spordiprillid prillikandjale

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Morris
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 22. 04. 2009. 10:29

spordiprillid prillikandjale

Postitus Postitas Morris » 19. 05. 2009. 22:05

On siin ehk mõni prillikandja kes kasutanud spordiprille millele siseküljele käivad klipiga retsepti klaasid? Juhtusin sellist võimalust täna kogemata Eagle Visionis nägema, konkreetne näidis oli tumedate klaasidega ei taibanud küsida kas seda ka heledatega oleks, või kas “esiklaasi” vahetada saaks.
On kellelgi taolise komboga kogemusi? Esimese pilguga tundus vägagi kasutatav lahendus, arvasin siiani, et olen tavaprillikandjana sunnitud korralike klaaside rõõmust kõrvale jääma.
Näiteks Adidase Evil Eye prillid omavad taolist optionit
Üritasin googeldada, aga ei suutnud tuvastada ühtki kasutajat, kes oleks asjalikumalt (või üldse) taolise lahenduse tarbimisväärtust kommenteerinud.

Kasutaja avatar
RasmusS
Rattur
Postitusi: 175
Liitunud: 24. 01. 2008. 19:07

Re: spordiprillid prillikandjale

Postitus Postitas RasmusS » 19. 05. 2009. 22:53

Morris kirjutas:Juhtusin sellist võimalust täna kogemata Eagle Visionis nägema
Mis sellise võimaluse hind oli? Enda prillidel 3 miinust, ega just eriti mõnus sõita ei ole, kui juba kerges hämaras mitte essugi ette ei näe.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: spordiprillid prillikandjale

Postitus Postitas raamimurdja » 20. 05. 2009. 06:58

Olen kasutanud kunagi RudyProjecti sellist lahendust. Ilusa ilmaga on tiptop, vihmase ilmaga hakkab aga klaaside vahele udu tekkima ja sealt ei saa pritsmeid ka enam kätte.
Seetõttu hakkasin kasutama läätsesid ja tavalisi sõiduprille (nüüdseks on lühinägelikkus juba laseriga kõrvaldatud).
Sõltub loomulikult võimalustest ja vajadustest (ehk sellest kui palju ja mis eesmärkidega sõita).
Rudy Projecti puhul nimetatakse klaaside lisamist Clip-on lahenduseks.
Kerge valiku prillidest ja hindadest leiad ntx: http://www.proshop.ee/?p=41&pid=124

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 787
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: spordiprillid prillikandjale

Postitus Postitas LauriA » 20. 05. 2009. 08:05

Ise kasutan mingeid Relax nimelisi, kuhu samuti käivad sisse klipiga plastikklaasid (-3,5 ja -3,25 kui õieti mäletan). Mäesuusatamiseks väga head, aga rattasõiduks olen kasutanud (s.t ette unustanud) oma tavaprillid (ülikerged Guccid). Kui nad oleks fotokroomid, siis muud ei vajaks, aga prillipoodnik ütles, et tamiiliga raamidele fotokroomid ei sobi, kuna nende materjal ei pidanud hästi tamiiliga sobima?
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: spordiprillid prillikandjale

Postitus Postitas PudruKuul » 20. 05. 2009. 09:03

Olen ise prillikandja ja möödunud hooajal otsisin lahendust samale murele. Takistuseks sai hind, sest kui prillid maksavad umbes 2000 krooni ja klaasid sisse 1000 krooni on see ülejõu käiv kahjuks. Kui keegi prillikandjatest on leidnud talutava kvaliteedi ja hinna suhte hinnaskaalas 500 - 1000 krooni siis andke mulle ka märku.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 787
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: spordiprillid prillikandjale

Postitus Postitas LauriA » 20. 05. 2009. 09:22

PudruKuul kirjutas:Olen ise prillikandja ja möödunud hooajal otsisin lahendust samale murele. Takistuseks sai hind, sest kui prillid maksavad umbes 2000 krooni ja klaasid sisse 1000 krooni on see ülejõu käiv kahjuks. Kui keegi prillikandjatest on leidnud talutava kvaliteedi ja hinna suhte hinnaskaalas 500 - 1000 krooni siis andke mulle ka märku.
Need minu Relaxid maksid Sportlandis 400 krooni ringis (klaase kaasas 2 komplekti) + 500 krooni optikapoes plastikklaaside eest. Need plastikklaasid võid kõige lihtsamad võtta (endale plastikklaasid tavaprillidele maksid omal ajal vist 800 krooni ringis). Tallinna Optikas lasin teha.

