Talijaki tuulekindlus kadunud

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
Välek
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 24. 09. 2004. 12:57

Talijaki tuulekindlus kadunud

Postitus Postitas Välek » 23. 04. 2016. 10:13

Tere,

Oli (loe just nimelt oli, enam ei ole) minul üks lemmik rõivaese, milleks oli Biemme talvejakk. Sõita kannatas temaga kenasti talvel, all vaid kalavõrk e.higisärk, kohati tempokalt sõites hakkas isegi palav. Sõbral sama Biemme jakk (A-TEX kangas, polüamiid,seespool fliis, hingav, tuule ja vihmakindel kangas), kuid juba paar aastat kurtis, et külm ja ei pea juskui enam tuult. Eile siis tegin väikse rattatiiru, ilm väljas küll tuuline, samas +8C. Panin alla veel Speccu pikkade varukatega särgi millel samuti eespool tuulekindel kangas, laskumisel piirivalvekooli poole, tundus nagu sõidaks talvel T-särgi väel mootorrattaga :D Tahaksin siis teada, et milles nagu probleem, isegi pesu pole see jakk näidud (v.a üks kord), vahel vaid külma veega loputanud. Kas põhjuseks vanus (5+ aastat), päike vms tegurid ? Tunneks huvi, et millised kogemused on teistel hobiratturitel, ehk on põhjus A-TEX kangas, tuleks ehk eelistada Windstopper, Wintex või midagi veel uuemat-paremat? Eile võtsin kiivrialuse mütsi, olen teda loputanud iga jumala kord, aga vot esiosa mis on Wintex-st, no sellest läbi ei puhu, samas Biemme talvejakk on praktiliselt juba nagu teksariie, kuidagi lössakaks ja pehme (niiöelda läbipuhutav)...ja see muutus on toimunud suht järsku...
Proffiratturid on kindlasti katsetanud lademetes erinevaid tuule ja veekindlaid pealisriideid, samas neil on see väikene viga, et nad vahetavad igal hooajal riideid, samuti on neil ilmselt ühe hooaja peale mitmeid komplekte kasutada, seega raske neil ka nõu anda.

Midagi sarnast
Pilt

Marek000
Rattur
Postitusi: 84
Liitunud: 10. 12. 2012. 21:42

Re: Talijaki tuulekindlus kadunud

Postitus Postitas Marek000 » 23. 04. 2016. 14:24

5+ Aastat kasutuses ja ainult 1x pestud! :shock:
Spordiriideid tuleb regulaarselt pesta ja ega nad ei olegi eluksajaks mõeldud, ~5a (oleneb kasutus intensiivsusest) pärast olekski mõistlik uued osta.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 937
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Talijaki tuulekindlus kadunud

Postitus Postitas veloson » 23. 04. 2016. 16:31

Auga pensioni ja pagunid teeninud kaaslase lugu.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Talijaki tuulekindlus kadunud

Postitus Postitas erikr » 23. 04. 2016. 19:57

Mul pole veel ükski windstopperist asi läbipuhutavaks muutunud. Hetkel vanim on paks talvejope, vist 11 talve sõitnud ja iga sõidu järel pesumasinas käinud. Pole seda nägugi, et ligema 5 aasta jooksul peaksin ta maha kandma.

Ise kahtlustaksin A-TEXi eripära.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

tumbuser
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 12. 05. 2004. 14:37

Re: Talijaki tuulekindlus kadunud

Postitus Postitas tumbuser » 04. 05. 2016. 11:53

minu kogemus on eilsest rattasõidust umbes samast kohast (kui me räägime Tilgu teest) umbes sama tundega.

