Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
t33t
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 29. 12. 2010. 18:55

Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas t33t » 17. 03. 2011. 22:43

Tere kõigile velotajatele!
Ehk oskab keegi hüva nõuga veidi aidata, nimelt hooaeg kohe algamas. Minu sõidust arvestav osa on linnas liiklemine(ka tööl ja tööga seotud tegevused), sellega seoses oleks vaja häid pikkasi pükse mis taluks tuult ja vihma, kuid näeks võimalikult nö. igapäevased välja. Ideaalne välimus oleks muidugi teksa laadne, reaalsusele otsa vaadates pole sellist püksi väga olemas. Kui keegi teab millistes tallinna poodides tasuks hulkuda, et leida pikka püksi millega igapäevaselt kevad suveks sõita :)

Püksid peavad olema:
Pikad
Kannatama tuult
Vihma
Olema enamvähem viisakad(midagi dresside ja matkapükste vahepealset ehk).
Kindlasti mugavad
Ei pea omama "pampersit" kuna distantsid linnas pole ulmeliselt pikad.

Tänud abi eest.

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas pärnu rattur » 17. 03. 2011. 22:52

Kui kannatab, siis ma paneks suusapüksid(see on tuulekindel ja soe, aga samas võrdlemisi hingav) oma tavaliste ülepükste alla. Peaks tulema võrdlemisi soe tulemus ja põlved ei hakka külmetama. Sellise variandiga võib pikalt(>30min) toas olles palav hakata, aga ega sellist ideaalset varianti polegi.
Kui ilmad soojemaks lähevad, võib ainult teksadega ka sõita.

Või siis mootorratturi nahkpüksid :D
Ärge näkku lööge! [/OT]

citybike
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas citybike » 17. 03. 2011. 23:04

soovitan vaadata matkasporti ja Vaudet
Ise soetasin kaks aastat tagasi mingid versioonid, on sellised, et saab sõita tuulega ja ka kuni -10 kraadise külmaga, kui oli väga külm, panin soja pesu alla.
On suht mõnusad ja julgen soovitada, hind on korralik aga head asjad.
Alt ei ole ka laiad ja pole kuhugi vahele jäänud.
materjal mingi core...tex ja näeb välja ka nagu dressi ja teksa vahepealne
Just mõtlen isegi uute soetamisele, sedakorda natuke õhematele

t33t
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 29. 12. 2010. 18:55

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas t33t » 18. 03. 2011. 00:14

Matkasport ja vaude jäid endalegi silma, poodi pole veel jõudnud :) eeltööd võib alati teha.
Kui miskit asjalikku sealt leidma juhtun teavitan siiagi!
Vaudelt midagi sellist mõtlesid citybike: http://www.actionsports.de/gb/Clothing/ ... 34081.html ?

Edit: või midagi sellist: http://www.actionsports.de/gb/Clothing/ ... 35086.html

citybike
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas citybike » 18. 03. 2011. 09:25

talvel sõitsin ja matkasin ka looduses esimesele lähemate versioonidega.
Aga praegust kevadet arvestades ostaksin enalde ka just teise versiooni.

Uurisin Vaudet ja mul on mingi vanem versioon sellisest mudelist (pildi järgi) ja vist oli üks selline testmudel, mida nad seal vahest müüvad, hind oli kindlasti alla 100 euri toona.
http://www.vaude.com/epages/Vaude-de.sf ... 4340100540

tripp
Rattur
Postitusi: 518
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas tripp » 18. 03. 2011. 10:45

Ma pakuks teksaseid.
Need ongi algselt loodud tugevateks tööpüksteks.
Vihma puhul õhuke kilepüks peale.

Ja rattale ketikaitse.

t33t
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 29. 12. 2010. 18:55

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas t33t » 18. 03. 2011. 11:17

Teksaga kannatab ka sõita(terve eelmine kevad sai seda tehtud), peaks proovima kuid kardan, et kile teksale peale läheb päris saunaks kätte ära. Selles osas oleks universaalsed püksid mis taluvad veidi vihma ja kuivavad rutem viisakad. Lähen lähi päevil matkasporti ja konsulteerin veidi seal.

tripp
Rattur
Postitusi: 518
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas tripp » 18. 03. 2011. 11:39

Matkasport. See on üks naljakas pood. Vastused, mis sa sealt võid saada:
1) Ratturitega me ei tegele! Minge ära.
2) Oo jaa, Vaudel on just selle olukorra jaoks lahendus. 500 eur ja see on teie!
3) Ükskõik mis sinna vahele sõltuvalt müüja viitsimisest...