Morris
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 22. 04. 2009. 10:29

Re: spordiprillid prillikandjale

Postitus Postitas Morris » 20. 05. 2009. 09:37

Eagle Visionis olid raamid 780 kui õigesti mäletan ja clipile võib suvalise odava klaasi panna (kuigi plastik oleks ilmselt kaalu osas mõistlik, samas need klipi klaasid on suht väiksed, nii et ega vist reaalset vahet väga ei tule).
Teine küsimus on nende prillide eneste tarbimisväärtus, ei oma vähimatki kogemust spordiprillidega, proovisin neid isegi ette, aga kuivõrd hetkel kulus raha uute tavaprillide peale, siis kohe tõsist ostusoovi ei olnud ja hakkas alles pärast kripeldama. Lähen reedel uutele prillidele järele, püüan seda spordi lahendust kah siis veel lähemalt uurida.
Mul silmad -2,5, nii et nägemises väga probleem ei olegi ja ilma päikeseprillideta saaks kah tegelikult hakkama, aga vähegi külmema tuulega (nt. täna hommikul Tartus Riiamäest laskudes, hakkavad silmad vett jooksma ja suveharjal on erinevate linna parkide ääres või ka näiteks pikki Turu tänavat sõites jõhkrad putuka pilved, kui suu hoiad kinni, siis silmad kinni natuke nadi sõita. Nii et tegelikult tahaks värvitut klaasi, samas võimalus see suvisel ajal mõne tumedamaga asendada on väga ahvatlev.

Vesi ja udu klaaside vahel on muidugi tõsine lugu.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: spordiprillid prillikandjale

Postitus Postitas Gunnar » 20. 05. 2009. 09:46

Ise valisin ka omale taolisi prille mitu aastat aga ära ei ostnud. Põhi probleem nende prillidega on see, et lisaklaasid teevad kupatuse ebamugavalt raskeks (-3) ja siis vist ka uduprobleem, kuigi töökaaslane selle üle ei kurda. Kui rahakott oleks puuga seljas, siis võtaks optilised Oakleyd, Rudyd või Smithid, neil pole clipitavaid lisaklaase vaid põhiklaasidele antakse nägemist korrigeeriv kuju.
Kuna ma olen mugav ja vaene ning läätsi ka ei viitsi kanda, siis vähemalt trennid teen vanade tavaliste prillidega, võistlusteks panen üldjuhul ühekordsed läätsed ja sportprillid.
Tavaliste prillidega on aga üks konks, need ei ole tehtud kukkumisi silmas pidades. Mitte et need eest lendavad (seni pole mul juhtunud), aga kui 2a tagasi kiivri vastu asfalti puruks kukkusin, siis tõmbas prilli "disain"sang korraliku vao näkku mis vajas ka õmblemist ja arme saab ka lastelastele ehk näidata, õnneks päris silma raamist eraldunud sang ei tunginud, kuigi see oleks olnud kah võimalik. Tundub, et plastikklaasid, ka optilised, väga killualtid ei ole, sest sama kukkumise ajal kriipisin üht klaasi vastu asfalti päris tugevalt aga klaas jäi terveks. Prillid tervikuna loomulikult mitte. Tavalise mineraalklaasiga ma küll trenni ei julgeks teha.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: spordiprillid prillikandjale

Postitus Postitas PudruKuul » 20. 05. 2009. 10:01

Ma ei tea kui aktuaalne see tegelikult on, aga suure tuulega ja laskumistel hakkavad mu silmad vett jooksma ja see segab.

raigo13
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 10. 02. 2008. 11:52

Re: spordiprillid prillikandjale

Postitus Postitas raigo13 » 20. 05. 2009. 11:14

Gunnar kirjutas: Kui rahakott oleks puuga seljas, siis võtaks optilised Oakleyd, Rudyd või Smithid, neil pole clipitavaid lisaklaase vaid põhiklaasidele antakse nägemist korrigeeriv kuju.
Kus selliselt Eestis müüakse?

