Probleem prillide retseptiga

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
ivo
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 22. 04. 2005. 12:37

Probleem prillide retseptiga

Postitus Postitas ivo » 22. 04. 2005. 12:44

Küsimus siis selline: on keegi kokku puutunud sportprillidele retsepti lisamisega? On soovitada mõnda firmat, mis seda teha suudab kvaliteetselt? Prillid on Rudy Project Exception, retsept nõuab ka silindrit ning vähemalt Eagle Visioni optiku jutu järgi nad silindriga läätsesid kumera raami jaoks teha ei saa/oska/taha.
Soovitused, kommentaarid teretulnud.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 22. 04. 2005. 13:53

Kui suur silinder on, kui mingi .25-.5, siis pole see silinder nii oluline, et elab sõiduajal selle väikse ähmasuse üle. Aga mudu ei näe need prillid nüüd nii väga extreemselt kõverad midagi, tundub kahtlane jutt olema, oleneb loomulikult, mis miinus ja silinder on. Astu mujalt veel läbi nende prillidega, väike silinder küll raami kuju ei määra.
Ratas on minu hobi, mitte elu

paa
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 01. 09. 2004. 10:28

Postitus Postitas paa » 22. 04. 2005. 14:09

vahetut kogemust ei ole, aga mõte on selles suunas liikunud. Laiskus on pidurdanud siiamaani. Minu isiklik sümpaatia optika osas kuulub Zeiss?ile ja kommenteerida oskan ka ainult selles osas. Zeissi?i pakuvad meil enamik optikaärisid, aga nagu ma omal nahal olen tundnud, pole neil tegelikult õrna aimdustki, mida nad, ja kuidas müüma peaksid ja võiksid. Mingil hetkel otsisin endale tavalisi silinderklaasiga prille, uurisin Zeiss?i weebisaidilt täpselt järgi, mida ja kuidas ma tahan. Minnes sooviga prillipoodi(desse) ilmnes, et nemad selliste nimetustega klaasidest pole undki näinud ja et neid kindlasti ei saa. Pöördusin siis otse Zeiss?i esindava OÜ optika ja Diagnostika poole. Neil olid loomulikult nii vastused kui lahendused ja seer keeruline prillide ostmise projekt lõppes minu jaoks edukalt.
Zeiss?i weebilehtigatahes, kui nüüd jälle dioptrilistest päikeseprillidest rääkida, pakub küll sellist võimalust. Skylet Road või Skylet Fun peaksid olema parimad võimalikud versioonid.

Võtsin nüüd vahepeal ikkagi telefoni pihku ja helistasin ise sinna. Nad nõustusid, et prilliärid ei ole võibolla parim partner antul juhul. Aga et teatud kumeruseni saab küll. Et täpselt teda saada, peaks valima prillipoes raami, ja laskma kohapeal mõõta klaasi kumeruse ja diameetri. Seda pidavat suutma teha kõik prillipoed, kellel on oma töökoda. Ja siis, olles saanud need parameetrid teada, peaks neile helistama ja nad siis ütlevad, kas saab ja kuidas jne. (kahjuks seal parajasti polnud kohal seda inimest, kes n.ö. asjaga igapäevaselt tegeleb ja kes ehk oleks saanud avaldada neid kumerusi ja diameetreid, milledeni nende võimalused küündivad). Anyhow, kõige parem oleks neile sinna kohale minna (Tartu) ja proovida, kas ehk õnnestub leida sobiv raam nende valikust (Reebok, Joop, Porsche ) mida muuhulgas on võtnud endale letti ka Norman-, Lens- ja Tallinna Optika.
Et siis selline lugu. Ja et ilmselt ikkagi saab. Ja küllap teised firmadki, kui õigete inimestega rääkida, on suutelised dioptrilisi spordiprille tegema.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 22. 04. 2005. 14:50

Hea teada, aga antud juhul pole asi nii keeruline, kuna klaasid ei lähe mitte spordiprillide raamide sisse vaid ju nende lisaraamide sisse, mis värvisliste klaaside taga, need pole väga tuuletakistusele dimensioneeritud :)
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
mar852
Rattur
Postitusi: 193
Liitunud: 24. 07. 2003. 10:13

Re: Probleem prillide retseptiga

Postitus Postitas mar852 » 22. 04. 2005. 14:53

Ise kasutan ja soovitaks läätsesid.
Lähevad igasugu tavalised rattaprillid loosi ja mured murtud :lol: .

