Põlvesidemed/soojendused

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
ii
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 01. 07. 2003. 11:49

Põlvesidemed/soojendused

Postitus Postitas ii » 12. 03. 2004. 12:35

Tere!
Sisestasin otsingusse sidemed ja leidsin vaid paar asjalikku teemat, kuid ei saanud selgusele, milliseid sidemeid ikkagi põlve peal kanda (verd kinni ei paneks ja rullima ei hakkaks). Kuna praegu on veel liiga külm, siis tahaks osta selliseid sooje ja mitte nii väga põlvehoidvaid sidemeid. Sain aru, et SELECT ja REHBAND ei sobi eriti hästi.
Kus võiks Tallinnas (peale Suure- ja Väikse- Karja nurgal olev) olla kõige parem(ad) pood või poed, kus selliseid sidemeid leida ja katsuda?
Igasugune soovitus on teretulnud- äkki on kellegil ka muid ideid, uidas põlvi tuule eest kaitsta ja neid soojana hoida?!
Ette tänades
Painutan nii kuis jaksan :mrgreen:

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 12. 03. 2004. 12:40

mul on ODLO pikad alukad millel põlvede ja kubeme kohal tuulekindel nailon.
odavaim variant on aretada tuulekindel kangas pikkadele alukatele põlve peale ja moos. sidemetega ma ei sõidaks. asi pole ainult põlves vaid kogu jalas kui jahtumiseks läheb. kogu jalg peab soojas olema.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 12. 03. 2004. 12:50

Kui on külm, siis tuleb soojad püksid jalga panna. Siis ei toimu ka liigeste alajahtumist. Eraldi liigeste kaitsmine ei anna sellist efekti, kui kogu jala lihastegevuse tulemusena tekkiva sooja ärajuhtimise vähendamine.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 12. 03. 2004. 12:51

Nii, vot selliseid aluskaid ajan ise ka taga, a kust ma neid Tallinnas leiaksin, on kellelgi andmeid. Ega need just Odlo pea olema, a sama põhimõttega

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 12. 03. 2004. 13:06

Mul põlvedega jama kogu aeg old. Toetan üldist jala soojendamise põhimõtet. Omal samuti põlvede ja kubeme osas kilega "keskearõõmud". Nende puhul olen siis külmemaga pand põlvedele veel alla SELECTI soojendajad, millel OLEN põlveõõnla juures AUGU SISSE LÕIGANUD. Ei sega.
Gunnar kirjutas:Nii, vot selliseid aluskaid ajan ise ka taga, a kust ma neid Tallinnas leiaksin, on kellelgi andmeid. Ega need just Odlo pea olema, a sama põhimõttega
Ntx Craft'i omi näppisin eila Sportlandis (Tartu mnt 16b).
Viimati muutis Mati, 12. 03. 2004. 13:08, muudetud 1 kord.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4481
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Postitus Postitas riho » 12. 03. 2004. 13:20

Sügisel ostsin Rocca HEst Castelli põlvesoojendajad, millega olen läbi talve sõinud. Soojendajaid olen kandnud pikkade õhukeste pükste peal, sinna otsa vedasin veel ühe paari sõidupükse.

koomahai
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 29. 04. 2003. 17:56

Postitus Postitas koomahai » 12. 03. 2004. 17:33

Kasutan juba kaks aastat Nike?i põlvesoojendajaid. On neopreenist ja hingavad üsna hästi. Ja peavad väga hästi vastu. Maksid spordipoest ostes 490 eek tükk.
Tanel

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 12. 03. 2004. 19:54

Raske on kedagi üllatada, aga 2...4 korda kokkumurtud ajaleht on käepäraseim lahendus. Sõidutuule peab kinni.