LOOK
Rattur
Postitusi: 501
Liitunud: 22. 07. 2003. 07:59

Re: spordiprillid prillikandjale

Postitus Postitas LOOK » 20. 05. 2009. 11:34

mina kasutan juba 8 aastat Oakley raviklaasidega prille. olen ülirahul. viimased aastad M Frame-sid. mul on 2 klaasi, 1 tume ja 1 valge.
kahjuks on mu nägemine natuke kehvemaks läinud kui mul hetkel raviklaasid on. kui kellegil on nägemine -1 ja silmade vahe 59 mm siis võtke privas ühendust.

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: spordiprillid prillikandjale

Postitus Postitas BACARDI » 20. 05. 2009. 12:49

Ise olen juba aastaid kasutanud Briko Clip prille. Siiani olen rahule jäänud. Hind oli umbes 800.- ilma clipita e. sisemise raamita ja koos nendega vist 1000.- Kaasa anti ka värvitu klaas. Ostsin need Tartu Velospetsist mendipesa tagant. Esimene paar pidas vastu ca 5 aastat aga siis hakkas lagunema kummist ninatugi mis ei pidanud vastu higi ja UV kiirguse koosmõjule. Esimesest paarist jätsin alles optilised raamid ja uued prillid ostsin sama mudeli aga ilma optiliste raamideta, kuna miinus pole vahepeal muutunud.
Ainsaks puuduseks loen vihma ja higi, sest kui tilgad kahe klaasi vahele satuvad on seda sealt raske kätte saada.
Ilma selliste prillideta ei kujutaks elu ettegi.

P.S. Mul suht väike miinus muidu, aga ilma optilise prillita maastikul küll sõita enam ei taha.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: spordiprillid prillikandjale

Postitus Postitas Gunnar » 20. 05. 2009. 13:52

raigo13 kirjutas:
Gunnar kirjutas: Kui rahakott oleks puuga seljas, siis võtaks optilised Oakleyd, Rudyd või Smithid, neil pole clipitavaid lisaklaase vaid põhiklaasidele antakse nägemist korrigeeriv kuju.
Kus selliselt Eestis müüakse?
Tegu tellimustootega, seega maaletooja annab ehk infot.
oakley lehel on kirjas,

BALTWEST ESTONIA OU [authorized distributor]
Kentmanni 10-18
Tallinn,
Phone: 372 6460045
Distance: 2.26 miles
View Map
Apparel, Rx (Prescription Eyewear), Eyewear, Footwear, Watch
SD10


http://www.rudyproject.ee
täpsemalt http://rudyproject.ee/rudy/index.php?go=al03
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: spordiprillid prillikandjale

Postitus Postitas Villem T » 20. 05. 2009. 13:55

raigo13 kirjutas:Kus selliselt Eestis müüakse?
Surfhouse'ist võid Smithiga ka katset teha.

jyrkki
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 12. 07. 2009. 20:52

Re: spordiprillid prillikandjale

Postitus Postitas jyrkki » 12. 07. 2009. 21:07

Ostsin mõned nädalad tagasi "Julbo" logo kandvad prillid Tallinnast, Rävala pst-lt Norman Optika poest. Komplektis olid kolmed eri tumedusega vahetatavad klaasid (plastik), optilised (plastik)klaasid kinnituvad spets "clipiga" prillide siseküljele. Hind jäi mõned sajad alla 2k.

Olen neid nüüd kasutanud ca 2 nädalat ehk 5...6 sõitu ja väga, väga rahul. Seni sõitsin tavaprilliga, mis pidevalt nina otsa peale vajus ja putukad, kurivaimud, sattusid ka silma ikka pigem tihemini kui harvemini. "Julbo" istub täpselt õige koha peal, optiline prill on täpselt õige suuna peal (no sõites peab enamasti niimoodi altkulumu piiluma). Võib sõita mitukümmend km ilma et peaks prilli nina peal kohendama (nagu tavaprilliga), samas ei hakka sangad kõrva tagant pigistama.

Ainuke veider moment on, et spordiprillil on lähedale vaadates kohutav moonutus, kuna optika on silma ees nurga alla keeratud. Õnneks sõidu ajal vaatan enamasti juba piisavalt kaugele, et harjumiseks ei läinud rohkem kui mõned minutid.

Ma ütleks, et "money well spent", mis siis et rasked ajad. Ja teenindus, kusjuures, oli ka super :) Ilmselt tänu rasketele aegadele.

J.

taivox
Rattur
Postitusi: 89
Liitunud: 09. 07. 2009. 23:31

Re: spordiprillid prillikandjale

Postitus Postitas taivox » 12. 07. 2009. 21:59

.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”