MIda jalga panna?

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Priit-Risto
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 11. 05. 2009. 21:42

MIda jalga panna?

Postitus Postitas Priit-Risto » 11. 05. 2009. 21:51

Tere!

Ostsin CRAFT'i lühikesed traksidega püksid. Täna kella 20:00 ja 21:00 vahel oli vähemalt Harku metsas sõites põlvedel jube külm. Seoses sellega mul nüüd mõned küsimused, kui Sul on kogemusi ja viitsid mõne sõnaga kirjutada oleksin hiilgama tänulik.

Kas säärised (pikendused lühikestele pükste juurde) hoiavad soojas jalad, kas nad psüivad jalas?

Kas peaks hoidma sooja mõttes eraldi põlvesoojendused? Loogiliselt võttes ei tundu pikemas perspektiivis tervise huvides üldse paha mõte.

Või peaks ostma üldse eraldi pikad püksid?

Kohtumiseni Rõuges!

P-R

Kasutaja avatar
RasmusS
Rattur
Postitusi: 175
Liitunud: 24. 01. 2008. 19:07

Re: MIda jalga panna?

Postitus Postitas RasmusS » 11. 05. 2009. 22:30

Priit-Risto kirjutas:Täna kella 20:00 ja 21:00 vahel oli vähemalt Harku metsas sõites põlvedel jube külm
Lühikeste pükstega hakkabki külm või mis :D
Kui raha on, siis osta pikad püksid ka. See Eesti ilm on selline, et ühel päeval on 25c sooja ja 2 päeva hiljem on vaid 10c.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: MIda jalga panna?

Postitus Postitas Rivo » 11. 05. 2009. 22:37

Priit-Risto kirjutas:Kas säärised (pikendused lühikestele pükste juurde) hoiavad soojas jalad, kas nad psüivad jalas?
Püsivad küll jalas. Kunagi kasutasin, enam mitte. Miks ? Olemas igasugu erinevaid pükse (lühiksed, põlv- ja pikad püksid), pole vajadust.
Priit-Risto kirjutas:Kas peaks hoidma sooja mõttes eraldi põlvesoojendused? Loogiliselt võttes ei tundu pikemas perspektiivis tervise huvides üldse paha mõte.
Hetkel kindlasti kõige soodsam ja perspetiivi mõttes hea. Talviti kasutan isegi nö. lisaks olemasolevatele pükstele. Sääremarjad enam nii külmatundlikud pole. Põlved aga jalgadel esimesed, mis külmetama kipuvad.
Priit-Risto kirjutas:Või peaks ostma üldse eraldi pikad püksid?
Praeguse ilmadega soovitaks pigem põlvpükse.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: MIda jalga panna?

Postitus Postitas siim_s » 11. 05. 2009. 22:46

kuna ma päris külmaga (alla nulli) üldiselt ei sõida, siis ostsin põlvesoojendused ja siiamaani rahul. jahedamate ilmadega olen ka pikad (põlvedeni) suusasokid jalga tõmmanud ja täitsa okei on olnud. Muidugi pükste alla peaks ka midagi soojenduseks panema kui ikka väljas ainult kraad on ja tuul vihiseb. jalas püsivad, soojad on ka. hea on see, et kui peaks hirmus palav hakkama, saab need sõidu ajal ära võtta ja nt sadulakotti panna. mitte, et ma seda kunagi teinud oleks...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: MIda jalga panna?

Postitus Postitas Mati » 12. 05. 2009. 07:28

Priit-Risto kirjutas:...Kas peaks hoidma sooja mõttes eraldi põlvesoojendused? Loogiliselt võttes ei tundu pikemas perspektiivis tervise huvides üldse paha mõte....
Võta ligi Craftilt "põlved" ja sa ei kahetse. Kuna liiges on õrn koht, siis nalja pole. Ise olen põlvesoojendajaid kasutanud aastaid ja ajavad sellise 10* ümber ilmaga asja ära, pole vaja hakkata pikki jalga ajama.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Priit-Risto
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 11. 05. 2009. 21:42

Re: MIda jalga panna?

Postitus Postitas Priit-Risto » 12. 05. 2009. 10:24

Liigesega nalja pole sellega olen nõus. Kuid ma ei saanud vastust veel oma küsimusele, et kas säärised hoiavad sellise + 10 kraadi ja nats alla põlved soojad? Kui ei hoia siis pole neil üldse mõtet minu meelest, ostan kohe põlvesoojendused ja asi ants.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: MIda jalga panna?

Postitus Postitas UrmasL » 12. 05. 2009. 10:32

Priit-Risto kirjutas:Liigesega nalja pole sellega olen nõus. Kuid ma ei saanud vastust veel oma küsimusele, et kas säärised hoiavad sellise + 10 kraadi ja nats alla põlved soojad? Kui ei hoia siis pole neil üldse mõtet minu meelest, ostan kohe põlvesoojendused ja asi ants.
Minu soovitus on nn. "fleece-lined" sääred. Päris õhukseset lycrast pole kasu. Kannatab vabalt ka alla +10c sõita.

Priit-Risto
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 11. 05. 2009. 21:42

Re: MIda jalga panna?

Postitus Postitas Priit-Risto » 12. 05. 2009. 10:34

selge. ma lähen käin täna nõmmel crafti poes ja uurin asja.

Igaljuhul tänud neile kes viitsisid vastata!

Kasutaja avatar
anryo
Rattur
Postitusi: 312
Liitunud: 02. 04. 2004. 10:14

Re: MIda jalga panna?

Postitus Postitas anryo » 12. 05. 2009. 10:41

Priit-Risto kirjutas:Liigesega nalja pole sellega olen nõus. Kuid ma ei saanud vastust veel oma küsimusele, et kas säärised hoiavad sellise + 10 kraadi ja nats alla põlved soojad? Kui ei hoia siis pole neil üldse mõtet minu meelest, ostan kohe põlvesoojendused ja asi ants.
Mul on Hawaii'st ostetud Nalini säärised, ning nendega olid ka +6C juures sõites põlved (ja jalad tervikuna) soojad.
Sõidan siis kui tahan...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: MIda jalga panna?

Postitus Postitas Mati » 12. 05. 2009. 12:53

Veel seda, et eelistan põlvesoojendusi, sest meeldib kui sääred "hingavad". Paksude säärte asemel siis juba pikk püka jalga, kuid ka siin on nt talvel põlvesoojendused heaks lisa kihiks liigestele mõeldes.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

sk8erboi
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 18. 01. 2008. 11:14

Re: MIda jalga panna?

Postitus Postitas sk8erboi » 27. 05. 2009. 17:42

a mis härrad ratturid pampersiga rattapykste all kannavad - kui üldse?

seen
Rattur
Postitusi: 155
Liitunud: 21. 11. 2006. 17:15

Re: MIda jalga panna?

Postitus Postitas seen » 27. 05. 2009. 17:54

sk8erboi kirjutas:a mis härrad ratturid pampersiga rattapykste all kannavad - kui üldse?
Sama riistvara, mida vabal ajal trussikute all.
seen

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: MIda jalga panna?

Postitus Postitas mart » 27. 05. 2009. 18:05

sk8erboi kirjutas:a mis härrad ratturid pampersiga rattapykste all kannavad - kui üldse?
seen kirjutas:Sama riistvara, mida vabal ajal trussikute all.
Pidulikemal juhtudel nagu TRR, TRM jms, ikka midagi pidulikku:
Pilt
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”