Laiad rattakingad maastikule

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
uudu
Rattur
Postitusi: 110
Liitunud: 10. 10. 2005. 18:43

Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas uudu » 06. 09. 2012. 08:59

Kindlasti on siin kasutajaid, kelle jalg "normaalsest" laiem ja seetõttu sobiliku rattakinga leidmine problemaatiline.
Siinkohal ootakski reaalseid kogemusi erinevate tootjate kingadest, mudelitest ja eelkõige kuidas need laiemale jalale sobivad.
Endal mul jalg mõõtmise järgi umbes täpselt 300mm pikk ja päka kohast 120mm lai.

Mure ajendiks on probleem, et praegused rattakingad Sidi eagle 4 (nr.49) ja enne seda Shimano SH-M121G (nr.47) tekitavad natuke pikemate (2h+) ja intensiivsemate distantside ajal päka piirkonnas üsna teravat valu. Sama probleem on ka suusasaabastega ja oli ka jooksukingadega kuni need sai laiemate vastu vahetatud (Asics Gel-nimbus 13 2E).

Probleem tundub olema selles, päka laius on kinga talla laiusest suurem ja päkale toetumisel/vajutamisel toetuvad päka ääred osaliselt talla serva peale, mis siis omakorda põhjustab verevarustuse probleeme ja muid ebameeldivusi.

Olen käinud proovimas erinevaid kingi ja ükski pole talla poolest rahuldavalt lai tundunud.
Paljukiidetud/soovitatud Sidi dominator 5 MEGA - jalga proovides tundus, et liist on küll oluliselt laiem, kuid kinga tald ei tundunud üldsegi laiem kui tavalisel dominatoril, mis on ikkagi liiga kitsas.
Mavic ja Scott kingade erinevad mudelid tundusid samuti liiga kitsa tallaga.

Soovitati veel Shimano laiemaid mudeleid ja Northwave'i kingi proovida, aga Tartus neid ei ole leidnud või pole olnud numbrit.
Samas olen kuulnud, et ka Shimano wide mudelitel on ainult liist laiem ja tald sama lai, oskab keegi kommenteerida?
Ühtlasi kas teab keegi kus Tallinnas võiks olla esinduslikum valik laiemaid rattakingi ja suuremaid numbreid?

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas arnea » 06. 09. 2012. 09:06

Vaata Specialized kingi. Endal oli sama mure Shimano kingadega - muidu oli kõik super aga surus jala päka kohalt nii kinni, et peale tunnist sõitu oli jalg surnud. Proovisin igasugu nippe - õhemaid sisetaldu ja sokke, aga lõpuks müüsin maha. Ostsin Specialized kõige odavamad maastikukingad (kolme krõpsuga) ja need on väga hästi reguleeritavad kogu pikkuses. Päka kohal on ruumi piisavalt. Nii Shimano kui Specialized olid 48 ja pikkuse poolest olid üsna ühesugused. Specialized kingi on peale esinduspoe ka Veloplusis.

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas serxx » 06. 09. 2012. 09:13

Shimano kingadest... kas märge WIDE tähendabki just seda, et mõeldud laiemale jalale?

Vaatasin ise ka just kingasid ja sattusin kingade peale, mis visuaalselt täpselt samad, vahe vaid ühes tähes:
SH-M087L ja SH-M087LE, google otsing tuvastab, et LE lõpuga peaks olema WIDE mudel. Ehk siis küsimus ongi, mida see WIDE täpselt tähendab?
http://www.bike-discount.de/shop/k680/a ... black.html
http://www.bike-discount.de/shop/k680/a ... 087le.html

uudu
Rattur
Postitusi: 110
Liitunud: 10. 10. 2005. 18:43

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas uudu » 06. 09. 2012. 09:31

arnea kirjutas:Vaata Specialized kingi.
Eks tuleb järgmisel nädalal sealt läbi käia ja ehk on neil ka teisi suuruseid peale 29 pakkuda :roll:

On kellelgi veel reaalseid kogemusi sellise tootja kingadega nagu Lake. Siin marjamaal pole neid ei poodides ega ka kodanikel jalas näinud, kuid menüüs on neil pea igal mudelil ka "laias formaadis" versioon oleams. Ehk sarnaselt Shimanoga huvitab, kas see "laius" on ainult liistus või on ka tald laiem?

Kasutaja avatar
slinki
Rattur
Postitusi: 352
Liitunud: 16. 03. 2010. 09:13

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas slinki » 06. 09. 2012. 19:37

Bontager kingad Rademaris. Endal oli sama mure mavicu ja sidiga. Sain lahenduse!

