Milline kiiver tavasõiduks?

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
eerik.mikroob
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 18. 03. 2008. 10:07

Milline kiiver tavasõiduks?

Postitus Postitas eerik.mikroob » 03. 06. 2011. 13:24

Tere!

Mure selline, et tavaline, odavama otsa rattakiiver kipub muutuma ebamugavaks.
Ehk kõiksugu pea vastu toetavate "padjakeste" jne kraami imamisvõime on piiratud, ning peale lühikest peatust edasi sõites vastu nahka istuvad "külmad higivorstid" pole just meeldivad... Pesta neid pehmendusi saab, aga sellega kaasneb hulk lammutamist (ja hiljem kokkupanemist).

Ehk siis:
*Kas kallimatel kiivritel on süsteem (see kuidas kiiver pea "külge" istub) paremini lahendatud?
*On ehk mõnel asisel rattakiivril eelpool nimetatud asjad kuidagi lihtsamini lahendatud (ilma higi imavate "svammi - tükikesteta")?
*Millise hinnanumbriga tuleks korraliku kiivri puhul arvestada?
*Mingi konkreetne mudel tavasõiduks (võistlemas suurt ei käi, aga kilomeetreid koguneb aastas üle 5000)?

Eerik

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Milline kiiver tavasõiduks?

Postitus Postitas Gunnar » 03. 06. 2011. 13:43

Sul on lihtsalt rohkemate aukudega mudelit vaja, siis käib õhk paremini ringi ning pea ei lähe hauduma. "paremate" kiivrite hinnad algavad ~50 eurost.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Milline kiiver tavasõiduks?

Postitus Postitas UrmasL » 03. 06. 2011. 14:10

Parematel kiivritel on ka pehmendused hõlpsalt vahetatavad. Ja loomulikult istuvad peas väga hästi. Mul on endal vist viis aastat vana specialized decibel kiiver. Sellel olen juba kaks korda pehmendusi vahetanud. Praegugi on üks komplekt tagavaraks. Pehmendused on ühes tükis ja maksavad alla 10€. Näiteks selline:
http://www.evanscycles.com/products/spe ... t-ec019808

Mina muidugi soovitan Spessu kiivrit. Oma 11a pojale ostsin sellise just:

http://www.evanscycles.com/products/spe ... t-ec019730

Must või valge variant on linnaratturile täitsa kena minumeelest. Noka võib ka ära võtta kui nii parem tundub. Ahjaa, kiiver istub siis peas hästi, kui lahtiste rihmadega pead ette-taha-küljele kallutades see peast ära ei kuku.

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Milline kiiver tavasõiduks?

Postitus Postitas arnea » 03. 06. 2011. 14:37

Ma ei ole veel ilma svammipatjadeta kiivrit nägema juhtunud. Võibolla on mõnel need padjad paremast materjalist, mis higi paremini ära juhib ja aurustab? Mingi Coolmax kate vms.

Ise valisin kiivrit peakuju järgi. Mugavaid leidsin paar tükki, hinnad olid 500 ja 2000 krooni. Ostsin viiesajase GES kiivri, istub hästi peas. Patju pesnud pole, ei häiri ka. Rihma kinnitus oli sellel kiivril natuke tobe, rihm kippus libisema - seda tuli kahepoolse teibiga järgi aidata. Kallimal kiivril tõenäoliselt sellist probleemi poleks olnud.

Arne

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”