Jäsemete higistamine; kindad, sokid, gripid ja paigaldamine

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Jäsemete higistamine; kindad, sokid, gripid ja paigaldamine

Postitus Postitas cowrider » 17. 07. 2003. 15:25

Sõidan ketsidega ja jalad kipuvad higistama. Proovin mingid nahktallad järgi, eks paistab.

Tulevikus on plaanis clipless variant orgunnida ja seega huvitaks, kuidas nendega ventilatsioon on.

Põhiküsimus on kinnaste kohta. Hetkel kindaid ei ole,
aga millised valida, et peopesad kuivana hoida?
Hind võiks ka hea olla.
Viimati muutis cowrider, 10. 08. 2003. 21:35, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 17. 07. 2003. 15:28

sport on üldse selline naljakas asi, et paneb higistama. Kindad on al. vist 150- kr. Ise ostsin eile uued. v+ Spezialzed Sport 290.- Geelipadjakestega :lol:
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 17. 07. 2003. 15:30

Ma higistan niisama kah :-(
Peod lähevad kohe higiseks, kui jalatallad hingata ei saa - näiteks kui plätud jalas või nii.

Caarel
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 31. 03. 2003. 03:19

Postitus Postitas Caarel » 17. 07. 2003. 15:32

No mina näiteks selle palavusega mis hetkel õues on ei saa enam lühikeste kinnastegagi sõidetud. Kinnas seest märg ja näpuotsad mis välja jäävad on läbinisti higised ning libisevad nii piduri heeblil kui gripil. Täitsa murelikuks teeb et hangi pikad kindad nagu motikamees juba:)
Ilma kinnasteta on ikka jube ohtlik.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Jalatallad ja peopesad higistavad

Postitus Postitas UrmasL » 17. 07. 2003. 15:33

cowrider kirjutas:Tulevikus on plaanis clipless variant orgunnida ja seega huvitaks, kuidas nendega ventilatsioon on.

Head kingad on pealt üsna õhulised. Talla poolt muidugi kinnised. Samas palju annab juurde ka korralik sokk. Rattasokkide hinnad on 75-200 eek/paar. Mulle on need nii meeldima hakanud et kasutan suvel ka niisama.
cowrider kirjutas:Põhiküsimus on kinnaste kohta. Hetkel kindaid ei ole,
aga millised valida, et peopesad kuivana hoida?
Hind võiks ka hea olla.
Head kindad on üsna kallid. V+ 590 eek/paar. Aga ega odavamatelgi midagi viga pole. Oluline on, et oleksid parajad. Suured ei tohi mitte üks raas olla. Siis hakkab käsi seal sees liikuma ja kinnas hakkab hoopis segama. Paljakäsi sõites on hirmsasti abiks sellised gripid:

album_page.php?pic_id=30

V+ maksavad 170 eek/paar ja Hawaiis olid vist 140. V+ on saadaval ka IKE gripid mis peaks odavamad olema.

Kasutaja avatar
indrek
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:20

Postitus Postitas indrek » 17. 07. 2003. 15:37

Caarel kirjutas:No mina näiteks selle palavusega mis hetkel õues on ei saa enam lühikeste kinnastegagi sõidetud. Kinnas seest märg ja näpuotsad mis välja jäävad on läbinisti higised ning libisevad nii piduri heeblil kui gripil. Täitsa murelikuks teeb et hangi pikad kindad nagu motikamees juba:)
Ilma kinnasteta on ikka jube ohtlik.
abix äkki need variandid kus kaks sõrme pikad ja kolm lühikesed :idea: ostsin isegi need velotrekilt (nw omad) ja olen ülirahul...mõnusad pehmed ja õhkuläbilaskvd 8)

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 17. 07. 2003. 15:42

No me sõidame nt üldse ilma kinnasteta trennis, kuna nii hot ilm on ja oma irmkallid pikkade sõrmeotsega Spetsid jätsin jahedamat ilma ootama. Krt päike on kätele nii jäänd, et näpud pole üldse päikest saand ja käsivarred on pruunid :)
Ja jalad mul küll eriti ei higista, st et ma ei pane tähele, muidugi see võib olla tingitud coolmax aukudega sokkidest
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 17. 07. 2003. 16:02

Ma nii palavaga ka kindaid ei kasuta. Ma sõidan maanteel ja ilma ei ole libe (ohtlik) kui lenksupael on OK. Muidu on tavalised 110 eeku maksvad kindad mis ma ostsin Säästumarketist. Uskuda või mitte aga ma olen nendega väga rahul ja ma pole veel suutnud leida ühtegi olulist erinevust nende odavate kinnaste ja nende 500 eeguste vahel mida võistlustel kasutan. Viimased on nati ilusamad aga performance on 1:1. Võimalik et kui sõidaks pidevalt metsas siis ihkaks mingeid geelipadjakesi peopessa. Ei tea.