Üldiselt arvan ma, et vihmakindel püks on normaalse ilmaga sõites igal juhul "saun", olgu ta hingavuse näitajad paberil siis mis tahes.
Nii et sama riietusega sõita nii päikeses kui vihmas niikuinii ei kannata.

Teema "vihmaga ratast sõites kuivaks jääda?" on tuttavate (matkajatega) üldse palju tähelepanu saanud. Moraal on, et see sõltub eelkõige sõitjast. Mina näiteks higistan nii palju, et ükski hingav riietus ei aita. Mõni on aga selline, et ei higista ka korraliku pingutuse puhul. Kui oled viimast tüüpi, on sul lihtsalt vedanud...

Alustada võid ikkagi sellest, et teksa jalga ja õhuke kilepüks pakiraamile varuks.
Päris suvel on teksa niikuinii liiga palav. Praegu on sellega aga paras sõita.

Kasutaja avatar
peeterplaaster
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 30. 04. 2009. 14:56

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas peeterplaaster » 18. 03. 2011. 11:55

teksaga pole minu arvates just hea sõita. Põlvest hakkab suurema kiiruse või külmema ilmaga ikka tuul sisse vihisema, ka praeguste soojade päevade õhtud on üsna vilud. Lisaks on teksariie üsna paks ning istmiku alune on paksematest-tugevamatest õmblustest tingituna ünsa ebaühtlane. See oleneb muidugi ka sadulast ja sõiduasendist. Aga näiteks maanterattaga üle paari kildi teksaga enam sõita ei taha. Linnarattas annab ilmselt andeks.
Pole küll ise Gore-tex materjali proovind, aga kui ta tuule ja vihma eest kaitseb, siis ei usu, et ta kuskil siseruumis väga hea hingavusega on. Või on?
On ka variant, et miskine keskmine teksalõikes püks kus ehk veidi stretch-kiudu sees, kuhu näiteks põlvedele tuult takistavad lapid alla õmmelda.

tripp
Rattur
Postitusi: 518
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas tripp » 18. 03. 2011. 12:02

1) Moodsates teksades ongi paar protsenti "stretch" kiudu.
2) Põlvest tuult sisse...? Ebaühtlased õmblused? Mingi ulme.

Lähen proovin õhtul teksadega sõita :)
Ja homme kirjutan teile, kuidas oli!!!

arnea
Rattur
Postitusi: 1224
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas arnea » 18. 03. 2011. 12:06

Ma ei saa sellest "kaitseks vihma vastu ja näeks head välja" kombost hästi aru. Kui on märg ja siis liikled tänaval, siis on seal, ja eriti just kevadel, ka pori. Püksid mis näeks head välja ka poristena? Mingid pruunikas-hallikas toonis militaarpüksid? Midagi tööriiete poest?

Need suusapüksid ja muu siuke kraam on minu meelest kaugel liiga paksud. Veekindlad püksid on liiga paksud ja jäigad. Tuulekindlad püksid (mis natuke veekindlad on) on õhukesed ja pehmed ja mitte liiga palavad. Vaude pole kindlasti ainus, kes sedasorti kraami toodab - ISC on teinud/teeb, Salomon, ...

Arne

tripp
Rattur
Postitusi: 518
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas tripp » 18. 03. 2011. 12:36

Mul on ISC "tuulekindlad ja natuke veekindlad" püksid.
See on mu kõige ebaõnnestunum püksiost läbi aegade.
Ebamugavad, jäigad, ei hinga üldse, ei sobi õigupoolest mitte millekski.
Võin kapist üles otsida ja ära anda, kui keegi tahab :) (180cm mehele parajad, umbes nagu "XL")

Antud ülesandele "norm väljanägemisega ilmakindel rattapüks" ei vasta mitte mingit pidi.

