Oakley prillid

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
tsikk!!
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 02. 06. 2004. 09:27

Oakley prillid

Postitus Postitas tsikk!! » 27. 07. 2004. 11:44

kas keegi teab öelda, palju nad umbes maksavad? siis tean, kas on mõtet edasi uurida :roll:
blond püüab pilku:P

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 27. 07. 2004. 11:55

http://www.westsport.ee/ ja vänta kohale või tõsta toru, aga umbes pool sinu ratta hinnast ja rohkem

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 357
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 27. 07. 2004. 13:03

Extreme Sport poes Rocca kaubanduskeskuses peaks neid ka olema. Kui nüüd õieti mäletan siis hinnad olid alates 3k. Võimalik, et seal mingi allahindluskampaania hetkel käimas. Uuri järgi :)

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 27. 07. 2004. 13:20

erko kirjutas:Extreme Sport poes Rocca kaubanduskeskuses peaks neid ka olema. Kui nüüd õieti mäletan siis hinnad olid alates 3k. Võimalik, et seal mingi allahindluskampaania hetkel käimas. Uuri järgi :)
Noh, on ka odavamaid. Aga alla 1,5k pole vist tõesti midagi ja vähegi asisemad alates 2k.

tsikk!!
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 02. 06. 2004. 09:27

Postitus Postitas tsikk!! » 27. 07. 2004. 17:00

aitäh Gunnar selle meeldetuletuse eest :wink:
ega ma neid endale tegelikult ei otsigi :D
blond püüab pilku:P

XTRace
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 22. 12. 2003. 22:01

Postitus Postitas XTRace » 27. 07. 2004. 17:07

no tegelt on osades kauplustes "odavamaid" :lol: oakley'sid kah müügil
ntx pro team'i kaupluses rocalmare kaubanduskeskuses olen umbes 125 krooniseid näind :P
Siinkohal pean oluliseks mainida: pro team'i nime kandval kaupluses ja Alexela Pro Team'il ei ole ABSOLUUTSELT mitte kui midagi ühist.

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 27. 07. 2004. 22:39

Nagu ma juba siin foorumis kuskil olen öelnud, on Oakley prillid Eestis väga soolase hinnaga- kui ostuks läheb, siis kõige parem oleks USA-sse minna ja koha peal kõvasti odavamast hinnast, kui Eestis veel jupp maha kaubelda. Teine variant muidugi on netist tellida (ka siis peaks odavam tulema, kui siit osta). Lisaks olen väga odavalt Oakleysid näinud Andorras. Prill on väga hea- edu.

GK
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 27. 07. 2004. 23:05

Postitus Postitas GK » 28. 07. 2004. 07:53

Prill on tõesti kallis, aga hea... kuid olen ka kulnud et Usas on need odavamad... omastkäest tean õelda et mujal euroopas on samad hinnad mis eestis.. vaata et veel kallimad kohati... andorra kohta ei tea midagi öelda...

nemm
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 19. 07. 2003. 18:06

Postitus Postitas nemm » 28. 07. 2004. 09:19

Nö. odavamad rattaprillid maksavad ca 2500-2800eeku. Kallimad, näiteks millega Lance sõidab 1.5 kuni 2 korda rohkem. Mäesuusa prillide kohapealt võin öelda, et peale Oakley kasutama hakkamist, väga muud ei kipu pähe panema.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 28. 07. 2004. 09:47

nemm kirjutas:Nö. odavamad rattaprillid maksavad ca 2500-2800eeku. Kallimad, näiteks millega Lance sõidab 1.5 kuni 2 korda rohkem. Mäesuusa prillide kohapealt võin öelda, et peale Oakley kasutama hakkamist, väga muud ei kipu pähe panema.
Kas Oakley prillid mägedes lörtsi jms tõttu uduseks ei lähe siis?? Ise kasutan Scotti u. 500 krooniseid (2000a. ostsin - sinna lähevad tavaprillid alla). On siis 3000 kroonistega ka paksus udus ja lumes nägemine 5+... :shock: Kui on ilus päikesepaisteline ilm, siis on tavaprillide ees nö katted (300 kroonised). Ischglis ja Kitzbühelis toimisid vabalt.
Viimati muutis LauriA, 28. 07. 2004. 10:52, muudetud 1 kord.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

nemm
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 19. 07. 2003. 18:06

Postitus Postitas nemm » 28. 07. 2004. 10:49

See nüüd läheb jalgratta teemast nüüd küll välja. Aga pole veel mägedes kandnud prilli mis mingil ajahetkel uduseks ei lähe, mõned jäävad ka sõites uduseks, mõned mitte. Pidasin silmas seda, et prillid ei moonutaks, tooks kontrastid hästi välja ja "last but not least" kaitseks sind kukkumisel.
Need asjad igasugusel sportimisel tähtsad.