Kuna kasutasin tutikat t-särki ja sooja hoidis tubli pekikiht siis võinuks kahtlustada, et selle soojapidavas vähenes ehk pekikihi paksus. Tõenäoliselt väheneski sest olin kõvasti higine, aga mitte sedavõrd nagu unistan. Ise arvasin, et tegemist on siin vahetevahel tekkiva loodusnähtusega, mis mind kui kunagist lõunaosariigi inimest ikka ja jälle üllatab. Üleval soe (või vastupidi) sõidad-sõidad ja siis sukeldud - laskudes pangalt - järsult kõvasti külmema õhumassi sisse ja see üleminek on maru järsk nagu läheks istuks soojast rannast ventilaatoritega külmikusse. :)

raulk
Rattur
Postitusi: 1828
Liitunud: 07. 07. 2005. 11:57

Re: Talijaki tuulekindlus kadunud

Postitus Postitas raulk » 05. 05. 2016. 08:37

Mul Questi toodangu talvejakk windstopperiga on ka hakanud tuult läbi laskma.
Vanust jakil vist 7+ aastat.
Pesen seda ca korra kuus.

ToomasL
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 29. 05. 2006. 18:45

Re: Talijaki tuulekindlus kadunud

Postitus Postitas ToomasL » 05. 05. 2016. 10:59

Lugupeetavad, ma ei tea kus te kodus oma riideid hoiate ja kuidas kodused neid ja teid välja kannatavad, aga pesta riideid ca korra kuus või kord 5 aasta jooksul. :shock:
Andke andeks, aga teiega ühes pundis ma sõita ei kannataks. Olen vist lõhnade suhtes pirtsakas 8)
Tuulepidavuse kao suhtes ei oska miskit paslikku pakkuda, aga üks võimalus võib olla just nimelt see pesemata higi, mis on oma töö teinud ja kanga hävitanud. Oma riided ei ole kunagi nii viledaks suutnud kulutada, pigem on nad enne muul moel nartsuks muutunud- pleekinud, kukkumistest rebenenud või siis olen neid lihtsalt vanaks pidanud. Kasutanud olen erinevate firmade toodangut- Nalini, Craft, Doltcini, Orca ja nüüd MooMoo. Crafti talvejakiga sõitnud 4 aastat. Siiani tuulepidavuse üle ei kurda.
Tabasalu kandis olen ise ka seda vägevat külma õhumassi tundnud. Paar aastat tagasi oli Tallinnas ca +20, Tabasalu duatloni stardis mere ääres ca +5 ja udu. Hea oli, et oli pikkade käistega alussärk kaasas, muidu oleks vist kohapeal kopsupõletikku surnud.

Kasutaja avatar
Välek
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 24. 09. 2004. 12:57

Re: Talijaki tuulekindlus kadunud

Postitus Postitas Välek » 05. 05. 2016. 12:04

ToomasL kirjutas: Andke andeks, aga teiega ühes pundis ma sõita ei kannataks. Olen vist lõhnade suhtes pirtsakas 8).
Njahh, mis on halba selles kui ma jaki külma veega ära loputan ja seejärel värske õhu kätte rõdule riputan, ikka haiseb või ?! Mind näiteks häirib keemia lõhn ! Nõmme metsaradadel jalutades võib pea eksimatult teinekord öelda (jooksja või ratturi möödudes), et neid spordiriideid on pestud Omo või Ariel-ga, mõlemi korral üsnagi korralik pilv õhus...huvitav kuidas sa seda küll pundis sõites välja kannatad ? :D

Teemasse aga tagasi tulles, legendaarne Speccu pikkade varukatega särk, millel esiosa Windtex membraaniga , ostetud Veloplussist aastal ~2002 (vanus siis 14 aasta kanti !), tuulekindluses muutusi samuti ei tähelda. Seega tundub, et Windtex ja Windstopper on pommikindel valik, A-TEX membraaniga üleriideid toimivad vaid paar hooaega (enda ja sõbra kogemus, erineva Biemme mudeliga)...ehk on kellegil sellest teadmisest kasu.

