Ratturi jalanõud.

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
Ants1
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 19. 08. 2004. 10:29

Ratturi jalanõud.

Postitus Postitas Ants1 » 03. 09. 2004. 13:19

On plaanis osta endale ratturi jalanõud ja ma kui üpris võhik sellel teemal ootan soovitusi asjatundjatelt,et ei ostaks midagi sellist,et pärast kahetsen.
Muide,üks mees kes Rakveres hakkas stardikoridori sisenema jäi küll seisma,aga kuna ta ei saanud enda jalga pedaalide küljest lahti ja käis küllili,siis ma hakkasin kahtlema ratturi kingades,kui tekkib selline olukord rajal,mis siis saab?

velosipedist
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 21. 07. 2003. 16:17

Re: Ratturi jalanõud.

Postitus Postitas velosipedist » 03. 09. 2004. 13:23

Ants1 kirjutas:On plaanis osta endale ratturi jalanõud ja ma kui üpris võhik sellel teemal ootan soovitusi asjatundjatelt,et ei ostaks midagi sellist,et pärast kahetsen.
Muide,üks mees kes Rakveres hakkas stardikoridori sisenema jäi küll seisma,aga kuna ta ei saanud enda jalga pedaalide küljest lahti ja käis küllili,siis ma hakkasin kahtlema ratturi kingades,kui tekkib selline olukord rajal,mis siis saab?
siis käid pikali ja tõused uuesti püsti ja sõidad edasi...

Kasutaja avatar
Ants1
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 19. 08. 2004. 10:29

Re: Ratturi jalanõud.

Postitus Postitas Ants1 » 03. 09. 2004. 13:25

velosipedist kirjutas:
Ants1 kirjutas:On plaanis osta endale ratturi jalanõud ja ma kui üpris võhik sellel teemal ootan soovitusi asjatundjatelt,et ei ostaks midagi sellist,et pärast kahetsen.
Muide,üks mees kes Rakveres hakkas stardikoridori sisenema jäi küll seisma,aga kuna ta ei saanud enda jalga pedaalide küljest lahti ja käis küllili,siis ma hakkasin kahtlema ratturi kingades,kui tekkib selline olukord rajal,mis siis saab?
siis käid pikali ja tõused uuesti püsti ja sõidad edasi...
Aga kas siis pole õigem teistsuguste jalanõudega sõita,mis nii kindlalt pedaalide külge ei kinnitu,väiksem kukkumise- ja vigastuste oht? Siis saad kindlapeale lõpuni sõita,muidu kukud,vigastad end ja katkestad ka veel?

Kasutaja avatar
tõeline siga
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 02. 06. 2004. 08:51

Postitus Postitas tõeline siga » 03. 09. 2004. 13:27

Otsusta ise kumb hullem on kas seistes jalga mitte kätte saades külili kukkuda või 30-40 km tunnis laskumisel kui kingi pole ja jalg pedaalilt maha libiseb väike õhulend teha

Kasutaja avatar
Konflict
Rattur
Postitusi: 311
Liitunud: 16. 04. 2003. 20:21

Postitus Postitas Konflict » 03. 09. 2004. 13:32

selllega harjub ära pärast on reaktsioon nii hea, et ei saa arugi kui jalg juba väljas on.

Kasutaja avatar
Ants1
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 19. 08. 2004. 10:29

Postitus Postitas Ants1 » 03. 09. 2004. 13:35

tõeline siga kirjutas:Otsusta ise kumb hullem on kas seistes jalga mitte kätte saades külili kukkuda või 30-40 km tunnis laskumisel kui kingi pole ja jalg pedaalilt maha libiseb väike õhulend teha
Ma ju kirjutasin et ma alles algaja ja kõikki nüansse veel ei tea.Aga ikka rõõm näha et ka algajaid hätta ei jäeta ja oma tarkusi ikka jagatakse.
Eks see 40 km/h kiiruselt õhulend on ikka julmem.

Kasutaja avatar
taivos
Rattur
Postitusi: 150
Liitunud: 13. 05. 2003. 15:07

Postitus Postitas taivos » 03. 09. 2004. 13:38

Jah, kindlasti kukud sa esimestel clipless'idega sõidul mõned korrad külili - see käib asja juurde :lol: . Ka rattaga sõitma õppides käisid kindlasti mõned korrad pikali - oli siis mõtet sellise ohtliku alaga tegelema hakata - käiks parem jala ja jõuaks kindlalt kohale?

