MTB Jalanõud flat pedaalidele

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Pastakas
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 23. 04. 2013. 10:47

MTB Jalanõud flat pedaalidele

Postitus Postitas Pastakas » 13. 05. 2014. 17:54

Hetkel olen sõitnud pumadega (kitsamad, õhukese tallaga vabaajajalanõud)
Tahaks miskit paksema tallaga, jalg hakkab valutama ja grip puudub.
Mõtlesin et soetaks midagi asjalikumat.

Oskab keegi omast kogemusest mõnda jalanõud/ firmat/ sorti soovitada?
Päris 200 euriseid ei jaksa osta.

Väints
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 06. 05. 2007. 19:26

Re: MTB Jalanõud flat pedaalidele

Postitus Postitas Väints » 26. 05. 2014. 12:38


aimarrr
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 12. 08. 2013. 14:42

Re: MTB Jalanõud flat pedaalidele

Postitus Postitas aimarrr » 28. 05. 2014. 13:11

rattaking on kõige parem, kuid soovitan vaadata krõpsudega. Ma olin ostes suhtumisega, et kindlasti peab olema selle nö rulluisu kiirkinnitusega aga kui järve metsas külje maha panin ja see ära murdus sealt, sellise kohepealt, et küll liimisin momentiga kinni aga kauaks siis krõpsuga poleks seda jama olnud. Sõpradel krõpsudega ja tugevalt tõusul tõmmates ei ole sellist mõtet ka, et krõpsud annaks järgi.
Rattakinga hinnad hakkavad juba 75€ (kui tald su jalakujuga sobib muidugi). Kui tahad vändaga pikki jalga saada, et suvel jalad sinised oleksid siis jah mingi skate papu on parem :D

Pastakas
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 23. 04. 2013. 10:47

Re: MTB Jalanõud flat pedaalidele

Postitus Postitas Pastakas » 08. 08. 2014. 11:32

aimarrr kirjutas:rattaking on kõige parem, kuid soovitan vaadata krõpsudega. Ma olin ostes suhtumisega, et kindlasti peab olema selle nö rulluisu kiirkinnitusega aga kui järve metsas külje maha panin ja see ära murdus sealt, sellise kohepealt, et küll liimisin momentiga kinni aga kauaks siis krõpsuga poleks seda jama olnud. Sõpradel krõpsudega ja tugevalt tõusul tõmmates ei ole sellist mõtet ka, et krõpsud annaks järgi.
Rattakinga hinnad hakkavad juba 75€ (kui tald su jalakujuga sobib muidugi). Kui tahad vändaga pikki jalga saada, et suvel jalad sinised oleksid siis jah mingi skate papu on parem :D
Kuna sõidan ka bmx-i siis on jalad enivei sinised :D
Kui rattariided selga tõmmata siis on nike 6.0 (mu bmxi sõidujalanõud) natuke naljakad

Five ten tunduvad juba paremad, pole nii suured :)
Tänud Väints

birgo99
Rattur
Postitusi: 182
Liitunud: 04. 03. 2014. 21:43

Re: MTB Jalanõud flat pedaalidele

Postitus Postitas birgo99 » 08. 08. 2014. 21:25

Ise sõitsin enne sellise jalanõuga nagu Salomon Speedcross 3. Tald hea haakuvusega nii pedaalil, kui ratast käekõrval mäkke tõugates :) Kerged ka :) Aga need muidugi juba üle 100 eur, selle eest saab juba õiged jalanõud :)

arminp
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 23. 07. 2014. 10:36

Re: MTB Jalanõud flat pedaalidele

Postitus Postitas arminp » 09. 11. 2015. 22:20

Five Ten kindlasti!!!!!!!!!!!

Kasutaja avatar
AguRemm
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 03. 03. 2019. 14:45

Re: MTB Jalanõud flat pedaalidele

Postitus Postitas AguRemm » 13. 04. 2019. 11:03

Five Ten, ise kasutan ja julgen soovitada.

reimsr
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 28. 08. 2019. 16:43

Re: MTB Jalanõud flat pedaalidele

Postitus Postitas reimsr » 28. 08. 2019. 16:44

Kuskohas neid müüakse?

