Mugav kiiver, kui odavalt?

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Mugav kiiver, kui odavalt?

Postitus Postitas hall kass » 15. 01. 2011. 14:05

Kui odavalt on võimalik soetada mugav kiiver?

Olles neid natuke proovinud, oskan esialgu paika panna sellised kriteeriumid:

1) Ei tohi tekitada ebamugavustunnet. On kiivreid, mis kipuvad peanahka ärritama (pehmendused liiga kõvad?). Osadel jälle rihmad poovad ümber molu, kohenda neid, kuidas aga oskad.

2) Hea tuulutus, samas ei tohi lasta päikest otse peale paista - kui päike mulle lagipähe lõõmab, muutun ma kuradi uimaseks.


Kuidas on kiivri kasutamisega talvel? Ilmselt kõlbab siis eraldi suvaline odav kiiver, mis on piisavalt suur, et istuks ka suusamütsi otsas (suusamüts toimib niikuinii pehmendusena)?

Kasutatud kiivrit, tean, ei soovitata - sellise ost jääb mu oma vastutusele. Aga kui täpselt annab määrata, kas kiivriga on kukutud? Kas eksisteerib võimalus, et täiesti ilus, kriimude ja mõlkideta kiiver on siiski üle elanud litaka, mis võis selle tugevust ohtlikult vähendada?

usssky
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 17. 10. 2010. 18:31

Re: Mugav kiiver, kui odavalt?

Postitus Postitas usssky » 15. 01. 2011. 15:18

Eks neid kiivreid peab ikka proovima. On ju igaühel erinev peakuju, mis ühele hea see ei pruugi teisele üldse sobida.
Endal mul on 700 eek. Trek´i kiiver, mis tundus väga mugav kuni kahetunniste treeninguteni, kuid pikemaajalisel kandmisel hakkab juba veidi ebamugav. Peab lihtsalt valima enamvähem sobiva kiivri poest ja lootma, et see ka treeningutel mugavalt istuks, vaevalt et keegi annab kiivrit proovida mõneks päevaks.
Talvel kasutan sama kiivrit koos Shimano näomask-mütsiga ja ei mingeid probleeme. Alt olen läinud ainult ühe Castelli pearätiga, kuna see õmblustega, mis ikka väga vastikult soonivad.

citybike
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Mugav kiiver, kui odavalt?

Postitus Postitas citybike » 15. 01. 2011. 22:32

kasutan belli ja Abus kiivreid.
Reguleerimise mõttes meeldib Abus rohkem, rihm on selline reguleeritava otsaga ja hea näiteks mütsi korral sõita, paned mütsi alla (suht suvaline ISC õhem müts ja käib küll.
Belli ca. 900 eekune mudeliga olen sõitnud 180 km võistlust (kiirus polnud küll suurem asi, mingi 28 km/h) aga kiiver küll kuhugi häirima ei hakanud, reguleeritav kinnitus on ka Mellil kukla peal väga hea, julgen soovitada.

Kukkumise osas vast tasub jälgida peamist koorikut, et kui seal ikka tugevad muljumisjäljed, sisi võib olla vigastatud, samuti seest, nii palju kui näha on ja ääred kindlasti üle vaadata, et kui seal mingeid pragusid on siis asi kahtlane. Pärast kukkumist hea ka oma kiiver üle käia, kui sõrme alla ebatasasusi ei jää siis on sulam, mis aju kaitseb tõenäoliselt terve ja ilma pragudeta.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”