Ära lase ennast neist alguse raskustest segada - need lähevad kiiresti mööda ja pärast ei kujuta enam 'tavalise' pedaaliga sõitmist ette.

bambino
Rattur
Postitusi: 77
Liitunud: 27. 05. 2004. 19:31

Postitus Postitas bambino » 03. 09. 2004. 13:40

tõeline siga kirjutas:Otsusta ise kumb hullem on kas seistes jalga mitte kätte saades külili kukkuda või 30-40 km tunnis laskumisel kui kingi pole ja jalg pedaalilt maha libiseb väike õhulend teha
Seistes saad jala kätte peale väikest harjutamist. Sellest on pikemalt see teema: viewtopic.php?t=3800

Ja kui mäest alla kihutada, siis on õhulend suhteliselt leebe võrreldes korraliku rebukaga.

Kasutaja avatar
tõeline siga
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 02. 06. 2004. 08:51

Postitus Postitas tõeline siga » 03. 09. 2004. 13:56

Ja kui mäest alla kihutada, siis on õhulend suhteliselt leebe võrreldes korraliku rebukaga.

Ma lihtsalt ei tahtnud rattasõidust nii julma pilti maalida. Aga sul on täielikult õigus. Ja kiirus ei mängi siinkohal vist mingit rolli. Ehk siis ratturi kaal võibolla

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 03. 09. 2004. 14:09

taivos kirjutas:need lähevad kiiresti mööda
Ei pruugi, ma alles eelmine reede kukkusin sõiduteel ristmikul balanseerides halenaljakalt küllili, kuna mingi nipiga olin sussi klambrisse kinni kiilunud, jeebijuht mu selja taga aint vangutas pead kui mina auto ees maas siplesin :)

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 03. 09. 2004. 14:23

Ei ole asi nii hull. Tuleb osta lihtsalt sellised clipless pedaalid, mida saab reguleerida ja siis alguses vedrupinget järgi anda.
Hüpetel võib küll sedasi lahti tulla, aga külili ei kuku - hiljem kui harjud keerad tasapisi vedrupinge normaalseks.

Kasutaja avatar
Ants1
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 19. 08. 2004. 10:29

Re: Ratturi jalanõud.

Postitus Postitas Ants1 » 03. 09. 2004. 15:11

Aga nüüd andke soovitusi,mida vaadata kui lähen pedaale ja kingi ostma?

MH
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 11. 02. 2004. 22:25

Postitus Postitas MH » 03. 09. 2004. 15:14

:?
Viimati muutis MH, 14. 09. 2004. 15:19, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Ratturi jalanõud.

Postitus Postitas erikr » 03. 09. 2004. 16:10

Ants1 kirjutas:Aga nüüd andke soovitusi,mida vaadata kui lähen pedaale ja kingi ostma?
vaata vanematest pedaaliteemadest.
ise soovitan time pedaal ja king mis jalga sobib.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
banzai
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 19. 07. 2004. 10:34

Postitus Postitas banzai » 03. 09. 2004. 16:30

Endal Time ATAC Alium pedaalid. Sõitnud terve suve, julgen soovitada küll. Kingad käisid alguses küll pedaali küljest tiba raskelt lahti kuid peale mõnda sõitu jäikus kadus.

Nii palju kui HE müügimees mulle selgeks suutis teha siis kingade juures üks asju mida vaadata on talla jäikus(eriti just odavamate mudelite puhul). Ning kui kingi proovima lähed siis oleks mõistlik kaasa võtta need sokid millega sõidad. Muidu juhtub nii nagu mul juhtus. Tavalise paksu spordisokiga proovides olid kingad täiesti parajad kuid tublisti õhema rattasokiga hakkas king jalas natuke loksuma. :oops:

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Ratturi jalanõud.

Postitus Postitas Kirsa » 03. 09. 2004. 16:52

Ants1 kirjutas:Aga nüüd andke soovitusi,mida vaadata kui lähen pedaale ja kingi ostma?
Pedaalidest: Shimano 520, 540, 959; Ritchey V3 comp, pro, wcs.
Toimivad mudas hästi, vedrut saab nõrgemaks reguleerida, hea kaalu ja hinna suhtega.

