Rattasärk versus tavaline puuvillane särk

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
Pirita
Rattur
Postitusi: 135
Liitunud: 18. 05. 2011. 14:20

Rattasärk versus tavaline puuvillane särk

Postitus Postitas Pirita » 13. 06. 2011. 22:44

Tervitus,

Olen nüüd aktiivsemalt ratast sõitnud 2 kuud ja selline küsimus tekkis, et mulle meeldib palju enam sõita tavalise puuvillase särgiga kui spetsiaalse rattapluusiga. Räägitakse, et rattapluus "hingab" jne, aga mul hõõrub ainult rinnanibud ära ja ausalt tunnen ennast tavalise puuvillase särgiga palju mugavamalt. Tahtsin lihtsalt küsida, mis kasu on rattasärgist peale selle, et ta liibuvalt ümber keha ? Kas spetsaal rattasärgid tegelikult ka hingavad paremini ja seega peaks nagu sooritust natuke parandama? Rattasärk on mul kvaliteetne selles küsimus pole. On teistel veel sarnast kogemust, et tavaline särk meeldib nagu rohkem?

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2363
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Rattasärk versus tavaline puuvillane särk

Postitus Postitas MK777 » 13. 06. 2011. 22:54

Rattasärk hingab paremini, higastades et kogu niiskust, riie on vastupidavam kulumisele ja mustusele + tagataskud. Sellest siis ei piisa?

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Rattasärk versus tavaline puuvillane särk

Postitus Postitas pärnu rattur » 13. 06. 2011. 22:55

Ei meeldi tavaline särk, sest lotendab tuules ja seljal pole taskuid.
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kasutaja avatar
Pirita
Rattur
Postitusi: 135
Liitunud: 18. 05. 2011. 14:20

Re: Rattasärk versus tavaline puuvillane särk

Postitus Postitas Pirita » 13. 06. 2011. 22:58

MK777 kirjutas:Rattasärk hingab paremini, higastades et kogu niiskust, riie on vastupidavam kulumisele ja mustusele + tagataskud. Sellest siis ei piisa?
Arvestades asjaolu, et ma sõidu ajal ei söö(pole vaja taskuid) ning mul on tavalisi särke piisavalt :D (seega ei karda kulumist), siis nagu plusse jääb väheks jah kui ma oma hõõrutud nibusi vaatan. :D

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Rattasärk versus tavaline puuvillane särk

Postitus Postitas Villem T » 13. 06. 2011. 23:12

Nibud teibi kinni kui muu ei aita. Kui jahedamaks läheb ja sõidud pikemaks siis tuleb vahe sisse.

Kasutaja avatar
Pirita
Rattur
Postitusi: 135
Liitunud: 18. 05. 2011. 14:20

Re: Rattasärk versus tavaline puuvillane särk

Postitus Postitas Pirita » 13. 06. 2011. 23:18

Villem T kirjutas:Nibud teibi kinni kui muu ei aita. Kui jahedamaks läheb ja sõidud pikemaks siis tuleb vahe sisse.
Jahed ilmaga, siis nagu spetsiaal rattasärgist rohkem kasu ? Miks ? Kas seetõttu, et ei lähe nii märjaks seljas ?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11872
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Rattasärk versus tavaline puuvillane särk

Postitus Postitas erikr » 13. 06. 2011. 23:20

rinnanibude ärahõõrumisest - kas kasutad traksidega rattapükse või mitte?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Pirita
Rattur
Postitusi: 135
Liitunud: 18. 05. 2011. 14:20

Re: Rattasärk versus tavaline puuvillane särk

Postitus Postitas Pirita » 13. 06. 2011. 23:27

erikr kirjutas:rinnanibude ärahõõrumisest - kas kasutad traksidega rattapükse või mitte?
Ilma traksideta.

