Jalanõude kulumine

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Rings
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 30. 07. 2003. 21:21

Jalanõude kulumine

Postitus Postitas Rings » 19. 10. 2011. 12:29

Heip.

Olen tähele pannud, et mu jalanõudel (eelkõige spordiketsidel aga ka tavalistel jalanõudel) kipub alati esimesena ära kuluma tald vasaku jala kanna seespoolsest äärest. Parema jala ketsil kulub samuti pigem kanna juurest ja seespoolt, aga kõvasti vähem.

Muidu on liigesed justkui ~korras ja sportimisel pole probleemi olnud, välja arvatud paaril pikemal spordiüritustel (a la TaOK 8h rogain) ja matkal, kus vasak põlv on esimesena tundma hakanud.

Vaatan, et mitmel pool pakutakse "jalgade koormusjaotuse uuringuid". Tulemuseks paistavad olevat kas tallatoed või mingid harjutused.

http://www.itk.ee/tervisekeskus/teenus/podomeetria.php
http://www.kliinikum.ee/taastusravi/ind ... &Itemid=95

Küsimused:
Kas keegi on sellel koormusjaotuse uuringul käinud? Kas see on esoteerika või töötab päriselt - s.t. need tallad aitavad?
Või tasuks mitte põdeda ja kui vaja, siis kodus harjutusi teha?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11872
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Jalanõude kulumine

Postitus Postitas erikr » 19. 10. 2011. 14:38

Elasin ka ca 40 aastat teadmises, et jalad on mul ühepikkused, aga millegipärast on selgroog s-kujuline ja rühihäire. Lisaks kulusid kogu aeg vasaku jala jalanõud kiiremini ära. Siis tulid vaikselt põlvevalud ja põlveopp ja lõpuks ka tõdemus, et vasak jalg on paremast pikem.

Kusagil lihas- ja tugiaparaadid sul see jama on, pead lihtsalt leidma pädeva arsti, kes su probleemi on võimeline tuvastama.
Ja siis vastava ravi määrama.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: Jalanõude kulumine

Postitus Postitas Ereliukas » 26. 10. 2011. 10:15

Harrastussportlastel (ja ka teistel) on soovitav ennast lasta füsioterapeudil 2x aastas üle vaadata ning vastavalt vajadusele tegeleda indviduaalsete funktsionaalsete nin tasakaalustavate harjutustega. Paljud meist seda tegelikult teevad?

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Jalanõude kulumine

Postitus Postitas rai66 » 26. 10. 2011. 10:43

Ereliukas kirjutas:Harrastussportlastel (ja ka teistel) on soovitav ennast lasta füsioterapeudil 2x aastas üle vaadata ning vastavalt vajadusele tegeleda indviduaalsete funktsionaalsete nin tasakaalustavate harjutustega. Paljud meist seda tegelikult teevad?
Ma arvan, et võib lausa küsida, kui paljud teda näinud on :D

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”