa. Suunto puhul on ilmselt väärt märkimist see, et sa ei saa pärast GPS träkki arvutis kaardil vaadata. See on vaid kiiruse mõõtmiseks. Polaril on väljas ka uued ja ilusamad tooted (FT seeria kui ma õigesti mäletan), aga neid vist veel eriti eestis ei liigu ja tõenäoliselt saab hind koos GPS anduriga üsna soolane olema.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Millist pulsomeetrit osta soovitate?

Postitus Postitas Rivo » 12. 03. 2009. 15:20

anryo kirjutas: Olen vaadanud ise:
1. Polar S725X - seda vist ei saagi kuidagi uisutades distantsi mõõtma panna?
Erinevaid andmeid mõõdab ainult anduritega. Seega, uisutamise puhul distantsi ei mõõda.
anryo kirjutas:2. Suunto T3C - saaks kasutada GPS'iga uisutades või siis ratta anduriga vaid ratta puhul?
Põhimõtteliselt pole vaja andureid, kuna kogu liikumine salvestatakse PGS'ga. Mis aga ei toimi siseruumides. Kuna Suuntol on kasutusel veel Sirf II (2D)tehnoloogia, siis kõrgusmõõtmist ainult GPS'ga ei toimu. T6c mudelil ka baromeetriline altimeeter ja sel saadakse ka vertikaalse liikumise andmed.
anryo kirjutas:3. Garmin Forerunner 405 - kõige universaalsem, on isegi cadence andur olemas, kuid disain on kole :)
Kuna kasutusel Sirf III (3D), siis saab ka vertikaalse liikumise kätte, kuid, see ei ole täpne. Graafiliselt näeb hiljem arvutist vaadates küll asi täitsa usutav välja, kuid numbrid (ascent, descent) võivad ikka täitsa pange panna. Täpsus sõltub sattelliitide "nägemisest". Polar RS800cx, Garmin Edge 705 ja 305 mõõdavad juba üsnagi täpselt.
anryo kirjutas:Jälle seesama teema, et valik on nagu MEELETU, aga kui hakata lähemalt vaatama, pole s..ttagi?
Tundub, et sinu jaoks tähtis veel kella visuaalne välimus ? Ega siinkohal oska soovitada midagi. Kuna ise spordikellasid niisama käe peal ei kanna, siis valiku kriteeriumiks oli vaid see, et oleks universaalne, st. sobiks kõikideks tegevusteks. Valituks osutus sama asi, millest ca. 1,5a. tagasi siin samas teemas juttu tegin (keri üles poole)
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

kalev
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Re: Millist pulsomeetrit osta soovitate?

Postitus Postitas kalev » 12. 03. 2009. 15:26

siim_s kirjutas:Garmini kohta ütled, et kole, aga Polari kohta mitte? Minu subjektiivse arvamuse järgi on Garmin mu käe peal ikka märksa ilusam kui Polari sajanditetaguse disainiga S725X. Kui seda veel teinud ei ole, soovitan poes reaalselt üle vaadata see Garmin. Äkki mõtled disaini osas ümber, sest funktsionaalsuselt teised ilmselt vastu ei saa. Suunto puhul on ilmselt väärt märkimist see, et sa ei saa pärast GPS träkki arvutis kaardil vaadata. See on vaid kiiruse mõõtmiseks. Polaril on väljas ka uued ja ilusamad tooted (FT seeria kui ma õigesti mäletan), aga neid vist veel eriti eestis ei liigu ja tõenäoliselt saab hind koos GPS anduriga üsna soolane olema.
Rattasobilik ja S725X järglane peaks vist olema RS800CX seeria, mitte FT, mis rattale vist eriti hästi ei istu?
Igatahes RS800CX Pro Team Edition on mu meelest küll suisa iludus: http://forum.polar.fi/showthread.php?t=4897
Iseasi on muidugi hind...

Kasutaja avatar
anryo
Rattur
Postitusi: 312
Liitunud: 02. 04. 2004. 10:14

Re: Millist pulsomeetrit osta soovitate?

Postitus Postitas anryo » 12. 03. 2009. 15:36

Päris palju asjalikke vastuseid lühikese ajaga. Tänan.
Aga. Ega see välimus nüüd nii oluline ka pole - lihtsalt tüüpilise Eestlasena pidin ikka Garminile ka mõne puuduse leidma... :)
Esmatähtis on pigem see, et oleks suuteline ka uisutades distantsi arvestama - mis juba automaatselt tähendabki GPS kasutamist.
Kuulan - vaatan veel natuke, mida kaaskannatajad siia kirjutavad, siis teen otsuse. Kui ostuks läheb, siis niikuinii on mõtekam kusagilt välismaalt tellida.
Ja tundub, et Garminile vastast ei vist pole minu kategoorias. Aga kas 305 või 405?
Sõidan siis kui tahan...

