Pimedus, jahedus ja prillid

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
cereal_killer
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 28. 12. 2003. 19:14

Postitus Postitas cereal_killer » 01. 09. 2005. 21:26

kas need tv- shopi prillid olid siis head kõigeks ja samas mitte millekski et siis mõttetud? keegi siin oli kasutanud... (puhtast huvist kysimus)
pole ise ka eriti mingeid erinevaid prille kasutanud, seega paar kysimust:
1. ehk siis saabuvase pimeduseaega on millised prillid kõige paremad-kas valged, pruunid, kollased v millised. räägitakse et pruunid pidid nähtavust parendama ja tegema kõik kuidagi erksamaks.kas ka pimedas
2. need nimetatud anti-fog vahendid. et ajan praegused prillid hambapasta v tatiga yle ja ei udustugi...vähemalt mõnda aega? palju võiks maksta see spetsvahend?
3. kas suht poolesaja ringis :roll: on mingeid normaalseid prille, millel hea nähtavus, sobivad ka nii raskemates tingimustes ja istuvad hästi?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 01. 09. 2005. 21:47

cereal_killer kirjutas:kas need tv- shopi prillid olid siis head kõigeks ja samas mitte millekski et siis mõttetud? keegi siin oli kasutanud... (puhtast huvist kysimus)
pole ise ka eriti mingeid erinevaid prille kasutanud, seega paar kysimust:
1. ehk siis saabuvase pimeduseaega on millised prillid kõige paremad-kas valged, pruunid, kollased v millised. räägitakse et pruunid pidid nähtavust parendama ja tegema kõik kuidagi erksamaks.kas ka pimedas
2. need nimetatud anti-fog vahendid. et ajan praegused prillid hambapasta v tatiga yle ja ei udustugi...vähemalt mõnda aega? palju võiks maksta see spetsvahend?
3. kas suht poolesaja ringis :roll: on mingeid normaalseid prille, millel hea nähtavus, sobivad ka nii raskemates tingimustes ja istuvad hästi?
1. kui on pime ( i really mean it) siis läbipaistev värvitu, testitud 24h sõidul
2. toimiv anti-fog vahend on fairy. teed suht kange lahuse, prillid sealt läbi ja jätad nõrguma kuni on täiesti kuivanud. testitud mullu H100 +11 kraadi tingimustes. kestis 8h ära küll.
3. ei julge lubada. lihtsam oleks vastata kui piiriks oleks pooltuhat. sellisel juhul otsimise peale leiab küll.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Postitus Postitas urmo » 01. 09. 2005. 21:51

cereal_killer kirjutas:3. kas suht poolesaja ringis :roll: on mingeid normaalseid prille, millel hea nähtavus, sobivad ka nii raskemates tingimustes ja istuvad hästi?
Mina kasutan Merida Team prille. Odavad, hea valik klaaside värve, aga kriimustuvad kergesti. Oma lemmikud, oran?id klaasid on juba täiesti ära kriimustatud, aga ma kukkusin ka, prillid taskus :roll: Istuvad minu ca. 58cm peas hästi, samuti sõitsin nendega Rakke Elionil(karmimad tingimused). Pühkima pidi, aga puhtaks said siis kah. On saadaval ka teine klaasi värvide komplekt, aga see oli minu arust täiesti mõttetu, ainult tumedad toonid.
Zero the Hero

Kasutaja avatar
cereal_killer
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 28. 12. 2003. 19:14

Postitus Postitas cereal_killer » 01. 09. 2005. 22:14

whoops! mõtsingi tglt jah nagu ikka pooltuhat... :oops: mõtsin yht ja ytsin teist, sry. ses mõttes et ma nagu otsisin ja leidsin kah mõned selles hinnaklassis kuid mida soovitavad teadjamad :)

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 02. 09. 2005. 00:20

Mul on 450 kroonised Uvex'd milledel on 3 vahetatavat klaasi: must, kollane ja valge(läbipaistev). Kui on ikka päris pime siis ikka valge klaas läheb ette. Kollane sobib hämarat metsaalust natuke kontrastsemaks tegema.
Uduseks ka ei lähe, sest täna oma disainile on nad näost/silmadest suhteliselt eemal ja õhk pääseb liikuma. Kahjuks ka mahub esiratta alt lenduv pori sealt vahelt teinekord läbi.
Kodulehelt meenutavad mudelit Skyline.
Väga head prillid on Uvexilt ka ühed 350 eeki kanti kollased või punased. Klaasid vahetatavad ei ole - kollane variant on erksam kui minu omadel, aga näole on lähemal seega aeglasel sõidul lähevad uduseks.
Midagi Genesis moodi.

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Postitus Postitas margus v » 02. 09. 2005. 06:57

Kasutan ODAVAID prille.Vahetatavad klaasid,kollased/mustad.Ostetud Männikult-Valdeku tn. Rattapoest.Hind 195,-.Väga rahul :!:
Vaata pildilt nr.190

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Postitus Postitas m6mm » 02. 09. 2005. 08:01

Sama siin, ostsin Kaubamajast 199 kroonised Championi prillid, ei karda puruks kukkuda ega ära kriimustada. Mis aga väärib mainimist, on prillide sinakas klaas, mis väljast vaadates paistab mustana, tegelikkuses kannatab nendega ka hämaras võpsikus sõita, kõik on näha. Muidu olen kasutanud pruune+kollaseid. Võistlustel on selline universaalsus hea, enne võtsin metsa jõudes prillid eest, nüüd ei pane prille tähelegi.

