Vihmakeep

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
rmg
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 28. 08. 2008. 14:09

Vihmakeep

Postitus Postitas rmg » 28. 08. 2008. 14:14

Huvitaks üks kobedam vihmakeep. Ei pea silmas neid 5-10 eeguseid õhukesid kilesid, mis ühe sõiduga kohe katki ja mis veel. Olen näinud sellist kilejopet (läbipaistev, aga pisut paksemast kilest/plastpolümeerist), mis tundub kauem kestvat.
Ehk oskab keegi öelda, kas ja kus sellist asja müüakse.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas Villem T » 28. 08. 2008. 14:18


rmg
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 28. 08. 2008. 14:09

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas rmg » 28. 08. 2008. 15:32

Paistab vastavat mu kirjeldusele küll. Igaks juhuks küsin, et kas ehk on ka pisut odavamat lahendust, a la 100-200 krooniga. Sest see kile ei tohiks maksta suurt midagi.
Aga tänud selle lingi eest. Huvitav, kas neil seal Lohu 12-s on mingi pood ka, või käib kogu asi läbi netipoe?

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas Villem T » 28. 08. 2008. 16:03

rmg kirjutas:Huvitav, kas neil seal Lohu 12-s on mingi pood ka, või käib kogu asi läbi netipoe?
kontakt

Kasutaja avatar
the0ne
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 16. 03. 2007. 14:38

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas the0ne » 28. 08. 2008. 16:04

See kilekas ei lähe küll nii kergelt katki aga kuna ta ei hinga korralikult siis nahk on peale sõitu ikkagi märg :roll:
Aga siiski omalt poolt küsimus et kas kuskil leidub ka selliseid pükse mis oleksid läbipaistvad?

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas Villem T » 28. 08. 2008. 16:14

the0ne kirjutas:Aga siiski omalt poolt küsimus et kas kuskil leidub ka selliseid pükse mis oleksid läbipaistvad?
??!
Mis plaanis?
Kusagil leidub isegi söödavaid pükse ja karvaseid käeraudu. Söödavad püksid pidid küll kuuldavasti maitsma nagu tärpentiin nii et soovitada ei julge.

Kasutaja avatar
the0ne
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 16. 03. 2007. 14:38

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas the0ne » 28. 08. 2008. 17:35

Eesmärk sama mis läbipaistval jakkilgi ju :? Olen näinud sõitmas, et küsimus siiski selles et kas on selliseid kuskil müügis mitte see mida ma nendega teha tahan :)

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas Antti » 28. 08. 2008. 19:01

Eemaldatavad porilauad oleks ilmselt lihtsam lahendus selmet ennast kilesse mässida, vähemalt jalgade puhul ;)
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

mahagon
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 27. 06. 2005. 13:20

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas mahagon » 29. 08. 2008. 08:15

rmg kirjutas:Huvitaks üks kobedam vihmakeep. Ei pea silmas neid 5-10 eeguseid õhukesid kilesid, mis ühe sõiduga kohe katki ja mis veel. Olen näinud sellist kilejopet (läbipaistev, aga pisut paksemast kilest/plastpolümeerist), mis tundub kauem kestvat.
Ehk oskab keegi öelda, kas ja kus sellist asja müüakse.
Täiesti OT aga plastpolümeer on ülikõva sõna :D Vabandan risustamise pärast aga ei saa mitte vaiki olla.

Kasutaja avatar
the0ne
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 16. 03. 2007. 14:38

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas the0ne » 29. 08. 2008. 08:56

Antti kirjutas:Eemaldatavad porilauad oleks ilmselt lihtsam lahendus selmet ennast kilesse mässida, vähemalt jalgade puhul ;)
Kui vett tuleb ka ülevalt poolt siis pole neist porilaudadest enda kaitseks eriti kasu :?

rmg
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 28. 08. 2008. 14:09

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas rmg » 29. 08. 2008. 09:06

mahagon kirjutas:
rmg kirjutas:Huvitaks üks kobedam vihmakeep. Ei pea silmas neid 5-10 eeguseid õhukesid kilesid, mis ühe sõiduga kohe katki ja mis veel. Olen näinud sellist kilejopet (läbipaistev, aga pisut paksemast kilest/plastpolümeerist), mis tundub kauem kestvat.
Ehk oskab keegi öelda, kas ja kus sellist asja müüakse.
Täiesti OT aga plastpolümeer on ülikõva sõna :D Vabandan risustamise pärast aga ei saa mitte vaiki olla.
OT: ;) tglt sai vähe topelt jah, mõtlesin pigem "plastist (polümeerist)"

trancefan
Rattur
Postitusi: 88
Liitunud: 14. 05. 2006. 19:10

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas trancefan » 29. 08. 2008. 10:36

