kingakatted

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
ultegra
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 22. 10. 2009. 17:04

kingakatted

Postitus Postitas ultegra » 29. 10. 2009. 09:57

Tere.
Ostsin endale hawaist kingakatted termo omad, kuid ei vaatand kas veekindlad . Sooja peavad hästi aga kui vihmasem ilm saavad jalad märjaks ja külm hakab varvastel. Kui osta õhemad veekindlad kingakatted panna need jalatsile peale kas siis termo kingakate mahub ikka peale? Ja kas sellest võiks kasu olla?

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4453
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: kingakatted

Postitus Postitas riho » 29. 10. 2009. 10:40

Kasu on kindlasti. Oluline on see, et vihmakindel kate jääks soojast väljapoole. Osta see siis piisavalt suur. Võta nt oma sõiduking ning termokate poodi kaasa kui proovima hakkad.

tiku
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 11. 01. 2009. 20:26

Re: kingakatted

Postitus Postitas tiku » 17. 04. 2012. 16:17

Oskab keegi soovitada maastiku-kingakatteid ,mis peale jalastumist kohe altpoolt ära ei laguneks.
Soovitavalt kodumaisest kaubandusvõrgust.
Tänud.
Viimati muutis tiku, 17. 04. 2012. 20:46, muudetud 1 kord.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: kingakatted

Postitus Postitas mart2 » 17. 04. 2012. 18:27

Kasutan erinevaid kingakatteid - tuule kaitseks õhukest, siis õhem vihmakate ja paks vihmakate (sama materjal mis kuiv sukeldusülikond). Kõik kolm on kasutus olnud vähemalt4 aastat. Siiani on OK. Peamine asi on jälgida, et paras mõõt oleks - s.t. seal, kus on klots või tallakõrgendus, peaks kattel olema auk ... :oops:

Tootjafirma BBB. Ostetud Hollandist, kuid tean, et vähemalt A&T-st saab ka kataloogi kaudu üht-teist BBB asju tellida. Lisaks veel piiramatu valik rahvusvahelisi netipoode.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: kingakatted

Postitus Postitas siim_s » 17. 04. 2012. 18:33

Kas eelkõnelejad räägivad maastikul või maanteel sõidust? Maanteel 4 aastat on usutav, maastikul mitte.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: kingakatted

Postitus Postitas mart2 » 19. 04. 2012. 14:48

Nagu enamus sportlike rattureid (NB! sportlik, mitte sportlane!), sõidan ~80% maanteel ja 20% metsas.
Vastavalt ilmale ja rajale lähevad samad katted nii MNT kui MTB kingale.

PS. Samad märjailmakatted, mida kasutan praegu, olid jalas ka paar aastat tagasi H100-l, kui kohati tuli pooles sääres mudas/vees sulbata. Lihtsalt alati tuleb pärast pesta ja kuivatada ... :oops:
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
Jack
Rattur
Postitusi: 226
Liitunud: 30. 06. 2003. 20:01

Re: kingakatted

Postitus Postitas Jack » 22. 04. 2012. 18:35

Maastikus peavad kingakatted mul vastu 2-3 võistlust, kus on jooksukad.

Fre
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 30. 05. 2007. 13:53

Re: kingakatted

Postitus Postitas Fre » 04. 05. 2012. 17:30

Naistele soovitas rattatreener odava lahendusena kasutada katetena meeste sokke aga mida meestele alternatiiviks soovitada ei teagi :roll:

Nivek
Rattur
Postitusi: 62
Liitunud: 20. 03. 2012. 14:31

Re: kingakatted

Postitus Postitas Nivek » 04. 05. 2012. 19:11

Fre kirjutas:Naistele soovitas rattatreener odava lahendusena kasutada katetena meeste sokke aga mida meestele alternatiiviks soovitada ei teagi :roll:
Ise olen ka sokkidest teind katte. Kiiresti läksid puru küll muidugi, aga katsid ära küll ja täitsid funktsiooni ka. Kinga suurus mul 47 ...