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Re: Jalatallad ja peopesad higistavad

Postitus Postitas cowrider » 17. 07. 2003. 17:28

UrmasL kirjutas: Rattasokkide hinnad on 75-200 eek/paar. Mulle on need nii meeldima hakanud et kasutan suvel ka niisama.

Paljakäsi sõites on hirmsasti abiks sellised gripid:
album_page.php?pic_id=30

V+ maksavad 170 eek/paar ja Hawaiis olid vist 140. V+ on saadaval ka IKE gripid mis peaks odavamad olema.
Ahaa, sokid. Kui küsida tohib, siis millistega täpsemalt ise rahul oled?
Kuda nende grippidega lood on, kas pole higiste kätega libedad või kuidas mõju avaldub? Kas sarvi ka saab panna, pildil nagu ei paistnud?

Krt, istun siin arvuti taga. Jalad paljad, aga ikka higised ja peopesad ka nii, et hiir lendab minema :evil:

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 17. 07. 2003. 18:12

Sokid on päris kallid jah 200 egonit per sokipaar. Tea kas kuskilt neid kiloga ka soodsamalt osta saab?
No Pain No Gain

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 18. 07. 2003. 01:08

Sõidan praeguse ilmaga kinnastega ringi, nimelt nendel lyhikeste Specialized BG Sport omadega. Ei ole kuum. Ka kevadel +4'ga sõitsin samade kinnastega näpud paljad ringi. Ei olnud külm.
Kingadeks on Specialized Sport ja sokiks mingine hästi odav ja hea frotee spordisokk. Ei ole nagu kuum. Jalg higistab ikka aga seda teeb ta ka talvel kylmaga kui sõidad. Sama kinga ja sama sokiga sõitsin talvel kuni -5'ga.
Ei olnud külm.
Ehk on mul midagi viga :). Samas teised kohad reageerivad kyll ägedalt temperatuurimuutustele. Keha ja pea ntx.
Käed ja jalad teevad aga rattasõidu ajal ju tööd ja neil on sellepärast alati soe. Kui on neil kuum siis nad higistavad ning higistamine ju jahutab.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 18. 07. 2003. 07:44

higistamise vältimiseks tuleb peale otstarbeka riietuse ka palju juua :lol:
http://members.aol.com/matt999h/beer.htm

sokkidest:
ise sõidan 45 eeguste merida sokkidega. Mingit vahet froteesokkidega nagu pole. Lihtsalt zeffim ja hinf mõistlik. Millised plussid on 200+ eegustel sokkidel :?:
Viimati muutis Andrus K, 18. 07. 2003. 07:48, muudetud 1 kord.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 18. 07. 2003. 07:47

priidik kirjutas: Võimalik et kui sõidaks pidevalt metsas siis ihkaks mingeid geelipadjakesi peopessa. Ei tea.
need geelipadjakestega kindad ei ole mtb-ga võistlemiseks kõige paremad. kui vaadata tiimikindaid, siis on näha, et need suhteliselt õhukesed, peopesades ainult nahast tugevdused. nimelt geelipatjadega kaob ära nö. " lenksutunnetus", mida tehnilistel kohtadel on hädasti vaja. ma võrdleks paksemate peopesadega kinnastega sõitmist puukingadega autojuhtimisega.
geelipadjakesed on kindlasti abiks neile kes ei võistle ja kel käte suremisega on probleeme.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 18. 07. 2003. 07:50

tarmo kirjutas:
priidik kirjutas: Võimalik et kui sõidaks pidevalt metsas siis ihkaks mingeid geelipadjakesi peopessa. Ei tea.
need geelipadjakestega kindad ei ole mtb-ga võistlemiseks kõige paremad. kui vaadata tiimikindaid, siis on näha, et need suhteliselt õhukesed, peopesades ainult nahast tugevdused. nimelt geelipatjadega kaob ära nö. " lenksutunnetus", mida tehnilistel kohtadel on hädasti vaja. ma võrdleks paksemate peopesadega kinnastega sõitmist puukingadega autojuhtimisega.
geelipadjakesed on kindlasti abiks neile kes ei võistle ja kel käte suremisega on probleeme.
oot-oot. Kas geelipadjakesed mitte pole ennetav vahend mtb-laste väidetava kutsehaiguse ennetamiseks. Mingi närv peapesas pidi pikapeale läbi minema, kui kehvad kindad. Enivei oli mul uusi vaja, vanad ribadeks 4 aastaga läinud.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 18. 07. 2003. 07:53