Mul endal silmad -2,5. Samas sõbral on +5,5 ja samamoodi läätsed kasutusel.


ivo kirjutas:Küsimus siis selline: on keegi kokku puutunud sportprillidele retsepti lisamisega? On soovitada mõnda firmat, mis seda teha suudab kvaliteetselt? Prillid on Rudy Project Exception, retsept nõuab ka silindrit ning vähemalt Eagle Visioni optiku jutu järgi nad silindriga läätsesid kumera raami jaoks teha ei saa/oska/taha.
Soovitused, kommentaarid teretulnud.

bambino
Rattur
Postitusi: 77
Liitunud: 27. 05. 2004. 19:31

Postitus Postitas bambino » 22. 04. 2005. 14:57

minu hääl läheb ka läätsedele. Ülimalt mugav, ei lähe uduseks jne. Ainus oht on, et kui tuul liiva silma toob, siis on võimalus, et liivaterad lähevad läätsede sisse ja sealt neid enam kätte ei saa. Endal ühe korra nii juhtunud.

paa
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 01. 09. 2004. 10:28

Postitus Postitas paa » 22. 04. 2005. 14:58

Gunnar kirjutas:klaasid ei lähe mitte spordiprillide raamide sisse vaid ju nende lisaraamide sisse, mis värvisliste klaaside taga
eee... mis - mis? me nüüd ilmselt ei ole jah samal leheküljel...
mis lisaraamid need värviliste klaaside taga võiksid olla? never heard...

paa
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 01. 09. 2004. 10:28

Postitus Postitas paa » 22. 04. 2005. 15:00

ok, suvatsesin konkreetse raami kohta järgi vaadata ja sain juba vastuse...

LOOK
Rattur
Postitusi: 502
Liitunud: 22. 07. 2003. 07:59

Postitus Postitas LOOK » 22. 04. 2005. 15:04

kui tahate kvaliteetseid raviklaasidega sportprille siis soovitan Oakley-d. endal on 3 komlekti ja olen väga rahul. kasutan kahte mudelit: straight Jacket-it ja M Frame-t. neist viimane on tõeline tipp prill. jah Oakley on kallis aga kvaliteedilt ja vastupidavuses keegi vastu ei saa. vanimad Oakley-d on mul 5 aastased ja kestavad sama kaua kindlasti veel.

DzinnT
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 21. 04. 2003. 14:32

Postitus Postitas DzinnT » 22. 04. 2005. 15:10

Gunnar kirjutas:Hea teada, aga antud juhul pole asi nii keeruline, kuna klaasid ei lähe mitte spordiprillide raamide sisse vaid ju nende lisaraamide sisse, mis värvisliste klaaside taga, need pole väga tuuletakistusele dimensioneeritud :)
Aga mina lasin eelmine aasta just sama asja teha... Endla tn Eagle Visioonis. Raamideks olid küll Smithid ja silindreid oli ka kuni 1, klaasid ise -5&-7 ringis.

D

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 22. 04. 2005. 15:12

krt mehed, minge laske silmad terveks lõigata. mure murtud. tulemus kaalub hinna üle (mul nt naine rahul mis rahul).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

bambino
Rattur
Postitusi: 77
Liitunud: 27. 05. 2004. 19:31

Postitus Postitas bambino » 22. 04. 2005. 15:25

Mati kirjutas:krt mehed, minge laske silmad terveks lõigata. mure murtud. tulemus kaalub hinna üle (mul nt naine rahul mis rahul).
lõigatud silmadega on suhteliselt ohtlik mõningaid spordialasid harrastada (poks, langevarjuhüpped, jalgpall, jäähoki jne)

Melka
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 26. 09. 2004. 00:21

Postitus Postitas Melka » 22. 04. 2005. 16:22

paa kirjutas:
Gunnar kirjutas:klaasid ei lähe mitte spordiprillide raamide sisse vaid ju nende lisaraamide sisse, mis värvisliste klaaside taga
eee... mis - mis? me nüüd ilmselt ei ole jah samal leheküljel...
mis lisaraamid need värviliste klaaside taga võiksid olla? never heard...
:shock:
Kysimus on adapter prillidest ja need kujutavad endast ette midagi sellist:
Bollel on see siis nimega Sport Optical System (SOS) http://www.bolle.com/technology/lens_technology.shtml

Selles m6tes see adapteri systeem on t6esti parem, et siis pole vaja kumeraid läätse. Kui teed nii, et lased vahetada kumaretesse päikseprillidesse mille bc ( bace curve ) on yle kuue siis läheb asi tunduvalt kallimaks.

Oleneb loomulikult ka sellest kui palju seda myoopiat sul on, kas liigume yle -4 dioptris.
Kumera raami jaoks osatakse kyll läätse teha aga need on siis tunduvalt kallimad.
Siin Soomes meil on hetkel myygil Bolle päikseprille mis saab enda retsepti järgi kuni -4 dioptrini ja nende hind liigub hetkel ca. 350 euro paigul.

Ytleme siis nii, et kui su retsept on yle -5 v6i -6 dioptri siis see adapter on k6ige parem variant.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 22. 04. 2005. 16:28

Ise küll prille kandma ei pea, kuid tean ühte optikust ratturit. 8)
Kui kellelgi on probleeme, võite helistada Brunole telefonil 5111033, ta oskab kindlasti aidata.

