Läätsed, optilised

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Läätsed, optilised

Postitus Postitas Gunnar » 31. 05. 2006. 09:31

Pole küll teab mis riietus, aga kehakatte ikka :)

Seni uhanud ikka prillidega, varem omanud paar aastat ka läätsi, nüüd mõte, et hakkaks neid jälle kasutama.

Siis kui läätsi kasutasin, siis pikki otsi rattaga ei teinud, samas ühte korda mäletan, et silmad väsisid päris ära kui mingi 2 tundi järjest sõitsin. Probleem võis ka selles olla, et pold päikseprille ees, ja läätsed jäid tuule käes kuivale, ei mäleta.

Seega lühinägelikud, kas läätsede kasutamine võistlustel /trennis ei tekita komplikatsioone? Seda mõistan, et lisaks läätsedele tuleb siis investeerida ka rattaprillidesse.

Ja OT küsimus ka, et kas ujuda ka kannatab. Ise omal ajal ei julgend, aga olen kuuld, et nii tehakse ja ka ilma ujumisprillideta?
Ratas on minu hobi, mitte elu

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 31. 05. 2006. 09:40

5a võistelnud ja trenni teinud läätsedega. Pole mingit probleemi. Päikseprill on küll koguaeg ees olnud. Ilma pole riskinud. Ujumas käisin ka läätsedega. Ei olnud probleemi ja silmast ära ei kadunud. Aga eks see sõltuba ka sellest, kuidas ujuda.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Läätsed, optilised

Postitus Postitas marion » 31. 05. 2006. 09:43

Gunnar kirjutas:Seega lühinägelikud, kas läätsede kasutamine võistlustel /trennis ei tekita komplikatsioone? Seda mõistan, et lisaks läätsedele tuleb siis investeerida ka rattaprillidesse.
Ja OT küsimus ka, et kas ujuda ka kannatab. Ise omal ajal ei julgend, aga olen kuuld, et nii tehakse ja ka ilma ujumisprillideta?
Endise lühinägelikuna ütlen, et ca 3 aastat kandsin nii trennis kui võistlustel ainult läätsi, siis ainult võistlustel. Päikse- ega rattaprille ei ole eriti kandnud, minujaoks moonutasin maailma imelikuks. Aga nüüd soovitaks küll, putukad lendavad silma ja siis ei saa ju väga hõõruda või sodi välja koukida. Sama teema poriga - läätsed isegi ärritavad ja kui pori ka veel satub võib päris põrguks minna.
Ujuda ei ole läätsedega proovinud, küll lihtsalt supelda - korraks vette ja välja.

Ruuno
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 24. 07. 2003. 14:28

Postitus Postitas Ruuno » 31. 05. 2006. 10:02

Ka üle 5 a. tegutsenud rattaga koos läätsedega ning probleeme pole olnud. Üldjuhul rattaga sõites päikseprillid ees.
Ainult 1 kord rattarallil ühel kurvilisel laskumisel kui silmad pidid korraga olema nii ees kui taga :roll: nihkus 1 lääts paigalt ära.

Ujuma siiski eriti ei soovitaks nendega minna.
Spordin oma lõbuks!!!

Kasutaja avatar
tampico
Rattur
Postitusi: 70
Liitunud: 27. 06. 2004. 20:34

Re: Läätsed, optilised

Postitus Postitas tampico » 31. 05. 2006. 10:07

marion kirjutas: Päikse- ega rattaprille ei ole eriti kandnud, minujaoks moonutasin maailma imelikuks.
See sõltub prilliklaasidest. Reeglina öeldakse, et moonutused on odava klaasiga kaasnev nähtus, kuid mul õnnestus veloplussist saada 250 kr eest mingid Merida prillid, millede eesolemise võib sootuks unustada. Ei mingeid moonutusi.

Eelmiste prillidega oli mul sama häda, nüüd hea meel, et nad katki istusin ;)

Decastar
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 16. 10. 2004. 13:42

Postitus Postitas Decastar » 31. 05. 2006. 10:20

Läätsedega pole mul muud muret olnud kui vaid hästi tolmaval teel suures pundis sõites. Näiteks Elva '05 ja selle aasta Mulgi Rattamaratoni algus tolmaval kruusal löövad ikka silmad nii tolmu täis, et läätsed tunduvad nagu kiletükid silmas olevat. Elu eest tuleb silmi pilgutada, et pildi puhtaks saaks ja läätsed silma jääks.
Muidu igati rahul, ilma läätseta muutuks sõitmine vähemalt minu miinuste juures ohtlikuks :) Prillid on läätsedega sõitmisel raudselt vajalikud.
Viimati muutis Decastar, 31. 05. 2006. 10:31, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Läätsed, optilised

Postitus Postitas marion » 31. 05. 2006. 10:21

tampico kirjutas:
marion kirjutas: Päikse- ega rattaprille ei ole eriti kandnud, minujaoks moonutasin maailma imelikuks.
See sõltub prilliklaasidest. Reeglina öeldakse, et moonutused on odava klaasiga kaasnev nähtus, kuid mul õnnestus veloplussist saada 250 kr eest mingid Merida prillid, millede eesolemise võib sootuks unustada. Ei mingeid moonutusi.
mul on mingid 700 eegused uvexid ja ma ei harjunudki ära