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: kingakatted

Postitus Postitas erikr » 04. 05. 2012. 20:46

Fre kirjutas:Naistele soovitas rattatreener odava lahendusena kasutada katetena meeste sokke aga mida meestele alternatiiviks soovitada ei teagi :roll:
Küll mehed saavad ise hakkama. Kui otsustevad sokkide kasuks, siis nr 47 sokk läheb päris hästi 43-44 kingale peale.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: kingakatted

Postitus Postitas KaupoR » 04. 05. 2012. 21:03

ja 47 kingale lähevad naiste põlvikud peale. Kanna koht jääb kuhugi talla alla aga kas on vahet?
If everything's under control, you're going too slow!

tiku
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 11. 01. 2009. 20:26

Re: kingakatted

Postitus Postitas tiku » 19. 05. 2012. 20:57

Tänud vastajatele.
Sean sammud`SUVA`sokipoodi nr.47 naiste põlvikute järele.

versus
Rattur
Postitusi: 71
Liitunud: 15. 08. 2009. 00:21

Re: kingakatted

Postitus Postitas versus » 03. 09. 2013. 11:45

Sügis ja pori käes. Ons midagi asjalikku keegi leidnud mtb kasutuseks "veekindlat" ja tugevat? Enamikul katetel tallad alt nii kinni, tundub et nendega tervelt ei jõuagi sõitma, juba koduukse ees astud katki.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: kingakatted

Postitus Postitas erikr » 03. 09. 2013. 13:05

Välesebra kirjutas:Sügis ja pori käes. Ons midagi asjalikku keegi leidnud mtb kasutuseks "veekindlat" ja tugevat? Enamikul katetel tallad alt nii kinni, tundub et nendega tervelt ei jõuagi sõitma, juba koduukse ees astud katki.
Kunagi Varssavi lähedalt Decathlonist ostetud b-twin kirjaga paksemast windstopperist bahillad on küll mul mitu aastat juba vastu pidanud. Väga palju ei kõnni ka muidugi. Arvestama pead sellega, et kui soovid MTB kinga talla maapinnaga kontakti jätta siis esimeses pehmemas kohas jalastudes venib bahilla sul üle kinga nina ja kanna ning pead siis tagasisikutamisega tegelema.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: kingakatted

Postitus Postitas Genry » 20. 03. 2015. 08:25

Kui keegi veel otsib MTB katet, siis leidsin A&T-st see nädal http://www.mavic.com/accessories-bootie ... shoe-cover
Hetkel neil -30% kingakatted ka, ehk 50.- pealt saab kena kopika alla. ei tekkinud küsimustki ostmisel, kuna ehitus oli midagi sellist mida naljalt katete puhul ei näe - üldjuhul on üks riidetükk lihtsalt; siin aga tuvastasin erinevaid materjale ja tugevdatud materjaliga tallaosa pani otsuse lukku kiirelt.

Ise otsisin algselt poest ninasid (siinkohal kiidan A&T spordi paikapidavat laosaldo süsteemi netipoes!), mida ei olnud ei Specialized poes (nad ei teadnudki, et Specia sellist asja teeb, aga spessu kodulehel olemas), ei Hawaiis ja Veloplussis otsas, Spordipartner telefonis ei osanud kohe öelda, ilmselt siis ka ei. A&T-st kenasti saada ja ka -30%. Ninasid otsisin just sel nädalal olnud ilmade joks, temp 5...10C vahel kõikumas, terve kate too much.
http://www.mavic.com/accessories-booties-toe-warmer

minu arust toode, mida igas rattapoes võiks olla, kuigi tõsi palju kasutust ei näe meie "linnapildis". aga mõeldes just tööpäeva lõpus trenni minejate peale (või kasvõi varahommikul), siis minu arust head alternatiivid, et panna jalga isegi kui temperatuur antud tunnil lisasoojendust ei vaja aga on langemas/tõusmas. Või taskusse visata ja tee peal jalga panna - kõik varasemad katted vajasid muidu jalga panemisel villumust ja kohati isegi jõudu, rääkimata kindlal pinnasel istumist (Northwave neoprene; Pro Rain katted; Shim.. jne)

