Peavalu rattakiivrist - milliseid kiivreid vaadata?

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Fre
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 30. 05. 2007. 13:53

Peavalu rattakiivrist - milliseid kiivreid vaadata?

Postitus Postitas Fre » 16. 07. 2011. 17:00

Tere,
ma ei teagi kas kellelgi on veel sellist muret olnud, aga igaks juhuks küsin. Nimelt hakkab kiivriga pea hullult valutama, kusjuures mitte seetõttu, et kiiver on väike/pigistab, vaid pigem selle pärast, et toetub pea kuklapoolel mingitele punktidele, mis tekitavad jubedalt valu. Praegune kiiver on Trek. Viimasel rattasõidul reguleerisin kiivri lausa maksimumlaiuse peale niiet kippus silmile vajuma aga peavalu vastu see ei aidanud. Proovinud olen ka Met kiivrit, see istus justkui veidi kõrgemal ja peavalu ei tekitanud, kuigi kahtlustan et see võis olla tingitud ka sellest, et kiiver oli lihtsalt väike, igatahes väga kindlalt paigas see ei tundunud. Kas on olemas selliseid kiivreid, mis istuvad peas kuidagi kõrgemal (aga samas kindlalt)? Või kaks keegi on sama probleemiga kimpus olles leidnud lahenduse? Poes erinevate kiivrite proovimine ei aita kuna valu lööb välja ca pool tundi peale kiivri pähepanemist, algul tundub kõik jube mugav.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2368
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Peavalu rattakiivrist - milliseid kiivreid vaadata?

Postitus Postitas MK777 » 16. 07. 2011. 17:37

Ehk ongi pevalu probleem just selles odavas "Trek" kiivris. :roll:

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Peavalu rattakiivrist - milliseid kiivreid vaadata?

Postitus Postitas pärnu rattur » 16. 07. 2011. 21:36

Kui palju sa üldse elus kiivriga sõitnud oled? Tundub, et pea pole lihtsalt harjunud kiivriga. Samamoodi nagu tagumik hakkab kevadeti kergesti valutama, sest talvel pole tükk aega sadulas istunud.
Ärge näkku lööge! [/OT]

Fre
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 30. 05. 2007. 13:53

Re: Peavalu rattakiivrist - milliseid kiivreid vaadata?

Postitus Postitas Fre » 17. 07. 2011. 14:14

pärnu rattur kirjutas:Kui palju sa üldse elus kiivriga sõitnud oled? Tundub, et pea pole lihtsalt harjunud kiivriga. Samamoodi nagu tagumik hakkab kevadeti kergesti valutama, sest talvel pole tükk aega sadulas istunud.
Olen kogu aeg sõitnud kiivriga. Ja peavalu tekib samuti ka ntx päikeseprillidest või one size fits no-one mütsidest. Tegemist on konkreetselt kogu peasse kiirgava närvivaluga, mitte ebamugavusega, mis harjutamisega peaks üle minema.

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 793
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Peavalu rattakiivrist - milliseid kiivreid vaadata?

Postitus Postitas vigurivänt » 18. 07. 2011. 09:38

Kiivrit saab seest mingil määral lõikuda ja peale sobimatud kohad mugavamaks tuunida. Abivahendiks vaibanuga.
Tark ei torma!

ahti
Rattur
Postitusi: 72
Liitunud: 17. 08. 2005. 20:54

Re: Peavalu rattakiivrist - milliseid kiivreid vaadata?

Postitus Postitas ahti » 18. 07. 2011. 20:34

Endal olid ka kunagi samasugused mured (peavalu) rattakiivri kandmisest. Kuna pea suur (63+cm) siis oli rasusi sobiva kiivri leidmisega. Peal pikki otsinguid leidsin Hawaii Expressist endale sobiva MET kiivri ja selle kiivriga pole peavalusid ette tulnud. Siinkohal julgeks samuti soovitada et proovi mõne teise firma kiivreid.
Ahti
mob. 52 87173

Kasutaja avatar
Mr.Bean
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 23. 11. 2010. 10:43

Re: Peavalu rattakiivrist - milliseid kiivreid vaadata?

Postitus Postitas Mr.Bean » 18. 07. 2011. 22:52

Mina sõidan kogu aeg rätik kiivri all. Kuidagi pehmem on ja eks vist harjumuse asi ka.