Cyc
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 02. 06. 2003. 19:37

Postitus Postitas Cyc » 03. 09. 2004. 17:11

eks keera algul tõesti pinget nõrgemaks, aga ära siis hüppama hakka (lendavad lahti kui üles tõmmata)
aga üks soovitus: ära osta takjatega kingi.. peale muda jms need sul enam end kinni eriti ei hoia. ise sõidan scott world cup kingadega ja kiidan igati. kingad on kolme pingutiga (nagu lumelaua klambrid) ja need võimaldavad sõidu ajal vabalt kõvemaks tõmmata või siis vastupidi (ainuke jama on see kui oled paksus liivas sumpand siis on liivaterad klambrite vahel ja ei pruugi lahti tulla)
samas harjuta nii, et keerad jala välja ratta poole... siis pole karta, et kiires ja paanilises situatsioonis enda kõrval sõitvale ratturile või autole virutaks (mats võib suht kõva tulla kui arvestada nende kingade tugevust)

kui nendega lõpuks sõitmise selgeks saad ja hakkad igatsema neid vänderdavaid situatsioone siis hakka clippidega trialit või freeride'i proovima... (ma olen vist masohhist aga mulle isegi natuke meeldib :) )

Kasutaja avatar
tommionu
Rattur
Postitusi: 108
Liitunud: 02. 08. 2003. 15:43

Postitus Postitas tommionu » 03. 09. 2004. 17:23

Cyc kirjutas:...
aga üks soovitus: ära osta takjatega kingi.. peale muda jms need sul enam end kinni eriti ei hoia
...
njah ... vaidleks vastu :)
enda specialized kingad on vastu pidanud ca 4 aastat ja ei ole takjatel häda mitte kui midagi 8)

velosipedist
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 21. 07. 2003. 16:17

Postitus Postitas velosipedist » 03. 09. 2004. 20:01

Cyc kirjutas:aga üks soovitus: ära osta takjatega kingi.. peale muda jms need sul enam end kinni eriti ei hoia.
maantee kinga omad võib-olla küll jah, aga ei ole märganud eriti probleeme kellegil baigi krõpsudega, ära selle pärast pabla

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 03. 09. 2004. 22:59

Võiksid mõelda ka pedaalidest nö. visplite peale, välja näevad sellised http://www.cyclingnews.com/tech/2001/ph ... ters.shtml
Eestis olen näinud ainult LOOK omasid, hind oli ca. 2k tuuris. Äkitse kevade poole toob keegi ka Crank Brothersid letile. Need peaks (loodetavasti) tiba odavamad tulema.
Endal muidu Time Atack XC pedaal - pole neile miskit ette heita.
Kingade suhtes - käi mööda poode ja proovi, milline sobib ja mugav on.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 03. 09. 2004. 23:03

Ah veel...see külili kukkumise värk. Parem lase see jutt ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Clipp pedaali panek rattale on üks parimaid ja effektiivsemaid upgrade.

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 04. 09. 2004. 08:37

Cyc kirjutas:..samas harjuta nii, et keerad jala välja ratta poole... siis pole karta, et kiires ja paanilises situatsioonis enda kõrval sõitvale ratturile või autole virutaks (mats võib suht kõva tulla kui arvestada nende kingade tugevust)...
Mina nii küll ei arva. Esiteks pole tihti raami poole keerates ruumi (raam ees, vänt ees). Minu Eggbeatereid tuleb õige palju keerata. Teiseks on väljapoole keeramine jala loomulik liikumise suund nt kukkudes. Seega, just "kiires ja paanilises situatsioonis" läheb ikka jalg väljapoole. Minu jalg ei paindugi eriti teistpidi. Ei ole veel kellelegi kunagi sellepärast matsu andnud.

Kui sain Sinu jutust nüüd õigesti aru...

Kasutaja avatar
madiz
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 25. 05. 2003. 10:32

Postitus Postitas madiz » 04. 09. 2004. 19:23

osta tasuks midagi üsna soodsat esiteks ( et ei kardaks lõhkuda )
ise soovitaksin specialized sport mountaini ( jäiga tallaga, 3 krõpsuga, odav, jalas täidsa norm )
pedaalidest soovitaks time atac aliumit ( ise pole kasutanud ,kuid kasutajad kiidavad, on üsna soodne ka )
ja alguses on selle harjutamisega jama küll palju aga see tasub kindlalt ära
kiiretel ja raputavatel laskumistel oled vähemalt rahul et nendega sõidad

Kasutaja avatar
Ants1
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 19. 08. 2004. 10:29