Kasutaja avatar
Konflict
Rattur
Postitusi: 311
Liitunud: 16. 04. 2003. 20:21

Postitus Postitas Konflict » 02. 09. 2005. 08:13

Ma kasutan Sigma Gernoble (punased, mustad ja läbipaistvad klaasid)
Ja siis veel Uvex Snakebite - need olid suht kallid aga suure alega sain 500 kr

Chris
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 17. 07. 2004. 17:06

Postitus Postitas Chris » 02. 09. 2005. 09:18

Ise kasutan Uvex Ivo kaitseprille ja minuarust täitsa toimivad. Vahetatavad klaasid , kriimustus kindlad ja anti-fog , sanga pikkus ja kaldenurk reguleeritavad.
http://www.parem.com/sihtmark.php?&vraa ... ?grupp=103

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 02. 09. 2005. 13:03

Prilliks Uvex'i vahetatavate klaasidega (värvitu, tume, kollane) mudel.
1. Hämarduvas olen kasutanud kollaseid klaase, mis tõesti teevad erksamaks ja heledamaks pildi. Kui on pilvine või muidu päiksetu ilm olen ka värvituga sõitnud.
2. Ei mäleta, et oleks probleeme olnud. Olen nendega ka talvel suusatanud ja igal ajal jooksnud. Seega ei tea anti-fog vahenditest suurt midagi.
3. 50 eest vaevalt saad norm prilli. Pakun, et sealt 200 kandist hakkab see piir. Sobivus on samas väga individuaalne. Mollid ju erinevad kõigil.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Madu
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 16. 07. 2005. 19:50

Postitus Postitas Madu » 02. 09. 2005. 13:50

urmo kirjutas:
cereal_killer kirjutas:3. kas suht poolesaja ringis :roll: on mingeid normaalseid prille, millel hea nähtavus, sobivad ka nii raskemates tingimustes ja istuvad hästi?
Mina kasutan Merida Team prille. .... On saadaval ka teine klaasi värvide komplekt, aga see oli minu arust täiesti mõttetu, ainult tumedad toonid.
Kas oled näinud neile prillidele eraldi klaaside komplekti või on prillid komplekteeritud kahte eri varianti klaasikomplektiga. Mul endal need nn. mõtetud klaasid. Helesinine oli väga hämaras veel küll ok. ja peegel oli jälle päeval väga hea.

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Postitus Postitas urmo » 02. 09. 2005. 17:01

On kaks komplekti komplekteeritud: rohelise raamiga, klaasid on peegelheleroheline, peegelmust ja oranz ; sinise raamiga, klaasid olid minu mälu mööda must, sinine ja roheline, kõik tumedad, seega minu arust mõttetu, kuna pole klaase erinevatesse tingimustesse :?
Zero the Hero

brg
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 15. 04. 2005. 13:14

Postitus Postitas brg » 02. 09. 2005. 17:30

Mina sain Merida prillide puhul endale valida sinised raamid järgmiste klaasidega: oranz, must peegel ja kergelt punaka tooniga tume. Muidu olen rahul, kuid higisena seisma jäädes tõmbab uduseks, õnneks läheb kiirelt selgeks tagasi kui sõitma hakata.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 02. 09. 2005. 17:47

Oma rattaajaloo jooksul omanud kolmesid Uvex'i prille. Kõikidega väga rahule jäänud. Esimesed oskasin sõidu ajal taskust ära kaodata, teised jälle eest võttes ja tasku toppides ära lõhkuda. Kui praegustega peaks midagi juhtuma, siis uuesti Uvex. Minu arust neil hinna ja kvaliteedi suhe hästi paigas. Üle 400.- pole neist ühedki maksnud.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Postitus Postitas vigurivänt » 02. 09. 2005. 19:53

Kasutan antifogi vahendit ja olen rahul.Maksis ca 70 eeku ja 1,5 aastaga on kulunud 1/3.Iga sõidu eel lasen peale ja pühin lapiga ära.Prillid on Sigma omad,sain alega alla 300 kätte.Veidi vajuvad eest ära ja siis jääb raami ülemine osa nägemist varjama.Klaasi valik on tumedad,oran?id ja klaarid,enamus ajast on kasutusel oran?id.
Paar aastat sõitsin mingite laadalt ostetud 25 kroonistega,olin üli rahul,aga siis tuli üks auto ja viskas ratta alt kivi klaasi.See täke saigi põhjuseks,miks uued ostsin.

Kasutaja avatar
OHT
Rattur
Postitusi: 49
Liitunud: 31. 03. 2003. 18:46

Postitus Postitas OHT » 02. 09. 2005. 22:45


cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 09. 09. 2005. 00:20

Need tumedad 3m on minuarvates päeval ok, aga kõige parem asi on hind. Kriimustuvad suhteliselt kergelt, kuid karta on, et sama lugu on ka kallimate plastklaasidega prillidega. Kontrasti parandavate klaasidega prille vist alla 500kr ei saa (mingid Uvexid või olid hoopis Sigma). Optiline vahe odavate ja kalliste klaaside vahel on märgatav.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”