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Postitus Postitas Alvaro » 28. 07. 2004. 11:04

nemm kirjutas: "last but not least" kaitseks sind kukkumisel.
Need asjad igasugusel sportimisel tähtsad.
Tead sa mõnda rattaprilli mis kaitseks reaalselt sind kukkumisel :shock:

nemm
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 19. 07. 2003. 18:06

Postitus Postitas nemm » 28. 07. 2004. 11:19

Ma võin möödund aastast näite tuua, kus tuttav üle nipli lendas ja siis näoga kive kohtas. Poleks prille peas olnud, poleks tõenäoliselt ka enam ühte silma. Prillid muide olid Oakley-d.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 28. 07. 2004. 11:43

põhimõtteliselt jah küsimus selles, et kui nägupidi maad, puud jne künnad siis seisab prill ees ja ei lagune kildudeks ja tükkideks.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

XTRace
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 22. 12. 2003. 22:01

Postitus Postitas XTRace » 28. 07. 2004. 11:48

see pole just kukkumine, aga kivide silmalendamine on kah minu jaoks väga oluline teema. Tean juhtumeid, kus kivi on hamba kildudeks löönd :shock:
ja prilliklaasile olen ise kivi poolt suure täkke saand.
poleks prille olnud oleks ma vähemalt paremal juhul sõidu katkestand ja halvemal juhul...................

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 28. 07. 2004. 16:29

XTRace kirjutas:ja prilliklaasile olen ise kivi poolt suure täkke saand.
Ma sain 2001 aastal kõrves mingitele suvalistele päikeseprillidele kah mitte väikese täkke kiviga- hea et klaas päris kildudeks ei lennanud. Oakley klaasid selle koha pealt ikka väga head, et ega neid ikka väga kriimustada ei saa.

velosipedist
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 21. 07. 2003. 16:17

Postitus Postitas velosipedist » 28. 07. 2004. 18:44

maratonidel lendab teiste rataste alt neid kive ikka hulgi ja mõned on ikka päääris suured... ise olen paar korda kolksu vastu kiivrit saanud ja eile tabasalu mäest alla sõites lendas silmalau peale mingi suuremat sorti elajas, prille polnud, aga kissitasin silmi, mis mu silma päästis, sest laks oli päris kõva :( enam ei julge väga sõitma minnagi ilma prillideta, aga pole müügil näinud korralikke prille, mis väga jubedad välja ei näe peale oakley aga need nats kallid :roll: kui kunagi rikkaks saan ostan need mp3 playeriga oakley-d mis lance-il 8) ja kui keegi mu vanad prillid tartu rattaralli rajalt üles leiab siis oleks ka tänulik :lol:

Kasutaja avatar
tommionu
Rattur
Postitusi: 108
Liitunud: 02. 08. 2003. 15:43

Postitus Postitas tommionu » 28. 07. 2004. 22:42

nemm kirjutas:Ma võin möödund aastast näite tuua, kus tuttav üle nipli lendas ja siis näoga kive kohtas. Poleks prille peas olnud, poleks tõenäoliselt ka enam ühte silma. Prillid muide olid Oakley-d.
erikr kirjutas:põhimõtteliselt jah küsimus selles, et kui nägupidi maad, puud jne künnad siis seisab prill ees ja ei lagune kildudeks ja tükkideks.
Uvex'i "stiilinäide" ...
http://www.zone.ee/tommionu/specialized ... llid_2.jpg

nädal tagasi oleks ise samuti silma ja pool põske asfaldile jätnud peaaegu :P

mckota
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 04. 08. 2004. 15:50

Postitus Postitas mckota » 04. 08. 2004. 16:46

Tere!