Et küsige poodides julgesti, siis ehk tulevikus saab esimesest poest kauba ostetud. Ka ratturi mütse ei ole just lihtne saada üldjuhul, eriti talve nokatseid. Mul senimaani alles kunagi Pirita TOP-ist ostetud müts, siis müüdi seal Schauff rattaid.. mingi 15a tagasi? good times..
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: kingakatted

Postitus Postitas rai66 » 20. 03. 2015. 09:19

Sa otsisid kinganinasid valest kohast :D

viewtopic.php?f=146&t=50888

ProtoMatic
Rattur
Postitusi: 61
Liitunud: 23. 02. 2008. 22:16

Re: kingakatted

Postitus Postitas ProtoMatic » 20. 03. 2015. 12:31

Ka siit saab tasemel katted: THUNDERBIRD

karupoisu
Rattur
Postitusi: 116
Liitunud: 06. 11. 2003. 12:17

Re: kingakatted

Postitus Postitas karupoisu » 23. 04. 2015. 13:30

Ise võin soovitada Rogelli katteid http://www.ebay.de/itm/ROGELLI-FIANDREX ... 1e835d4b10
Sai omale ostetud ja XL läks kenasti 44-45 Shimano kingale peale. Tuult läbi ei lase ja peaks ka vihma pidama. Firma nimi oli küll tundmatu aga lukk ja muidu väljanägemine kvaliteetne.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1744
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: kingakatted

Postitus Postitas Andrus K » 15. 10. 2019. 07:28

Minu 5 senti läheb GripGrabile.
Täpsemini neile: https://www.gripgrab.com/collections/sh ... cts/arctic
Kolm sõitu tehtud (üks lausvihmas mnt, teine pasaga metsas ja kruusal, kolmas +1 kraadiga mingi hommik) ja seni parim bahillakogemus üldse.
Jalg on trenni lõpus täiesti kuiv.
Kas ka soe, näitab eelolev talv. Väga igaks juhuks ei looda.
Need gripgrabid lähevad siis minu puhul tavalise mtb kinga peale. Jalas on veel lisaks X-Socks mingid talvised paksemad kõrgema säärega sokid.
Väga bro.
Konkreetselt see mudel on siis kaetud õhukese kummikihigi. Umbes nagu kalipsod vms.
Lisaks on nende jalga panek ja ära võtmine veidi teine, s.t. mingit kannast algavat lukku (mille kinni-lahti vägistamisega sa selle varem või hiljem purustad :( )või krõpsu pole. Venitad jalga nagu soki, siis king jalga, king kinni, venitad (suht lihtsalt käib) bahilla üle kinga ja paned kinga talla alt krõpsuga kinni.
Lahti on nii päkk kui kand st peaks offseasonil müramiseks sobima küll.
Iseküsimus on, et olen bahillasid miinuskraadidega 2-4 kordse ajalehega alati tuule/sooja-pidavamaks tuuninud (talvekingi pole kunagi omanud).
Kas ja kuidas neid teistpidi jalga käivaid gripgrabe õnnestub ajalehega edasi aidata, näitab aeg. Hetkel pole veel vaja.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: kingakatted

Postitus Postitas KaupoR » 15. 10. 2019. 07:54

Ütlemata midagi GripGrabi (oman ühte teist GG mudelit ja ka rahul) omaduste kohta, siis su viidatud lingilt on ühel fotol vee- ja tuulekindel kingakate pandud maanteekinga peale, mille talla all on hulga õhutusauke :D
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1744
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: kingakatted

