Palun abi rattapükste valikul.

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Stych
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 07. 05. 2015. 21:30

Palun abi rattapükste valikul.

Postitus Postitas Stych » 07. 05. 2015. 21:45

Tere!
Paluks natuke abi liibukate valikul. Nimelt eelmine aasta hakkasin tegelema rattasõiduga ja tundub, et see on spordiala mis mulle istub. :D Seega tahaks natuke paremat varustust soetada. Eelmisel aastal sai tellitud ka Sportsdirectist liibukad, täpsemalt siis need samad: http://www.sportsdirect.com/mfx-a-pure- ... e=63510444
Ei ole ühtegi halba sõna öelda selle hinna eest, aga sooviks siiski midagi mugavamat. Sõidan hetkel tavalise Classic Discovery rattaga ja mööda maanteed. Praegu on kujunenud kindel ring pikkusega ~27 KM ja läbimiseks kulub mul tavaliselt tund ja 20 minutit. Kindlasti tahaks varsti vahemaad suurendada ja tänu sellele tuligi mõte natuke varustusele investeerida. Hetkel on nii, et peale pooletunnist sõitu hakkab ikka taguots tunda andma. Tundub, et see padi vajub keha raskuse all kokku nagu pannkook ja lõpuks pole temast midagi erilist kasu. Seega siit ka minu küsimus kas keegi siit oskab oma kogemustest öelda, et kuidas on lood nendega: http://www.sportsdirect.com/mfx-a-pure- ... e=63555570
Või tuleks sportsdirect ära unustada? Käisin ükspäev ka Tartus mööda spordipoode ja no mis ma öelda oskan, need hinnad on ikka ulmelised. 100€ ma küll mingite liibukate eest maksta ei soovi. Soovitusi?

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Palun abi rattapükste valikul.

Postitus Postitas raamimurdja » 08. 05. 2015. 05:54

Suvi hakkab juba nurga tagant paistma ja soovitaks pigem investeerida lühikestesse pükstesse. Saad sama raha eest mugavamad püksid, kuna materjali ju ikkagi vähem.
Isiklikult ei ole muddyfoxi toodangut kasutanud, aga nii palju kui olen sellega kokku puutunud, julgen öelda, et odavad püksid ei ole mitte ainult hinna mõttes odavad.

Kompromiss hinna ja kvaliteedi vahel tuleb leida igal ühel endal vastavalt võimalustele ning vajadustele.

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Re: Palun abi rattapükste valikul.

Postitus Postitas Miki-Hiir » 08. 05. 2015. 06:03

Mina käiks sellest Muddyfox'ist (MFX) kaarega mööda. Pildilt tunduvad jah ägedad ja hind on soodne aga saad selle, mille eest maksad - disaini, mitte toimivuse. Või siis ei saa sedagi.

Soovitan ratta- ja spordipoed läbi käia, midagi ikka leiab Eestist ka. Või vähemalt saad selga proovida ja teada mis suurus sulle istub ning seejärel netist tellida. Kuigi eks igal tootjal on veidi omad mõõdud ehk netist riiete tellimine on alati paras loterii. Mina eelistan kohapeal proovida ja osta.

Netipoodidest julgen soovitada:
http://www.chainreactioncycles.com/ee/e ... t=pricelow
http://www.bike-discount.de/en/shop/lon ... 80/o-preis
http://www.bike24.com/1.php?pgc=1687:16 ... ;orderby=2
http://www.hibike.de/shop/catalog/n152/ ... horts.html

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3621
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Palun abi rattapükste valikul.

Postitus Postitas Kuldar » 08. 05. 2015. 07:06

kulumaterjalide puhul investeerimisest rääkimine paneb küll õlgu kehitama.
Alustuseks unusta oma kindel ring 27km ja "väljakujunenud" tempo. See on kõige suurema tootlusega "investeering" ja ei maksa midagi. Kui ütled, et ala nagu tundub sobivat ja tahad selles teemas edasi olla, siis usu mind - edaspidi need krdi püksid saavad olema su kõige väiksem (raha)mure.
Gravity is a Bitch

Road 2
Rattur
Postitusi: 434
Liitunud: 24. 02. 2009. 10:54

Re: Palun abi rattapükste valikul.