Kui veel rääkida prillide tugevusest ja üldse headest prillidest siis viimasel ajal kasutan selliseid prille nagu "ESS" Ice 2,4 need on väga mugavad ja komplektis on kaasas vahetatavad klaasid.
Olen selliseid kasutanud juba paar aastat rattaga sõitmisel ja olen väga rahule jäänud.
Aasta tagasi Eestis veel neid ei müüdud aga need juba Eestiski.
http://www.hobby-style.ee/index.php?lan ... _id=67,404
http://www.essgoggles.com/

Kasutaja avatar
ol
Rattur
Postitusi: 67
Liitunud: 11. 05. 2004. 16:43

Ventilatsiooniga prillid

Postitus Postitas ol » 04. 08. 2004. 20:46

Käisin just West Spordis miskeid Oakley'd vaatamas. Hind oli sinna 2.8k kanti. See mis mulle just nende juures eriti meeldis oli just raamide ventilatsiooni avad, mida oli kyll kõvasti igalpoole puuritud. Kas mitte ei ole nii et, sportimiseks peaks just vaatama sellised prillid millel oleks just klaaside silmapoolne osa hästi ventileeritud. Teatavasti need vastu nägu klaasid tahavad eriti kiirelt uduseks minna või just siis kui hoog on rattaseljas väike ja nägu higine, nii et õhku piisavalt peale ei saa. Käisin ka Sportlandis miskeid Reflex'i prille vaatamas. Seal ka osad raamid olid mingi algelise ventilatsiooniga. Kasutab neid keegi? Oskab nende tõhususe kohta keegi midagi kommenteerida? Vahepeal päris udus metsas mäest yles ka ei viiciks ryhkida.

paul
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 02. 06. 2004. 14:08

Postitus Postitas paul » 05. 08. 2004. 12:28

Ega ei olnud hoopis selline firma nagu Relax?
Mul on Relaxid, nimed on sarnased, mõtsin, et tontteab.

Üldiselt tasub prilli ostes kui vähegi võimalik, hankida võimalikult kvaliteetsed (kallid) prillid. Ostsin u 200 krooni maksvad prillid. Kuju sobib ja nägemist ei häiri kuid uduseks lähevad iga nurga alt. Just nagu mainitud, kui nägu higine ja siis hoo alla lased. Enamasti lased aga (MTB-ga) hoo alla ju selleks, et juurikate otsas tuhnida või muud sellist. Kui siis nägevus kaob, pole üldse vahva.

Samuti on odava prilli viga see, et ta kriimustub hirmkergesti ära. See küll väiksemate kriimustuste puhul ei häiri, aga siiski.

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 05. 08. 2004. 13:01

paul kirjutas:Ega ei olnud hoopis selline firma nagu Relax?
Mul on Relaxid, nimed on sarnased, mõtsin, et tontteab.
Kuidas kommenteerid relaxe? Ja mis hinnaklassi kuuluvad need üldiselt?

Cyc
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 02. 06. 2003. 19:37

Postitus Postitas Cyc » 05. 08. 2004. 14:01

alar kirjutas:
paul kirjutas:Ega ei olnud hoopis selline firma nagu Relax?
Mul on Relaxid, nimed on sarnased, mõtsin, et tontteab.
Kuidas kommenteerid relaxe? Ja mis hinnaklassi kuuluvad need üldiselt?
mul on relaxilt 8 paari ja ütleks et väga head. piisavalt odavad ka et lõhkuda. kivi siiani puruks pole löönud aga täkkeid sees on.
mul on olnud kokkupuude 2800,- maksnute oakley prillidega, karbil oli ilusti Lance'i pilt ja puha aga tõsiselt hakkas nende juures häirima see et sangad ei käinud kokku ja polnud ühtegi nii suurt taskut kuhu nad oleks mahtunud

paul
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 02. 06. 2004. 14:08

Postitus Postitas paul » 06. 08. 2004. 10:55

alar kirjutas:
paul kirjutas:Ega ei olnud hoopis selline firma nagu Relax?
Mul on Relaxid, nimed on sarnased, mõtsin, et tontteab.
Kuidas kommenteerid relaxe? Ja mis hinnaklassi kuuluvad need üldiselt?
Mu enda omad on kusagil 250 krooni ringis. Nii palju, kui ma viimasel ajal uurinud olen, siis umbes sinna kanti Relaxide hinnad jäävadki.
Oleks mul võimalusi, hangiksin endale kallimad prillid. Sest, nagu juba ütlesin, udu on probleem ja kriimustuvad kergesti. Puhastasin neid peale pesemist köögipaberiga ja see tõmbas kuidagi kriimud peale.
Samuti pidin kummist ninapadjakeste kinnituskohtade vahele superatakki panema. Nüüd püsivad.

Võiks öelda, et selle raha eest on prillid enamvähem pädevad. Nende pisivigadega tuleb harjuda lihtsalt. Olen juba aeglustades ära õppinud ka prillid ettepoole lükata, et uduseks ei läheks. Enamvähem töötab.