Kasutaja avatar
peeterplaaster
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 30. 04. 2009. 14:56

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas peeterplaaster » 18. 03. 2011. 12:40

tripp kirjutas:1) Moodsates teksades ongi paar protsenti "stretch" kiudu.
2) Põlvest tuult sisse...? Ebaühtlased õmblused? Mingi ulme.
Mu moodsates teksades on ka paar protsenti "strecth"'i sees. No ei ole mugav sõita.
Mu vanamoodsamatel Levi'del pole "strecth"i sees. Ka ei ole mugav sõita. Mugav pole sellepärast, et teksariide paksus on paksem kui õhematel kangastel (loogish), kanga paksus määrab ära õmbluste juurde tekkiva liidetud materjalipaksuse. Seepärast on mingist õhemast kangast püksid jalas mugavamad. Aga see on puhtalt individuaalne, mind näiteks häirib kui arhti all on teatav kogus lisamaterjali, mis kuskil sadula vahel hõõrub. Kui on veits palavam ilm või kui jõuad oma sõiduga ennast soojaks ajada, siis paksem õmblus-pundar hakkab mõnuga niiskuma.

No kui tegu ei ole mingi spets-impregneeritud teksaga ja õhtud on nagu praegu, siis mul hakkab igaljuhul põlvedelt sisse puhuma. Puhtalt individuaalne. aga "rohelise" töölkäimisega ei tahaks oma põlvi nahka panna. Teksakiud ei ole otseselt windstopper. Keda ei häiri, las olla.

t33t
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 29. 12. 2010. 18:55

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas t33t » 18. 03. 2011. 14:14

Ei otsigi ülikonnapüksi millega kannataks sukelduda ilma, et märjaks läheks!
Eelmine kevad sai teksadega sõidetud linnas, ei mäleta, et oleks tööl mudakäkk old. Teksade mugavus sadulas ja kuivamisel pole päris see. Samas päris dressiga tööl olles võib kohati veidi eriline välja paista :lol:
Tundub, et kõvasti ringi tuhnima ja proovima, kuigi lademetes riiulisse neid osta ei taha, hind sellistel asjadel päris 3.50 pole, seda enam kui peaks tühjalt kappi jääma nagu eelpool mainitud.
arnea kirjutas:Ma ei saa sellest "kaitseks vihma vastu ja näeks head välja" kombost hästi aru. Kui on märg ja siis liikled tänaval, siis on seal, ja eriti just kevadel, ka pori. Püksid mis näeks head välja ka poristena? Mingid pruunikas-hallikas toonis militaarpüksid? Midagi tööriiete poest?

Need suusapüksid ja muu siuke kraam on minu meelest kaugel liiga paksud. Veekindlad püksid on liiga paksud ja jäigad. Tuulekindlad püksid (mis natuke veekindlad on) on õhukesed ja pehmed ja mitte liiga palavad. Vaude pole kindlasti ainus, kes sedasorti kraami toodab - ISC on teinud/teeb, Salomon, ...

Arne

arnea
Rattur
Postitusi: 1224
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas arnea » 18. 03. 2011. 15:03

tripp kirjutas:Mul on ISC "tuulekindlad ja natuke veekindlad" püksid.
See on mu kõige ebaõnnestunum püksiost läbi aegade.
Ebamugavad, jäigad, ei hinga üldse, ei sobi õigupoolest mitte millekski.
Võin kapist üles otsida ja ära anda, kui keegi tahab :) (180cm mehele parajad, umbes nagu "XL")

Antud ülesandele "norm väljanägemisega ilmakindel rattapüks" ei vasta mitte mingit pidi.
Mul on täpselt vastupidi :) Ilmselt erinevad mudelid, erinevast kangast. ISC tuulekindlad ja natuke veekindlad püksid on õnnestunuim püksiost läbi aegade. Mugavad, pehmed, hingavad. Talvel koos soojade aluspükstega suusatan ja xdreamin. Enne liibukatele üleminekut sai suvel ka Xdreamil ja orienteerumisel pruugitud. Üleni mustad, enamvähem tavaliste pükste lõikega. Ainuke sportlik element on takjariba sääre alumise otsa kinnitõmbamiseks.

