Aluspesu

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Aluspesu

Postitus Postitas wylde » 27. 08. 2003. 10:31

Selline küsimus, et olen Eestis näinud müügis peamiselt kahte firmat, mis pakuvad pesu aktiivsele liikujale, need on siis brynje ja Graft, kuid kumba neist siis eelistada? Kas nad lähevad ka niiskeks, jätavad järgmised riidekihid kuivaks, on hingavad, hoiavad ka sooja - tundub nagu liiga palju tahetud ühelt materjalilt aga pakendil seda lubatakse, kuidas aga on lood tegelikult? Ja muide praegu enne sügist on neile ka allahindlused mitmel pool.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 27. 08. 2003. 10:35

Kui on tegu spets spordipesuga, siis täidavad nad tuntud nimede puhul ka täiega oma funktsiooni.

Mul omal on ntx mingi noname pesuvalmistaja spordipesu juba aastaid ja kärab väga. Hoiab sooja ja laseb niiskuse läbi.

Näide:
Talvel -10. All see pikk pesu ja peal Ilvese murdmaasuusakas ja selle peal Ilvese vest. Piisab :!: :!: Sama efektiivne/hea on ka tuntud tegijate pesu - sõprade tuttavate kinnistusel.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 27. 08. 2003. 10:47

minu kogemus on see, et brynje ruulib jahedas ja päris külmas. olen isegi matkal ja talvel metsatöös kasutanud. hind on karvane kuid seda on ka toode ise mis tundub kehal soojem kui mõni muu võrkpesu (biemme ntx, mul endal kogemus nii biemme kui brynjega). siledad "spordi ja funktsionaalsed) pesud ei tundu talvistes oludes nii soojad sest jääb piisavalt higi liiga ihu lähedale. küll tõmban talvel brynjele kihi-kaks mingit siledat peale enne kui windstopperi kõige otsa. eksisteerib ka fleece materjalist pesu, ise olen kasutanud boxeriteks lõigatud pikki fleece alukaid brynje peal sigakülma ilmaga alakõhu ja selles paiknevate elundite kaitseks. tasub mainida, et suusatamise ja rattasõidu vahele riidessepanemise küsimustes ei saa iga kord võrdusmärki panna kuna ratta seljas on terve hulk lihaseid mis tööd ei tee ja sooja ei tooda.
palun arvestada, et kogemus on isiklik ja ei ole mõeldud vaidluse algatamiseks. ootan huviga teiste kogemusi.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

opa
Testisõitja
Postitusi: 207
Liitunud: 13. 02. 2003. 15:34

Postitus Postitas opa » 27. 08. 2003. 11:01

Eestis on olemas ka Odlo. Levib rohkem Tartu kandis, SiljaSpordi kauplustes. Kui enne kasutasin Brynjet siis nüüd olen Odlo kasutaja. Miks?
1. Odlol on ka tuuletõke riietel sees (rattapesul).
2. Lihtsam hooldada
3. "hõbeniidikesed" kanga sees ei lase ebameeldival lõhnal tekkida.
Muidugi hind on paras tala, aga investeering toimub ju endasse :wink: .

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 27. 08. 2003. 11:13

Valiku suurendamiseks tooks veel sellise margi nagu BRUGI.

Müügil kindlalt ntx Giacomellis. Oma kogemus piirdub varrukateta võrksärgiga, mis on jahedamatel suveõhtutel rattasärgi all oma ülesannet väga priimalt täitnud.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 27. 08. 2003. 12:22

parima kvaliteediga pesu on siiamaani olnud brunye, puuduseks kipub joonistama kukkumisel kehale võrgumustreid ja tekitab lisamarrastusi
peab hästi vastu ning toimib talvel kui ka suvel
craft on kehva õmbluskvaliteediga, kuid hea hinna ning korraliku disaini ja suht laia valikuga keskmine pesu, pesta saab kõige kõrgematel temperatuuridel
briko hind on kõrge, kvaliteet hea, vastupidav, hooldada kehv kuna saab pesta vaid madalatel temperatuuridel.
helly hansen kvaliteet hea, pesta saab kõrgetel temperatuuridel,vastupidav, purjetamise backgroundiga välimuse poolest ehk kõige atraktiivsem multifunktsionaalne termopesu, reklaamitud isegi kassafilmides s.t. sihtgrupiks ameerika, iseloomulikuks tunnuseks põikitriibutus,
proovimata on veel jäänud salomoni, nitro, odlo, biemme jt. tugevate tegijate tooted
soovitaks vaadata pesu kus on kaenlaalused ja jalgevahe töödeldud hõbeniidiga, info tehnoloogia kohta xstatic.com :idea:

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 27. 08. 2003. 13:53

olen oma pikkade käiste ja kõrge kaelusega brynjega rahul. Mõnus asi on.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

mhhh

Postitus Postitas wylde » 27. 08. 2003. 16:06

So far, so good! Ilmselt siis otsustan kah brynje kasuks, eeliseks tal ka see, et on sinise kangaga ( valge muutub kollaseks ), aga mingist hõbeniidist kuulen küll esmakordselt :shock: pigem siis juba eelistaks sellist tehnoloogiat, aga kahjuks poeb juba sügis põue, ega pole aega pikalt unistada, senini on olnud pükste trakside all mõni sõidusärk või siis külmaga poolo, kui aga jahedaga enda sõiduasendit liigutad või selga sirutad siis on tunda kuidas märg riie kohe külma tegema hakkab.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: mhhh

Postitus Postitas Mati » 27. 08. 2003. 16:12

wylde kirjutas:So far, so good! Ilmselt siis otsustan kah brynje kasuks, eeliseks tal ka see, et on sinise kangaga ( valge muutub kollaseks ...

:roll: Minu valge polokene on suutnud säilitada oma kauni valge välimuse juba 3-4 aastat :?: :?: Selle kartuse pärast ära nüüd küll midagi valimata jäta.

Kollaseks lähevad võib olla tavalised puuvillased asjad või siis suvalised asjad kui neid ei pese :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

pesu

Postitus Postitas mart2 » 02. 09. 2003. 18:37

Pika pesuna kasutan liibuvat ja higi eemale juhtivat 'Under Armour'-it.
Vajadusel panen lisaks PEALE lühikese T-särgi ja bokserid windstopperiga (AGU).
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Caarel
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 31. 03. 2003. 03:19

Postitus Postitas Caarel » 04. 09. 2003. 18:28

No nii. Ise käisin ja soetasin omale sooja pesu. Tegu siis MARATi poolt kokku õmmeldavate HellyHansen'i ARTIC mudeliga. See on madala kaelusega. On libedamat ja on puuvillasemat. Värvid on must, hall ja tumesinine.
Eelnevalt tegin korraliku võrdluse HH originaali ja selle FairPlay toote vahel. Kuna ei leidnud muud vahet kui sildid siis oletan et tegu järjekordse allhankega eestist mida siis kuidagi kohalikku võrku paisatakse. Materjal ja õmblused 100% samad. isegi HHle iseloomulikud triibud on olemas.
Hind oli muidugi eriti magus. Kui HH täis komplekt maksab ca 1000EEKu ja rohkem siis Marati poest ostetuna oli komplekt (pikkade käistega särk ja pikad püksid) 299EEKu.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 04. 09. 2003. 18:38

Kui saladus pole siis kus see Marati pood asub?
Võibolla juhtun kah kunagi sinnakanti :wink:

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 04. 09. 2003. 20:20

Rom kirjutas:Kui saladus pole siis kus see Marati pood asub?
Võibolla juhtun kah kunagi sinnakanti :wink:
Ma oletan, et Tallinnas kas Tartu mnt 63 või Ehitajate tee 11 või 13.
Sellise jutu peale proovin Ehitajate teel luurata.