Postitus Postitas Andrus K » 15. 10. 2019. 08:08

No vot :)
Eks teatava reservatsiooniga tuleb suhtuda ka igasugu tootenimetustesse, nagu ka ARCTIC WATERPROOF DEEP WINTER.
Tubli, kui kannataks ka -10C 1,5h kühveldada, arktikasse ei kipukski.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

camouflage
Rattur
Postitusi: 142
Liitunud: 08. 04. 2016. 07:19

Re: kingakatted

Postitus Postitas camouflage » 15. 10. 2019. 08:19

märkimata muidugi ei saa jätta nende gripgrabide hinda, põhimõtteliselt 2-3 paari kingakatete hinna eest saab korralikud talvekingad, mis on igal juhul vastupidavamad ning millega kannatab sõita vahemikus -15 kuni +10. Kingakatte eest üle 25 euri maksta ei tundu mõistlik ning Northwave õhukesed, aga elastsed katted on tavaliselt 2-3 aastat vastu pidanud sellist kombineeritud kasutust metsa ja maantee vahel kevad-sügis hooajal.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1744
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: kingakatted

Postitus Postitas Andrus K » 15. 10. 2019. 08:32

Poes tuleb korralikult suu lahti teha (ja ajapikku oma jopeks saada).
Muidu maksadki kogu elu täishinda ja käid rusikas taskus ringi, kirudes ülemaailmset kapitalismi.
Küll see talveking ka kunagi tuleb.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

necroscope
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 26. 08. 2016. 15:20

Re: kingakatted

Postitus Postitas necroscope » 15. 10. 2019. 12:46

Andrus K kirjutas:
15. 10. 2019. 08:32
Poes tuleb korralikult suu lahti teha (ja ajapikku oma jopeks saada).
Muidu maksadki kogu elu täishinda ja käid rusikas taskus ringi, kirudes ülemaailmset kapitalismi.
"Oma jopede" kohta on kaubandustöötajate seas kasutusel oskustermin "painutajad".

Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur
Postitusi: 331
Liitunud: 03. 07. 2016. 16:12

Re: kingakatted

Postitus Postitas ciclismo » 04. 11. 2019. 18:51

Saabastega on minu meelest see probleem, et nad ikkagi ei lase pöial nii vabalt liikuda kui kingakate ning on suht kobakad ka - vähemalt Eestis levinud Northwave Arctic Celsius. Minu kogemus näitab, et paari soojakraadiga saab 4+ h mugavalt sõidetud Sportful Giara MTB kingakatetega (bike24.de, 40€). Need on paksemad, neopreenist. Kusagil 8 kraadiga aga sõidad ilusasti Sportful Pro Race varbakatetega (Bike24.de, 25€). Varbakatted on tõesti fantastilised. (Miks kohalikud rattapoed varbakatteid ei müü, tuleb vist panna eestlasele omase üldise vaimse tuimuse ja puudulike kauplemisoskuste süüks). Meie kliimas saad siis hakkama ka kallite saabasteta: üks paar varbakatteid ja üks paar sooje kingakatteid. Möönan, et saabas võib siiski olla lumes sõitjatele vajalik.
Mütsidest soovitan Sportful Windstopper Helmet Liner (Bike24.de, 31€). Paksem, katab hästi kõrvad ja peab külma tuule kinni. Windstopper on asendamatu. Aga ära Castelli samalaadset kallist peakatet osta - see on nii väike, et meie Deep Winter kliimas kasutu.
Kinga- ja varbakatetega on siiski mureks alt ärakulumine. Killustikul või asfaldil kõndimine neile head ei tee. Ülalnimetatud ongi mul juba alt natuke katki. Peab ettevaatlik olema.
- - -
Why so serious?

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1126
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: kingakatted

Postitus Postitas Prommar » 04. 11. 2019. 22:06

Alatu laim, et kohalikud poed varbakatteid ei müü. Minu omad on ostetud A&T Spordist (Mavic). Väga hästi on vastu pidanud.

Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur
Postitusi: 331
Liitunud: 03. 07. 2016. 16:12

Re: kingakatted

Postitus Postitas ciclismo » 08. 11. 2019. 18:38

Austatud Prommar, jah, varbakatteid on mõnedes kohalikes rattapoodides müügil. Kui taipad sorida poes või poe veebilehel.
Kohalikud rattapoed ei MÜÜ varbakatteid.
"Härra, ilmad on juba jahedad. Kas tohin teile soovitada ..." Feel the difference/Чувствуй разницу!
- - -
Why so serious?