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Millist pulsomeetrit osta soovitate?

Postitus Postitas Villem T » 12. 03. 2009. 15:51

anryo kirjutas:Esmatähtis on pigem see, et oleks suuteline ka uisutades distantsi arvestama - mis juba automaatselt tähendabki GPS kasutamist.
Uisutad ju niikuinii kindlaid ringe/otsi? Iseasi kui tahad et kõik läbitud kilomeetrid oleks ühtses logis.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Millist pulsomeetrit osta soovitate?

Postitus Postitas Rivo » 12. 03. 2009. 16:53

anryo kirjutas:Aga kas 305 või 405?
Mõtlesin minagi nende kahe vahel. Otsus sündis järgmiselt:
Kuna igapäevaselt (lihtsalt niisama) ei kanna, siis visuaalne välimus ei mängi mingit rolli. Jah, 305 on suurem ja nö. kobakam, aga pole nt. kaalus mainimisväärselt raskem. Suuruse üks arvestatav eelis on ka oluliselt suurem display, kui seda on 405'l. Lisaks kestab ka aku tiba kauem (405 8h ja 305 10h)
PS. 305'te saab ka välja lülitada (kui ei kasuta, siis ongi välja lülitatud) aga 405'te ei saa ! Tähendab see jälle oluliselt tihedamat laadimist 405 puhul.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
anryo
Rattur
Postitusi: 312
Liitunud: 02. 04. 2004. 10:14

Re: Millist pulsomeetrit osta soovitate?

Postitus Postitas anryo » 12. 03. 2009. 16:59

Rivo kirjutas:
anryo kirjutas:Aga kas 305 või 405?
Mõtlesin minagi nende kahe vahel.
Aga kuidas on funktsionaalsus? Netis on jutuu palju, kuid polegi kedagi kes oleks mõlemat KASUTANUD ja omaks subjektiivset võrdlust. Pigem selline üldine reklaamjutt.

Edit. Leidsin ühe teema.
Viimati muutis anryo, 12. 03. 2009. 17:13, muudetud 1 kord.
Sõidan siis kui tahan...

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Millist pulsomeetrit osta soovitate?

Postitus Postitas Rivo » 12. 03. 2009. 17:12

anryo kirjutas:
Rivo kirjutas:
anryo kirjutas:Aga kas 305 või 405?
Mõtlesin minagi nende kahe vahel.
Aga kuidas on funktsionaalsus?
Minu arusaama järgi, on 405 305'e esteetlikum versioon ja seda ainult välimust silmas pidades. Funktsioonide poolest on 305 parem, kui huvi multispordi vastu.
Üsna erapooletu ülevaade nt.SIIN
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Millist pulsomeetrit osta soovitate?

Postitus Postitas siim_s » 12. 03. 2009. 19:58

kalev kirjutas: Rattasobilik ja S725X järglane peaks vist olema RS800CX seeria, mitte FT, mis rattale vist eriti hästi ei istu?
Igatahes RS800CX Pro Team Edition on mu meelest küll suisa iludus: http://forum.polar.fi/showthread.php?t=4897
Iseasi on muidugi hind...
RS seeria on tõesti ilus, aga paraku ka kallis (kui tahad GPS moodulit ühendada või rattafunktsioone nautida, siis pead vähemalt 800 ostma). FT60 on küll funktsionaalsuselt veidi kehvem ja spetsiaalsed rattafunktsioonid puuduvad, aga samas võimaldab kasutada polari GPS vidinat kiiruse ja distantsi kuvamiseks. FT seeria kasutab andmete arvutisse edastamiseks FlowLinki, mis peaks teoorias olema mugavam kui senised Polari meetodid (pinin ja infrapuna). Andmete arvutisse kandmise mõttes on muidugi Garmin väga mõnusa lahenduse teinud (ja töötab ka Mac OS X all).

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Millist pulsomeetrit osta soovitate?

Postitus Postitas Mati » 12. 03. 2009. 21:29

veiko kirjutas:Alternatiiv on ka selline vidin
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Vasta

Mine “Treeningu tehnilised abivahendid”