Jaagu
Rattur
Postitusi: 173
Liitunud: 22. 07. 2012. 01:08

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas Jaagu » 06. 09. 2012. 20:56

Diadora omad on laiemad kui Shimano. Nii mulle tundus kui neid Velospetsis proovisin. Ehk on abiks.

reimakas
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 19. 04. 2009. 21:11

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas reimakas » 06. 09. 2012. 21:25

Minu kõrgele ja laiale jalale sobisid väga hästi Kingad Northwave Rebel SBS Veloplussist.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas Kirsa » 06. 09. 2012. 22:23

Mu eelmised kingad on nr. 42 shimano wide. Tellisin netist oma arust tavalised, aga tulid wide kirjaga mudelid. Ilge häda - kogu aeg loksuvad jalas. :)
Nr 42 ei ole teemaalgatajale küll vist lahenduseks, aga minu arust on nad küll igatepidi tavamudelist laiemad.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas erikr » 07. 09. 2012. 03:45

Jaagu kirjutas:Diadora omad on laiemad kui Shimano. Nii mulle tundus kui neid Velospetsis proovisin. Ehk on abiks.
Sõidan juba 10 aastat Diadoradega.
Mina neid küll laiale jalale ei julgeks soovitada.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

jaank
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 15. 11. 2008. 17:25

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas jaank » 17. 09. 2012. 15:49

Mind valdavad enamvähem samad mured.
43,5/44 pasteldega lippan muidu ringi ja esimesed paar kuud olid 44 kingad ka parajad,
aga nüüd vist jalg kasvanud ja ei istu enam, ning üle 3km selle kingaga ei sõida.
Jalg on üpris kõrge ja parasjagu lai ka.
Igatahes, Specializedi kingad on üsna laia liistuga ja kui oma +1 suurus osta peaks päris mõnusalt ruumi olema.
Eriti mõnus kui on veel Boa paelad/traadid millega saab väga parajalt timmida pinget, et parajalt istuks.

uudu
Rattur
Postitusi: 110
Liitunud: 10. 10. 2005. 18:43

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas uudu » 17. 09. 2012. 16:43

Olen nüüd kilupealinna suuremate rattapoodide tuuri ära teinud ja proovinud jalga siin teemas soovitatud erinevate tootjate jalavarje - Bontrager, Specialized ja Northwave.

Kohe peab ütlema, et valituks osutusid lõpuks ikkagi specialized poolt pakutavad nr.48 "Comp" nime kandvad kingad. Ilmselt oleks sobinud sama hästi ka aste odavamad "Sport", aga seda neil kahjuks minu numbrit pakkuda ei olnud.
Soetatud kingi veel TRMil jalga tõmmata ei julgenud ja seega reaalne lahingkogemus puudub.
Eks saab mingi reaalsema kogemuse kirja panna ja hinnangu anda pärast H100 läbimist.

Nii Northwavei kui ka Bontrageri toodangul tundus olema sama häda mis Sidi ja Mavicu kingadelgi - päka äärtest pigistab/surub kokku nagu astuks palja jalaga kitsasse kaussi.

kahwel
Rattur
Postitusi: 95
Liitunud: 07. 06. 2009. 12:40

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas kahwel » 27. 09. 2012. 21:42

Olen ise samas olukorras, kus endal jalg lai ning hädas erinevate spordijalanõudega (suusk, mäesuusk, jooksujalanõu).
Eelmised Sidi jalnõud sai lihtsalt kinni tõmmatud, aga mitte kõvasti - hakkas kohe pöiale liiga tegema ning vereringet kinni vajutama.

Surfasin siis minagi netis ringi, kuugeldasin ja lugesin mtbr.com-i ning arvustusi sealt.

Tegin otsuse ja tellisin endale Sidi Dominator 5 MEGA putsad. Sain täna kätte ning proovides tundusid igavesti mugavad
ning piisavalt laiad minu jaoks olevat. Kahjuks päris raja peale niipea ei saam, et järgi proovida - uus Cube velo jõuab alleb novembris kohale (praegu ainult maantekas olemas)
ning siis väga enam võimalust pole proovida (kui just mõnda väga hea ilmaga nv ei tule).
Vb siiski panen maanteka klipid alla jäi käin proovimas...

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas Raix » 01. 10. 2012. 08:44

Mul endal oli sama ikaldus viimati uusi kingi otsides, mis oli küll juba kaks hooaega tagasi. Lahenduseks samamoodi Spessu king. Kusjuures mul kinganumber tavaliselt 46, eelmised LG kingad olid mul 48 suurus, kuid Spessu kingad 46 suuruses õhema sokiga lausa kergelt loksuvad jalas. Samas järgmiseks aastaks pidi Mavic tegema vist maxi? kingamudeleid, mis samamoodi laiemale jalale mõeldud.

aivar1988
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 02. 05. 2012. 14:54

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas aivar1988 » 11. 07. 2013. 21:15

Kas keegi oskab seletada, mis Shimano mudeli nimetuse taga L tähendab?
Siin on mõlemad L aga üks nendest on laia liistuga:
http://www.hobisport.ee/Kiivrid-Kingad- ... html?pop=0
http://www.hobisport.ee/Kiivrid-Kingad- ... html?pop=0