Kasutaja avatar
karzum
Rattur
Postitusi: 119
Liitunud: 01. 07. 2003. 11:52

Postitus Postitas karzum » 04. 09. 2003. 20:30

Kuidas see pesu ostmine käib ehk kas kohapeal proovida võib (tegemist ju suht suure väljaminekuga)? Sellise ilmaga enam suve riietuses ei sõida.
cowrider kirjutas:Ma oletan, et Tallinnas kas Tartu mnt 63 või Ehitajate tee 11 või 13.
Tartu mnt. on üks Marati kauplus.
Rattasõit on ajavõit

Caarel
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 31. 03. 2003. 03:19

Postitus Postitas Caarel » 04. 09. 2003. 20:32

Mina käisin Tartu maanteel. See on see maja kus on suur silt AU TÖÖLE veel küljes. Poes on küll veits imelik ja kohe neid asju ei silma aga uksest sisse astudes tuleb minna vasemasse "tuppa" kus siis asjad jäävad täpselt posti taha. Kui parajat numbrit pole siis on see kindlasti olemas neil laoruumis kus oli neid lademetes. Et mitte ära ehmuda siis hoiatuseks et see nagu rohkem naiste asju täis pood on ja mehi seal eriti ei kohta vist.

Caarel
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 31. 03. 2003. 03:19

Postitus Postitas Caarel » 04. 09. 2003. 20:34

karzum kirjutas:Kuidas see pesu ostmine käib ehk kas kohapeal proovida võib (tegemist ju suht suure väljaminekuga)?
KOhapeal 2 kabiini kus sildid peal et rohkem kui 3 eset sinna kaasa võtta ei tohi. Võtad pesu ja lähed proovid. Keegi ei tulnud midagi ütlema.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 05. 09. 2003. 00:12

www kirjutas: craft on kehva õmbluskvaliteediga, kuid hea hinna ning korraliku disaini ja suht laia valikuga keskmine pesu, pesta saab kõige kõrgematel temperatuuridel
briko hind on kõrge, kvaliteet hea, vastupidav, hooldada kehv kuna saab pesta vaid madalatel temperatuuridel.
helly hansen kvaliteet hea, pesta saab kõrgetel temperatuuridel
....soovitaks vaadata pesu kus on kaenlaalused ja jalgevahe töödeldud hõbeniidiga, info tehnoloogia kohta xstatic.com :idea:
Craftiga pole kogemusi, küll aga Brikoga (ise rahul, hind on tiba ülepaisutatud, materjalid tipp-topp, suveriiete õmblused kipuvad niite väljastama, talveriided OK) ja hõbeniidiga materjaliga (olemas sokid, mida vaatamata hõbeda desinfitseerivale toimele peab IKKA :lol: pesema). Olen leppinud olukorraga, et kui miski hilp on tehis/sünteetilisest materjalist, siis pesen toda masinas 30 kraadises vees ja pulbri või mögaga, mis tolles temperatuuris ka pesu puhtaks teeb. Mul kujunenud harjumus, et sünteetilisel materjalil enam hilbusildil pesemiskraade ei jälgi - 30 ja masinasse. Käsitsi pestes valin käesooja vee.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 05. 09. 2003. 06:51

Caarel kirjutas:No nii. Ise käisin ja soetasin omale sooja pesu. Tegu siis MARATi poolt kokku õmmeldavate HellyHansen'i ARTIC mudeliga. See on madala kaelusega. On libedamat ja on puuvillasemat. Värvid on must, hall ja tumesinine.
Eelnevalt tegin korraliku võrdluse HH originaali ja selle FairPlay toote vahel. Kuna ei leidnud muud vahet kui sildid siis oletan et tegu järjekordse allhankega eestist mida siis kuidagi kohalikku võrku paisatakse. Materjal ja õmblused 100% samad. isegi HHle iseloomulikud triibud on olemas.
Hind oli muidugi eriti magus. Kui HH täis komplekt maksab ca 1000EEKu ja rohkem siis Marati poest ostetuna oli komplekt (pikkade käistega särk ja pikad püksid) 299EEKu.
On see siis lihtsalt soe pesu või ka sportimiseks vajalikud hingamis/kuivamis/tuuletakistus-omadused ka olemas ?
Koostis ?
Ja kas osta saab vaid komplektis ? sest vajaksin ehk vaid pükse.
Viimati muutis Andrus K, 05. 09. 2003. 07:59, muudetud 1 kord.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 05. 09. 2003. 07:50