Postitus Postitas Ants1 » 06. 09. 2004. 14:37

madiz kirjutas:osta tasuks midagi üsna soodsat esiteks ( et ei kardaks lõhkuda )
ise soovitaksin specialized sport mountaini ( jäiga tallaga, 3 krõpsuga, odav, jalas täidsa norm )
pedaalidest soovitaks time atac aliumit ( ise pole kasutanud ,kuid kasutajad kiidavad, on üsna soodne ka )
ja alguses on selle harjutamisega jama küll palju aga see tasub kindlalt ära
kiiretel ja raputavatel laskumistel oled vähemalt rahul et nendega sõidad


Oskad ehk öelda,kes neid Tallinnas müüb,kust võib neid saada?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 06. 09. 2004. 14:49

Ants1 kirjutas:
madiz kirjutas:osta tasuks midagi üsna soodsat esiteks ( et ei kardaks lõhkuda )
ise soovitaksin specialized sport mountaini ( jäiga tallaga, 3 krõpsuga, odav, jalas täidsa norm )
pedaalidest soovitaks time atac aliumit ( ise pole kasutanud ,kuid kasutajad kiidavad, on üsna soodne ka )
ja alguses on selle harjutamisega jama küll palju aga see tasub kindlalt ära
kiiretel ja raputavatel laskumistel oled vähemalt rahul et nendega sõidad
Oskad ehk öelda,kes neid Tallinnas müüb,kust võib neid saada?
krt kas raske on netist otsida. pole vist viitsinudki :?: a ok, võlusõna on Veloplus :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Ants1
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 19. 08. 2004. 10:29

Postitus Postitas Ants1 » 06. 09. 2004. 15:03

Mati kirjutas:
Ants1 kirjutas:
madiz kirjutas:osta tasuks midagi üsna soodsat esiteks ( et ei kardaks lõhkuda )
ise soovitaksin specialized sport mountaini ( jäiga tallaga, 3 krõpsuga, odav, jalas täidsa norm )
pedaalidest soovitaks time atac aliumit ( ise pole kasutanud ,kuid kasutajad kiidavad, on üsna soodne ka )
ja alguses on selle harjutamisega jama küll palju aga see tasub kindlalt ära
kiiretel ja raputavatel laskumistel oled vähemalt rahul et nendega sõidad
Oskad ehk öelda,kes neid Tallinnas müüb,kust võib neid saada?
krt kas raske on netist otsida. pole vist viitsinudki :?: a ok, võlusõna on Veloplus :idea:
'
Netis võiks hinnakiri väljas olla,jookse nagu loll mööda poode,Rademar ja HE

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 06. 09. 2004. 15:06

Ants1 kirjutas:Netis võiks hinnakiri väljas olla,jookse nagu loll mööda poode,Rademar ja HE
aga sa võid ju ka taksofonist telefoneerida ja küsida, mis sa ikka jooksed :idea:
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Ants1
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 19. 08. 2004. 10:29

Postitus Postitas Ants1 » 06. 09. 2004. 15:13

Andrus K kirjutas:
Ants1 kirjutas:Netis võiks hinnakiri väljas olla,jookse nagu loll mööda poode,Rademar ja HE
aga sa võid ju ka taksofonist telefoneerida ja küsida, mis sa ikka jooksed :idea:




:D

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 06. 09. 2004. 15:25

Ants1 kirjutas:
Andrus K kirjutas:
Ants1 kirjutas:Netis võiks hinnakiri väljas olla,jookse nagu loll mööda poode,Rademar ja HE
aga sa võid ju ka taksofonist telefoneerida ja küsida, mis sa ikka jooksed :idea:

:D
nalja on siin tegelt vähe. laiskust aga kuhjaga. V+ kingade hinnad ja pedaalide hinnad :!: Ja tänuvõlg muudkui kasvab :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Ants1
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 19. 08. 2004. 10:29

Postitus Postitas Ants1 » 06. 09. 2004. 16:27

Mati kirjutas:
Ants1 kirjutas:
Andrus K kirjutas: aga sa võid ju ka taksofonist telefoneerida ja küsida, mis sa ikka jooksed :idea:

:D
nalja on siin tegelt vähe. laiskust aga kuhjaga. V+ kingade hinnad ja pedaalide hinnad :!: Ja tänuvõlg muudkui kasvab :!:
Siin on ainult VeloPlussi hinnad,ma rääkisin teistest poodidest.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 06. 09. 2004. 20:05

