külma ilma riided..

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
leek
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 13. 04. 2008. 07:40

külma ilma riided..

Postitus Postitas leek » 13. 09. 2008. 14:47

sai siis täna kolatud ilves-extra poes,et vaadata mida jahedamate ilmade puhul selga panna,eilne rattasõit tõi nohu :(
teenindaja ei osanud kah eriti aidata!
http://www.isc.ee/index.php?lang=est&main_id=199" onclick="window.open(this.href);return false;
mis siit oleks võimalik valik?
vana teemasid lugedes siis ühte,mis iga ilmaga sobis ei leidu!

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas m6mm » 13. 09. 2008. 16:07

Ma olen ise ka Ilvese poes ringi vaadanud ratta-riide mõttega, aga sealt tühja käega välja tulnud. Suusariided, eriti püksid, on kasutatavad aga rattajakkide lõige arvestab rohkem küürutamisega ja neil on selja peal pikemalt materjali. Igatahes, vaata windstopperiga komplekti, mida saab vastavalt temperatuurile tuunida aluspesude hulgaga. Näiteks mina sõidan praeguse ilmaga windstopper-jakiga, mille all ainult maika-lõikega alussärk, veel külmemas pikk alussärk ja sealt edasi veel üks särk alla. Kui joostes-suusatades saab lihtsalt paksu riietusega hakkama siis rattasõidul peavad olema tuulekindlad riided. Wikipediast lugemiseks "wind chill"...

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas Nongrata » 13. 09. 2008. 17:11

Veloplusis ja Hawaiis peaks valikut olema küllaga.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11869
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas erikr » 13. 09. 2008. 17:49

rattariideid vaata jah ikka rattapoest.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

leek
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 13. 04. 2008. 07:40

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas leek » 14. 09. 2008. 10:11

http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... Class&f1=R" onclick="window.open(this.href);return false;õivad#

püksid võiks sellised olla täitsa :)

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas rainerhq » 19. 09. 2009. 08:07

Kas välismaistel saitidel nagu bike24.de ja bobshop.de müüdavad jakid kirjaga wind jacket sobivad meie sügisesese ilmaga(5-10`C) sõitmiseks. Või peaks vaatama winter jacketeid. Enamsti tegu vist Itaalia toodanguga, kus talv võrdub meie sügisega. Millega keegi sügisel sõidab?

Rainer
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

MartinE
Rattur
Postitusi: 60
Liitunud: 05. 07. 2003. 12:43

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas MartinE » 19. 09. 2009. 21:20

Mina olen leidnud Craft-i valikust häid asju endale, nad et-bikega samas kohas, saad seal ilmselt kogu valikuga tutvuda kui ilusti küsid.

linni
Rattur
Postitusi: 89
Liitunud: 17. 08. 2009. 15:53

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas linni » 25. 09. 2009. 07:22

Küsimus praktikutele.
Kumb on mugavam, kas näiteks Craft soe aluspesu + tavalised pikad sõiduriided või windstopper soojemad sõiduriided? Peaks midagi ära ostma, aga pesu keegi proovida ei anna ju :D
Sõidan valdavalt asfaldil.

arvoest
Rattur
Postitusi: 94
Liitunud: 30. 08. 2005. 14:15

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas arvoest » 25. 09. 2009. 07:41

Võta siis hoopis Crafti windstopperiga pikk pesu, ise tarvitan taolist 3. aastat väga erinevates oludes ja saan neid ainult kiita.
0° - +5° juures annab kasutada koos tavaliste suviste rattariiete ja käiste / varukatega.
Külma hakkab läbi laskma alles siis kui on väga märjaks saanud.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11869
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas erikr » 25. 09. 2009. 07:44

linni kirjutas:Küsimus praktikutele.
Kumb on mugavam, kas näiteks Craft soe aluspesu + tavalised pikad sõiduriided või windstopper soojemad sõiduriided? Peaks midagi ära ostma, aga pesu keegi proovida ei anna ju :D
Sõidan valdavalt asfaldil.
seega on su kiirus suurem, rapsid vähem ja ka "sõidutuul" mõjub kordades rohkem kui metsas/maastikul.
jahedal ajal vajad aluspesu niikuinii. järgmine küsimus on see, et kui külmaga veel sõidad?
maanteel on esimene asi õhuke windstopper vest, mille võid oma ükskõik mitmele tuult läbilaskvale kihile peale tõmmata. kusagilt maalt (minu jaoks ilmselt alla +5...+7 panen maanteele juba pikad paksud windstopperpüksid, kraad-paar veel alla ja kindlasti ka brynje püksid alla. Eks muidugi sõltub ka tempost, kuid külmal ajal ju kõrge tempoga niikuinii ei sõida.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas Villem T » 25. 09. 2009. 08:02

Ainult soojemad sõiduriided on kindlasti mugavamad, aga kihiline variant annab rohkem doseerimisvõimalusi.

