Soovitage tuulekat

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
aivar1988
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 02. 05. 2012. 14:54

Soovitage tuulekat

Postitus Postitas aivar1988 » 08. 05. 2013. 12:22

Ilmad ei ole enam nii hullud aga ära pean ostma ta nagunii. Üldiselt vaja oleks teda nii rattasõidu kui ka jooksmise jaoks tuuliste ilmadega. Netist nii palju kui uurinud olen siis peaks rattajope mõlema spordiala jaoks sobima.
Päris külma ilmaga olen oma sofshelliga askeldanud aga sellega hakkab kevadel/sügisel palav. Mõtlesin siis kergemale tuulekale, mida oleks ka lihtsam porist puhtaks saada kui iga kord spets pesuvahendiga softshelli pesta.
Mida tuleks siis jälgida tuulejope ostmisel? Kuivõrd hingav see üldse on? Mis vahe on waterproof ja windstopper jakil?
Võin jaki eest kuni 100€ välja käia kui keegi ära põhjendaks, mis nendes kallites nii head on (gore ja eventist saan isegi aru).
Praegu jäi silma näiteks selline mudel: http://www.sportsdirect.com/mfx-a-pure- ... ens-635011
Igast soovitused teretulnud.

Prii
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 18. 05. 2011. 06:33

Re: Soovitage tuulekat

Postitus Postitas Prii » 08. 05. 2013. 12:37

Mina olen nii jooksmiseks kui jahedama ilmaga rattasõiduks kasutanud suusajakki. Eest tuulekindel, kuid tagant hingav. Siiani on jama olnud ainult sellega, et käte tagaosad on ka hingavad ning rattasõidul tahavad needsamad tagaosad keerata külje peale, nii et tuul pääseb ligi küünarnukile. Lihtsalt veel üks variant.

vidrikjupiter
Rattur
Postitusi: 233
Liitunud: 14. 12. 2010. 10:00

Re: Soovitage tuulekat

Postitus Postitas vidrikjupiter » 08. 05. 2013. 14:16

aivar1988 kirjutas:Mis vahe on waterproof ja windstopper jakil?
Ma eeldan, et waterproof ka tegelikult peab vett (endal pole ühtegi waterproof riideeset). Windstopper väga ei pea. Ja tavaliselt on windstopper just jaki eesosas, aga joostes ja eriti rattaga sõites saab ka selg vett, kui vihma juhtub sadama. Igastahes vihmase ilmaga windstopper ei päästa. Kui aga vihmaga välja ei plaani ronida, siis vast ei pea waterproofi taga ajama. Waterproof kindlasti kallim ka.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Soovitage tuulekat

Postitus Postitas indrek56 » 08. 05. 2013. 15:15

vidrikjupiter kirjutas:Igastahes vihmase ilmaga windstopper ei päästa.
Ja ka vastupidi võib olla, vähemalt minu veekindel (tõesti ongi nagu hane selga vesi) on suht kesise tuulepidamisega...

versus
Rattur
Postitusi: 71
Liitunud: 15. 08. 2009. 00:21

Re: Soovitage tuulekat

Postitus Postitas versus » 13. 05. 2013. 16:17

Ma ei soovitaks sellist asja netist osta, kui oluline on mugavus. See pole suvaline jope, liiatigi 100€ kulutada ja pärast seisma jätta. Üldiselt olen täheldanud et need laiatarbeonlineriided on pigem korpulentsematele inimestele. Materjal ja kehamõõdud on olulised, pärast selg paljas, varrukad lühikesed ja tuul puhub põuest läbi. Lisaks tuuletakistus suur. Ehk soovitaks mõnda kohalikku pisemasse asjalikku poodi vaadata, selga proovida, seal annab ka hinda rääkida vahel;)

Ise olen ka suusajakki pruukinud seks puhuks, Crafti oma. Päris hea on, suusadisain on ka selline nagu rattaseljas istumisel sobib, selg pikem, varrukas on piisav, seljalt hingab. Aga jah üldiselt ei kipu nad veekindlad olema ja praeguse ilmaga hakkab palav juba.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”