sõidukinga vänge lebra

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

sõidukinga vänge lebra

Postitus Postitas Kuldar » 20. 05. 2012. 11:19

DMT baigikingadel on peale esimest läbiligunemist ja ärakuivamist kassikuse hais. Pealse materjal on mingi pvc sugemetega kosmosemuti nahk.
Jah, mul on 2 tähtsat kassi majas, aga Härra Tross ja Tšortik pole ülekuulamistel seni murdunud. Pealekauba kingade stand by on võrkkotis riidenagis.
Pigem kahtlustan mingit kinga kiiksu. Olen tuulutanud ja lõhnastanud, tõsi küll mingeid nanotehnoloogilisi spetsvahendeid pole proovinud. Eile pesin kingad ära ja peale kuivamist on jälle nagu volüüm võimendunud. Tallad on okei, king lehkab.

Kunagi vist Andre oli sama murega, ei suutnud vana teemat üles leida.
Asjalikke ettepanekuid?
Gravity is a Bitch

tiku
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 11. 01. 2009. 20:26

Re: sõidukinga vänge lebra

Postitus Postitas tiku » 20. 05. 2012. 11:33

Nägin "Würth'i" poes "spetsvaha" jalatsitest ebameeldiva lõhna eemaldamiseks.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: sõidukinga vänge lebra

Postitus Postitas KaupoR » 20. 05. 2012. 13:22

If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: sõidukinga vänge lebra

Postitus Postitas LauriA » 20. 05. 2012. 18:17

Kuldar kirjutas:DMT baigikingadel on peale esimest läbiligunemist ja ärakuivamist kassikuse hais. Pealse materjal on mingi pvc sugemetega kosmosemuti nahk.
Jah, mul on 2 tähtsat kassi majas, aga Härra Tross ja Tšortik pole ülekuulamistel seni murdunud. Pealekauba kingade stand by on võrkkotis riidenagis.
Pigem kahtlustan mingit kinga kiiksu. Olen tuulutanud ja lõhnastanud, tõsi küll mingeid nanotehnoloogilisi spetsvahendeid pole proovinud. Eile pesin kingad ära ja peale kuivamist on jälle nagu volüüm võimendunud. Tallad on okei, king lehkab.

Kunagi vist Andre oli sama murega, ei suutnud vana teemat üles leida.
Asjalikke ettepanekuid?
Lihtsalt infoks, et ühel Ecco suvisel vabaaja jalatsil on sama probleem. Kuldpesu jms ei aita. Tundub, et haiseb nii kummimaterjal, mis on ümber pahkluu kui ka sisu. Kui ära pesen, siis on OK, aga pärast pool tundi kõndimist on hais sees. Testitud ka erinevate sokkidega. Teistel Ecco mudelitel ei ole probleemi täheldanud.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
pusa
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 06. 06. 2011. 23:13

Re: sõidukinga vänge lebra

Postitus Postitas pusa » 20. 05. 2012. 21:22

see on vist mingi DMT eripära, et peale pesemist haisevad, ja ongi selline ammoniaagine kassik.se hais. Samas kui lõpuks ära kuivavad, pole haisu enam väga tunda. Ise mingit erikeemiat pruukinud pole. Tuleb lihtsalt kingad peale pesu eluruumidest kaugemale toimetada :wink:
Kui pole kukkunud, pole piisavalt kiiresti sõitnud!!!

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: sõidukinga vänge lebra

Postitus Postitas mikulaine » 20. 05. 2012. 21:30

Mitte ainult DMT kingadel, oma näite põhjal võin öelda, et ühe teise tootja omad haisesid ka pärast ilgelt kui üleni märjad olid. Aga mul on selline tunne, et kõige hullem hais tuleb ainult ühe korra, nüüd hiljem mitu korda kui kingad üleni ligunenud, pole hais nii hull, aga mingi aroom on ikka.

