Sinu rattasärgi eelistused

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Riidespets
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 22. 10. 2014. 22:19

Sinu rattasärgi eelistused

Postitus Postitas Riidespets » 22. 10. 2014. 22:39

Hea rattasõidu harrastaja,

Olen tekstiilivaldkonna tudeng ning teen uurimust rattasärgi eelistuste kohta. Esialgu on plaanis vastused kokku koguda ja neid analüüsida koolitöö tarvis, kuid pikaajalisem plaan on leida võimalusi pakutavate särkide paremaks muutmisel.

Nüüd palun Sinul kaasa rääkida ja võtta 5-10 minutit ja ka oma vastused uurimusse kaasa anda.

Küsimustiku leiad siit: https://docs.google.com/forms/d/15X37dN ... U/viewform

Olen juba ette tänulik!

Head täitmist ja palju toredaid rattasõite!

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2363
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Sinu rattasärgi eelistused

Postitus Postitas MK777 » 22. 10. 2014. 23:00

Kas tudengil on nimi ka? :roll:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12099
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Sinu rattasärgi eelistused

Postitus Postitas Mati » 22. 10. 2014. 23:46

Rattasärkide brändide nimekiri on väga piiratud ja tegelikkust mitte kajastav. Pakun, et enamus märgib seal variandi "muu". Seega, kas küsija on üldse kursis levinud ja tuntuimate rattariite tootjatega?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11872
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Sinu rattasärgi eelistused

Postitus Postitas erikr » 23. 10. 2014. 08:01

Soovitaksin teemaalgatajal teha tiir ülehomsel rattalaadal.
Sealt saab mingi ülevaate Eestis aktiivsemalt esindatud rattariiete brandidest. Lisaks käia mõnes suuremas poes, mis pole Rattalaadal esindatud. Järgmiseks vaadata üle, mida eestlaste Saksa ja UK lemmiknetipoed pakuvad. Ja siis tõdeda fakti, et ilmselt hetkel käibes olevast rattariietusest ca 25-30 % on eritellimusel valmistatud klubide ja teamide riietus.

Peale seda saaks juba pädevama küsimustiku koostada.

Neid loetletud fancybrande siit eriti kusagilt ei leia.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Sinu rattasärgi eelistused

Postitus Postitas Indreq » 23. 10. 2014. 11:27

Ilmselt peab paika see et enamus tiimiriiete kandjatest tegelikult ei tea kes on nende riiete tootja, nii et neil brändi kohta küsida on suht mõttetu, pigem peaks keskenduma valikul määravaks osutuvate kriteeriumite tuvastamisele. Siis tuleks see koostatud küsimustik juba hoopis teistsugune - näiteks küsimuse "kas tasku on oluline" asemel tekiks küsimus et milline see tasku olema peaks - sügavus, silikooniriba, kummi pinge, lukustatav tasku jne jne. Algatuseks võiks Bikeradar'i ja teiste sarnaste saitide reviewd läbi lugeda et aimu saada teemast.

Jaagu
Rattur
Postitusi: 173
Liitunud: 22. 07. 2012. 01:08

Re: Sinu rattasärgi eelistused

Postitus Postitas Jaagu » 23. 10. 2014. 15:07

Riidespets kirjutas:Hea rattasõidu harrastaja,

Olen tekstiilivaldkonna tudeng ...
Mis koolis seda "tekstiilivaldkonda" niipalju kõrgel tasemel õpetatakse, et tudeng olla saab?

haaarold
Rattur
Postitusi: 92
Liitunud: 22. 01. 2013. 09:12

Re: Sinu rattasärgi eelistused

Postitus Postitas haaarold » 23. 10. 2014. 15:21

Vahet sel on? Vb õpib seal http://www.tktk.ee/ ja isegi kui mitte, siis kas see ei laseks magada? Las inimene pusib, vb jõuab hoopis millegi kolmanda juurde selle teemaga ja leiab omale õige asja, mida elus ajada. Mõistlik on lugeda rattalaada kommentaari ja mitte pöörata tähelepanu erinevatele foorumifiguuridele, kes klaviatuuriga maailma parandavad (mina ka 1 neist, muidugi).

Jaagu
Rattur
Postitusi: 173
Liitunud: 22. 07. 2012. 01:08

Re: Sinu rattasärgi eelistused

Postitus Postitas Jaagu » 23. 10. 2014. 15:35

Ma ainult puhtast uudishimust, ei enamat.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Sinu rattasärgi eelistused

Postitus Postitas siim_s » 23. 10. 2014. 15:58

Jaagu kirjutas: Mis koolis seda "tekstiilivaldkonda" niipalju kõrgel tasemel õpetatakse, et tudeng olla saab?
Juba 100 aastat.

