Talviste rattakingade valik

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Jux
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 08. 05. 2011. 11:51

Talviste rattakingade valik

Postitus Postitas Jux » 09. 02. 2021. 21:07

Olen talviste rattakingade (SPD kinnitustega) otsingul. Kuna tootjate poolt öeldud temperatuuride vahemikud on nagu on, siis uurin siit, ehk keegi oskab omadest kogemustest mõnda väga sooja talvist rattakinga soovitada.
Ajaliselt sõidan talvel ca kaks tundi ja plaanin sõita nii -10 kraadiga, kui ka külmema ilmaga. Jalad on mul külmakartlikud, seega valiksin algul need kõige soojemad talvekingad ja mõtleks paksude kingakatete ning soojendusega sisetaldade peale siis, kui ainult talvistest kingadest jääb väheks.
Olen igasuguste soovituste eest tänulik.
Viimati muutis Jux, 09. 02. 2021. 22:41, muudetud 1 kord.

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Talviste rattakingade valik

Postitus Postitas mtm » 09. 02. 2021. 22:22

Kõige soojemad on tõenäoliselt Lake MXZ 400 ja 45nrth Wölvhammer. Kui muidu peaksid rattakingad parajad olema siis külma ilma talvekingad võiksid veidi suured olla nii, et paksu talda ja sooja sokki kasutades jääks varvastele veel veidi ruumi: õhuvahe ongi see mis sooja hoiab. Ise kasutan Northwave Celsius Arctic GTX saabast mis jube soe ei ole aga kasutusaeg pikem. Juba +8 kraadiga panen jalga ja ka praeguste -10 kuni -15C ilmadega sõidan ca 40 min töö ja kodu vahet. Nii külmaga küll üle tunni sõites hakkaksid jalad külmetama. Umbes -3C on see temperatuur millega saab nende saabastega ilma külma tundmata tunde sõita. Sokk mul tavaline kuna paksuga ei jää õhuvahet (=ei ole soojem kui õhukese sokiga) aga kui kingad oleksid number suuremad siis oleksid sooja soki ja tallaga ka soojemad. Väga soojade saabaste kasutus jääks mulle veidi lühikeseks kuna meie talv ju parimal juhul paar kuud, eelmine aasta oli vaid paar päeva. Kui tahad kinga pluss kraadidega kasutada siis peaksid need veekindlad olema, väga soojasid aga kasutad vaid miinusega mil veekindlus nii oluline pole kuna vedalas olekus vett eriti ei kohta.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Talviste rattakingade valik

Postitus Postitas erikr » 09. 02. 2021. 23:16

Sõidan vahelduva eduga talvel alates 2002. Nüüd 10 aastat juba kasutuses olnud ka mtm poolt nimetatud NW Celsius Arctic GTX Winter. NW suvekingad on 43, talvekad 44. Põhjas lisaks on paks vildist sisetald ja jalas umbes samal ajal Rademarist ostetud 67 EEK maksnud paksud industriaalsed mohääriga villased sokid. Pikema sõidu puhul alla -10-12 vmt olen peale tõmmanud veel suured neopreenist bahillad.

NW on minu jaoks veidi laia liistuga. Aga hoiab kanda hästi. Ka suvekingade puhul kasutan täiendavat sisetalda. Siis saab paras. Talvel niikuinii ei lähe kuhugile krossirajale ringiaja KOM-i tegema, et king peaks jalga valatud olema. Pole olnud ka mingit probleemi fun tempos kulgeda Harku metsa "kõige hullemaid" juurikasingleid talveratta ja talvekingadega.

Järgmiseks tuleb see, et kus ja kuidas ja millega sõidad. Kiilasjäisel kruusakal või asfaldil tuleb 35 km/h baigiga naelkummiga suurema pingutuseta. Samas metsas singlitel ukerdades või lahtilükkamata kergliiklustee lumevallides ei pruugi kiirus palju üle 10-12 km/h olla. Siin tuleb mängu tuulekülm, kõik mis sul seljas on, eriti alumine ots. Ja palju ise tööd teed.

Omaette teema on "külmakartlikkus". See on nii individuaalne kui veel olla saab. Aastate lisandudes reeglina süvenev teema. Aegade jooksul olen kohanud endast lausa koomiliselt külmakartlikumaid tüüpe. Olemata ise kuidagi eriliselt kuuli- ja külmakindel. Aga üldiselt on nii, et sõrmedest ja varvastest on suht poogen. Peaasi, et ei lase külma jalgevahesse ligi. Ja see tuleb (märja) alakõhu kaudu.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Talviste rattakingade valik

Postitus Postitas Mati » 09. 02. 2021. 23:35

Kuuldavasti osa talveratturitest sõidab ka tavalise sooja talvesaapaga ja platvormpedaaliga. Võidu ju ei aja!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Talviste rattakingade valik

Postitus Postitas erikr » 09. 02. 2021. 23:38

Mati kirjutas:
09. 02. 2021. 23:35
Kuuldavasti osa talveratturitest sõidab ka tavalise sooja talvesaapaga ja platvormpedaaliga. Võidu ju ei aja!
Jah, see oli ka minu talvine lahendus päris mitu aastat. 35 EUR UVEX talvesaapad tundusid 2002 oluliselt mõistlikum lahendus kui ca 2300 EEK NW SPD talvekad.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4453
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Talviste rattakingade valik

Postitus Postitas riho » 10. 02. 2021. 09:18

Lakest räägitakse head. Ise kahjuks proovinud ei ole.