Windstopperiga pesu juures arvesta, et kui sul Windstopperit mitu kihti on, hakkab nende vahele niiskus kogunema.

linni
Rattur
Postitusi: 89
Liitunud: 17. 08. 2009. 15:53

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas linni » 25. 09. 2009. 08:11

erikr kirjutas: järgmine küsimus on see, et kui külmaga veel sõidad?
Mõtlemapanev küsimus.
Ilmselt miinuskraadidega enam ei sõida. Aga mine sa tea :lol:
Kuna sõidan hübriidiga, siis kiirused suured ei ole, 27 - 28 km/h keskmist tavaliselt.

linni
Rattur
Postitusi: 89
Liitunud: 17. 08. 2009. 15:53

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas linni » 25. 09. 2009. 08:26

Kuna pikad riided olemas, siis prooviks pesu varianti.
Nüüd, kas:
Pro Warm
http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... ts_id=1436
või
Pro Zero
http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... cts_id=834

Või pole need üldse pädevad?

arnea
Rattur
Postitusi: 1224
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas arnea » 25. 09. 2009. 08:50

linni kirjutas:Küsimus praktikutele.
Peaks midagi ära ostma, aga pesu keegi proovida ei anna ju :D
Mis mõttes ei anna? Spordipoes võid ju minna ja proovida. Kusjuures peadki, sest eri tootjate numeratsioon ja arusaamine inimkeha proportsioonidest on ikka väga erinevad.

Arne

maria
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 24. 09. 2009. 12:26

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas maria » 25. 09. 2009. 10:56

Villem T kirjutas:Ainult soojemad sõiduriided on kindlasti mugavamad, aga kihiline variant annab rohkem doseerimisvõimalusi.
Ise olen ühe talve läbi ajanud ka lühikeste pükstega :) ok, soojad sääred ja pikk pesu sinna alla ja kannatas sõita ka 0 kraadiga. Pigem probleemiks külmetavad varbad

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas Villem T » 25. 09. 2009. 10:59

maria kirjutas:Pigem probleemiks külmetavad varbad
Varbad sul sellepärast külmetasidki, et jalad paljad. Keha soojuskandja on veri, see juba poolel teel jahtunud. Sellest oli kunagi mingi pikem teemagi, otsi foorumist.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11869
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas erikr » 25. 09. 2009. 11:14

maria kirjutas:Pigem probleemiks külmetavad varbad
kingakatteid ikka kasutasid või oligi king ja sokk ainult?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

dtuulik
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 19. 02. 2009. 16:35

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas dtuulik » 25. 09. 2009. 11:34

linni kirjutas:Kuna pikad riided olemas, siis prooviks pesu varianti.
Nüüd, kas:
Pro Warm
http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... ts_id=1436
või
Pro Zero
http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... cts_id=834

Või pole need üldse pädevad?
Ma olen küll veel rohkem teoreetik kui praktik, aga mina võtsin endale just sellise komplekti:

Ülemine ots ProZero. Suur pluss (minu jaoks) on kõrge kaelus. Peale läheb lühikese käisega sõidusärk ja shoftshell jakk hingava seljaosaga.

Alumine pool ProZero Extreme. Mul pikad püksid õhukesest lycrast ja siukse +7 kraadiga hakkas kube külmetama, kuna tuul tuleb läbi. Seal võiks WindStopper olla. Jalgadel oli väga hea. ProZero Extreme on parem liigse soojuse ja niiskuse ära juhtija kui ProZero.

Kiivri alla kindlasti müts.
Kindad
ka. Need on end igati õigustanud +5 - +15 vahemikus.

Crafti koduleht räägib, et ProWarm on mõeldud alla +5 kraadi. ProZero on -10 kuni +15, oleneb koormusest.