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Sinu rattasärgi eelistused

Postitus Postitas Indreq » 23. 10. 2014. 17:04

siim_s kirjutas:
Jaagu kirjutas: Mis koolis seda "tekstiilivaldkonda" niipalju kõrgel tasemel õpetatakse, et tudeng olla saab?
Juba 100 aastat.
TTÜs on ka

Riidespets
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 22. 10. 2014. 22:19

Re: Sinu rattasärgi eelistused

Postitus Postitas Riidespets » 23. 10. 2014. 22:24

Jah, esimeses postituses jäi põhjalikum tutvustus nii minule kui ka küsitlusele tegemata. Olen TTK Rõiva-ja tekstiilikorralduse eriala tudeng ja lisaks igasugusele korralduse saab sealt üpriski põhjalikud teadmised tekstiiliga seotud küsimustest. Rattaspordiga on minu varasem kokkupuude suhteliselt pinnapealne, nimetaksin ennast pühapäevaratturiks, kuid niipalju tegelenud olen, et spetsiaalsed rattapüksid ja pluus on olemas ja leiavad aegajalt ka kasutust. Samas olen harrastanud muid alasid ehk üldine kokkupuude spordirõivastega on üpriski hea.

Praegune küsitlus on suunatud väga erinevate sõiduharjumustega inimestele ja seetõttu võisid osad küsimused hämmingut tekitada nagu:“ Kas Sa kannad rattasõidu ajal kantud särki ka pärast sõidu lõpetamist?“ Siinkohal oli mõeldud eelkõige transpordi eesmärgil rattaga sõitjaid, et aru saada, kas nad tavapäraselt saavad nt tööle jõudes sama särgiga edasi olla, või on vajadus seda koheselt vahetada. Kuid ilmselt suur osa siinsetest lugejatest on väga aktiivsed rattatreeningu tegijad ning pärast sõidu lõppu ei ole mõeldavgi sama särki edasi kanda. Samuti küsimus rattariiete tootjate kohta, kus enamus teie poolt kasutatavaid brände on nimetamata, aga samas on ka selliseid vastajaid, kes ei tea ka neid, mis on välja toodud. Ehk siis praegune küsitlus on kaardistamiseks, mis detailid on olulised väga aktiivsetele ratturitele ja mis rohkem nautijatele. Ja praeguseks kogutud vastuste põhjal on ka päris palju asju, mis ühtivad. Kindlasti uurin teemat edasi, aga siis juba spetsiifilisemate küsimustega ja eraldi tõsiste harrastajate ja nn nautijate käest. Ja ilmselt alles siis saab koostada nö pädeva küsimustiku. Kuid praegusel hetkel on minu jaoks kõik küsimused väga olulised ja selle pärast on nad ka küsimustikus sees.

Info tulevase rattalaada kohta on väga kasulik ja selle külastus on plaanis ette võtta. Tänan selle viite eest! Olen väga tänulik ka juba küsitlusele vastanutele, tagasisidele ja täpsustustele! Väga paljud vastajad on andnud uut infot ja seepärast on iga isiku vastused minu jaoks kulda väärt. Seega kui Sa oled jaksanud selle pika postituse teksti lõpuni lugeda, aga pole veel küsitluse täitmist ette võtnud, siis mulle oleks suureks abiks, kui Sa seda teeksid.

Ilmselt on parimad rattasärgid sellised, millele raske sõidu ajal mõtlema ei pea. Minu üks huvi ongi lihtsalt välja selgitada, mis teeb särgi selliseks või mida peaks tegema teisiti, et saaks luua sellise särgi.

Liisi

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Sinu rattasärgi eelistused

Postitus Postitas Indreq » 23. 10. 2014. 22:43

Mine vaata, ehk saad MooMoo's jutule, nemad ilmselt räägivad sulle maakeeli ära mis värk on.

tripp
Rattur
Postitusi: 518
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Sinu rattasärgi eelistused

Postitus Postitas tripp » 23. 10. 2014. 22:44

Täitsin. Tundub mõistlik küsitlus, aga väga särgi-keskne. Rattariideid on teisigi. Ja näiteks praegu (0C) on ratta-SÄRK täiesti ebaoluline, sest kantakse pigem spordipesu + tuulekindel jakk kombinatsioone.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”