Caarel kirjutas:No nii. Ise käisin ja soetasin omale sooja pesu. Tegu siis MARATi poolt kokku õmmeldavate HellyHansen'i ARTIC mudeliga. See on madala kaelusega. On libedamat ja on puuvillasemat. Värvid on must, hall ja tumesinine.
Eelnevalt tegin korraliku võrdluse HH originaali ja selle FairPlay toote vahel. Kuna ei leidnud muud vahet kui sildid siis oletan et tegu järjekordse allhankega eestist mida siis kuidagi kohalikku võrku paisatakse. Materjal ja õmblused 100% samad. isegi HHle iseloomulikud triibud on olemas.
Hind oli muidugi eriti magus. Kui HH täis komplekt maksab ca 1000EEKu ja rohkem siis Marati poest ostetuna oli komplekt (pikkade käistega särk ja pikad püksid) 299EEKu.
kus see marati pood asub kas tallinnas flexeri vastas :?:

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 05. 09. 2003. 08:00

mart kirjutas:
www kirjutas: craft on kehva õmbluskvaliteediga, kuid hea hinna ning korraliku disaini ja suht laia valikuga keskmine pesu, pesta saab kõige kõrgematel temperatuuridel
briko hind on kõrge, kvaliteet hea, vastupidav, hooldada kehv kuna saab pesta vaid madalatel temperatuuridel.
helly hansen kvaliteet hea, pesta saab kõrgetel temperatuuridel
....sünteetilisest materjalist, siis pesen toda masinas 30 kraadises vees ja pulbri või mögaga, mis tolles temperatuuris ka pesu puhtaks teeb. Mul kujunenud harjumus, et sünteetilisel materjalil enam hilbusildil pesemiskraade ei jälgi - 30 ja masinasse. Käsitsi pestes valin käesooja vee.
Olen kasutanud suht palju erinevaid pesuvahendeid, nii professionaalseid kui ka tavalisi koduperenaise omi. Mõnikord lihtsalt ei saa madalas temperatuuris pesu puhtaks. Pole võimalik kohe peale trenni pesu pesta kas siis tehn või ajalistel kaalutlustel, eriti määriv võistlus, kallatakse mingi kiselliga :( üle jt. põhjused. Kodus või muidu rutiinis püüan kohe peale trenni pesu pesumasinasse visata tulemused tõepoolest head. Küsin on sul mingi konkreetne puhastusvahend mis madala temperatuuriga hästi toimib ka eelmainitud juhtumite puhul:?:

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 05. 09. 2003. 08:06

www kirjutas: soovitaks vaadata pesu kus on kaenlaalused ja jalgevahe töödeldud hõbeniidiga, info tehnoloogia kohta xstatic.com :idea:
kas tootel on mingi märge ka et hõbeniiti kasutatakse? pole ise varem midagi kuulnud sellisest.

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 05. 09. 2003. 08:51

tarmo kirjutas:
www kirjutas: soovitaks vaadata pesu kus on kaenlaalused ja jalgevahe töödeldud hõbeniidiga, info tehnoloogia kohta xstatic.com :idea:
kas tootel on mingi märge ka et hõbeniiti kasutatakse? pole ise varem midagi kuulnud sellisest.
Tehnoloogia on turul suht uus, tean salomon kasutab oma tippmudelitel seda. Selle aasta hallidel sportfuli anaconda seeria pükstel oli pampers hõbeniidiga läbi töödeldud. Suva teeb hõbeniidiga sokke hind ca 70 eek, olen nendega huvi pärast paar korda alpides laudamas käinud. Üldiselt on nendel kõigil kusagil xstatic märk peal s.t. tehnoloogia omaja patent.
Punane hõbedaga märk, kui viitsid saad kodukalt rohkem infi, paar aastat tagasi töötasin teema turunduslikel eesmärkidel läbi.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 05. 09. 2003. 09:20

