Määrdunud rattariided

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
David0002
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 27. 01. 2008. 19:02

Määrdunud rattariided

Postitus Postitas David0002 » 07. 05. 2008. 20:33

Niisiis on mul(vb ka paljudel teistel) probleem rattariiete puhtaks saamisega...Käisin elioni rattamaratonil oma uued riided seljas mis sisaldavad valget värvi.Sõidu lõpp oli üsna porine ja riided said liivaste poriplekkidega kokku.Panin riided pessu aga peale 1.5 h pesu olid riietel ikka märgata plekid,eriti valgel värvil.Kas probleem on odavas pesupulbris :oops: või kasutatakse riiete puhastamiseks ka mingeid muid oldschool meetodeid?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Määrdunud rattariided

Postitus Postitas erikr » 07. 05. 2008. 20:59

jama on selles, et ülipeenikesed saviosakesed jms ei tule tavalise pesuprogrammiga kanga kiudude vahelt välja, pese mitu korda tahes.

yeah, oldschool. mulle naine õpetas, siiani on 100% toiminud.

1. teed särgi märjaks
2. lödistad plekkidele peale pesuvahendit (geel või pulber)
3. nühid käte vahel neid kohti (sokke oled kraanikausis pesnud? täpselt samamoodi). pleki piirkonnas peaks värvuma vaht kergelt sama tooni plekiga.
4. lajatad selle mögase särgi koos muu kraamiga pesumasinasse ja pesed, nagu tavaliselt oma spordiriideid pesed
5. programmi lõppedes võtad koos muu kraamiga pesumasinast välja ka puhta särgi.
6. riputad särgi kuivama
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

David0002
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 27. 01. 2008. 19:02

Re: Määrdunud rattariided

Postitus Postitas David0002 » 07. 05. 2008. 21:02

Tasub ära :) Tänks

krossA4
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 16. 08. 2006. 20:12

Re: Määrdunud rattariided

Postitus Postitas krossA4 » 08. 05. 2008. 13:38

Mina isiklikult kasutan ka oldschool varianti nimelt algun pesen, nühin need plekuid maha ja panen pesumasinasse kõige õrnema reziimi peale j apeale seda on riided laitmatult puhtad :lol: aga õla peale on tekkinud kahtlane õli vms plekk mida ma pole veel maha saanud ja muideks banaan jätab ka päris ilusad plekid riietele

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Määrdunud rattariided

Postitus Postitas Villem T » 08. 05. 2008. 13:43

Ja meik võta kõigepealt maha, siis alles riided - puuderkreemi jäljed on üsna inetud. Mul naine õpetas.

Kamoon, plekid kaunistavad riiet nagu armid meest.

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Re: Määrdunud rattariided

Postitus Postitas Green_Day » 18. 05. 2008. 08:41

Mina olen kõik riided käsitsi pesnud. Pesupulbrivee ja käsitsi nühkimisega pole puhtaks saamine probleem. Kui vaid lobistada, jäävad jah plekid alles.

pumps
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 24. 03. 2008. 11:29

Re: Määrdunud rattariided

Postitus Postitas pumps » 27. 05. 2008. 22:41

Soovitan holmenkol tooteid mis tõesti toimivad väga hästi... ja jätavad materjali omadused samaks.leida võib neid müügilt hawaiist
http://www.holmenkol.com/hst/index.php? ... rub=shotex

J.T.R
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 30. 10. 2008. 10:55

Re: Määrdunud rattariided

Postitus Postitas J.T.R » 26. 03. 2009. 09:02

David0002 kirjutas:Niisiis on mul(vb ka paljudel teistel) probleem rattariiete puhtaks saamisega...Käisin elioni rattamaratonil oma uued riided seljas mis sisaldavad valget värvi.Sõidu lõpp oli üsna porine ja riided said liivaste poriplekkidega kokku.Panin riided pessu aga peale 1.5 h pesu olid riietel ikka märgata plekid,eriti valgel värvil.Kas probleem on odavas pesupulbris :oops: või kasutatakse riiete puhastamiseks ka mingeid muid oldschool meetodeid?
Probleem ilmselt kõigil, kes kasutavad valget värvi sisaldavaid sõiduriideid. Mina olen tegutsenud vastavalt kogenud proffide soovitusele, enne pesumasinasse panemist tuleb käsitsi ja/või vajadusel ka harjaga mustus lahti hõõruda. Olen vajadusel kasutanud ka pigieemaldus vahendit enne masinapesu, on tekkinud vahel vajadus peale eriti sooja ilmaga maanteeratta treeninguid.

Kasutaja avatar
väikepäike
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 15. 08. 2008. 11:50

Re: Määrdunud rattariided

Postitus Postitas väikepäike » 26. 03. 2009. 21:29

Villem T kirjutas:Ja meik võta kõigepealt maha, siis alles riided - puuderkreemi jäljed on üsna inetud. Mul naine õpetas.

Kamoon, plekid kaunistavad riiet nagu armid meest.
hmmm, huvitav, kas üldse on mõni naine, kes sõidab rattaga võistlust ja meik ehk siis puuderkreem on näo peal? :lol: mina arvan, et enamus naisi ei meigi ennast enne sõitu :D pole vast kõige kenam vaatepilt, kui higi on näo peal puudri, ripsmetušši, huulepuna ja lauvärvid triibuliseks uhtunud 8)
kõik naised on inglid. Aga kui neil tiivad murtakse, istuvad nad luua selga...

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”