Arne

tripp
Rattur
Postitusi: 518
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas tripp » 18. 03. 2011. 15:05

t33t kirjutas:Eelmine kevad sai teksadega sõidetud linnas, ei mäleta, et oleks tööl mudakäkk old.

Kui sul on vaja lihtsalt tööle ja tagasi sõita, siis kõige lihtsam on riideid vahetada.
Kui distants on nii lühike, et higiseks ei aja, siis seda saab ilusa ilmaga sõita ükskõik millega.
Halva ilmaga on aga pori paratamatu ja riietevahetus ka.

Ma sain aru, et sul on töö, mille AJAL tuleb rattaga sõita ja samas viks välja näha. No et tormad objektilt teisele ja et rattaga on kiirem kui autoga. Aga ka siis ei kujuta ma ette, et vihmas sõites ilma riideid vahetamata hakkama saaks. Jõuad kohale, tilgud igast küljest - mis sest, et seestpoolt oled tänu oma imekangast riietele kuiv - kõik hoiavad sust lihtsalt eemale!!!

t33t
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 29. 12. 2010. 18:55

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas t33t » 18. 03. 2011. 18:06

No igapäevaselt on pigem tööle ja koju, vahel asjatamist majast väljas. Igal juhul, eelmine aasta sai teksa / dressiga asjad aetud. Hea tuhnimise korral leiab veidi parema riide mis teksa ja dressi vahel kompromiss, seega peaks omadega mäel olema.

kkim
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 03. 06. 2009. 22:18

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas kkim » 18. 03. 2011. 22:05

t33t kirjutas: Püksid peavad olema:
Pikad
Kannatama tuult
Vihma
Olema enamvähem viisakad(midagi dresside ja matkapükste vahepealset ehk).
Kindlasti mugavad
Ei pea omama "pampersit" kuna distantsid linnas pole ulmeliselt pikad.
Isikliku kogemuse põhjal soovitan vihma puhul kasutada goretexiga (või mõne muu analoogse veekindla membraaniga) rattasõiduks mõeldud tugevdatud hargivahega kattepükse. Lisaks muidugi veekindel sõidujakk + kingakatted. Veekindlus tuleb paraku hingavuse arvelt ning kõike head korraga ei saa. Sellist püksi pole ilmselt olemas, mis peaks tuult ja vett ning mida kannataks ühtlasi kogu päeva siseruumides jalas pidada.

tripp
Rattur
Postitusi: 518
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas tripp » 19. 03. 2011. 00:06

peeterplaaster kirjutas:teksaga pole minu arvates just hea sõita. Põlvest hakkab suurema kiiruse või külmema ilmaga ikka tuul sisse vihisema, ka praeguste soojade päevade õhtud on üsna vilud. Lisaks on teksariie üsna paks ning istmiku alune on paksematest-tugevamatest õmblustest tingituna ünsa ebaühtlane.
Sõitsin siis teksadega koju. 11 km läbi Tallinna kesklinna, enamasti mööda paksu pehme jääsupiga kõnniteid. Üsna vastik oli - hommikune kõva kuiv jää oli palju parem sõita. Aega läks pea tund. Teksaks väga õhuke, kergelt stretch-materjalist, hästi sissekantud püks. Tuuline ilm, ilm.ee arvates +3.
1) tuul? ei tundnud
2) õmblused? ei tundnud
Iseasi, et püksid läksid kodus otse pesumasinasse ja ma ise duši alla. Mu MTB tagaporikas pole just paremate killast, aga tean, et märja ilmaga ei jää kuivaks mingi nipiga. Tavaliselt on kiirus ju kordades suurem, lisaks pori pritsivad autod (mida praegu kõnniteedel sõites vältisin).

Nii et minu jaoks siit kaks järeldust
1) minu pepu & sadula kombinatsiooni jaoks on teksad sõitmiseks täiesti OK.
1) "sama riietus nii sõitmiseks kui tööl olemiseks, nii päikese kui vihmaga" on võimatu ülesanne.