Kasutaja avatar
Vihmamees
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 23. 09. 2005. 13:56

Postitus Postitas Vihmamees » 31. 05. 2006. 13:17

Ei ole küll ise prilli/läätse kasutaja, aga kuna amet on vastav, siis paar mõtet:

Tuul, konditsioneeritud õhk, sigaretisuits kuivatavad kontaktläätse pinda, tekib ?liiv silmas? vms tunne. Abiks oleks tavatingimustes spetsiaalsed ?kunstpisarad? ehk siis läätse niisutamiseks mõeldud tilgad, saadaval reeglina prillipoodides. Kuigi jah, võistlustingimustes ei kujuta nende silma tilgutamist ette? :roll:, äkki enne starti.

Prilliklaas võib moonutada nägemist tõesti ja eriti sellised tootjahinnaga 10$ - pang odavad päikeseprillid ulmeliste värvitoonidega, nagu neid kaubanduskeskustes stendidel näha saab.

Kärbiks ka natuke tuntud brändide mainet (NIKE, vms). Enamasti nad oma prille/prilliklaase ise ei tooda, kaup tellitakse kusagilt kolmandast maailmast, enamuse hinnast moodustab kaubamärk.

Prillklaasi tooni soovitaks pruuni, see tagab piisava kontrastsuse. Hallid ja rohelised toonid teevad pildi liiga monotoonseks, raske on märgata näiteks metsa ja võsa vahel takistusi. Kollase klaasi kasutamine päikesepaistelise ilmaga on küll oma silmade tapmine, need sobivad vihma ja hämaraga.

Ehk jäi ikka teemasse sisse... :oops:
NB! Uinudes sule silmad!

vic
Rattur
Postitusi: 230
Liitunud: 19. 03. 2003. 21:48

Postitus Postitas vic » 31. 05. 2006. 19:18

taust: olen ise 10a läätsesid kandnud ja ratast sõitnud. (tavaelus käin hetkel prillidega)

minu tähelepanekud:
*silmad ei kuiva, sest silmade liigutamist on nii mnt-l kui metsas küllaga (pigem kuivavad raamatut lugedes või arvuti taga, kus on ühte punkti vaatamine)
*sõiduprillid on peaaegu kohustuslikud, sest
-autode poolt ülestõstetud tolm. väga valus kui silma läheb ja läätse alla ntx jääb.
-suure kiirusega laskudes hakkavad pisarad jooksma, vahest on juhtunud, et lääts läheb sellega paigast
-pori. sama mure mis liivaga poriga on ka prillidga probleeme, sest ühtlane sopakiht katab prillid hästi.

*tuleb tähelepanelik olla ja silmi mitte hõõruda
*läätsede silmapanekuks kohas x võib probleeme tekkida kui käsi ntx pesta ei saa

*lühemaajalised läätsed on mugavamad (ühepäevased vs ühe kuu omad vs aastased)

isiklikult ei kujuta prillidega sõitmist ette, k.a. optiliste sõiduprillidega. usun, et läätsed on oluliselt mugavamad.

ujudes kasutan ujumisprille ja probleeme pole olnud.

lisaks soovitaks panna läätsed silma enne jalgade määrimist ;)
veni vidi vici

ristol1
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 07. 03. 2006. 19:17

esimest korda

Postitus Postitas ristol1 » 04. 08. 2006. 12:35

isa ka prillikandja ning sai ka nyyd lõpuks läätsed tsebitud.. väga lahe on loomulikult aga sõites mul ikkagi kuidagi läheb imelikuks silmadel olemine eriti suure tuulega ja kuigi sport prillid on ees. võibolla ka sellest et mul silmad pole veel läätsedega nii hajrunud..

esca
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 03. 04. 2006. 11:22

Postitus Postitas esca » 18. 08. 2006. 21:22

Läätsed ees ja mitte ei tunnegi. Lisaks veel muidugi rattaprillid. Ilma prillideta ei kujutaks muidugi enam sõitu ettegi. Tänu prillidele lääts ei kuiva.
:D Eriti mugavad on ühepäeva läätsed.
Mis ujumisse puutub, siis jälle sama skeem. Läätsed ja lisaks ujumisprillid. Vesi sisse ei tule ja on ikka näha ka , kui mõni tuttav basseinis vastu ujub.

risto124
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 14. 12. 2005. 21:35

Postitus Postitas risto124 » 15. 09. 2006. 22:34

Läätsedest ja ujumisest.
Olen ise paar korda vee all olles silmad lahti teinud, et vaadata mis värk on. Aga siis murdosa sekundiga, nii kiiresti kui info ajust silma jõuab, silma uuesti kinni pigistanud. Igastahes alles on jäänud.
Samas mõnikord tulevad need sindrinahad ka peale tugevamat silmapilgutust ise ära.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”