Kingakatted e."botikud" :)

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 17. 11. 2003. 21:08

silver kirjutas: Nüüd siis loobusin tavalistest ratta "bahilladest" ja ostsin sellised:
http://www.salomonsports.com/products/n ... rboot.html


Endal oli ka kunagi mõte osta sellised. Extremes olid Rossignoli omad isegi ilusamad ja hind 400 kr, aga otsusest loobusin, kuna tundus, et nad ei suuda siiski piisavalt hästi rattasõidu kingal peal püsida. Arvan, et disainerid/insenerid jms. on ka bahillade puhul natuke ajusid liigutanud ning ilmselt sellist ideaalset lahendust polegi. Igal asjal omad plussid ja miinused.
- Väntan visaduse levialas -

grishasport
Rattur
Postitusi: 399
Liitunud: 07. 11. 2003. 23:14

Postitus Postitas grishasport » 17. 11. 2003. 22:12

Endal on pika jalgrattastaaziga kogunenud 5 erinevast materjalist pahillasi.
Kasutan vastavalt ilmale, trenni spetsiifikale ja tempole.
Kes tahab soetada ainult ühed, soovitan neopreenist ja oleks hea kanna kohtadega või kummi tallaga. Kui ilm on külm või tuuline, keerake paar
ajalehe tiiru ümber kinga ja siis tõmmake pahilla peale.
Grisha

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 17. 11. 2003. 23:49

Mul tekkis pärast möödunud ja eelmise nädala müttamisi Kõrvemaal hoopis mõte, et peaks nüüd platvormid külge kruvima ja talvesaabastega sõitma. Nimelt sõidukingadega oli sel nädalavahetusel juba jahe. Polügoni liiva sees ukerdades oli kasuks, kui jalad pedaalidest lahti olid ja eelneval nädalavahetusel tuli ka veidi vees mütata :( Kaaslane sai madalamatest kohtadest tänu oma nahksaabastele kuiva jalaga läbi ja 40 cm sügava vee jaoks kooris jalad paljaks - mul said jalad juba lombis märjaks, nii et ei hakanud sügavama vee puhul rattasaapaid jalast kiskumagi. Esialgu jätan vist matkamiseks bahillad ostmata (arvan, et odavamad ei kesta) ja kaevan oma vanad platvorm pedaalid ja matkasaapad kapist välja. Linnavahel on rattakingadega vaat
et hullemgi sõita - lompe rohkem ja ei saa nii vabalt manööverdada, aga siis piisab lihtsatest katetestki.

Tegelikult juba uurisin poodidest ka veekindlate sokkide kohta.
On ka mõte ise bahillad meisterdada.

Muide, kui saapad kuivasid, tõmbasin mitu paari kuivi sokke jalga ja kõige peale sinised haigla kilesussid ning paterdasin niimoodi ringi :)
Need kilesussid olid mul tegelikult kaasas juhuks, kui tuleb vihmaga sõita, et siis kingadele peale tõmmata ja põhja klambriauk teha.

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 01. 03. 2004. 15:44

Kas kellegil on jäänud kauplustest silma nüüd kevade hakul neoprenist bahillad. Käisin ise kauplustes ning kõik otsas või ilgelt väike number. Vaja oleks 45 nr kingale. Uus kaup tuleb enamusel aprill-mai. Eriline ajastus!!!
- Väntan visaduse levialas -

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Postitus Postitas Hanno » 01. 03. 2004. 15:59

NRP's täna olemas neoprenist kahte varianti umbes 45nr kingale.

terv,
Hanno :)

PS. loodame, et rahvas ei solvu, et reklaami teen...

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 01. 03. 2004. 16:11

Hanno kirjutas:NRP's täna olemas neoprenist kahte varianti umbes 45nr kingale.
Olen ise eelmisest nädalast NRPst ostetud kingakatete (Biemme) omanik ja võin ütelda, et need ajavad oma asja hiilgavalt ära. Reede õhtul tegin poolteist tundi sõitu mainitud esemetega - kunagisest jalakülmetamisest on saanud "kena" mälestus...
Nimetatud k-katete kasutamise teeb veel väga mugavaks tõmblukk tagaosas, eelsoendus bahillade pealetõmbamise näol jääb ära....