Andrus K kirjutas: Kas geelipadjakesed mitte pole ennetav vahend mtb-laste väidetava kutsehaiguse ennetamiseks. Mingi närv peapesas pidi pikapeale läbi minema, kui kehvad kindad. Enivei oli mul uusi vaja, vanad ribadeks 4 aastaga läinud.
pole kuulnud,et keegi siinmail sellist haigust põeb :shock: ma arvan, et pole põhjust karta.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Jalatallad ja peopesad higistavad

Postitus Postitas UrmasL » 18. 07. 2003. 08:26

cowrider kirjutas:Ahaa, sokid. Kui küsida tohib, siis millistega täpsemalt ise rahul oled?
Specialized sokke on mul kaks paari (v+, 100eek/paar) ja siis Sidi sokid (hawaii, 130 eek/paar). Mõlemad on väga head. Siis on veel Ciacomellist ostetud Sportful sokid (75 eek) ja miskid vanemad Scott kirjadega sokid. Aga need Speci ja Sidi sokid tunduvad kohe eriti head. Istuvad hästi jalas ja on madala säärega. Mõlema puhul kasutusel Coolmax tehnoloogia.
cowrider kirjutas:Kuda nende grippidega lood on, kas pole higiste kätega libedad või kuidas mõju avaldub? Kas sarvi ka saab panna, pildil nagu ei paistnud?
Mulle tundub, et see neopreenist materjal mõnevõrra nagu imab niiskust ja seetõttu jääb seda käepideme pinnale vähem. Nüüd palavaga sõidan just ilma kinnasteta ja väga mugav on. Vihmaste ilmadega ei ole ka veel libisemist tekkinud. Mis puutub sarvedesse, siis nüüd on sarved juba tükk aega peal olnud ja probleeme pole. Võimaluse korral peaks laskma need käepidemed poes peale panna. Teevad seda mingil viisil suruõhuga. Mina nägin kodus ikka hirmsat vaeva. Juba vanad tulid maha raskelt ja uued pidi täitsa läbimärjaks leotama, et peale saaks.
cowrider kirjutas:Krt, istun siin arvuti taga. Jalad paljad, aga ikka higised ja peopesad ka nii, et hiir lendab minema :evil:
Muuseas palava ilmaga on Coolmax sokk parem kui paljas jalg....

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 18. 07. 2003. 08:36

Omal ilma padjakesteta ja näpuotsteta kindad (Aesse), musta värvi kah veel. Ei kurda, kuigi vanad, pealt võrkja riidega (Scott) olid võib olla nati paremad. Muuseas see geelipadjake ei ole igavene, kuigi kinnas veel kestaks, siis padjakese pärast peaks juba mingi hetke vahetama :roll: .

Sokid on Rudy omad (lühikese säärega) ja ei kurda samuti. Ongi plaanis just ühed veel võtta ja otsustan tõenäoliselt hinna ja kavliteedisuhtelt parimale Sportfulile (75 kr). Mul jalgadega probla pigem selles, et king on selline robustsem ja paksemat sorti (AXO). Jalgadel oli siin paar päeva tagasi metsas sõites nati palav küll.

Tegelt taandub teema inimese temperatuuri taluvusele. Minul ntx on pigem probleeme üleüldse kuuma talumisega (saunas ka ei taha väga kuuma), külmaga probleeme jälle pole, ntx talvel suusatades pole kunagi külmetanud, kuigi ntx ainult kaks kihti riideid. Samas tean inimesi kes praegust ilma naudivad täiega aga talvel külmetavad mis jube :!:
UrmasL kirjutas:Paljakäsi sõites on hirmsasti abiks sellised gripid:

album_page.php?pic_id=30

V+ maksavad 170 eek/paar ja Hawaiis olid vist 140. V+ on saadaval ka IKE gripid mis peaks odavamad olema.
Ega sa tea kas neid on ainult ühes pikkuses? Mul gripshift'i tõttu tavalisest nati lühemaid vaja, lõikuda ka nagu ei tahaks.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 18. 07. 2003. 08:45