P.S. ma nüüd mõtlesin sügavalt järgi, tegelikult olen ma seda jakki pesnud 3x (ikka vähe, ma tean) :D ..aga ma olen seda vähemalt teinud "sensitive" geeli või pesupulbriga, siis higistades ei lõhna nagu kuusepuu keemia järele.

bitter
Rattur
Postitusi: 57
Liitunud: 18. 10. 2009. 08:45

Re: Talijaki tuulekindlus kadunud

Postitus Postitas bitter » 05. 05. 2016. 13:49

Välek kirjutas:...Mind näiteks häirib keemia lõhn ! Nõmme metsaradadel jalutades võib pea eksimatult teinekord öelda (jooksja või ratturi möödudes), et neid spordiriideid on pestud Omo või Ariel-ga...
Mina ka nende hulgas, kel peres lõhnata pesuvahendid kasutusel ja võõraste spordiriiete intensiivne pesupulbrilõhn häirib. Et kunagigi oleks spordi käigus kellegi higilõhna märganud, ei meenu üldse. Kaupluses on küll ette tulnud, et tahaks teenindajast võimalikult kaugele hoida 8).

Undu
Rattur
Postitusi: 75
Liitunud: 11. 07. 2009. 11:09

Re: Talijaki tuulekindlus kadunud

Postitus Postitas Undu » 05. 05. 2016. 18:55

bitter kirjutas:
Välek kirjutas:. Et kunagigi oleks spordi käigus kellegi higilõhna märganud, ei meenu üldse. Kaupluses on küll ette tulnud, et tahaks teenindajast võimalikult kaugele hoida 8).
Ise olen küll juhtunud võistluse käigus mõnest ratturit mööduma ja suhtelisel alguses juba riided haisevad higi järele kohutavalt ja siis mõned kellel ehk on mingist kehvast materjalist riided või on hoopis kõht lahti, aga taga sõitmine ajab vaata et südame pahaks :P

HardiE
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 14. 12. 2021. 23:27

Re: Talijaki tuulekindlus kadunud

Postitus Postitas HardiE » 14. 10. 2022. 23:02

Ma ka ei pesnud oma jakki eriti alguses. Ma ei ole enam päris kindel, mis aasta arv võis olla, kui ma selle ostsin Tartu zeppelini sportlandist. Aga umbes 10 aastat tagasi oli se, või natuke rohkem. 41€ maksis alla hinnatuna. Musta ja valge vöödiline doltcini jakk oli. Ei pesnud sest mingid musta värvi tetailid andsid pesus värvi. Peale iga pesukorda läks valge hallimaks. Ma ei tundnud küll, et haisema oleks hakanud. Palja ihu peal seda ei kandnud ja arvasin, et jakini jõuab üksnes aur.
Sel kevadel saalõpuks lagunes luku kelk ära, sest oli ära oksuteerunud, Turja pealt on membraan ka katku, vastu valget on näha tumedamad laigud/täpid kus membraan katki on ja õhku läbi annab puhuda. Aga eest on veel korralik. Tundub et nendest kohtadest on membraan katki kus kangas kandmise ajal rohkem venitada saab. Ostsin siis kevadel moomoo-st selle asemele termo-tagi. Aga, et se vana jakk tundus ikkagi parem, kõvemini ventileeritav oma katkise membraaniga. Ja esimene külg piisavalt tuule kindel ja vihma ka pidas minu jaiks veel piisavalt. Vahetasin luku ära ja loodan teda veel kanda. Sai veel parem kui enne, sest ahvisin mõningate moomoo riiete pealt(vesti ja vihma jakk). Panin kahe kelguga opti luku.
Kui külma ilmaga näiteks pudeli jaki alla särgi taskusse sooja panen, siis saab selle kergemini kätte.. Samas ma kahtlustan, et ma nii külma ilmaga seda üle 10 aasta vana jakki enam ei kanna. Eelmine talv oli ikka päris külm sellega juba, kui all -10C läks ja lume seees sõites higseks läksin.. Aga võibolla tahan soojema ilmaga ka midagi särgi taskusse panna.. ja siis on ikka hea, kui ei pea lukku täielikult lahtui tegema. ^_^

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”