Kasutaja avatar
ii
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 01. 07. 2003. 11:49

Postitus Postitas ii » 18. 03. 2004. 13:50

erikr kirjutas:mul on ODLO pikad alukad millel põlvede ja kubeme kohal tuulekindel nailon.
odavaim variant on aretada tuulekindel kangas pikkadele alukatele põlve peale ja moos. sidemetega ma ei sõidaks. asi pole ainult põlves vaid kogu jalas kui jahtumiseks läheb. kogu jalg peab soojas olema.
Aitäh kõigile soovituste eest !
Mul on täitsa meelt mööda ülal nimetatud variant:
1. N.ö. tasuta (kangas on olemas, on vaja vaid paluda elukaaslasel need ära õmmelda).
2. Nii on tõesti mugavam jalga liigutada ja ühtlasi on vee ja tuule eest kaitstud

Lisaks: ma jätan selle põlvekatte ülemise otsa lahti selleks, et panna sinna vahel vastavalt ilmale nt. kas poroloonilaadset asja või mul on sellised õhukesed soojenduspakikese- pakendist väljavõttes toimub mingi reaktsioon, mille tulemusena annavad need sooja mingi 8h (sellest peaks piisama :-) )
Painutan nii kuis jaksan :mrgreen:

charlie
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 18. 05. 2003. 15:36

Postitus Postitas charlie » 19. 03. 2004. 13:32

tänases Tartu "Postimehes" sidemetest pikem jutt...ise pole veel jõudnud lugeda.

Kasutaja avatar
cereal_killer
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 28. 12. 2003. 19:14

Postitus Postitas cereal_killer » 01. 09. 2005. 22:07

lugedes siin igaseid nippe ja imevigureid tundus siin häid ideid olevat aga siiski...
ei oskagi nyyyd kysimust just formuleerida et kirjutan siis mida ma tahaks, kuid poel kindel kas midagi taolist olemas on...:
ses mõttes et enamus ajast sõidan rattaga ikka siis kui kuskile minek on, näiteks linna tööle v kooli. et sõidan ikkagi tavaliste pykstega kuid hea oleks siiski kui põlved oleks soojas ja tagumiku all võiks olla ka pehmendust. rattapyksid ja tavalised pyksid nende peal...noh, soojas ruumis läheb ju hauduma. ja eraldi riietega sõitmine...siis peaks hakkama koguaeg kuskil vetsuuberikus ymber riietumas hakkama käima, mis võtaks aega ja lõpuks enam ei viitsikski ning seljas oleks kanda palju kaalu/vahetusriideid.
millised sääred oleksid sobivad nii u +5 kuni -5 kuni -10ga...(veel parem kui ka vähe krõbedamaga a sellist (palju-yhes)vist pole) mis materjal see yldse hea on?on mingid lycrad jne.ei jaga neid.

Chris
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 17. 07. 2004. 17:06

Postitus Postitas Chris » 02. 09. 2005. 08:59

Sellise temperatuuri juures mina soovitaks kasutada midagi Windstopperiga . Kui leiad kusagilt võid proovida Crafti http://www.craft-usa.com/anc_shop_zoom. ... =shop&type
Endal on Crafti toodetega siiamaani head kogemused kuigi ise eelistan siiski kogu jalga soojas hoida

EDIT
Sorry see eelmine link ei tööta. Proovi seda
http://www.craft-usa.com/frameset.php?back=114

Võta sealt Bike ja edasi men accessories

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 02. 09. 2005. 09:21

cereal_killer kirjutas: 1. enamus ajast sõidan tavaliste pykstega kuid hea oleks siiski kui põlved oleks soojas ja tagumiku all võiks olla ka pehmendust. rattapyksid ja tavalised pyksid nende peal...noh, soojas ruumis läheb ju hauduma. ja eraldi riietega sõitmine...siis peaks hakkama koguaeg kuskil vetsuuberikus ymber riietuma

2. millised sääred oleksid sobivad nii u +5 kuni -5 kuni -10ga...(veel parem kui ka vähe krõbedamaga a sellist (palju-yhes)vist pole) mis materjal see yldse hea on?on mingid lycrad jne.ei jaga neid.
1. Saan aru sedamoodi, et sa suvel pampersiga pükse ei vaja ja talvel hakkad nende järgi igatsema, kuna põlvede jahtumine kutsub esile kannikate jäigastumise. :lol:
Tagasi teemasse, pampers on niivõrd rattaspetsiifiline element, seetõttu mingit talvist ülikonda/tööröivast millel pampers püksis oleks, sa ei leia. Suvist vaba-aja rõivast aga küll.
2. säärtest, pükstest, windstopperist on juttu siin:
viewtopic.php?t=2219&postdays=0&postorder=asc&start=0
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”