Oleks ka üks teemakohane küsimus?Kuidas ennast vihma eest kaitsta rattaga sõites?Kas on spetsiaalsed riided ratturitele vihmaga sõitmiseks või peab ise midagi kombineerima?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas Mati » 29. 08. 2008. 11:10

trancefan kirjutas:Oleks ka üks teemakohane küsimus?Kuidas ennast vihma eest kaitsta rattaga sõites?Kas on spetsiaalsed riided ratturitele vihmaga sõitmiseks või peab ise midagi kombineerima?
On olemas spets riietus, millega saab end täiesti veekindlaks teha. Maksab suht palju (funktisonaalne materjal, mis peaks vett ja samas hingaks vähegi pole odav). Kindlasti leiab netiavarustest (nt Saksa poodidest). Võib-olla leidub ka Eestis midagi, vaataks siis juba pigem matkatarvete poodidesse (nt Matkasport).

Ise sportliku eesmärgiga kulgdes olen pidanud vihmakilet ja veekindlaid bahhillasid (kingakatteid) piisavaks kaitseks.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

raigo13
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 10. 02. 2008. 11:52

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas raigo13 » 29. 08. 2008. 12:14

trancefan kirjutas:Oleks ka üks teemakohane küsimus?Kuidas ennast vihma eest kaitsta rattaga sõites?Kas on spetsiaalsed riided ratturitele vihmaga sõitmiseks või peab ise midagi kombineerima?
Olen veloplussist ostutud vihmakeepi vaid korra kasutanud, kuna see pärast seest sama märg, kui väljastki (kodentsvesi)... nüüd ripub juba pea aasta kapinurgas... Oleks pidanud ehk ostma sellise, millel piisavalt õhuavasid (kaenlaalt kuni allaservani võrgust riba), või siis üldse ostmata jätma...

Olen piirdunud oma windstopper jakiga, jahedama vihmase ilmaga panen ka eest windstopperiga pikad püksid. Ega vähemasti minu windstopper päris veekindel ole- keskmise vihmaga hoiab ehk kuni tund kuivana, kuid ka märjana ei hakka selles nagu eriti külm (ei lase tuulel läbi puhuda). Igatahes etem, kui end kilesse mähkida...

Soojema ilmaga ei näe ma eriti põhjust end eriti vihma eest kaitsta... olen korraliku rattasärgiga läbi ajanud...

Müüakse ju spets vahendeid ka, mis nii windstoppereid, kui ka tavalisi rattariideid veekindlamaks või siis vetthülgavaks muudavad. Paar korda olen proovinud, kuid need minu jaoks nii siga kallid, et ei näe asjas pointti...

Kasutaja avatar
leeru
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 28. 08. 2008. 10:21

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas leeru » 29. 08. 2008. 14:10

Kas windstopperid on siis samas ka waterstopperid?
Olen suht võhik vihmase ilma rattariietusega. Kas need õhukesed ja kerged windstopperid on tõesti seda raha väärt, mis nende eest poodides küsitakse (ca 2000 kr jakk)?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas Mati » 29. 08. 2008. 14:37

leeru kirjutas:Kas windstopperid on siis samas ka waterstopperid?...
EI OLE, just rõhutatult. Windstopper on ikka tuulekaitseks mõeldud, et tuul materjalist läbi ei puhuks. Samas on tänapäeval võimalik leida igasuguseid nö windstoppereid. Tuleb ikka vaadata mida ostad. Praktikas küll töötab windstopper märja ilmaga selgelt paremini kui tavariie. Märgub, kuid mitte kohe ja kuivab kiiresti. Täis veekindel riietus paraku kannatab hinguvuse osas, sest kuskilt peab kompromiss tulema.