Mati kirjutas:
UrmasL kirjutas:Paljakäsi sõites on hirmsasti abiks sellised gripid:

album_page.php?pic_id=30

V+ maksavad 170 eek/paar ja Hawaiis olid vist 140. V+ on saadaval ka IKE gripid mis peaks odavamad olema.
Ega sa tea kas neid on ainult ühes pikkuses? Mul gripshift'i tõttu tavalisest nati lühemaid vaja, lõikuda ka nagu ei tahaks.
Ikka täispikkuses. Aga gripshiftile pole nad vist kõige parem variant. Kuluvad veits rutem. Gripshifti puhul peab vist käepide veidi "ümaram/libedam" olema, et oleks mugav keerutada. Ei julge soovitada kuna omal gripshiftiga kogemus puudub.

Kasutaja avatar
indrek
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:20

Postitus Postitas indrek » 18. 07. 2003. 08:50

kasutan northwave'i kahe pika ja kolme lühikese näpuga kindaid. Midagi halba öelda pole palav ei hakka ja pehmed on ka piisavalt (gripid on samad mis urmasel). Külmaga pole veel proovind, aga eks siis peavad ikka kõik näpud sees olema :roll:
sokid on rudy, sidi ja gf'i omad. Kõige paremad tunduvad rudyd. Sidi omad on küll maru mugavad, kuid kipuvad kole kiiresti lagunema (igalt poolt narmendavad juba pärast 3nädalat...ka king on sidi :? ) ja gf-d on natca liiga paksud sooja ilmaga :idea:

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 18. 07. 2003. 09:20

Sokipaari eest 200 eeku??!! Täitsa hullud.

Mul on peopesa närvidega küll jamasid olnud. Nt. vahel jääb vasema käe väike näpp tuimaks. Võistlemisel hakkavad mõnikord veel varbad valutama. TRR-l oli nii jama et mõtlesin mingil hetkel selle pärast grupis maha jääda. Olin just mõne nädala eest ostnud uued Sidi Energy kingad ja jalg ei olnud veel harjunud ka. Selle vastu aitas see kui panin sõidukingadele ühed pehmed sisetallad lisaks mida saab kingapoest 20 eegu eest. Pärast seda oli OK. Vanadel kingadel olid ka lisatallad sees. Muidu on king liiga kõva ja jäik ja paneb varbad valutama, kuigi Energy pole superjäik king nagu Time omad millega ma üldse sõita ei saa. Mulle soib pehmem king.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 18. 07. 2003. 09:22

indrek kirjutas:sokid on rudy, sidi ja gf'i omad. Kõige paremad tunduvad rudyd. Sidi omad on küll maru mugavad, kuid kipuvad kole kiiresti lagunema
Mulle ka väga meeldisid Rudy sokid, kuid nende säär venis väga kiirelt välja. Sidi sokid on kolm nädalat olnud vilkas kasutamises ja on veel täitsa terved.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 18. 07. 2003. 09:28

UrmasL kirjutas:Mulle ka väga meeldisid Rudy sokid, kuid nende säär venis väga kiirelt välja. Sidi sokid on kolm nädalat olnud vilkas kasutamises ja on veel täitsa terved.
Ma just selle sääre venimise pärast uusi vaatangi, kuigi mul võttis välja venimine aega paar aastat vähemalt. Samas kasutus kah vist kaks korda väiksema intensiivsusega :wink:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 18. 07. 2003. 11:24

tarmo kirjutas: need geelipadjakestega kindad ei ole mtb-ga võistlemiseks kõige paremad. kui vaadata tiimikindaid, siis on näha, et need suhteliselt õhukesed, peopesades ainult nahast tugevdused. nimelt geelipatjadega kaob ära nö. " lenksutunnetus", mida tehnilistel kohtadel on hädasti vaja. ma võrdleks paksemate peopesadega kinnastega sõitmist puukingadega autojuhtimisega.
geelipadjakesed on kindlasti abiks neile kes ei võistle ja kel käte suremisega on probleeme.
Kui kinnas on paras, siis kyll seda muret ei teki. Ma tunnen ennast kyll kindaga palju kindlamalt lenksu küljes kui ilma. See probleem võib siis tekkida kui lenks/grip liiga jäme või ebayhtlase kujuga nagu odavamatel ratastel on.

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 22. 07. 2003. 22:00

Soetasin Specialized coolmax sokid ja olen neid natuke juba katsetanud, kuigi mitte palavates oludes. Seni pole jalgade higistamisega probleeme olnud.