Kasutaja avatar
madiz
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 25. 05. 2003. 10:32

Postitus Postitas madiz » 04. 04. 2004. 10:19

ise mõtlesin ka kinga katete ostmisele, kuid meenus et sõidan ainult pluss kraadidega algul varbad külmetasid kuid kui meenusid villased sokid panin need ratturi sokkide alla ja ei olnud enam külm muidugi metsa all hakkaks nii külm sest sokid saaks märjaks

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 22. 04. 2004. 09:33

korjaks veel teema ülesse. Kuna saku100 tulemas ja lubab vihma ning mitte liiga sooja ilma, siis viimases hädas vaja ka kingakaitseid. Kuna muidu nagu valin ilma, siis hea oleks, kui keegi teaks soovitada sellist hädavarianti, mis kannataks ehk meisterdada kodustest vahenditest ja ei nõua poeskäiku.

Jalg suur ja kingad ümber, niiet kinga ja jala vahele midagi rohkemat kui 2 paari sõidusokke ei mahu. Kardan, et tänu oma naelakastile ei ole ka spetskatteid ehk saadaval.

Kiekott peale on ehk liiga umbne variant? Liiga habras kindlasti...

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 22. 04. 2004. 10:10

Gunnar kirjutas: Kiekott peale on ehk liiga umbne variant? Liiga habras kindlasti...
mina olen kasutanud selleks toidupoodides olevaid väikeseid läbipaistvaid kilekotte. kinga ja soki vahele siis. 4 tunnise märja maantesõidu järel olid jalad täiesti kuivad ja kilekotid ka terved pärast.

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Postitus Postitas maanus » 22. 04. 2004. 10:16

Jäi meelde selline kuulutus, tea äkki on veel alles.Ma pole muidu ka sellistel soematel ilmadel nendega sõitmisest loobunud , sest salajane tuuleiil ikka veel liigub ning riske ei võta(on ka risk muidugi).[/url]

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 22. 04. 2004. 10:25

metsas sa lõhud bahillad lihtsalt ära.
ja vihma need konkreetsed ei pea.
Elva talikrossil vaid mõni üksik pani jalga need.
See ikka talvel rahulikult ja pikalt kulgemise riidetükk.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 22. 04. 2004. 11:41

Andrus K kirjutas:metsas sa lõhud bahillad lihtsalt ära.
ja vihma need konkreetsed ei pea.
Elva talikrossil vaid mõni üksik pani jalga need.
See ikka talvel rahulikult ja pikalt kulgemise riidetükk.
Saku 100 sõit kujuneb piisvalt pikaks, et külm hakata. Seega ise paneks küll bahhillad kindlalt peale. Ilm tõenäoliselt ei muutu, alla 10 kraadi niikuinii.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 22. 04. 2004. 12:01

maanus kirjutas:Jäi meelde selline kuulutus, tea äkki on veel alles.Ma pole muidu ka sellistel soematel ilmadel nendega sõitmisest loobunud , sest salajane tuuleiil ikka veel liigub ning riske ei võta(on ka risk muidugi).[/url]
Mul on sellised - talvel lumega on superhead, kuid kui märjaks saavad, siis külm tikub tasapisi ligi. Üldiselt ikkagi väga head - ja selle hinna eest soovitan soojalt.

priv
Rattur
Postitusi: 61
Liitunud: 04. 04. 2003. 17:22

kingakatted

Postitus Postitas priv » 22. 04. 2004. 12:20

Meie kliimas on bahillad lihtsalt vajalikud. Olen proovinud ka kilekotti komplektis suurte sokkidega. Bahilla on raudselt etem ja silmalegi kenam. Mul on samasugused nagu siin näidati (maksin vaid nõks rohkem). Väga rahul.
Põmmpea = kiivrita rattur

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 22. 04. 2004. 20:53

Andrus K kirjutas:metsas sa lõhud bahillad lihtsalt ära.
ja vihma need konkreetsed ei pea.
Ma olen kärutanud Pro-firmamärki kandvate neopreenist bahilladega kaks aastat maal ja merel :lol: ja siiamaani täiesti kõbusad. Ja vett peavad kah.
Neid leidub igasuguseid... :wink:
Signature sucks! Pilt

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”