Ma loodan, et foorumlane SK siin varsti asjatundlikult sõna võtaks ja asja puust ja punaseks selgeks teeks :) .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
leeru
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 28. 08. 2008. 10:21

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas leeru » 29. 08. 2008. 14:57

Ise sõidan Icepeaki tuule- ja veekindla (kuid samas hingava) jopega. Tean, et see jope pole spets rattasõiduks mõeldud, aga tänu heale tuulekaitsele sellega sõidangi. Kuid millest aru ma ei saa – tootjapoolsel infovoldikul on kirjas "hingav" kuid ei ole mina veel tundnud, et see jope hingaks! Ka isegi niisama metsas jalutades, kui vähegi higistama ajab, tunnen, kuidas jope ei hinga. Pigem kogub kondensi turja piirkonda (eriti rattasõidul). Samas, kerge tibuvihma peab kinni, aga eile näiteks jäin suht tugeva vihma kätte, ja jope lasi totaalselt vett läbi!
Kas peab siis ikkagi palju rohkem raha välja käima õige kileka/tuuleka eest või on ka kallite jopedega sama case?

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas mart » 29. 08. 2008. 15:27

leeru kirjutas: Kuid millest aru ma ei saa – tootjapoolsel infovoldikul on kirjas "hingav" kuid ei ole mina veel tundnud, et see jope hingaks! Ka isegi niisama metsas jalutades, kui vähegi higistama ajab, tunnen, kuidas jope ei hinga. Pigem kogub kondensi turja piirkonda (eriti rattasõidul).
copy-paste rusikareeglist:
Kõige olulisem on kaitse väliste ilmastikunähtuste, vihma ja tuule vastu. Sellisel juhul toimub niiskuse transport seestpoolt väljaspoole, keha pinnalt eemale. Tänapäeva funktsionaalsed materjalid ”hingavad”, kuid täielikult veekindlad materjalid hingavad halvemini kui need, mis on vastupidavad vaid kergele vihmale. Tõeliselt kurnava tegevuse puhul võib osaliselt veekindel materjal olla seega parem. Aktiivse kehalise tegevuse ajal oled sa lõpptulemusena märg sõltumata materjalist. Ja nii peaksi olema.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
leeru
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 28. 08. 2008. 10:21

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas leeru » 29. 08. 2008. 15:54

Aitäh.
Küsin veidi teemavälise küsimuse lisaks: kas rattajopega (mitte need õhukesed windstopperid, vaid veidi paksemad, jätavad kange fliisi mulje, nagu oleks termoriie), millel on seljaosa õhem, ei hakka selg hoopis külmetama? Minul on tihti peale turja osa ja õlad külmatundlikud.
Toon näiteks Rademaris müüdavad rattajoped, tundub igavesti hea materjal, on keegi kasutanud neid?

Kasutaja avatar
estlandeer
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 06. 06. 2007. 09:29

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas estlandeer » 29. 08. 2008. 17:26

rmg, vaata Mustamäe teel asuvas Fixus-es - seal nägin täna 350 eeku maksvat Biemme läbipaistvat rattakilekat (y)
Tel. 5 6 4 8 8 3 8 8

buratiino
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 08. 05. 2008. 11:04

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas buratiino » 29. 08. 2008. 17:35

Infoks niipalju, et turul on uus membraan, mis muudab püksid-joped-saapad vee- ja tuulekindlaks ja hingab senistest "hingavatest" membraanidest kordades paremini.

http://www.eventfabrics.com

Teadjamad räägivad, et eVent jopega ei pea joostes enam kaenlaaluseid lukkegi lahti tegema. Kui varasemad membraanid vajasid hingamise saavutamiseks märjaks minemist, siis see mitte. Täpsemalt saab lugeda mainitud saidilt.

eVent membraani kasutab näiteks Vaude, kes teeb sellest ka rattajakke ja pükse ning müüakse Vaude tooteid Matkaspordis.

Kasutaja avatar
estlandeer
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 06. 06. 2007. 09:29

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas estlandeer » 29. 08. 2008. 18:02

...müüakse Vaude tooteid Matkaspordis.
Hinnad on aga kosmiliselt kõrged. Jope hind on 5 kilo raha.
Tel. 5 6 4 8 8 3 8 8

reinpold
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 06. 01. 2008. 18:46

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas reinpold » 29. 08. 2008. 19:46

estlandeer kirjutas:
...müüakse Vaude tooteid Matkaspordis.
Hinnad on aga kosmiliselt kõrged. Jope hind on 5 kilo raha.
matkasport.ee andmeil saab Vaude Spray eVENT jope poole odavamalt.

Kasutaja avatar
leeru
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 28. 08. 2008. 10:21

Re: Vihmakeep

Postitus Postitas leeru » 01. 09. 2008. 09:40

Vaude riided on jah nii kallid, et peaksin oma pere jalgrattad maha müüma :)

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”