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 801
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: sõidukinga vänge lebra

Postitus Postitas DeeJott » 20. 05. 2012. 21:58

Mul spessu kingadel ka selline üsna äkiline lõhn sees. Kass pole ka nagu nende vastu huvi tundnud. Masinas on korra pesu saanud ja ka niisama ligunema on pandud, kuid hais ei kavatsegi lahkumise peale mõelda.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: sõidukinga vänge lebra

Postitus Postitas wylde » 24. 05. 2012. 10:23

ma arvan, et kõige parem lahendus on probleemse teema tõstmine müügifoorumisse :lol:
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

h_v_h
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 02. 05. 2012. 20:08

Re: sõidukinga vänge lebra

Postitus Postitas h_v_h » 26. 05. 2012. 23:27

võta järgmisena Sidi kingad - ei mingit lebra.

maksipoiss
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Re: sõidukinga vänge lebra

Postitus Postitas maksipoiss » 27. 05. 2012. 08:13

h_v_h kirjutas:võta järgmisena Sidi kingad - ei mingit lebra.
(y)

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: sõidukinga vänge lebra

Postitus Postitas mtm » 27. 05. 2012. 09:25

Salamander Shoe Deo jm. analoogsed asjad võtavad kingade ebameeldivat lõhna vähemaks. Ühekordne pesemine ei võta haisu ära ei kaua pesemata inimesel ega ka spordiriietel. Kingadega sama lugu.

Minu kogemuste põhjal ei tule lõhn mitte kingadest ega seal kasutatud materjalidest vaid kandjast. Meil kodus näiteks teeb sporti neli inimest ja vaid ühel neist haisevad nii jooksu kui rattakingad kassi kuse järgi, teistel ka muidugi haisevad aga juustu haisuga. Märjakssaamine toobki haisu vängemalt välja mis jääb ka peale kuivamist tunda. Aga peale triatlonivõistlust kus sokke ei kanta tuleb nii jooksutossud kui rattakingad enne autosse panemist kilekotti, parem isegi kahte mässida kuna muidu muutub auto gaasikambriks. Kuivades on küll hais pea-aegu kadunud, ka nii odavamatel kui kallimatel DMT kingadel mida kasutan.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: sõidukinga vänge lebra

Postitus Postitas LauriA » 27. 05. 2012. 21:46

mtm kirjutas:Salamander Shoe Deo jm. analoogsed asjad võtavad kingade ebameeldivat lõhna vähemaks. Ühekordne pesemine ei võta haisu ära ei kaua pesemata inimesel ega ka spordiriietel. Kingadega sama lugu.

Minu kogemuste põhjal ei tule lõhn mitte kingadest ega seal kasutatud materjalidest vaid kandjast. Meil kodus näiteks teeb sporti neli inimest ja vaid ühel neist haisevad nii jooksu kui rattakingad kassi kuse järgi, teistel ka muidugi haisevad aga juustu haisuga. Märjakssaamine toobki haisu vängemalt välja mis jääb ka peale kuivamist tunda. Aga peale triatlonivõistlust kus sokke ei kanta tuleb nii jooksutossud kui rattakingad enne autosse panemist kilekotti, parem isegi kahte mässida kuna muidu muutub auto gaasikambriks. Kuivades on küll hais pea-aegu kadunud, ka nii odavamatel kui kallimatel DMT kingadel mida kasutan.
Oponeeriks:
Kui oleks kandja viga, siis minu puhul haiseks nii Gaerne 2 erinevat paari rattakingi, Lasportiva Tibet ning Haglöfsi matkasaapad, Salamandri tänavakingad, Nike'i ja Salomoni jooksujalatsid, Salomoni mäesuusasaapad ning 3 erinevat mudelit Ecco vabaajajalatseid. Haisevad neist ainult ühed 2005 ostetud Ecco võrkpealsega ning Receptor tallaga suvised vabaajajalatsid. Ise pakun, et haisu tekitab mingi kummisem komponent. Ei ole vahet, mis sokiga (testitud nii hõbeniidiga Suvasid kui ka tavaliste spordisokkidega). Haglöfsi jalatsid toimisid ilma haisuprobleemideta nii Indias kui Vietnamis 35 kraadi juures.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”