Tvant
Rattur
Postitusi: 90
Liitunud: 18. 07. 2008. 08:01

Re: Peavalu rattakiivrist - milliseid kiivreid vaadata?

Postitus Postitas Tvant » 19. 07. 2011. 01:01

Sama kehtib ka minu puhul. Olen proovinud mitmeid kiivreid, mõni tundub mugavam, teine ei istu kohe hästi pähe, aga omab muid häid omadusi - näit. kerge kaal. Niisiis sõidan kogu aeg kas kiivrialuse mütsi või rätikuga ka kõige palavamal ajal st üle 30 kraadi. Lühidalt midagi pehmet kiivri alla ja probleem lahendatud.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Peavalu rattakiivrist - milliseid kiivreid vaadata?

Postitus Postitas raamimurdja » 19. 07. 2011. 06:20

minul konkreetselt hakkab peavalu, kui panen mütsi kiivri alla.
Siis täpselt jäävad õmblused kuklas kiivri ja pea vahele ja on suht ebameeldiv.
Rätikuga seda muret muidugi ei ole.
Aga lahendusena siiski oleks ikkagi sellise kiivri leidmine, millega seda probleemi lihtsalt ei tekiks ja usu mind selline kiiver on olemas :D
Proovi sõprade käes laenata kiivreid üheks trenniks ja saad ehk enam-vähem aimu igast konkreetsest mudelist.

Fre
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 30. 05. 2007. 13:53

Re: Peavalu rattakiivrist - milliseid kiivreid vaadata?

Postitus Postitas Fre » 19. 07. 2011. 16:30

ahti kirjutas:Endal olid ka kunagi samasugused mured (peavalu) rattakiivri kandmisest. Kuna pea suur (63+cm) siis oli rasusi sobiva kiivri leidmisega. Peal pikki otsinguid leidsin Hawaii Expressist endale sobiva MET kiivri ja selle kiivriga pole peavalusid ette tulnud. Siinkohal julgeks samuti soovitada et proovi mõne teise firma kiivreid.
MET tundubki kujunevat selliseks margiks, mida osta julgeksin .... Proovisin ükspäev ajaviiteks kõiki Rademaris ja Sportlandis müüdavaid kiivreid ja ainus, mis hädapärast sobis oli kõige odavam 20 eurine pann, mis ilmselgelt ei olnud nii sügav kui teised (korralikud) kiivrid. Lähen proovin veel Meti omasid ja siis otsustan. Tänud kõigile asjalike soovituste jagajatele.

inka
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 04. 09. 2009. 14:59

Re: Peavalu rattakiivrist - milliseid kiivreid vaadata?

Postitus Postitas inka » 19. 07. 2011. 19:05

ahti kirjutas:Endal olid ka kunagi samasugused mured (peavalu) rattakiivri kandmisest. Kuna pea suur (63+cm) siis oli rasusi sobiva kiivri leidmisega. Peal pikki otsinguid leidsin Hawaii Expressist endale sobiva MET kiivri ja selle kiivriga pole peavalusid ette tulnud. Siinkohal julgeks samuti soovitada et proovi mõne teise firma kiivreid.
Minu 64 cm kaalikale sobis ainukesena Scott Karma- eks see sõltu peakujust...

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Peavalu rattakiivrist - milliseid kiivreid vaadata?

Postitus Postitas MarttiM » 19. 07. 2011. 21:21

inka kirjutas:
ahti kirjutas:Endal olid ka kunagi samasugused mured (peavalu) rattakiivri kandmisest. Kuna pea suur (63+cm) siis oli rasusi sobiva kiivri leidmisega. Peal pikki otsinguid leidsin Hawaii Expressist endale sobiva MET kiivri ja selle kiivriga pole peavalusid ette tulnud. Siinkohal julgeks samuti soovitada et proovi mõne teise firma kiivreid.
Minu 64 cm kaalikale sobis ainukesena Scott Karma- eks see sõltu peakujust...
üksvahe, kui mu kiiver läks mõneks ajaks iseseisvalt rändama, käisin ka kõik rattapoed läbi ja proovisin kõikvõimalikke kiivreid. tõesti mingi scott (ca 150 euri) oli minu suurele kaalikale mugav, veelgi mugavam oli KASK, mida müüb see Sportlandi rattapood seal Roccas Hawaii kõrval. muidu kasutan Limar Ultralighti, mis tegelikult väga mugav ei ole, kuid mul ei ole ka mingit peavalu probleemi.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”