www kirjutas:
tarmo kirjutas:
www kirjutas: soovitaks vaadata pesu kus on kaenlaalused ja jalgevahe töödeldud hõbeniidiga, info tehnoloogia kohta xstatic.com :idea:
kas tootel on mingi märge ka et hõbeniiti kasutatakse? pole ise varem midagi kuulnud sellisest.
Üldiselt on nendel kõigil kusagil xstatic märk peal s.t. tehnoloogia omaja patent.
Punane hõbedaga märk, kui viitsid saad kodukalt rohkem infi,.
XStatic ® : A pure silver-bonded fiber that's knit into fabric, XStatic eliminates 99% of bacteria to give garments permanent odor protection. X-Static contains no chemicals, is both safe and natural, and will last for the lifetime of the garment.
Aga tundub, et see 1% baktereid, kes ellu jäävad, on kõige tugevama haisuga. Või haisevad surnud bakterid :roll:

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 05. 09. 2003. 09:44

www kirjutas:[
Olen kasutanud suht palju erinevaid pesuvahendeid, nii professionaalseid kui ka tavalisi koduperenaise omi. Mõnikord lihtsalt ei saa madalas temperatuuris pesu puhtaks. Pole võimalik kohe peale trenni pesu pesta kas siis tehn või ajalistel kaalutlustel, eriti määriv võistlus, kallatakse mingi kiselliga :( üle jt. põhjused. Kodus või muidu rutiinis püüan kohe peale trenni pesu pesumasinasse visata tulemused tõepoolest head. Küsin on sul mingi konkreetne puhastusvahend mis madala temperatuuriga hästi toimib ka eelmainitud juhtumite puhul:?:
Sa oled pesupesemises minust peajagu üle. Ma pole eluski ühtki profi pesupulbrit kasutanud :shock: . ise valin poest vahendi, millel peal märge, et sobib 30 kraadi juures ja vähevahutavaks masinpesuks. Küll olen väga musti välisriideid leotanud FAIRY-ga vees. Läheb kenasti puhtaks ja värvi ära ei riku. Samas olen kuulnud, et Fairy on veekindla jope vett-imavaks muutnud :?

opa
Testisõitja
Postitusi: 207
Liitunud: 13. 02. 2003. 15:34

Postitus Postitas opa » 05. 09. 2003. 10:19

Jalatseid ja funktsionaalseid riideid (veekindlad, niiskust transportivad, jne) ei ole soovitatav leotada. Põhjus selles, et pesulahus võib reageerima hakata erinevate liimidega, mida on kasutatud toodete kokkupanemisel, ka lamineerimisel ja "sööb" liimi lihtsalt ära. Samuti on enamus funkts. rõivaste sisse hoolduse kohale kirjutatud "use mild detergent only", mida Fairy kindlasti pole.
Ise toimin rõivaste puhul nii.
Uue toote, mis läheb vastu minu keha, pesen enne esmast kasutust läbi, et eemaldada toote valmistamisel kangasse jäänud "säilitusained", võimalikud muud ained, mis takistavad kangal täisvereliselt töötamast.
Pesen pesumasinas õrn/lastepesu programmil, 30c, tsentrifuug 600p/min. pesuvahendiks pesugeel (tavaliselt Persil, praegu proovin Ariel'i) värvilistele riietele. Valgendavaid aineid ei tohiks geelis/pulbris olla, kuna väsitab elastaani ja pleegitab värve. Ja loomulikult MITTE ÜHTEGI TILKA LOPUTUSVEDELIKKU. Veekindlad riided töötlen pärast veel Nickwax'iga.

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 05. 09. 2003. 10:42

Nii teaduslikult ma oma riiete pesemisel küll lähenenud ei ole :lol: aga tänan info eest, nii mõnegi teguri panin kõrva taha,
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 05. 09. 2003. 10:46

profit4 kirjutas:Nii teaduslikult ma oma riiete pesemisel küll lähenenud ei ole :lol: aga tänan info eest, nii mõnegi teguri panin kõrva taha,
Kogu nn. teaduslik teave on olemas "tarbijateabe vihikus", mis selline tasuta infomaterjal ja vedeleb spordipoodides leti peal tavaliselt.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 05. 09. 2003. 11:51

Andrus K kirjutas:
profit4 kirjutas:Nii teaduslikult ma oma riiete pesemisel küll lähenenud ei ole :lol: aga tänan info eest, nii mõnegi teguri panin kõrva taha,
Kogu nn. teaduslik teave on olemas "tarbijateabe vihikus", mis selline tasuta infomaterjal ja vedeleb spordipoodides leti peal tavaliselt.