Aga kui midagi leiad, siis anna muidugi teada1

reimakas
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 19. 04. 2009. 21:11

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas reimakas » 19. 03. 2011. 09:18

Käin kevadest sügiseni rattaga töö. Sõidan tööle ja koju rattariietega ja pärast sõitu garderoobivahetus ja pesu. Igaks asjaks on mugavam kindlad riided ja vahetusriided on seljakotiga kaasas. Pole näinud veel ühtegi nn 2in1 asja, mis toimiks.

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas hall kass » 03. 04. 2011. 22:21

Puhtuse osas paneks mina pükstele pigem tingimuse, et need ei võtaks pealalennanud sodi jäädavalt külge. Sest rattal võib olla nii ketikaitse, kui ka head, laiad porilauad - paraku rehvi külg on ikka paljas ja väntamisel liigub säär rehvist aina mööda, võttes vastu rehvilt pritsiva sodi. Sõidu ajal pükstele sattunud sodi peab saama maha ka lihtsalt püksisääri kinda või kaltsuga veidi nühkides.

Teksariie päris ideaalse puhastatavusega pole.

Küll aga oli mul kunagi kuudepikkune periood, mil pidin ülikonda kandma. Ei loobunud ma siis rattaga sõitmisest ja mäletan, et ülikonnapüksid olid hea puhastatavusega. Ei võtnud nad pealelennanud pori jäädavalt külge. Punktist A punkti B sõites piisas sihtkohas kinda või kaltsuga üle püksisäärte tõmbamisest. Sain sõita vaatamata ilmale, sõitsin ka talvel. Aasta oli sinna 2000-nda kanti ja ülikond maksis pea 2000 krooni.

citybike
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas citybike » 04. 04. 2011. 07:24

matkasellid ja linnas kulgejad kasutavad ka selliseid abivahendeid.
Mugavad, olemas nii pika kui lühikese söörega versioonid

Pilt
info http://www.agu.com/en/?pag=18&prod=620&lang=en

Ja pane mistahes püks alla!

Kasutaja avatar
t6nn
Rattur
Postitusi: 121
Liitunud: 27. 10. 2009. 12:36

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas t6nn » 08. 04. 2011. 14:36

citybike kirjutas:matkasellid ja linnas kulgejad kasutavad ka selliseid abivahendeid.
Mugavad, olemas nii pika kui lühikese söörega versioonid

Pilt
info http://www.agu.com/en/?pag=18&prod=620&lang=en

Ja pane mistahes püks alla!
Teil poes olemas pikema säärega versioone?

citybike
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas citybike » 08. 04. 2011. 20:53

sääred on tellitud ja peaks jõudma ehk juba järgmisel nädalal kohale :)

citybike
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas citybike » 11. 04. 2011. 17:07

linnas kulgemiseks rattaga olemas nüüd valikus vihmakeebid ja jalavarjude katted:
http://www.citybike.ee/?page=2001&selec ... 1&cat=4938

Pika säärega isendeid tuli kahjuks veel vähe ja ainult M suurust.

mk I
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 11. 09. 2004. 18:41

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas mk I » 11. 04. 2011. 22:12

www.rapha.cc seal ka nn "viisakaid" ratta pükse...

t33t
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 29. 12. 2010. 18:55

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas t33t » 16. 04. 2011. 00:01

Rademaris sattusin peale columbia vabaaja pükstele mis kirjade järgi taluvad vihma ja pori pritsmed saab kerge vaevaga ära pühkida. Suurema vihmaga pole tööle sattunud, kuid siiani olen edukalt nendega tööle ja koju kruisinud. Väga mugavad jalas, näevad igati viisakad välja. Hinnaks oli 49.03(-15% tuli kampaania ajal). Midagi veel asisemat leian siis kindlasti kommenteerin.
Seniks aga on minu jaoks vajalik püks olema.

tripp
Rattur
Postitusi: 518
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Pikk püks igapäevaseks linnasõiduks

Postitus Postitas tripp » 17. 04. 2011. 00:59

Mina sõidan väiksemaid otsi õhemat sorti teksadega ja olen ka väga rahul.
Vihmakindlad ei ole, aga millal seda vihma meil viimati oligi...
Ja teed on juba nii kuivad, et pritsv pori pole ka mureks.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”