Ants1 kirjutas: 1. Netis võiks hinnakiri väljas olla,
2.jookse nagu loll mööda poode,Rademar ja HE
3. ainult VeloPlussi hinnad,
4. ma rääkisin teistest poodidest.
1. Ole õnnelik, et asjalikumatel eesti poodidel on tehtud oma kodulehekülg koos kontakt andmetega. Kui veel adekvaatne kaup ja hinnad ülesse riputatud, siis on too erand, mitte reegel.
2. Kui rattapapusid tahad, siis peadki jooksma ja proovima. Papu suurus ei näita midagi, tuleb oma jalake konkreetsesse mudelisse kängitseda ja seejärel otsustada.
3. Velo+ ja Author on ühed vähestest (ja esimestest), kes kodukal suht-koht operatiivset kaubainfot avaldavad
4. Maailm on suur ja lai - papu valik ei piirdu vaid Eesti poodidega. Mõni toob soomest, teine tellib saksast, kolmas ostab naabrimehega kahasse USA-st jne.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Ants1
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 19. 08. 2004. 10:29

Postitus Postitas Ants1 » 06. 09. 2004. 21:46

Ma tean et tuleb käija ja proovida aga tuleb vaadataka oma rahaseisu,lähed poodi ja seal pakutakse sulle kohe nii 3000 kr pedaale ja nii 5500 kingi,selline asi ajab ikka vihale,kui tead et seal on nii kirved hinnad,siis sinna poleks end välja vihastama läinudki.
ja minusugune algajale ei tasugi kohe midagi väga head ja kallist osta,algul peab harjutama ikka odavamate asjadega,siis kui oskused käes ja hing ihkab juba midagi paremat,siis võib juba kallimate asjade peale hakata mõtlema,on ju nii?

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 07. 09. 2004. 06:51

Ants1 kirjutas:Ma tean et tuleb käija ja proovida aga tuleb vaadataka oma rahaseisu,lähed poodi ja seal pakutakse sulle kohe nii 3000 kr pedaale ja nii 5500 kingi,selline asi ajab ikka vihale,kui tead et seal on nii kirved hinnad,siis sinna poleks end välja vihastama läinudki.
ja minusugune algajale ei tasugi kohe midagi väga head ja kallist osta,algul peab harjutama ikka odavamate asjadega,siis kui oskused käes ja hing ihkab juba midagi paremat,siis võib juba kallimate asjade peale hakata mõtlema,on ju nii?
Mitte ei taha uskuda et Sulle hakatakse kohe 3000 pedaale pakkuma, pigem, on nende esimene küsimus kui palju sõidad ja kus sõidad, endal on sul ka ju suu peas, võid ju öelda et oled alles harrastaja ja algstaadiumis oma sõiduoskustelt, nii saab müüja sinu tasemest ja ootustest parema pildi. Enamuselt on ikka rattapoodides vägagi asjalikud inimesed ja ei kipu nad valet toodet kliendile müüma.

PS! Eeldan et käisid ikka tuntud poodides nagu NRP, Veloplus, Hawaii, Rademar (laki).
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
Ants1
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 19. 08. 2004. 10:29

Postitus Postitas Ants1 » 07. 09. 2004. 07:04

profit4 kirjutas:
Ants1 kirjutas:Ma tean et tuleb käija ja proovida aga tuleb vaadataka oma rahaseisu,lähed poodi ja seal pakutakse sulle kohe nii 3000 kr pedaale ja nii 5500 kingi,selline asi ajab ikka vihale,kui tead et seal on nii kirved hinnad,siis sinna poleks end välja vihastama läinudki.
ja minusugune algajale ei tasugi kohe midagi väga head ja kallist osta,algul peab harjutama ikka odavamate asjadega,siis kui oskused käes ja hing ihkab juba midagi paremat,siis võib juba kallimate asjade peale hakata mõtlema,on ju nii?
Mitte ei taha uskuda et Sulle hakatakse kohe 3000 pedaale pakkuma, pigem, on nende esimene küsimus kui palju sõidad ja kus sõidad, endal on sul ka ju suu peas, võid ju öelda et oled alles harrastaja ja algstaadiumis oma sõiduoskustelt, nii saab müüja sinu tasemest ja ootustest parema pildi. Enamuselt on ikka rattapoodides vägagi asjalikud inimesed ja ei kipu nad valet toodet kliendile müüma.

PS! Eeldan et käisid ikka tuntud poodides nagu NRP, Veloplus, Hawaii, Rademar (laki).


Käisin jah ainult neis tuntud poodides.

Kasutaja avatar
Ants1
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 19. 08. 2004. 10:29

Hinnad poodides.