Oma kogemusest võin öelda et kõik pole tõde mis kirjas ning enamus uudistooteid mida üles haibitakse pole päris nende omadustega mis lubatud, selle pärast eelistan kogemuslikku lähenemist.

Jamaks läheb siis kui satud oma keskkonnast välja ning riiete puhastamine on oluline näiteks kusagil itaalia alpides või tsehhis kus räägitakse valdavalt kohalikke keeli ja kasutatakse kohalikke tooteid.
:wink:

Road
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 21. 05. 2003. 13:34

Postitus Postitas Road » 05. 09. 2003. 12:08

Omal ajal kuulsin Pikkuusi käest et nt. rahutuuril olid nad vähemalt pükse piiritusega "puhastanud". Usun, et matkal võib sest isegi abi olla. Kuidas matejal reageerib, seda ei tea.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 05. 09. 2003. 18:48

Road kirjutas:Omal ajal kuulsin Pikkuusi käest et nt. rahutuuril olid nad vähemalt pükse piiritusega "puhastanud". Usun, et matkal võib sest isegi abi olla. Kuidas matejal reageerib, seda ei tea.
piiritus on ikka väga ohutu orgaaniline lahusti. ei tohiks midagi nendele kunstmaterjalidele teha.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 16. 09. 2003. 20:53

Caarel kirjutas:No nii. Ise käisin ja soetasin omale sooja pesu. Tegu siis MARATi poolt kokku õmmeldavate HellyHansen'i ARTIC mudeliga. See on madala kaelusega. On libedamat ja on puuvillasemat. Värvid on must, hall ja tumesinine.
Kas nüüd oleks võimalik juba kommentaare saada? Kas seda pesu kannatab ka sportides (suusk, ratas, jooks) kasutada või tuleb coolmaxi poole vaadata?

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Rukka

Postitus Postitas Kuldar » 13. 11. 2003. 20:38

Kas keegi teab veel RUKKA jaemüüjaid peale Evertoni poe Kadaka teel? Tuhnisin seal Rukka stendis outdoor&sportswear aluspesusid,kuid windstopper rinnaesisega sanitized materjalist polot nägin ainult pildilt.
Müüjaplika sattus tülpinud ja tõre olema: kogu-kaup-on-väljas-millal-tuleb-ei-tea-teisi-poode ei-tea-järgmine-palun. Nagu oleks NASA kosmosekostüümi palunud.
Netiotsing juhatab küll lahkelt poega samal aadressil asuva ametliku maaletoojani, kuhu helistades paluti jaemüügi valiku küsimustes pöörduda poodi. Nokk kinni jne.
Või peab mööda tsiklipoode tuiama? Või teab keegi isehakanud esindajaid?

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Re: Rukka

Postitus Postitas cowrider » 13. 11. 2003. 20:58

tavaline jobu kirjutas:Kas keegi teab veel RUKKA jaemüüjaid peale Evertoni poe Kadaka teel?
http://www.infopluss.ee andis veel:
Beavers, kauplus, E-R10-19, L 10-16
Telefon (0) 641 5023
Aadress Roosikrantsi 8, 10119 Tallinn

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 13. 11. 2003. 22:35

Tänan abi pakkumast, aga see on sama Rukka ametliku esindaja pood, lihtsalt põhirõhk on Beaversi teksavalikul.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 09. 10. 2004. 19:00

On keegi Brynje boxereid kasutanud? (soojade windstopperiga rattapükste alla)
Kuidas need pikiõmblused tagumikule mõjuvad? Või on need "võrkpüksid" rohkem suusatamise jaoks?
Suht kirvehinnaga nagu see Brynje on, ei tahaks raha tühja loopida.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 09. 10. 2004. 19:05