PS! Mina käisin küll suisa mitmes kohas erinevat pesu proovimas, enne kui otsustasin.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4470
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas riho » 25. 09. 2009. 11:51

erikr kirjutas:
maria kirjutas:Pigem probleemiks külmetavad varbad
kingakatteid ikka kasutasid või oligi king ja sokk ainult?
Võib ka ainult kinga ja sokki kasutada ning varbad soojas hoida:-). See konkreetne king oli minu eelmise talve kõige õnnestunum ost. Pärs miinusega veel bahilla ka peale ja varbad olid kuni kevadeni soojas.

dtuulik
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 19. 02. 2009. 16:35

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas dtuulik » 25. 09. 2009. 12:11


Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas suuroja » 25. 09. 2009. 12:58

dtuulik kirjutas:
linni kirjutas:Kuna pikad riided olemas, siis prooviks pesu varianti.
Nüüd, kas:
Pro Warm
http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... ts_id=1436
või
Pro Zero
http://www2.et-bike.ee/product_info.php ... cts_id=834

Või pole need üldse pädevad?
Ma olen küll veel rohkem teoreetik kui praktik, aga mina võtsin endale just sellise komplekti:

Ülemine ots ProZero. Suur pluss (minu jaoks) on kõrge kaelus. Peale läheb lühikese käisega sõidusärk ja shoftshell jakk hingava seljaosaga.

Alumine pool ProZero Extreme. Mul pikad püksid õhukesest lycrast ja siukse +7 kraadiga hakkas kube külmetama, kuna tuul tuleb läbi. Seal võiks WindStopper olla. Jalgadel oli väga hea. ProZero Extreme on parem liigse soojuse ja niiskuse ära juhtija kui ProZero.

Kiivri alla kindlasti müts.
Kindad
ka. Need on end igati õigustanud +5 - +15 vahemikus.

Crafti koduleht räägib, et ProWarm on mõeldud alla +5 kraadi. ProZero on -10 kuni +15, oleneb koormusest.

PS! Mina käisin küll suisa mitmes kohas erinevat pesu proovimas, enne kui otsustasin.
kindad ehk vaja +10st alla,
soojemaga saab lühikestega ka hakkama
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

maria
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 24. 09. 2009. 12:26

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas maria » 25. 09. 2009. 14:18

Soojad sääred, soe pesu, soojad sokid, bahillasid 2 tk- 1 paar fliisist ja teine tavaline, isegi ajalehepaberit proovisin bahillade vahele, vildist sisetallad jne. Leevendust sain sõidu ajal kõige paremini külmadele varvastele ikka ainult väikse pit stopiga ja mõneminutise jalutamisega.

Kingadel katsetasin ka erineva tugevusega erinevate osade kinnitamist alates väga lõdvast kinnitusest, kus mäest üle minnes jalg peaaegu kingast välja tuleks kuni väga tugeva kinnituseni, kus kogu jalalaba tundetuks muutus. Proovida muidugi võiks veel mõne teise kingaga...

Mida kogu katsetamistest õppisin oli 3 nippi:
-kõige paremini hoiab sooja värskelt puhtaks pestud kuiv sokk :!:
-kinga sisse metallist klotsi kinnituse peale päka all kleepisin vilditüki (sellesama, mida kasutatakse tooli jalgade all)
-sooja annab veidi ka säärelihaste intensiivsem kasutamine väikse vahespurdi näol

Kokkuvõtteks pean tõdema, et madala vererõhuga inimene lihtsalt peab leppima sellega, et jalad väga sageli külmetavadki. Geenid sellised, mis teha.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas suuroja » 25. 09. 2009. 15:27

eks see riiete valik ole üks lõputu katsetamise asi.
hetkel tulin just ratta seljast ja peab tõdema, et kella 14 paiku kui oli päris kõva tuul vastu
ja õhuniikus laes ning temp mingi +12,
oli üsna talvine tunne kui madala pulsiga vaikselt sai venitud.
samas kui 15 ajal tuul vaibus ja praegu peaaegu tuulevaikus,
olid tingimused juba hoopis teised ning riietust oleks tahntud juba kergemaks saada.
samuti alguses norm-d soojad kindad ostusid lõpuks juba kasutuks.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

linni
Rattur
Postitusi: 89
Liitunud: 17. 08. 2009. 15:53

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas linni » 25. 09. 2009. 16:01

Vahekokkuvõte.
Käisin lõuna paiku tunnikese sõitmas, temperatuur 12 ja tuul puhanguliselt jahe.
Mu pikad Biemme püksid osutusid soojadeks ning tuultpidavateks, sääred olid tipp - topp soojas.
Eile (+16 kraadi) hakkasid varbad kergelt külmetama, täna tõmbasin soojad kingakatted peale, hoopis teine asi. Vene sõjavägi ja lubjavildid meenusid hetkega :D
Ilma pikkade kinnasteta ei hakanud välja minemagi.
Kiiver oli palja nupu otsas, otseselt külm ei olnud, aga homme läheb müts alla.
Seljas oli dryfit spordisärk ja selle peal paksem pikkade käistega jakk. Jahe hakkas, kuna jakk tuult ei pea. Külastasin peale sõitu kaubandust ja ostsin windstopper vesti. Homme 53 km ots, proovin ära.