See nii lihtsalt soovituseks, muidugi võib ju ka niisama foorumis vaielda. :)

ivo
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 22. 04. 2005. 12:37

Postitus Postitas ivo » 22. 04. 2005. 17:05

Tänud asjalike vastuste eest. Sai nüüd retsept üles otsitud ja kobin seda samadele eelmainitud Endla tänava kotkasilmadele näitama.. eks näis mis saab.

Kasutaja avatar
valdek
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 22. 05. 2003. 11:22

Ka võimalus

Postitus Postitas valdek » 22. 04. 2005. 17:56

Julbo valikus on mudel Sense , millele saab lisaks osta ja kasutada põhiprilli alla klipitavat lisaprilli. Sense ise on suurepärane rattaprill, 3 vahetatava läätsega: 2 tk erineva tumedusega (3 ja 4 kategooria) ja kollane kontrastlääts.
Müüakse Matkaspordis (maaletooja), Sunspordis, Tartus Siljaspordis. Praegu küll kahjuks otsas, kuid kuskil maikuus uus tarne.

mrt
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 03. 06. 2004. 15:24

Postitus Postitas mrt » 22. 04. 2005. 20:13

aktuaalne teema, tänud teabejagajatele!
Kuna operatsiooni ees lõin detailidesse süübimise järel kõhklema ja läätsed ei tundu ka elu lihtsamaks tegevat, otsisin spetsprilli lahendusi nii spordi- kui ka optikapoodidest. Ja krt - ei osatud mingit nõu anda! Prillipoed olid täitsa tummad, ei olevat "nende valdkond" (?!), Rademar kehitas ka õlgu, Hawaii oskas vähemalt Silja poole suunata...
Aitäh!

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 22. 04. 2005. 20:41

Surfhouse'is on olnud Smithi ODS (Ocular Docking System) müügil.

See on sama asi, pisikesed prilliraamid optiliste õllepudelipõhjadega käivad spordiprillide alla.

Positiivse poole peal on see, et sama süsteem käib ka gogglesite ehk siis talviste mäespordi prillide sisse.

Need "sisemised raamid" maksid mälu järgi 500-600 krooni.

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 22. 04. 2005. 21:07

vaadake ka brikot, a&t spordist
nägemisprill siis klikkvariandiga
kodumeeskonna õrnem pool sõidab sellistega ( ratast, suuska, autot) ja väga rahul
http://www.briko.com/jspbriko/detail.js ... =1#prillid

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 22. 04. 2005. 23:01

tsainik kirjutas:vaadake ka brikot, a&t spordist
nägemisprill siis klikkvariandiga
kodumeeskonna õrnem pool sõidab sellistega ( ratast, suuska, autot) ja väga rahul
http://www.briko.com/jspbriko/detail.js ... =1#prillid
Ja kui rahakott eriti õhuke, siis umbes 600kr eest saab R2 prillid ühtede klaasidega + optiline lisa on hinna sees. Kõige odavam lahendus, mida olen näinud. Ülemiste Keskuse pisikeses rattapoes. Ise planeerin vist Brikosid soetada, kuna on 3 varianti vahetatavaid klaase.

arx
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 02. 01. 2004. 01:02

prillid

Postitus Postitas arx » 23. 04. 2005. 11:18

Mati kirjutas:krt mehed, minge laske silmad terveks lõigata. mure murtud. tulemus kaalub hinna üle (mul nt naine rahul mis rahul).
Uuri enne täpselt järele, millised on riskid jne. Olen vestelnud silmakirurgiga.
Ta ütles, et 100% garantiid, et nägemine uuesti halveneb ei ole olemas. Umbes 7-10 aasta pärast peaks tehnoloogi juba enam arenenud olema. Prillikandjana olen sellele mõelnud ja kord juba otsusele lõigata päris lähedal olnud. Võibolla siis tõesti 10a pärast :lol: Ise kasutan Rudy Kerosene prille, millel sees titaanist lisaraamid ja optilised klaasid. 3 aasta läheb ja väga rahul olen. Kannan neid ka vabal ajal ja autoga sõites. Riietus siis ka vastavalt sportlikum. Ülikonnaga ei sobi eriti. Kahju, et läätsed on mulle täiesti sobimatud. Kohe on põletik silmades. Uue põlvkonna läätse pole veel jõudnud proovida. Kindlasti proovin!

ivo
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 22. 04. 2005. 12:37

Postitus Postitas ivo » 23. 04. 2005. 17:40

sain ikkagi oma Exceptionid Eagle Visionisse ära anda, ilmselt silinder ei olnud liiga suur.. Rudy Projectil on suur valik Rx-itavaid prille (retseptläätsega) ja neid peaks ehk saama ka Velo+'i kaudu tellida. (Ise tellisin eraisiku kaudu)

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”