Kuldar kirjutas:On keegi Brynje boxereid kasutanud? (soojade windstopperiga rattapükste alla)
Kuidas need pikiõmblused tagumikule mõjuvad? Või on need "võrkpüksid" rohkem suusatamise jaoks?
Suht kirvehinnaga nagu see Brynje on, ei tahaks raha tühja loopida.
kasutan brynje pikki alukaid ja on ok. kas on jalgevahel fasong sarnane või erinev ei oska öelda.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Postitus Postitas SK » 11. 10. 2004. 09:45

Brynje puhul võib võrk sisse soonida, rattameestel eelkõige sadula piirkonnas, seljakotimeestel ka õlgadel. Seal on tugev polüpropüleen alusvõrk ja peal vill, kui vill kulub, hakkab alusvõrk soonima. 4-5 tunnisel otsal tajutakse igasugust soonimist juba tugeva valuna. Seega uuri enne järgi, kas mõnel sõbral seda jama pole, siis osta...

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 11. 10. 2004. 09:58

SK kirjutas:Brynje puhul võib võrk sisse soonida, rattameestel eelkõige sadula piirkonnas, seljakotimeestel ka õlgadel. Seal on tugev polüpropüleen alusvõrk ja peal vill, kui vill kulub, hakkab alusvõrk soonima. 4-5 tunnisel otsal tajutakse igasugust soonimist juba tugeva valuna. Seega uuri enne järgi, kas mõnel sõbral seda jama pole, siis osta...
püksid 2 talve juba kasutuses olnud, Haanja 100 8+ tundi ja ei mingit teemat pükste või soonimisega.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
valdek
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 22. 05. 2003. 11:22

Brynje ei taha kuluda

Postitus Postitas valdek » 12. 10. 2004. 23:00

Ma korraga nii seljakoti- kui rattamees. Brynje täiskomplekti kannan juba aastaid. Btw- pesen teda ka ikka. Ja vannun, et ta pagan ei kulu ka õlgadelt koti rihmade kohalt kohe mitte, sama särk juba vist 5 aastat käib.

Kasutaja avatar
x.0
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 16. 08. 2004. 18:34

Postitus Postitas x.0 » 13. 10. 2004. 14:04

mina pooldaksin odlot, hind on küll soolane aga see eest väga hea ja mõnus kanda :wink:
tasa väntad kaugele jõuad (sest ratas ei lähe katki)

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Postitus Postitas SK » 13. 10. 2004. 20:51

Endale on kord Brynje kore võrk liiga teinud ja peale seda kasutan siledama koega pesusid - Helly Hansenit proovitud ja Crafti. Mõlemad toimivad hästi. Eks need nimega pesud toimivad kõik, supermarketis spordipesu nime all müüdavast odavast nailonist ja puuvillast peaks hoiduma.

Kasutaja avatar
Boggy
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 09. 07. 2003. 18:35

Postitus Postitas Boggy » 14. 10. 2004. 20:27

Kasutan Crafti pesu. Craftil on mitme kihi süsteem. 1 on keha vastus, siis2 ning 3 on välimine. Mul on olemas 1 ja 3. 2e asemel kasutan rattasärke. Väga hea on. Katsetatud nii miinus- kui plusskraadide juures.
Riietuse valik on ju maitse asi, mida peale suruda ei saa.

Melka
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 26. 09. 2004. 00:21

Postitus Postitas Melka » 14. 10. 2004. 21:21

Olen kasutanud Haglöfs ACTIVES ZIP POOLOT ja see on kyll väga hea aluspluusiks. Peaks veel pyksid ka ostma..

Kasutaja avatar
marti118
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 07. 10. 2004. 16:02

Postitus Postitas marti118 » 27. 10. 2004. 17:12

kas marat on ainus soodne tootja? tartus vist marati kauplus Kaubahallis.

see tuulekindlate alukate värk on küll huvitav.. hetkel alles algaja rattamees, ent kui külm ilm, sis tavadressiga muutuvad mõned ihuliikmed küll kuidagi imelikuks.. tuimaks..

ehk tahab keegi oma riideparki upgradeda ja midagi jääb üle?