Vaatasin ka trennistatistikat ning ilmneb, et külm on edasiviiv jõud. Kui viimastel nädalatel on ringi (33 km) keskmiseks kiiruseks kujunenud 28,1 - 28,3 km/h, siis täna tuli 28,8 km/h.

Remargi korras. Viimati, kui aktiivselt sporti tegin ja suusavõistlustel käisin, oli riietuseks nailondress ning krõbedamate külmade puhul soojustuseks ajaleht strateegilises piirkonnas :mrgreen:
Aastad olid siis 1980 - 82.

linni
Rattur
Postitusi: 89
Liitunud: 17. 08. 2009. 15:53

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas linni » 26. 09. 2009. 10:42

53 km ja 1h52m seljataga.
Täna oli soe, +15 C, aga niiske.
Tundub, et +10...15 C riietuse olen leidnud.
+5 C jaoks oleks veel vaja windstopper boksereid, et puusad soojas oleksid ja samast materjalist jakki. Vest on hea, aga +5 juures hakkavad käsivarred ilmselt külmetama.
Pika pesu jätan esialgu tahaplaanile, katsun mugavamalt hakkama saada.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas Mati » 26. 09. 2009. 11:28

linni kirjutas:Kuna sõidan hübriidiga, siis kiirused suured ei ole, 27 - 28 km/h keskmist tavaliselt.
27 km/h on 7,5 m/s. Arvesta, et ka tuulevaikse ilma puhul mõjub sulle selline "vastutuul". Ja nüüd vaata seda tabelit.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas rainerhq » 29. 09. 2010. 07:29

Kas keegi on siinsetes poodides selliseid kindaid kohanud või oskab midagi enda kogemusest soovitada? Nimelt siis talveks midagi vaja. Sõrmed ja varbad olid eelmine talv põhikohad, mis külemetama hakkasid.

http://www.bobshop.de/en/Men-s/Cycling- ... black.html
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

t7pi
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 07. 04. 2006. 13:10

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas t7pi » 29. 09. 2010. 08:10

olen analoogseid asju kandnud tsikliga jäärada sõites (umbes -15 juures). on tõepoolest soojad, aga ka suhteliselt kohmakad.
küsi motopoodidest. http://www.louis.de/_40269ce359e9a8cf1e ... _gr=201239
aeglaselt saab kauem sõita

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas tarmo » 29. 09. 2010. 12:01

rainerhq kirjutas:Kas keegi on siinsetes poodides selliseid kindaid kohanud või oskab midagi enda kogemusest soovitada? Nimelt siis talveks midagi vaja. Sõrmed ja varbad olid eelmine talv põhikohad, mis külemetama hakkasid.

http://www.bobshop.de/en/Men-s/Cycling- ... black.html
Kui oled Tallinnast, siis astu Trummi tn-lt Stardist läbi. Sellised Crafti kindad on olemas.

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas rainerhq » 29. 09. 2010. 14:05

tarmo kirjutas:Kui oled Tallinnast, siis astu Trummi tn-lt Stardist läbi. Sellised Crafti kindad on olemas.
Kas sellised ja mis maksavad?

http://www.craft.se/products.html?tx_md ... l3%5D=Bike
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

Kasutaja avatar
Kessu
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 14. 01. 2011. 02:09

Re: külma ilma riided..

Postitus Postitas Kessu » 14. 01. 2011. 02:19

mm, ma sõidan rattaga igapäevaselt ja õhukesed sõrmikud villaste käpikutega on tihtipeale isegi palavad. Väga suurte miinustega kasutan nn 3 sõrmega kindaid.
Jope on ilvese oma, alla läheb ainult t-särk ja ongi soe, kui -8 või külmem siis soe pesu t-särgi peal. Jalas sukapüksid ja teksad.. ühesõnaga pole midagi erilist vaja.

Trenni suhtes ei tea, mis on hea.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”