Riietus

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Dront2
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 03. 08. 2017. 14:16

Riietus

Postitus Postitas Dront2 » 30. 09. 2017. 20:58

Tervist. Ilmad jahenevad ja on vast paras aeg hakata mõtlema talvisema varustuse peale. Sõidan aastaringi , kaks talve olen läbi ajanud tavariietusega(villased sokid, tavaline tutimüts(ilma tutita) ja kindad. Tööle ja õllejärele saab tavariidega sõita küll , isegi pakasega , aga pikematel sõitudel hakkavad sõrmed-varbad valutama(ka suusatades). Spetsiaalriietusega kogemus mul puudub. Et kui saaks head nõu sokkide ja kinnaste osas , võibolla isegi mütsi osas, milliste kinnaste ja sokkidega kannatab tund-paar -18kraadiga tervisesporti harrastada?

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Riietus

Postitus Postitas mtm » 01. 10. 2017. 08:38

Sellise külmaga paksust sokist ei piisa vaid soovitaks osta talvekingad. Kasutan Northwave Celsius Arctic 2-sid millel kirjas kuni -25 kuid minu varvastel alla -3C juba jahedavõitu aga külmatundlikkus individuaalne ja mul varbad kõige tundlikkumad. Soome rattafoorumis ( http://www.fillarifoorumi.fi/forum/show ... ksi/page95 ) kiidavad paljud Lake ja Wölvhammeri talvesaapaid, Lake'isid olen näinud müüdavat ProShop.ee lehel. Talvekingad peaks valima sellised, et paksem sokk ka sisse mahub ja, et varbad saaksid liikuda. Suure külmaga sõites kasutan mäesuusakindaid millel villased sisekindad ja soojad tuulekindlad väliskindad. Peas on balaclava ja sellel fliismüts otsas.

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 583
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Riietus

Postitus Postitas miilits » 01. 10. 2017. 09:29

mtm kirjutas:Sellise külmaga paksust sokist ei piisa vaid soovitaks osta talvekingad. Kasutan Northwave Celsius Arctic 2-sid millel kirjas kuni -25 kuid minu varvastel alla -3C juba jahedavõitu aga külmatundlikkus individuaalne ja mul varbad kõige tundlikkumad. Soome rattafoorumis ( http://www.fillarifoorumi.fi/forum/show ... ksi/page95 ) kiidavad paljud Lake ja Wölvhammeri talvesaapaid, Lake'isid olen näinud müüdavat ProShop.ee lehel. Talvekingad peaks valima sellised, et paksem sokk ka sisse mahub ja, et varbad saaksid liikuda. Suure külmaga sõites kasutan mäesuusakindaid millel villased sisekindad ja soojad tuulekindlad väliskindad. Peas on balaclava ja sellel fliismüts otsas.
Mul samad arctic celsius 2 mudel. Olin ka pikalt bâdas külmade varvastega. Nende kingade minul paranes asi ja eelmisel talvel sôitsin lausa ôhuoe sokk jalas ja koguaeg soe. Eks see individuaalne, aga king on väga hea.
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4453
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Riietus

Postitus Postitas riho » 01. 10. 2017. 16:03

Dront2 kirjutas:Tervist. Ilmad jahenevad ja on vast paras aeg hakata mõtlema talvisema varustuse peale. Sõidan aastaringi , kaks talve olen läbi ajanud tavariietusega(villased sokid, tavaline tutimüts(ilma tutita) ja kindad. Tööle ja õllejärele saab tavariidega sõita küll , isegi pakasega , aga pikematel sõitudel hakkavad sõrmed-varbad valutama(ka suusatades). Spetsiaalriietusega kogemus mul puudub. Et kui saaks head nõu sokkide ja kinnaste osas , võibolla isegi mütsi osas, milliste kinnaste ja sokkidega kannatab tund-paar -18kraadiga tervisesporti harrastada?
Veidi lugemist talvise riietuse kohta.

Ja veel veidi.

bike349
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 21. 06. 2013. 13:48

Re: Riietus

Postitus Postitas bike349 » 02. 10. 2019. 11:45

Oskab keegi soovitada sooje rattasokke nüüdseks sügiseks ja talviseks sõitmiseks ?
Rattakinga ei kasuta, vaid tavalist ketsi.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Riietus

Postitus Postitas KaupoR » 02. 10. 2019. 12:25

Kui su kets vett ei pea, siis võibolla aitavad neopreenist sokid. Muidu pane sinna jalga mida tahes, märg jalg külmetab.
If everything's under control, you're going too slow!

bike349
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 21. 06. 2013. 13:48

Re: Riietus

Postitus Postitas bike349 » 02. 10. 2019. 13:07

Märg pole teema, vähemalt seni mitte. Küll aga jaheda ilmaga hakkavad varbad külmetama :D

vidrikjupiter
Rattur
Postitusi: 233
Liitunud: 14. 12. 2010. 10:00

Re: Riietus

Postitus Postitas vidrikjupiter » 02. 10. 2019. 13:16

Ega soojem sokk suurt ei päästa, kui kets läbi puhub. Ja soojem sokk on tavaliselt ka paksem, mis jätab jalale vähem ruumi jalatsi sees - kitsas jalatsis hakkab ka jalg kiiremini külmetama. Üks trikk olemasoleva soki ja jalatsiga on soki peale varvaste ja päka osale, mis esimesena külmetama hakkab, foolium ümber mähkida ja siis jalats jalga. Variant oleks võib-olla ka soojad ja veekindlad kingakatted, aga need ei pruugi ketsi peale istuda.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Riietus

Postitus Postitas KaupoR » 02. 10. 2019. 13:29

vidrikjupiter kirjutas:
02. 10. 2019. 13:16
Variant oleks võib-olla ka soojad ja veekindlad kingakatted, aga need ei pruugi ketsi peale istuda.
Istuvad ikka. Sõitsin aastaid tööle ja kodu vahet viikarite ja nahkkingadega, millele tõmbasin pritsmete vältimiseks peale kingakatted.
If everything's under control, you're going too slow!

Dront2
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 03. 08. 2017. 14:16

Re: Riietus

Postitus Postitas Dront2 » 02. 10. 2019. 18:30

Kumba jakki võiks eelistada?
https://www.veloplus.ee/et/toode/jakk-n ... ll-m-50604
https://atsport.ee/e-pood-tooted/spordi ... um-thermo/



Ja millist jakki kasutada miinuskraadidega?Ei pea olema maanteejakk,miinustega sõidan ja treenin linnas hübriidrattaga.

Ruffneck
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 08. 07. 2003. 15:03

Re: Riietus

Postitus Postitas Ruffneck » 03. 10. 2019. 08:48

Olen ka aastaringne rattagasõitja ja talvel kasutan sellist:
https://road.cc/content/review/135604-m ... rno-jacket ja selle all enamasti ainult termopesu, sest see on tõesti üks kuradima soe jakk. Vihma peab ka. Ainus, millest ma puudust tunnen, on kõrgem kaelus. Aga selleks ostsin mingist motikavarustust müüvast poest windstopper "salli", mis katab lisaks kaelale ka õlad ja rindkere. Umbes selline:
https://www.motardinn.com/motorcycle-eq ... er/27258/p

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”