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1744
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: kingakatted

Postitus Postitas Andrus K » 15. 11. 2019. 22:36

Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur
Postitusi: 331
Liitunud: 03. 07. 2016. 16:12

Re: kingakatted

Postitus Postitas ciclismo » 16. 11. 2019. 20:30

Jah, "GripGrab Arctic is one of the warmest shoe covers you can buy". Neid GripGrabe võiks täitsa proovida.

Aga ülajäsemed? Craft Hybrid Weather Glove (Rademar, 23.70 €) + aluskindad (Zanier Silk Liner Touch Unisex Inner Gloves, bike24.de, 37 € - on ka odavamaid, sh meriinovillaseid) on minule meeldivaim kombinatsioon. Hingavad ja säilitavad näppude liikuvust.
- - -
Why so serious?

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: kingakatted

Postitus Postitas mart2 » 17. 11. 2019. 11:41

ciclismo kirjutas:
08. 11. 2019. 18:38
Austatud Prommar, jah, varbakatteid on mõnedes kohalikes rattapoodides müügil. Kui taipad sorida poes või poe veebilehel.
Kohalikud rattapoed ei MÜÜ varbakatteid.
"Härra, ilmad on juba jahedad. Kas tohin teile soovitada ..." Feel the difference/Чувствуй разницу!
Rattapood ei pea oma kaupa müüma nii nagu LHV oma fonde - krabades käisest möödujaid! On vist vahe?

Kui ma poodi lähen, siis ma ikka ennem mõtlen, et mida ma tahan.
Kui ei julge küsida jalgadele/kingadele soojendust, siis pole müüja selles süüdi.
Mina olen alati saanud abi - pean ainult andma märku sellest, mille vastu huvi tunnen. Saanud soovitusi ka sellise kauba kohta, mida antud poes neil endal ei ole.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Low7ander
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 18. 12. 2013. 11:06

Re: kingakatted

Postitus Postitas Low7ander » 29. 11. 2019. 11:32

mart2 kirjutas:
17. 11. 2019. 11:41
ciclismo kirjutas:
08. 11. 2019. 18:38
Austatud Prommar, jah, varbakatteid on mõnedes kohalikes rattapoodides müügil. Kui taipad sorida poes või poe veebilehel.
Kohalikud rattapoed ei MÜÜ varbakatteid.
"Härra, ilmad on juba jahedad. Kas tohin teile soovitada ..." Feel the difference/Чувствуй разницу!
Rattapood ei pea oma kaupa müüma nii nagu LHV oma fonde - krabades käisest möödujaid! On vist vahe?

Kui ma poodi lähen, siis ma ikka ennem mõtlen, et mida ma tahan.
Kui ei julge küsida jalgadele/kingadele soojendust, siis pole müüja selles süüdi.
Mina olen alati saanud abi - pean ainult andma märku sellest, mille vastu huvi tunnen. Saanud soovitusi ka sellise kauba kohta, mida antud poes neil endal ei ole.
Täitsa õige! Lisaks oskan õelda et ka Rademar il Bontrager kinga- ning varbakatteid. Vallik ei pruugi kohe see olema mis nt bike24.de l aga "welcome to little Estonia" :)
The Earth’s most efficient animal creates its most efficient machine – the bicycle.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: kingakatted

Postitus Postitas mart2 » 02. 12. 2019. 20:07

Isegi SportsDirectis ripuvad saapakatted üleval. Tuleb lihtsalt vaadata.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Re: kingakatted

Postitus Postitas Miki-Hiir » 09. 12. 2019. 13:19

Mul on Shimano S3000X MTB NPU+ kingakatted. 3mm neopreen. Plussina soojad, mugavad, helkurribadega, jalastudes ära ei lagune.
Miinusena venivad - järsemast mäest üles ronides või lumes kõndides kipuvad katte ninaosad üle kinganina üles pealt ära tulema ja tuleb lumi välja raputada ja tagasi peale venitada. Kui jala käia ei plaani, siis on väga ok.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”