Kasutaja avatar
T6nis
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 01. 05. 2004. 16:55

Postitus Postitas T6nis » 28. 10. 2004. 12:52

niiskust transportiv, ilma tuuletõkketa Craft`i lühikeste käistega esimese kihi alussärk maksis Tartus Marati poes (Kaubahallis) ca 56.- pole ilmselt kah paha - samas ei olnud seal erilist numbri- või mudelivalikut öeldi, et tehase jäägid vms.
Mul on tunne et sinna Marati tehasepoodi Tallinnas tuleks samme ikka seada arvestades et nad ka Craft`i asju seal kokku panevad...

Endal kah Craft`i alussärk, küll pikkade varukatega ja tuuletõkkega - isegi pesuloputusvahendist ei ole miskit kurja sellele juhtunud.

Kasutaja avatar
marti118
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 07. 10. 2004. 16:02

Postitus Postitas marti118 » 29. 10. 2004. 00:31

seal kaubahalli maratis öeldi mulle ka et tehase jäägid, mis expordist üle jäävad vms..
ometi sain ma omale sealt polüpropüleenist (whatever it means) sportpesu..
sinna jäi veel M ja S suurus.. öeldi et enam neid ei toodetagi.. vaid on mingid uued tooted nüüd.. nemad ei tea mis ja mis hind..
299.- pealt oli 269.- peale hinnatud:)

aga need pole vist tuuletõkkega? mingit tuuletõkkega värki teab keegi soovitada? särki ja eriti pükse..

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 29. 10. 2004. 07:22

marti118 kirjutas: aga need pole vist tuuletõkkega? mingit tuuletõkkega värki teab keegi soovitada? särki ja eriti pükse..
räägid sa hetkel aluspesust või pealmisest kihist? tartus nägin veel 2 nädalat tagasi lõunakeskuse silja spordis tuuletõkkega odlo alussärke ja mingi püksivärk oli ka kui mälu ei peta. kuid neil on tavaliselt tuuletõke vaid värvlist jalgevaheni. kunagi sain sealt alukad millel lisaks ka põlvede kohal tuuletõke. kui pealmisest kihist räägid siis selleks on siin mitu erinevat teemat juba olnud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Postitus Postitas SK » 29. 10. 2004. 08:47

Eestis (Maratis) on toodetud aluspesu nii Helly Hansenile kui Craftile, täna ei toodeta minu arust mitte kummalegi ja kui neil oma poes veel midagi alles on, siis väga vanast ajast. Tootmislepingud on üldiselt sellised, et kangad tuuakse tootjale väga täpsetes kogustes ja kui midagi suures koguses üle jääb, siis on ilmselt tegu tootjapoolse susserdamisega. Marati Tallinna poes olen näinud ainult mingit nimetut pesu,mis sarnaneb Helly Hanseni odavama seeriaga - ajab ilmselt asja ära, aga kas ta just hea on, pole aimu.

Täispika tuuletõkkega pikki aluspükse on kindlasti Craftil, Tartus olen näinud Eedeni Sportlandis.

Kasutaja avatar
smile
Rattur
Postitusi: 121
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:56

Test

Postitus Postitas smile » 14. 12. 2004. 17:52

Sakslased oma põhjalikkusega on teinud testi: Testitutest parim tundub olevat Craft.

Kasutaja avatar
Lauri89j
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 29. 11. 2004. 17:44

Postitus Postitas Lauri89j » 14. 12. 2004. 18:39

Parima hinna ja kvaliteedi suhtega pesu minu teada on vanad vene sõjaväe rohelised aluspüksid. Kui kellegil veab võib leida kusagilt samasugusest materjalist särgid. :wink: Õnneks oli mu vanaisa kroonu ajal ettenägelik ja pani kõik varud kõrvale. :roll:
Kui talvel maale metsa tegema lähen on mulle garanteeritud alati täiesti tutikas soe aluspesu (kui ilmad ikka külmad on). :lol:
...Suu kinni, süda jahtub ära!

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”