SUvine jakk

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Dront2
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 03. 08. 2017. 14:16

SUvine jakk

Postitus Postitas Dront2 » 03. 02. 2020. 22:25

Tere.Varsti kevad käes ja vaja õhemat rattajakki. Eesti veebipoodides valik üsna kesine.Ühe leidsin mõistliku hinnaga https://proshop.ee/jakid-ja-vestid/4077 ... 2-suurus-l Muidugi kui kileka eest sott välja käia siis on valik laiem. Aga mille poolest erineb sotine rattakilekas tavaliselt 8 eurosest kilekast? Tuulutuslõhed selja peal? Need ma võin 8eurosele kilekale ise ka sisse lõigata ja säästetud 92 euro eest õlut osta. Et siis küsimus: kas on mõtet osta rattasõidukilejope või on mõistlikum tavaline kilekas ja allesjäänd raha eest midagi muud kasulikku osta?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: SUvine jakk

Postitus Postitas erikr » 04. 02. 2020. 08:35

Kui sellesama Nalini tootekirjeldus Proshopi lehel läbi lugeda siis võiks arvata, et 8 eurose kileka puhul kõiki neid omadusi ei saa. Iseasi kas vajad neid omadusi või mitte. Ja kui hästi need omadused tegelikult toimivad.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: SUvine jakk

Postitus Postitas KaupoR » 04. 02. 2020. 09:04

8 eurone on ilmselt kilekas, Nalini on tuulejakk. Mis mõjutavad hinda ja kasutajakogemust:
- materjali paksus (sh ka jaki kokkuvolditavus ja taskusse mahtuvus)
- materjali hingavus ja/või veekindlus
- materjali soojapidavus
- lukk
- taskud või nende puudumine
- paneelide arv, paigutus ja nende erinev materjal
- pikendatud seljaosa, helkurribad jms detailid

Olen sel aastal (sügisel ja talvel) mõned üksikud korrad (üle mitme mitme mitme) aasta taas kilekaga sõitnud. Seda võib kasutada, kui ilm on tõeliselt pask ja kavatsed sõita rahulikult, nii et ise liialt ei higista. Kui tahad vihmase ilmaga pingutada, siis kilekaga oled niikuinii märg vahet pole, kas vihmast või enda higist ja aurust, mis kõik kileka sisse lukku jääb. Ja tuulutus-ventilatsiooniavad siin liiga palju ei aita.
If everything's under control, you're going too slow!

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: SUvine jakk

Postitus Postitas mart2 » 04. 02. 2020. 09:09

Mida sa suvejakilt ootad?
Tuulekaitset? Vihmakindlust? Soojapidavust?
Need on omavahel küll seotud, kuid üldiselt on mingi omadus teistest ettepoole tõstetud.
Kindlasti saad ka mingi tavalise jakiga chillida, kuid nende materjal ja lõige ei ole disainitud rattal kiire sõidu asendis kasutamiseks - kõht vajub alla ning tuul/külm poeb käistest ja alaservast vahele.

PS. Ratturi tuule-/vihmajakki saab vajadusel üsna hõlpsasti kokku voltida ja tavalise sõidusärgi tagataskusse panna. Suvalise tänavajakiga seda ei tee.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Dront2
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 03. 08. 2017. 14:16

Re: SUvine jakk

Postitus Postitas Dront2 » 02. 04. 2020. 21:45

Kilekas on nüüdseks olemas,mitte kaheksa eurone vaid korralik rattasõiduks mõeldud.Suvel hea laskumistel peale visata. Aga jakki veel pole,siiani talvekaga läbi ajanud. Vahepeal oli ilm päris kevadine,päikese käes veel kevadisem ja juba hakkas talvejakiga palavaks kiskuma olemine. Ei ole mul enne õhukest rattajakki olnud,seega ei oska valida,millisega sõita kui talveka jaoks on ilm liiga soe ja särgiga sõita veel liiga jahe. Internetis on suht vähestel jakkidel soovitatavad temp.vahemikud märgitud...Lisaks on veel see faktor,et kui internetist ostetud jakk millegipärast ei sobi,siis raha ju ei tagastata ja kui valik on kehvapoolne siis mis teen,ostan 30 õhukummi?
Igatahes praegu olen kaks välja valinud https://www.hawaii.ee/et/ms-rc-warm-hyb ... ce=0%2C130 https://www.veloplus.ee/et/toode/jakk-n ... st-l-54708
Long shot,aga vbl oskab keegi välja tuua mõne nüansi,et kumba eelistada vms.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: SUvine jakk

Postitus Postitas siim_s » 03. 04. 2020. 08:01

Sinu kirjeldusele vastava särgina olen kaks hooaega kasutanud 7mesh Synergyt ja soovitan kindlasti: https://7mesh.com/mens-synergy-jersey-ls-1
Sobib täpselt siis kui talvejakk on juba liiga palju, samas alumise kihiga varieerides saab kanda vahemikus ca +5 - +15. Tuult peab (windstopper kiht) ja on muidu igati kvaliteetne. Samal ajal on ta pigem ikkagi särk, st meeldivalt õhuke, kerge ja istub kenasti ümber keha. Kevad-sügisesel perioodil üks enim kasutust leidev riideese mul.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: SUvine jakk

Postitus Postitas Rivo » 03. 04. 2020. 10:18

Mul oli mitu aastat kasutusel ca. 30€ vihmakile. Kobedam ses mõttes, et annab venida. Täna aga ütlen, et ma ei paneks seda isegi vihmaga selga, kuna materjal ei hinga absoluutselt, siis oled peale 10min. liigutamist nii või teisiti läbimärg. Need 100 ja enam maksvad on aga hoopis teine maailm. Ikka väga oluline vahe on materjalil, mis peab vett ja suudab samal ajal ka kehalt eralduvat higi välja ventileerida.
PS. Acera käiguvahetaja maksab kah kordades vähem, kui XT või XTR.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur
Postitusi: 331
Liitunud: 03. 07. 2016. 16:12

Re: SUvine jakk

Postitus Postitas ciclismo » 03. 04. 2020. 14:15

Tuulejakk ei ole koht, kust kokku hoida, mehed.
Nortwave aga ka Scott on kahtlemata kvaliteetsed. Soovi korral pane veel 40 € juurde ja saad Fiandre Ultimate 2 Windstopper jaki. Gore-Tex Windstopper peetakse parimaks. Kuid vahe v-o ei ole suur.
- - -
Why so serious?

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1126
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: SUvine jakk

Postitus Postitas Prommar » 03. 04. 2020. 15:51

Minu arust on tuulekülma tõrjumiseks kõige lollikindlam variant eest tuulekindel ja võrgust seljaga vest.
Pärast ühte suvist rattarallit, kus poole sõidu peal hakkas retsi padukat tulema ja õhutemperatuur kukkus paugust 10 kraadi, on vest alati kaasas olnud.
Mingeid laperdavaid ja umbseid kilevarrukaid eriti ei igatse.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: SUvine jakk

Postitus Postitas Rivo » 03. 04. 2020. 20:29

Eest tuult pidav ja tagant võrgu ning kindlasti taskutega vest on Eesti kliimas minu hinnangu must-be, nagu nt. põlvpüksid.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: SUvine jakk

Postitus Postitas KaupoR » 03. 04. 2020. 20:33

Kindlasti taskutega? 15 aastat taskuteta vestidega hakkama saanud ja pole tasku puudumise pärast midagi särgi- või jakitaskust võtmata jäänud. Oman ka ühte taskutega vesti aga seda pole vist 5 aastat selga pannud.
If everything's under control, you're going too slow!

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”