prillid külmaga sõitmiseks

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
papageno
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 29. 09. 2009. 10:46

prillid külmaga sõitmiseks

Postitus Postitas papageno » 01. 01. 2016. 11:25

Hakkasin eile kodust linna sõitma, maad u. 12 km ja sain aru, et pean mingid prillid soetama talviseks sõiduks, et silmadel külm poleks.
Tavaprillid on liiga kitsad, tuul puhub siiski silma, proovisin 3M kaitseprille ka kuid need on mõeldud töö tegemiseks soojas ja lähevad seestpoolt jäässe, kuna õhk ei käi üldse läbi. Tuleb vist suusavarustuse poole vaadata, kuid seal on mingid tumendavad faktorid, mis Eesti talve kuidagi ei sobi.

Mida soovitate / ise kasutate miinuskraadidega? 30 km/h pole jäine õhk silmadele hea...

kaspar19
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 07. 05. 2014. 15:46

Re: prillid külmaga sõitmiseks

Postitus Postitas kaspar19 » 01. 01. 2016. 12:20

Ise kasutan lumelauaprille, hoiab ka pool nägu soojana.

bitter
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 18. 10. 2009. 08:45

Re: prillid külmaga sõitmiseks

Postitus Postitas bitter » 01. 01. 2016. 13:27

Lumelaua/suusaprille on ka kollase ja oranži klaasiga. Aga ka motoprillid on pmst sama toode ja minu hinnangul universaalsem. Proovida tasub koos kiivriga - kas mahuvad normaalselt kiivri ja nina vahele ära ja kas paela kinnituse lahendus võimaldab neid koos (erinevate) kiivritega kanda. Klaas võiks olla kahekordne - ei lähe uduseks. Mul olid suusaprillid mitu talve kaotsis. Käisin mäel motoprillidega
Pilt
ja olin/olen väga rahul sest olin vahetanud klaasi ära 2x-se vastu ja igati murevaba. Tulin just uisutamast, väljas -15 aga klaasi taga on nagu kodus ahju taga (y). Kui juba osta, siis ma võtaks sellised kus pael kinnitub klaasi tasapinnas. Nagu fotol. Saad ka koos suurema kiivriga (suusa-, uisu- ... ) kasutada.

Sellised, kus pael kinnitub prillile näo lähedal, sobivad küll mütsiga vinksvonks aga koos kiivriga ei pruugi svamm enam korralikult vastu nägu ulatuda. Prilliraami eenduvad otsad segavad, prill ei sobitu kiivriga, ei ulatu normaalselt näoni.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”