Hetkel on minu külmakartlikele jalgadele väga head Shimano SH-MW7.

Kui ma vanasti vahetasin sisetalla vildist sisetalla vastu, siis nende kingadega ei ole olnud veel põhjust seda teha. Võtsin nad veidi suuremad, et vajadusel mahiks alla ka termosokid (mida ma nende kingadeha ei ole pidanud kasutama. Peal kannan Shimano neopreenkatteid ning jalad on soojad.

Loe talvise riietumise kohta ka siit.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Talviste rattakingade valik

Postitus Postitas KaupoR » 10. 02. 2021. 09:54

Riho, kas sul pole mitte SH-MW901? Või oled viimase paari nädala jooksul vahetanud MW7 vastu?
If everything's under control, you're going too slow!

vidrikjupiter
Rattur
Postitusi: 233
Liitunud: 14. 12. 2010. 10:00

Re: Talviste rattakingade valik

Postitus Postitas vidrikjupiter » 10. 02. 2021. 10:06

Mul ka NW Celsius Arctic GTX ja kogemus sarnane mtm ja erikr kirjeldatuga. Möödunud sügisel läksid käiku juba oktoobris, seega saavad nüüd kasutust ilmselt pool aastat jutti :). Mul (lisaks kätele) suht külmakartlikud jalad, seega ostsin ka saapa numbrijagu suurema, et saaks paksema soki panna. Proovitud ka õhukese ja paksu (Asicsi talvine jooksusokk) soki kombo, mis mahtus ilusti ära. Viimasel sõidul panin neile lisaks ka fooliumpõhjaga sooja sisetalla, aga siis oli saabas juba liiga tihkelt jalas ja see pole hea. Ja minu puhul on nii, et ka mitte nii külma ilmaga hakkavad mul jalad tunda andma kuskil 1h paiku. Aga ma kaldun arvama, et see on suuresti sellest, et rattasõidul jalalaba väga ei liigu. Kui sõidu ajal aeg-ajalt varbaid liigutada, jalga pedaalist lahti võtta ja keerutada või teha väike peatus ja veidi hüpelda, siis see teeb kohe asja paremaks. Aga pigem on see selline kerge külmatunne, mitte õudne kannatamine, et sõidud tegemata jääksid. Hiljuti nt sai tehtud Garmini andmetel -19 kraadiga 1,5h sõit ja oleks kannatanud ka kauem sõita, aga aega lihtsalt polnud selleks. -13 kraadiga sai ilusti tehtud ka 2h ring. Kokkuvõttes ma ei näe vajadust seda saabast soojema vastu vahetama hakata. Kaalun vaid suuremate neopreenist bahillade soetamist, et saapale peale tõmmata, praegu olemasolevad lihtsalt ei mahu selle saapa peale.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4453
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Talviste rattakingade valik

Postitus Postitas riho » 10. 02. 2021. 12:45

KaupoR kirjutas:
10. 02. 2021. 09:54
Riho, kas sul pole mitte SH-MW901? Või oled viimase paari nädala jooksul vahetanud MW7 vastu?
Märkus õige:-)

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3028
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Talviste rattakingade valik

Postitus Postitas tarmo » 15. 02. 2021. 14:07

Viimased 2 talve olen sõitnud fätiga. Sõidan enamasti kohtades, kus võib murdosa sekundiga külili käia - saanirajad, roopas metsateed või paksema lumega ja libedad singlid. Jalanõuks on tavaline Salomoni Goretex kõrgem talvesaabas ja pedaaliks nagadega kerge platvorm pedaal. Sellise sõidustiili jaoks ideaalne kombo ja ei igatse clipless pedaali. Kui sõidan hooldatud talvistel teedel või seal kus jalga maha panema tihti ei pea, siis kasutan Northwave Extreme GTX mudelit. Nendega kannatab vabalt näiteks -5 kraadiga päev otsa sõita.
Lahtise pedaali ja saapa valisin sõitmiseks peale seda kui mingil hetkel oli räme kopp ees klotsi puhtaks tagumisest jääst ja lumest.

Kasutaja avatar
silver
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 13. 04. 2003. 16:55

Re: Talviste rattakingade valik

Postitus Postitas silver » 15. 02. 2021. 22:36

Tere.
Minule on igasuguste talvekingade/saabaste ostmisel oluline, et varba ümber peab olema soe vooder. Nii, et enne ostmist olen alati käe jalatsisse toppinud ja materjali hulga välja selgitanud. Millegi pärast, topitakse pea kõikidele kingadele jala ümber hoolega voodrit aga varba osa jäetakse katmata. Mulle ei sobi selline kombinatsioon kohe üldsegi mitte, sest varbad on aastate jooksul väga külmatundlikuks muutunud.

Tänaseks olen peatunud sellisel kombinatsioonil.
Temp üle -3C - Scott Heater https://www.hawaii.ee/et/mtb-heater-gor ... 65953-5024 . Kuna sellel on ka Gore-tex sisu, siis kaitseb päris hästi väljast tuleva vee eest. Varba osa on sellel mudelil ilma voodrita aga kuni -3 kannatab sõita.

Temp alla -4C - Northwave Himalaya https://www.veloplus.ee/et/toode/talvek ... tele-54688. 400g Thinsulate sisu ja koostöös mõne Polartec sokiga https://matkasport.ee/sokid/3970-13157- ... 8-suurus-m, vägagi mõnus ja soe.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”