Eile sattusin poes võrdlemisi juhuslikult jälle Relaxi prillide juurde. Tundub, et osadel mudelitel on (nüüd) üleval raami sees õhutusaugud. Kui palju nad aitavad, ma ei tea. Seal, kus käisin (tartu kaubahalli rademar) olid vist uued mudelid. Tundub, et nad on võrreldes kevadise valikuga prille väiksemaks teinud. Kuid see ehk tagab selle, et nad ka mõnesse prillitopsi ära mahuvad. Kui ma enda prillidele topsi otsisin, siis selgus, et nii suuri topse lihtsalt ei ole.

MH
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 11. 02. 2004. 22:25

Postitus Postitas MH » 06. 08. 2004. 19:21

Hind nagu XTRil ja kallimatel nagu X.O :roll:
Viimati muutis MH, 25. 08. 2004. 11:14, muudetud 1 kord.

intspektor
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 20. 05. 2004. 11:49

Postitus Postitas intspektor » 07. 08. 2004. 11:23

Nuh uurisin mõnda kataloogi ja purunemise kohta on selline asi nagu safety standard EN 166 kus prille testitakse nii et lastakse 45m/s 6 mm teraskuul vastu klaasi ja klaas peab terveks jääma. Õhustatuse kohta siis olen proovinud mõningaid aukudega prille minu arust eriti kasu ei ole ratta sõiduks ostke endale ikki õiged rattaprillid on sõiduks head ja sobivad ka muuks sportimiseks ja õige kujuga prill ei lähe uduseks uduseks lähevad prillid mis on teil liialt näoligi, veel võiks prillil peal olla anti-fog. Veel kindlasti uurida, et prill oleks 100% optically correct muidu käite varsti koguaeg prillidega. Ja kindlasti vaadata kui palju on UV protection 400 nm on väga hea, sest alates 380 nm algab nähtav valgus mis silmi enam ei kahjusta. Oakley prillide kohta olen muidu ainult häid kiidusõnu kuulnud kuid hind on nende prillide juures vist suur miinus. Üldiselt ise olen seda meelt, et prill peab olema natuke korralikum mis tähendab ka nõks suuremat hinda kuid vähemalt jääb kõige suurem varandus silma nägemine alles 8)
Motivatsioon ei vii kuhugi, kui sul pole selleks jalgu.

Loom
Rattur
Postitusi: 177
Liitunud: 15. 06. 2003. 08:06

Postitus Postitas Loom » 20. 08. 2005. 09:05

Kas keegi Eestis M-frame vahetatavaid klaase ka müüb?

M5
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 25. 07. 2004. 16:15

Prillikogemus

Postitus Postitas M5 » 20. 08. 2005. 10:58

Oakley tõesti väga hea prill, kuid ise kasutan neid ainult mäesuuska sõites mudel Scotty Cannon Straight Jacket, osterud Andorrast ja hind oli 69 EUR. Rattaga sõiduks pole see prill kõige parem, kuna läheb uduseks ja kipuvad nina peale vajuma.
Rattasõiduks päikesega kasutan Relax R2 mudelit ostetud Rademarist ja hind 250eek, väga hea õhutusega ei lähe uduseks ja püsivad hästi ees. Ainus viga, et klaasid on tumedad ja metsaalustes nendega nähtavus oluliselt halveneb.
Siis veel ühed päris valge klaasiga prillid nime peal pole klaasid UV kindlad. Ostetud Stockmanist hind 25eek. Prill väga mugav, seisavad hästi ees ja ei moonuta. Ainus viga, et lähevad uduseks.
Vabal ajal ja tööl Ray-Ban Aviator, selle prilli vastu ei saa misski, olen sellele margile truu olnud viimased 15 aastat olen RB-ga sõitnud ka ratast ja mäesuuska, sobivad kõigeks.
-Innovate or Die-

Raunz
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 20. 02. 2007. 21:40

Re: Oakley prillid

Postitus Postitas Raunz » 24. 02. 2007. 12:44

tsikk!! kirjutas:kas keegi teab öelda, palju nad umbes maksavad? siis tean, kas on mõtet edasi uurida :roll:

Mina ostsin omale trekilt team rattapoest ja sain 1900.- koos valge lisa klaasiga ning ma usun et usasse sul ei ole mõtet minna sest võrrelda eesti ja usa hindasid siis minigi 300.- vahet. mina ostsin kõige odavamad oakley m-frameid ja ma olen rahul muidugi seal ju annab kaubelda ka.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”