Kasutaja avatar
fotek
Rattur
Postitusi: 141
Liitunud: 21. 06. 2007. 14:42

Re: MTB Jalanõud flat pedaalidele

Postitus Postitas fotek » 28. 08. 2019. 18:26

5-10 Eestis vaevalt kohapeal on. Internetist vaja tellida.

Icip
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 23. 08. 2016. 19:46

Re: MTB Jalanõud flat pedaalidele

Postitus Postitas Icip » 03. 09. 2019. 11:11

Sõidan ka 5-10ga, täpsemini freerider PROdega. Uurisin kõigilt Adidase eesti maaletoojatelt ja ükski ei pakkunud võimalust tellida. Viimaks tellisin ise bike discountist. Sain kätte nädalaga.
Kasutan neid XCM-is, olles paranoiline ülitehnilistes kohtades kukkuma kuna ei saa end piisavalt kiiresti ratta küljest lahti. Maanteel sõidan clipiga, seega võrdlusmoment on olemas. 5-10ga olen mitmeid ohtlikke olukordi suutnud maastikul vältida, kus clipi küljest ma ilmselt ei oleks piisavalt kiiresti lahti saanud (ja olen näinud just nendes kohtades kuidas inimesed külje maha panevad, sest üks jalg on pedaali küljes veel kinni). Samuti ei ole põlveprobleeme kuna klots oleks vale nurga all vms. Sirgetel ja tõusudel clipi vastu ei saa, samas vaieldamatult suurim kasu nendest on laskumistel. Gripi on metsikut moodi, tald absoluutselt ei liigu kui pedaalil on. Samas tähendab see, et pedaalil kohendamiseks peab jala reaalselt üles tõstma ja uuesti peale panema, nihutada ei anna end sirgemaks kuidagi.

mlt
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 05. 04. 2014. 22:16

Re: MTB Jalanõud flat pedaalidele

Postitus Postitas mlt » 03. 09. 2019. 11:48

Icip kirjutas:
03. 09. 2019. 11:11
Gripi on metsikut moodi, tald absoluutselt ei liigu kui pedaalil on.
See vast sõltub sama palju ka pedaalist ja piikidest ;)
Ise sõidan metsas Adidas Terrex Trailcrossi (Adi bränditud 5-10, sama Stealth seguga tald) ja vanema Saint pedaaliga, piikidel on endiselt seibid all ja nüüdseks hakkavad ka servad leebemaks kuluma ning seda on ka pidamises ka tunda, eriti märjaga. Samas korra hooaja jooksul kipub pedaal omast lohakusest või ülbusest pikki säärt käima - olgu eest või tagant - ja see mõte võtab piikide pikemaks sättimisel ja veidral kombel ka värskemate vastu vahetamisel hoogu maha..
Ostuajal jäi silma härivalt palju muresid 5-10 kestvuse poolelt, sellest ka Adi valik, nüüdseks läheb 3. (mõõdukas) hooaeg ja igati rahul. Kui millegi üle kurta, siis kuivamine võtab aega. No ja katete asemel läheb vihmas pigem veekindel sokk. SPD võrdlust jagub samuti, enamus viimase pooletise hooaja kilomeetried on graveli ja kingaga. Mulle selline sätung ehk lahusus istub. Oli ka aeg, kus suht tihti MTB'l flati ja spd vahel vahetasin ja sellest jäi meelde vaid pidev ikaldus - hoolimata pedaalist, kogu aeg oli "vale".

siga
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 13. 08. 2014. 14:16

Re: MTB Jalanõud flat pedaalidele

Postitus Postitas siga » 24. 09. 2019. 07:18

Kasutan ise Nukeproof flat pedaale, millele saab neid ogasid sissepoole ka reguleerida. Ei ole seda kunagi teinud ja hooaja lõpuks kuluvad jalanõudesse sooned sisse. Põhimõtteliselt saab skate või mingi muu jalatsiga 1 hooaja sõita, siis on kõik. Ogad on max väljas ja ei ole siiani neid sissepoole keeranud, kuna jalanõud rändavad igapäeva kasutusest mtb peale ja peale hooaega vb maal töötegemiseks ja siis prükkarisse.
Siit küsimus, kas nendel spets jalatsitel seda talla alla vagude tekkimise muret pole? Või mul on need ogad liiga väljas lihtsalt :)

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”