Kasutaja avatar
Pirita
Rattur
Postitusi: 135
Liitunud: 18. 05. 2011. 14:20

Re: Rattasärk versus tavaline puuvillane särk

Postitus Postitas Pirita » 13. 06. 2011. 23:28

Aga see nibude kinnikleepimine on tegelikult hea mõte. Järgmise stardiga teengi nii.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11872
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Rattasärk versus tavaline puuvillane särk

Postitus Postitas erikr » 13. 06. 2011. 23:32

Pirita kirjutas: Ilma traksideta.
10 aastase rattariiete kasutamise kogemuse põhjal - mul on rinnanibude hõõrumist põhjutanud vaid ühtede Crafti pükside traksid. Kui on positiivne kogemus olemas - sõida sellega, millega tundub hea.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Rattasärk versus tavaline puuvillane särk

Postitus Postitas urmo » 13. 06. 2011. 23:40

Kui taskud/välimus/kulumine ja muud vormiga seotud tegurid välja jätta,siis funktsionaalselt on kõige olulisem vahe rattasärgi kangas. Ükskõik kui palava ilmaga ja intensiivselt sõites ei ole mul rattasärgile tekkinud selja peale või mujale suurt märga higilaiku (mis tekib puuvillase särgiga üsna kergelt), see laik/laigud nimelt vähegi jahedama ja tuulise ilmaga põhjustab tugevat soojakadu ja seega potentsiaalselt külmetust. Puuvillaselt särgilt ei kao see laik eriti kiiresti ära ka, rattasärk aurab suht ruttu kuivaks isegi veega ülevalamisel vms. Lisaks on puuvillase särgi alumine lotendav osa üsna tüütu tuule käes.
Zero the Hero

Kasutaja avatar
Pirita
Rattur
Postitusi: 135
Liitunud: 18. 05. 2011. 14:20

Re: Rattasärk versus tavaline puuvillane särk

Postitus Postitas Pirita » 14. 06. 2011. 00:05

urmo kirjutas:Kui taskud/välimus/kulumine ja muud vormiga seotud tegurid välja jätta,siis funktsionaalselt on kõige olulisem vahe rattasärgi kangas. Ükskõik kui palava ilmaga ja intensiivselt sõites ei ole mul rattasärgile tekkinud selja peale või mujale suurt märga higilaiku (mis tekib puuvillase särgiga üsna kergelt), see laik/laigud nimelt vähegi jahedama ja tuulise ilmaga põhjustab tugevat soojakadu ja seega potentsiaalselt külmetust. Puuvillaselt särgilt ei kao see laik eriti kiiresti ära ka, rattasärk aurab suht ruttu kuivaks isegi veega ülevalamisel vms. Lisaks on puuvillase särgi alumine lotendav osa üsna tüütu tuule käes.
Tänud vastuste eest pilt selge. (y)

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Rattasärk versus tavaline puuvillane särk

Postitus Postitas Villem T » 14. 06. 2011. 00:19

Pirita kirjutas:Aga see nibude kinnikleepimine on tegelikult hea mõte. Järgmise stardiga teengi nii.
Mida vähem särk ümber on, seda rohkem hõõrub nibusid kui tissid hüppavad. Eriti nt pikka maad joostes, maratonide finišites näeb veriseid särkegi. Plaaster on väga tavaline lahendus.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Rattasärk versus tavaline puuvillane särk

Postitus Postitas suuroja » 14. 06. 2011. 08:05

osa rattasärke täidavad windstopper funktsiooni ka, eriti kui mõelda, et viimaste aastate ilm on üha tuulisemaks kiskunud ja seda olnemata aastaajast. Ise kasutan rattasärki ka mujal, nt tennisemängus väga mugav. Seega perspektiiv missugune. Puuvillane särk kingi aga vanaemale 8)
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Lauri_V
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 26. 08. 2009. 12:33

Re: Rattasärk versus tavaline puuvillane särk

Postitus Postitas Lauri_V » 14. 06. 2011. 23:25

Kukkusin asfaldil. Seljas oli pikkade varrukatega rattasärk. Küünarnukk vajas õmblust.
Särk oli vastu asfaldit hõõrdumisest veidike "põlenud/sulanud" pluss 5 mm augukene.
Minu jaoks tõestas see spetsriietuse olemasolu vajalikkust (mustus ei läinud haava sisse jne) ning loomulikult ka rattasõidu oskuste olemasolu vajalikkust:)
Ostsin ka kindad, sest peopesad paranevad aeglaselt. Nüüd loodan, et õpin kiiresti kaherattalisega sõitma (y)

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”