HH / Marati pikk polypro aluspesu

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Vallo
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 04. 08. 2004. 18:41

HH / Marati pikk polypro aluspesu

Postitus Postitas Vallo » 21. 10. 2017. 22:32

Tere

Päris hea hulk vett on viimasest postitusest saadik merre voolanud :)
Samuti on kunagi Marati poolt HH-le toodetud pikk aluspesu teeninud mind 14 aastat, ostetud samast Tartu mnt. 63 "Au Tööle" tehase väljamüügist nagu võib lugeda siit.
Tollal maksis komplekt vist ~300 kr. ringis. Kaks helehalli komplekti on auguliseks kulunud kuid õmblused peavad siiani, üks vähem kasutatud tumesinine veab ehk veel mõned aastad läbi. Ning olgu öeldud, et kasutan talveperioodil pikka pesu igapäevaselt, külmavares nagu olen.

Kuid küsimus on labane: kust osta uued? See, et Maratis toodetu mind 14 a. teeninud on ei tähenda, et ummisjalu mistahes hinna eest esimese kaupmehe õnnelikuks teen.
Oluline pole ka HH kaubamärk, praegustel on "FAIR-PLAY underwear" ning minu poolest võib seegi puududa.

Oluline on materjal: mul on mitmeid polüesterkangast ja/või polüester-nailon-elastaan segust särke-pükse ning istugu need kuitahes hästi jätavad taolised ürbid mind külmaks nii otseses kui ülekantud tähenduses :wink:
Kõige parem kui oleks täpselt samasugusest polüpropüleenkangast: kergelt ribiline või teisisõnu peene triibuga kootud kangast.

Kui taolisest polypro kangast toodab (siiani) ainult HH, siis mis parata. Hetkel on plaanis HH kanga tuvastamiseks tagastusõigusega kontrollost teha, tont teab millest praegu Portugalis toodetakse.

Ärge hoidke küünalt vaka all: milliseid (veebi)poode soovitate, kust otsida? Tuntumaid tean ehk isegi, aga igalt poolt vaatab vastu vaid polüestrist või selle segudest pesu...

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: HH / Marati pikk polypro aluspesu

Postitus Postitas erikr » 22. 10. 2017. 09:10

Olen juba 15 aastat kasutanud kõige alumise kihina Brynjet.
Siis neidsamu, mille 2002 ostsin.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: HH / Marati pikk polypro aluspesu

Postitus Postitas Rivo » 22. 10. 2017. 09:20

erikr kirjutas:Olen juba 15 aastat kasutanud kõige alumise kihina Brynjet.
Siis neidsamu, mille 2002 ostsin.
+1 ja nagu öeldakse, töötavat asja pole mõtet remontida ega välja vahetada.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Vallo
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 04. 08. 2004. 18:41

Re: HH / Marati pikk polypro aluspesu

Postitus Postitas Vallo » 22. 10. 2017. 10:19

Olen päri, aga paraku hakkab pesu lihtsalt oma loomulikku lõppu jõudma.

Brynje, kas see on teil võrkkangast? Võrku ei taha, sest istun praegugi pika pesu
särgi ja fliisvesti väel arvuti taga , kardan, et võrkkäised jäävad katva kihita külmaks.
Väljaspool kodu oleks liiga pilkupüüdev ka kui minusugune kilu võrkpesus ringi tuiab :D
Arusaadavalt pole see päris "õige" aluspesu kandmise viis, aga olen nii harjunud...

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: HH / Marati pikk polypro aluspesu

Postitus Postitas rai66 » 22. 10. 2017. 10:24

26 tollile ja Brynjele +1

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: HH / Marati pikk polypro aluspesu

Postitus Postitas Rivo » 22. 10. 2017. 10:30

Brynje on jah, suht-koht suure silmaga võrk. Üksiku kihina kanda pole mõtet ja ega ei sobigi selleks, kuna on siiski spordipesu ja tehtud selleks, et higi ja niiskust eemale juhtida. Kui sa tahad aga sooja pesu niisama kandmiseks, siis vaata meriino villaga tooteid. Neid tehakse juba igasuguse disainiga, et saad ka üksiku kihina kanda ja mis peamine, kui selga paned siis on kohe selline, mõnus ja soe tunne. Minul kogemus Nalini meriino villase pesuga - väga mõnus.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Martin K
Rattur
Postitusi: 137
Liitunud: 12. 05. 2009. 13:49

Re: HH / Marati pikk polypro aluspesu

Postitus Postitas Martin K » 22. 10. 2017. 10:36

erikr kirjutas:Olen juba 15 aastat kasutanud kõige alumise kihina Brynjet.
Siis neidsamu, mille 2002 ostsin.
...sinine võrk, Brynje. Samuti vist aastast 2002. See ei idane ega mädane, ilmselt igavene. Töötab suurepäraselt.

Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur
Postitusi: 331
Liitunud: 03. 07. 2016. 16:12

Re: HH / Marati pikk polypro aluspesu

Postitus Postitas ciclismo » 22. 10. 2017. 11:58

Fair Play Underwear by Bruno Banani [1] tõesti vist jääb väheks. Brynje sobib talvisel metsatööl või siis suuskadel täiega uhades. Algpostitaja pigem peab silmas jahedas toas arvuti taga istumist.
Võib-olla hoopis US sõjaväe 3. põlvkonna soe pesu ECWCS Extreme Cold Weather Seven Layer Clothing System [2]? Müügil eBays ja Amazonis. Ise ei ole proovinud. Alumine kiht on polüpropüleeni ja Polartec-i segu. Või kui mitte HH, siis ikkagi polüester, villaga või ilma - vana tuntud Craft Active, kas Active Extreme, Basic või - kõige soojem - Active Wool variandis?