Postitus Postitas Ants1 » 07. 09. 2004. 11:48

Authori esindus : Jalanõude valik pole meil väga suur, kuid sõidukingi on kolmes hinnaklassis, üldiselt
väga soodsalt otse Shimanost ostetud (800-1280.-) clipless pedaale on neljas
klassis,alates 590.- Author Sport, 900.- Author Comp ja Time 1200.--1500.-, kuid neid
tuleks vaadata kohapeal, meil on just soodsamad hinnad, harrastajale sobib,
tippmeeste jaoks ei ole kallimate valik võib-olla nii hea.

Rademaris Clipless pedaalid alates 690- jalanõusid peaaegu ei olegi,1-2 paari ühes poes.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 07. 09. 2004. 18:01

Palun ära hoia teemat vägisi üleval, ega see kinga-pedaali-ost niiväga naisevõtt ei ole.
Ja hindade pärast ära põe, tundub et oled juba kuradile sõrme andnud. Kunagi paari aasta pärast muheled kui näed, et see papp oli alles köömes...

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 08. 09. 2004. 12:16

Velospetsis on ka midagi, lähemalt ei uurinud. Gaerne hakkas silma.
Harju keskmine äraproovitud variant on siiski time atac alium pedaalid + specialized sport bg mtb kingad. Mõlemad saad näiteks Veloplusist. Letihinnad 890kr + 1090kr. Igaks juhuks soovitan proovida ka Gaerne ja Diadora saapaid - on natuke erinevate liistude järgi.

Arvesta, et need ja paljud teised suvised saapad lasevad vett läbi - vihmaga sõites on jalad üsna kähku märjad. Külmema ja märjema ilma tarbeks tuleks lisaks soetada neopreenist kingakatted. Nende hinnad on vist alates 360kr.

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Postitus Postitas maanus » 08. 09. 2004. 14:16

Mul on lai liist(jalg siis) ning Gaerne nagu sobib mulle ( pole high-end NW buutsasi veel proovinud ).Oska hinnataset nüüd täpselt võrrelda aga sama mudel Gaerne?lt oli nii Rohu tänaval kui Rocca Ex?s samast klassis (pluss/miinus sentides).Huvitav on siin see , et kui mu eelmistele S comp?dele venitasin bahillasi peale raskusega(kuna olid number väiksemad kui saabas- vastavalt siis 45/44) siis nüüd , Gaerne saabas on mul küll 46 aga sama bahilla jookseb paremini peale.Ilmselt annab see nüüd talvel ühe soki paari võrra rohkem pakkimis valikuid/võimalusi.

Kasutaja avatar
cereal_killer
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 28. 12. 2003. 19:14

Postitus Postitas cereal_killer » 28. 08. 2005. 03:43

hmmmm...ise sõidan kyll Adio skeiditossudega hoopis....tald on täiskummist ja libedust pole, teinekord on hoopis nii et hoo pealt tahaks jalga nagu nihutada siia-sinna paar milli kuid haakumine on nii hea et tuleb nats vaeva näha et jalg sinna õigesse asendisse saada. samas kui juba väikse hoo pealt jalg õieti asetada ei ole probleemi enam. tald on ka piisavalt jäik niet kannatab igatpidi sõita.
ise ei ole ka mingi niisama veereja...vahel mõtlen kas ma oskangi yldse rahulikult sõita. ikka on mingi 25 vähemalt rauas ja kiirematel/parematel/sirgematel teelõikudel ei ole asi ka 40-...st kaugel...
mina olen jumala rahul:)

Kasutaja avatar
Moiva
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 16. 03. 2004. 12:51

Postitus Postitas Moiva » 24. 06. 2007. 20:37

Kas oskab ehk keegi lahti seletada põhjuse miks just jäiga tallaga kingad paremad on. Omal kipub jalg pigem sinna laiema liistu poole jääma ja silma jäid ühed northwave kingad mis on pigem sellised pehme tallaga matka saapad, kus all ka kinnituse koht on.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4481
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Postitus Postitas riho » 24. 06. 2007. 21:04

Moiva kirjutas:Kas oskab ehk keegi lahti seletada põhjuse miks just jäiga tallaga kingad paremad on.
Pehme tallaga kulub üks osa jõust talla painutamiseks ja teine osa ratta edasi liigutamiseks. Jäik tald ei paindu läbi ja kogu jõud millega vajutad kandub pedaalile. Ehk siis sama jõukuluga liigud kiiremini/kaugemale.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”