Kindad külmale ilmale

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Kindad külmale ilmale

Postitus Postitas Rom » 24. 01. 2004. 20:15

Tegin üle pika aja ühe rattatiiru ja kohe sattusin probleemi otsa. külma oli sõidu ajal umb. -14C ja näpuotsad hakkasid peale poolt tundi koledalt külmetama, kasutan topelvillaseid+ peale tuulestopiga kindad. tulin enne rattasõitu suusatamast ja kasutasin ainult neid tuulestopiga õhemaid ja polnud häda midagi.
Millega Teie omi näppe kaitsete?
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 24. 01. 2004. 20:44

Kuni -7 sõidan sellistega:
Pilt

http://www.bike-discount.de/www/navfram ... steller=86

Ja külmemateks ilmadeks on Sinisalo Lobsterid, kiri on erineva stiiliga, 2 aastat vanad need mu kindad vist. :roll:
Pilt

http://www.sinisalo.com/read_product_sk ... ctno=42278
Signature sucks! Pilt

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 24. 01. 2004. 20:48

Ise sõidan kuni -7-8 kraadini (sellest külmemaga lihas nagunii ei soojene norm. töötegemiseni ja näo võtab tuimaks-valusaks) ja siiani olen hakkama saanud Oktose kinnastega. Soojad, windstopperiga pealdis. Marki ei mäleta, sellised sini-mustad ja peopesas geelipatjadega. Müüvad NRP, Velospets, E-Bike ja kindlasti veel mõnedki.
Aga noh, kõrvaltvaataja silmadele koomilisevõitu võimlemisvigurid kätele parandaks kindlasti vereringet.

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 24. 01. 2004. 20:54

Pole vaja mingeid imekindaid, sõidan isegi vaid tuulekindlatega ja ühekordsetega. Kui sõrmed hakkavad külmetama tuleb lihtsalt käed panna mõneks ajaks sarvedele ja mure laheneb iseenesest, kuna veri hakkab jälle paremini ringi käima. Juhtraualt hoides, aga vajutab kergelt peopesast sooned kinni ja sellest tuleneb ka külmatunne. Seega vaheta asendit, nii kui tunned et näpud hakkavad külmetama, kui kõik jälle normaalne, siis võid sõita kuidas tahad :wink:
I was made for this... :wink:

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 24. 01. 2004. 22:18

tann kirjutas:Pole vaja mingeid imekindaid, sõidan isegi vaid tuulekindlatega ja ühekordsetega.
niipalju kui on erinavaid inimesi, on ka erinevaid riietumisvajadusi. kel ei hakka miski külmetama, kellel käed, kellel jalad, kellel kõht, selg, põlved, misiganes. ka eluiga on siin oluline. kui oled millalgi mingi kehaosa põhjalikult ära külmetanud, jääb see tundlikuks elu lõpuni.
ise sõidan nulli kuni paari külmakraadini AXO Storm kinnastega, sealt edasi InMotion talvekindad.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Marti
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 10. 07. 2003. 17:33

...

Postitus Postitas Marti » 24. 01. 2004. 22:30

Mina sõidan tavaliselt kuni -10 kraadise ilmaga, muidu tuleb ennast üleüldiselt külma eest nii sisse pakkida, et selle riidekorma all juba raske olla!!! Heh, aga kindad on täiesti tavalised, Vene aegsed ilma voodrita nahkkindad, lasevad ilusti kenasti tuult läbi ja sooja hoidvat kihti ei ole,! Külm on ainult üks kord hakanud, kui kindad käest ära võtsin mõneks ajaks, siis enam ei hakanudki soe kätel..
Raske Õppustel, Kerge Lahingus!
Twisted Mind Bikers

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 25. 01. 2004. 17:05

Mul on näpud ja varbad ilgelt külmakartlikud. Ja lapsepõlves olen ma need ikka korralikult ära külmetanud. Nägu, kõrvad ja keha nagu ei karda mingit külma. Kindaid on mul käes 3 paari (vähemaga ei saa kuidagi hakkama) ja nii pidas täna -12C ilusti 2h vastu. Vahepeal hakkas külmetama aga siis sai veri jälle ringlema aetud ja sain soojaks tagasi. Jalas neopreen potad, selle all kilekott koos villase sokiga. Nii ei hakka külm ka -15C juures. Jalg pigem higistab. -15C on üldse kriitiline piir millal veel välja minna. Aga siis peab moraal eriti kõrge olema. Kiirus mõjutab ka kindlasti seda külmumise värki, täna oli 20.8 km/h. Muidu riidehunnik takistab jah väntamist ja lisaks talvega tekkinud kõht ei tahtnud jalgevahele ära mahtuda. Hiljem kui kõht tühjaks läks sai normilt vändata. Kõhust peab kuidagi lahti saama sest muidu ei saa vist maantekaga üldse sõita.

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 25. 01. 2004. 20:58

Sõitsin täna 2,5 tundi sama kinda kombinatsiooniga mis eile ja polnud häda miskit :wink: ,
nüüd pidin aga iga 10 km järel paarsada meetrit jooksma et varbad üles sulatada.
Ilm oli küll super ja terve keha tundis rõõmu :)
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

Kasutaja avatar
scrapper
Rattur
Postitusi: 77
Liitunud: 23. 06. 2003. 00:11

Postitus Postitas scrapper » 28. 01. 2004. 15:13

Mina kasutan scotti tavalisi downhill kindaid mille alla topin õhukesed sõrmikud... eelmine nädalavaetus müttasin nii metsas mitu tundi.
Eelmine talv..siis kui IILGELT külm oli, käisin kah sõitmas. Paksude suusakinnastega. esimene tund oli lahe: sai igast võimalikku pulli teha aga siis panin tähele et vasaku papul on nina katki...kiiremas korras koju..avastasin et vasak suur varvas oli suht jääs juba:shock: ...alles see mul jäi aga närvid on sel nüüdsest 0. Ega külm naljaasi ple...

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”