Internetist uurides tundub, et Shimano omasid peab mitu nurbrit suuremaid vaatama? Mis see Shimano number olla võiks kui muidu on jalg 43/sisetald 27,5cm ja ilmselt lai jalg kuna Northwave-d hakkasid väiksele varbale suruma.

arnea
Rattur
Postitusi: 1213
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas arnea » 11. 07. 2013. 22:27

aivar1988 kirjutas: Internetist uurides tundub, et Shimano omasid peab mitu nurbrit suuremaid vaatama? Mis see Shimano number olla võiks kui muidu on jalg 43/sisetald 27,5cm ja ilmselt lai jalg kuna Northwave-d hakkasid väiksele varbale suruma.
Mul on enamus jalatseid 48 ja Shimano 48 oli pikkuse poolest igati ok.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2460
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas AndreK » 11. 07. 2013. 22:42

aivar1988 kirjutas:Kas keegi oskab seletada, mis Shimano mudeli nimetuse taga L tähendab?
Siin on mõlemad L aga üks nendest on laia liistuga:
http://www.hobisport.ee/Kiivrid-Kingad- ... html?pop=0
http://www.hobisport.ee/Kiivrid-Kingad- ... html?pop=0

Internetist uurides tundub, et Shimano omasid peab mitu nurbrit suuremaid vaatama? Mis see Shimano number olla võiks kui muidu on jalg 43/sisetald 27,5cm ja ilmselt lai jalg kuna Northwave-d hakkasid väiksele varbale suruma.
Aga miks sa meie käest ei küsi? :)
See on laiema liistuga mudel.
Shimanot peab valima ~1,5 numbrit suurema, kui tavajalatsi.

aivar1988
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 02. 05. 2012. 14:54

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas aivar1988 » 12. 07. 2013. 08:23

Tead õhtul hilja nende mailide saatmine jne. Foorumis käiakse nagu näha ka öösel :lol: Aga ikkagi mis see L ja nagu ülal mainitud LE tähistavad? Viimast pole ma veel kuskil kohanud.

jaank
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 15. 11. 2008. 17:25

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas jaank » 09. 04. 2014. 15:22

Ostsin lõpuks SIDI Megad nüüd järgmiseks paariks, eks näis kuidas istuvad.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas MarttiM » 29. 03. 2018. 18:32

Kas selles teemas on vahepeal mingeid arenguid? Oleks vaja kingi, mis sobiks laiale ja kõrge võlviga jalale? Seni pole õnnestunud päris sobivaid kingi leida, vahest ainult talvised NW-d on seda olnud.

indivvid
Rattur
Postitusi: 133
Liitunud: 08. 05. 2013. 10:36

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas indivvid » 29. 03. 2018. 19:43

võta ühendust, leiame midagi. Lake MX237 võiks sobida laiema jalaga inimestele, eriti kui veel lai liist võtta.

kui tahad eelneva kodutöö ära teha, siis mõõda oma jalg ära ja võrdle https://lakecycling.com/pages/sizing-charts tabeliga, saad suhteliselt täpselt teada milline suurus sulle sobib.
56 viis kuus kuus 427

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas siim_s » 30. 03. 2018. 10:02

Üsna hea informatiivne artikkel: https://www.bikeradar.com/road/gear/art ... oes-51670/

Aga muidu jah, Lake on vastus ilmselt. MTB'l mul veel pole Lake, aga maanteel juba pea kaks aastat ja olen rahul.

priit908
Rattur
Postitusi: 402
Liitunud: 24. 04. 2006. 16:46

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas priit908 » 11. 05. 2020. 20:40

Äratan vana teema uuesti üles - kas kellelgi on hiljutist kogemust Shimano laia (wide) versiooniga nende MTB kingadest? Huvi pakub just XC701 ( https://www.bike24.com/p2295734.html?q=xc701 ), kuid eesti poodides (nt. Proshop) on müügil ja proovimiseks ainult tavamudel. Jalg ise on selline 45-45,5 ja tavaliselt on istunud nr. 46 kingad (Gaerne, Time, Luck, Catlike), kuid Shimano tavamõõtu proovides jäid need selgelt kitsaks ja seda just talla osast mille servad päkkadele agressiivselt survet avaldasid.

kolka28
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 21. 01. 2018. 14:25

Re: Laiad rattakingad maastikule

Postitus Postitas kolka28 » 18. 05. 2020. 13:19

Olen laiemapoolse jalaga ja kasutan Bont rattakingi teist hooaega.
Ahjus "küpsetad" enda jalajärgi vormi ja päris mõnusalt sobivad.
Ettevaatust " küpsetamisega", ma lasin ikka ühe paari " kärssama", kuigi olid õige temperatuuri ja aja ahjus! Arvatavasti ahju termomeeter ei näita 100% õigesti.
Teise paariga olin osavam ja nüüd kõik ok. Julgen soovitada!

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”