[1] https://www.flirtyordirty.co.uk/mens-un ... -1077.html
[2] http://www.mcguirearmynavy.com/Genuine- ... III-ECWCS/
- - -
Why so serious?

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: HH / Marati pikk polypro aluspesu

Postitus Postitas marguss7 » 22. 10. 2017. 17:21

Martin K kirjutas:
erikr kirjutas:Olen juba 15 aastat kasutanud kõige alumise kihina Brynjet.
Siis neidsamu, mille 2002 ostsin.
...sinine võrk, Brynje. Samuti vist aastast 2002. See ei idane ega mädane, ilmselt igavene. Töötab suurepäraselt.
Tundub et ma pole ainuke vanamoodne :) Soovitan ka.

Vallo
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 04. 08. 2004. 18:41

Re: HH / Marati pikk polypro aluspesu

Postitus Postitas Vallo » 23. 10. 2017. 19:13

Arvamus, et otsin pesu vaid kodus jahedas toas kandmiseks ei ole õige.
Olen seda kandnud praktiliselt igal pool ja igas olukorras: IGApäevaselt talvisel ajal, ratta- ja tsiklisõitudel suvel, suuski pole kahjuks aastat viis alla saanud.

Väga sooja talvist villa- või fliispesu ei otsi, viimane on mul täiesti olemas Redfoxi fliispesuna. Mudeli nimi Penguin, ka üsna vana teine ja enamasti kapipõhjas seisnud.

Vahepeal selgus, et praegu nimetatakse taolist HH pesu vist "dry" mudeliks, mõnel pool lisatakse ka "stripes". Vanal pesul on tõesti õlast käiseotsteni põikitriibuga tükk.

Pean algse küsimuse ilmselt ümber formuleerima: milliseid kohalikke ja välismaiseid (veebi)poode te teate ning soovitate?

Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur
Postitusi: 331
Liitunud: 03. 07. 2016. 16:12

Re: HH / Marati pikk polypro aluspesu

Postitus Postitas ciclismo » 23. 10. 2017. 23:23

Olid ajad! Aasta oli siis 2003, spordiharrastajad ei olnud veel õppinud Graft õigesti kirjutama, Tartu mnt jõusaalis Flexer arendati jõudu veel nõukogudeaegsetel isetehtud primitiivsetel pinkidel. Samas üle tee, "AU TÖÖLE!" kirjaga majas, vasemas toas, täpselt posti taga, kes teadsid, said HH-le toodetud kaupa osta "Fair Play" kohaliku nime all 3-4 korda norrakate hinnast odavamalt.
Ilusad ajad on vist möödas, sest HH toodab nüüd Hiinas, Türgis, Sri Lankal, Vietnamis, Indoneesias ja Tais. Kahjuks on ka ISC, Ilves Sports Company, endine Ilves, kes kohalikku brynjet tootis, uksed sulgenud.
- - -
Why so serious?

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: HH / Marati pikk polypro aluspesu

Postitus Postitas mart2 » 24. 10. 2017. 11:38

Kui lugesin sinu soovide kirjeldust, tulid esimesena silmade ette - matkapesu, jahimeeste pesu või militaarpesu! Saad sellist, mida võid ka teiste inimeste seltskonnas kanda.
All mõned näited
http://www.matkasport.ee/products/Aclim ... O-meestele
http://militaarpood.ee/index.php?route= ... uct_id=449
https://www.jahipaun.ee/netipood/toode/ ... s-20-5683/

Erinevalt tavalisest netiostust saad vajadusel ka poodi minna ja ise näpuga katsuda ning selga proovida.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur
Postitusi: 331
Liitunud: 03. 07. 2016. 16:12

Re: HH / Marati pikk polypro aluspesu

Postitus Postitas ciclismo » 24. 10. 2017. 20:30

ECWCS Gen III Level 2 alla veel igaks juhuks sealtsamast telnjaška http://militaarpood.ee/index.php?route= ... ct_id=2411, sest Baltikumi geopoliitiline ilmastik võib olla heitlik.
- - -
Why so serious?

Viljar
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 06. 06. 2003. 11:44

Re: HH / Marati pikk polypro aluspesu

Postitus Postitas Viljar » 25. 10. 2017. 09:18

Olen kasutanud erinevaid pesusid jahedal ja külmal ja väga külmal ajal. Nii rattal, jooksul kui matkal ehk liikumisintensiivsused väga erinevad.
Peab ütlema, et täiesti universaalset asja ei ole olemas, kuid õhukesed meriino villast särgid ja püksid on sellelel kõige lähemal. Need ei juhi küll higi nii hästi kehast eemale, kuid villane on soe ka niiskelt. Brändidest julgen isikliku kogemuse põhjal soovitada DEVOLD'i, mida peaks ka eestist saama aga ilmselt on ka analoogid piisavalt head. Hind pole muidugi kõige sõbralikum ja villane pole kindlasti nii vastupidav, kui tehiskangas, kuid mugavus ja soojus on tähtis. Ja peale higist rattasõitu pesuväel arvuti taga istudes ei ole hais nii hingemattev, kui tehiskangast riietes.
Rattaga või rattata, selles on küsimus...

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”