Postitus Postitas Road 2 » 08. 05. 2015. 07:21

Kui sõit tagumikule hakkab, lase igaks juhuks ka sadul ja sõiduasend üle vaadata.

arnea
Rattur
Postitusi: 1223
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Palun abi rattapükste valikul.

Postitus Postitas arnea » 08. 05. 2015. 07:43

Jah, alusta sadulast. Sobiva laiusega, sobiva kujuga ja mitte liiga pehme sadul on pikemaks sõiduks vajalik. Võib selguda, et olemasolevatel pükstel polegi midagi häda. Õige sadulaga sõidad ilma igasuguse pampersita tunde ja tunde.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4470
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Palun abi rattapükste valikul.

Postitus Postitas riho » 08. 05. 2015. 08:34

arnea kirjutas:Jah, alusta sadulast. Sobiva laiusega, sobiva kujuga ja mitte liiga pehme sadul on pikemaks sõiduks vajalik. Võib selguda, et olemasolevatel pükstel polegi midagi häda. Õige sadulaga sõidad ilma igasuguse pampersita tunde ja tunde.
Oponeerin siinkohal. Alustada tuleb ikka sõiduasendi paika panemisest. Võib juhtuda, et ka sadulat ei ole vaja vahetada.

arnea
Rattur
Postitusi: 1223
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Palun abi rattapükste valikul.

Postitus Postitas arnea » 08. 05. 2015. 08:49

Ok. Lepiks kokku, et õige investeeringute järjekord on sõiduasend, sadul, püksid?

Stych
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 07. 05. 2015. 21:30

Re: Palun abi rattapükste valikul.

Postitus Postitas Stych » 09. 05. 2015. 15:27

Millest siis lähtuma peaks sõiduasendi puhul? Ma sügavalt kahtlen, et selles asi on sest vale sõiduasendi puhul peaks ju muud kehaosad tunda andma, mitte tagumik?(näiteks põlved, liigesed) Pigem hoopis võib tõesti asi olla sadulas, sest see pole ju tegelikult mõeldud maanteerattaks.

jalgraud
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 18. 08. 2014. 20:22

Re: Palun abi rattapükste valikul.

Postitus Postitas jalgraud » 16. 05. 2015. 22:33

Eelmisel suvel ostsin elu esimese maanteeratta ja põrkusin samade probleemidega, milledele hooaja lõpuni rahuldavat lahendust ei leidnud. Kas oli sadul sobimatu või püksid, või nende omavaheline koostöö halb.
Settingud küll sain aja jooksul paika, aga istumine oli jätkuvalt piinarikas.
Nüüd, käesoleva hooaja eel ostsin uued, teistlaadse polstriga liibukad, aga asi läks ainult halvemaks sellest ja olin ringiga jälle tagasi mõtliku pilguga sadulat silmitsemas.
Usun ja tundub ka loogiline. et liiga pehme sadul maanteesõiduks pole sobilik aga ei riskinud millegiga kui võtsin poest prooviks pehme, Specialized Chicane body geometry sadula.
Tõeliselt pehme, paksu polstriga kuid sealjuures kerge, õõnsatel titaanrellssidel maanteeratta sadul, mille pehmus on selline kandev pehmus, et näpuga vajutades jäika, carbon põhjaplaati ei tunneta.
Proovisin siis seda sadulat mõlema püksipaariga, aga mingi ebakõla ikka ja siis mingi hetkelise mõtte ajel tavaliste, imeõhukeste spordipükstega.
Samal päeval harutasin mõlematel liibukatel polstriosa välja ja lausa lust on sõita.
Võimalik, et kui mingi suvaline polster on vahel, siis polegi see sadul enam nii väga body geometry.
Sadul oli suhteliselt kallimapoolne, 220 eurot, aga saan nüüd nautida sõitu vähemalt.
Siinjuures pean vajalikuks mainida, et olen vanemaealine algaja harrastaja ja ärge nüüd selle jutu põhjal küll ummisjalu tormake maanteeratastele pehmeid sadulaid ostma.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”