shimano ,look või time

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
ruve6
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 06. 04. 2009. 15:01

shimano ,look või time

Postitus Postitas ruve6 » 06. 04. 2009. 15:11

Tere sooviks teada kas kellegil on kogemusi shimano pedaalidega PD-M540, tahtsin neid endale muretseda kuid üks sõber kes on kogenud elion cupist osavõtja ei soovita neid . ütles et kui natsa muda saavad siis ei taha hästi kinnituda võrreldes time ja looki pedaalidega. Kes mida kasutab sooviks arvamusi.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: shimano ,look või time

Postitus Postitas siim_s » 06. 04. 2009. 15:22

muus osas võrdlus puudub, aga peale talv otsa spinningusaalis shimano SPD süsteemi kasutmist kevadel uuesti CrankBrothersit kasutades oli ikka hea tunne küll :) Shimano tundus kuidagi liiga jäik ja kinnitamine/lahti saamine ei toiminud nii sujuvalt kui Crankbrothersil. Muidugi oli tegu väga lihtsate pedaalidega ja kindlasti töötavad XT ja XTR pedaalid paremini. Eks ta ole maitse asi ka...

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Re: shimano ,look või time

Postitus Postitas kaarelk » 06. 04. 2009. 16:12

eks kõik ole muidugi selles kinni palju sa raha välja tahad käia. mina olen ise paar aastat shima kõige odavamate 520`ga läbi ajanud (ja ilmselt pole ma kaugeltki ainuke) ja ka kõige sopasemastes oludes pole pedaalid olnud probleemseim koht mis meelde oleks jäänud. pealegi mudasuse probleemist 90 % moodustab klotsi ja kingatalla vahe ummistumine mitte pedaali enda soppa täis olek, ja klotsi osas ei tohiks shima ja time vahel väga põhimõttelist vahet olla :?: (kui ma siin eksin siis parandused väga teretulnud)
ilmselt pole mingit kahtlust , et kallimad jupid on paremad (eelkõige kergemad); aga kas 3-5-7 kordne hinnavahe ka samatuntavalt paremini edasimenekut tagab ma pisut kahtleks.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: shimano ,look või time

Postitus Postitas Rivo » 06. 04. 2009. 16:59

ruve6 kirjutas:Tere sooviks teada kas kellegil on kogemusi shimano pedaalidega PD-M540, tahtsin neid endale muretseda kuid üks sõber kes on kogenud elion cupist osavõtja ei soovita neid . ütles et kui natsa muda saavad siis ei taha hästi kinnituda võrreldes time ja looki pedaalidega. Kes mida kasutab sooviks arvamusi.
1,5 hooaega sõitnud PD-M540 pedaalidega ja ei mingit probleemi. Toimivad ilma mingi probleemita ka mudas. Talvel (just lörtsiga) tuleb ennetavalt jalga koputada, et klippi saamine kindel oleks. Mudas toimivuse poole pealt julgeksin väita, et Shima uued isegi paremad, kui Time'd (neidki olnud mitu paari) Väide põhineb sellel, et Shima võlli kest on samuti ümmargune, Time'l aga sile.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

alkonoom
Rattur
Postitusi: 162
Liitunud: 11. 03. 2009. 21:06

Re: shimano ,look või time

Postitus Postitas alkonoom » 06. 04. 2009. 18:25

Olen kõiki kolme kasutanud ja seni tundub, et pedaali headus on sõltuvuses hinnast.
Shimano 520 tundus kõige kehvem, ei tekkinud mul usaldust selle pedali vastu. Time Adac oli päris hea nii mudas kui mitte mudas ainult jalg kippus pedaalil suht palju ujuma. Nüüd on Look Quartz Carbon ja senise kogemuse põhjal super pedaalid, kinnitub lihtsalt, avaneb mõistlikult ja jalg on väga kindlalt pedaalile justkui liimitud. Viimastega paraku veel muda kogemus puudub kuid küll ta üsna pea tuleb :)
Gravitatsioon teeb oma töö kiirelt ja korralikult!

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: shimano ,look või time

Postitus Postitas Tonis_T » 07. 04. 2009. 10:25

alkonoom kirjutas:Olen kõiki kolme kasutanud ja seni tundub, et pedaali headus on sõltuvuses hinnast.
Shimano 520 tundus kõige kehvem, ei tekkinud mul usaldust selle pedali vastu. Time Adac oli päris hea nii mudas kui mitte mudas ainult jalg kippus pedaalil suht palju ujuma. Nüüd on Look Quartz Carbon ja senise kogemuse põhjal super pedaalid, kinnitub lihtsalt, avaneb mõistlikult ja jalg on väga kindlalt pedaalile justkui liimitud. Viimastega paraku veel muda kogemus puudub kuid küll ta üsna pea tuleb :)
No see, kas jalg pedaalil ujub või mitte on personaalse eelistuse teema. Mulle ujuv kinnitus just meeldib kuna jalg saab võtta ise loomuliku asendi ja näiteks põlvevalud on asjad, mida ma pole rattaga sõites kunagi tundma pidanud.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”