Jalg on mul 43 või 44 ja sokid on L. Kui kannaosa vaadata, siis on veidi liiga pikad, kuid samas pärast jalast võtmist on säärtel jäljed peal.

Kristiine Giaccomellis olid mingid huvitavad coolmax sokid 110 või hoopis 130kr. Ei mäleta, mis tootja oli, aga oli ainult üks paar. Võib olla Rudid? Coolmaxiga vist muid silma ei hakanud.

Koostan vaikselt shopping listi (võib olla ostan alles pärast hooaega, siis kui aled hakkavad), aga grippide asemel ostan vist ikkagi kindad, kuid tahaks ikka alla 300kr hinnaga.

Proovisin HE poes Scott Competition L suurust kindaid ja istusid hästi ning ära tulid ka hästi, kuid hind 390kr. Geelipadjad olid vist ka. Performance oli 290, aga kuna sobivat suurust polnud, siis jäi proovimata.

Velo+ müüja arvas nendest UrmasL soovitatud grippidest, et kestavad vähe ja soovitas Lizard Skin grippe. Kui ma sinna järgmisel korral higiste kätega peaks sattuma, siis proovin järgi, aga kahtlen, et need mu praegustest grippidest paremad on. Proovin siis neid 190kr Merida kindaid ka.

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 06. 08. 2003. 13:30

Olen nüüd mõned korrad Scott Competition kinnastega sõitnud ja kuigi need on pärast sõitu seest veidi niisked, pole käte higistamisest tingitud probleeme enam esinenud. Ei tea, kas see just parim lahendus oli, sest tegelikult meeldib mulle kinnasteta sõita. Arvestades, et jahedamate ilmadega läheb kindaid ikkagi vaja, oli see vist mõistlik ost.

Proovisin enne mitmes poes ka teisi kuni 400kr kindaid, kuid Scotti omad istusid neist kõige paremini. Oleks nõks odavama mudeli võtnud, aga polnud L suurust :-(

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 06. 08. 2003. 13:48

Velo+ müüja arvas nendest UrmasL soovitatud grippidest, et kestavad vähe ja soovitas Lizard Skin grippe.

Head asjad kestavadki vähe. Olen kuulnud igalt poolt nende headusest ja kergusest, kunagi peab ära proovima need gripid. Kummi grippidest on nii villand, sest pind muutub libedaks ja nad liiguvad.
No Pain No Gain

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 06. 08. 2003. 15:05

Corrosion kirjutas:
Cowrider kirjutas:Velo+ müüja arvas nendest UrmasL soovitatud grippidest, et kestavad vähe ja soovitas Lizard Skin grippe.
Head asjad kestavadki vähe. Olen kuulnud igalt poolt nende headusest ja kergusest, kunagi peab ära proovima need gripid. Kummi grippidest on nii villand, sest pind muutub libedaks ja nad liiguvad.
Mul on ka selline tunne, et kunagi proovin need gripid ikkagi ära.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 06. 08. 2003. 15:17

cowrider kirjutas: Mul on ka selline tunne, et kunagi proovin need gripid ikkagi ära.
Minul on praegu umbes aasta kasutuses olnud ja on täitsa terved. Pinnapealset kulumist võib täheldada aga sõiduomadusi pole see minuarust muutnud. Kes odavamalt tahab läbi ajada, see ostab need Ritchey WCS gripid hawaiist või siis V+ poest IKE samalaadsed.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 06. 08. 2003. 21:21

mul on need gripid ike nimega ja neid saab peaaegu 3 paari Ritside raha eest. Olen rahul, kuigi praegu jakkab parempoolne välisservast katki minema, kulumist eriti pole näha.
Kasutusel selle hooaja algusest.
Ei tuvastanud välise vaatlemise ja ka katsumise teel nende 60 kr ja 170 kr grippide vahel mingit vahet. Kahtlustan, et tehtud täpselt samas kohas ja samast materjalist, samas muidugi keemilise koostise analüüsi võimalust mul pole :)

Kasutaja avatar
indrek
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:20

Postitus Postitas indrek » 06. 08. 2003. 21:24

Ereliukas kirjutas:mul on need gripid ike nimega ja neid saab peaaegu 3 paari Ritside raha eest. Olen rahul, kuigi praegu jakkab parempoolne välisservast katki minema, kulumist eriti pole näha.
Kasutusel selle hooaja algusest.
Ei tuvastanud välise vaatlemise ja ka katsumise teel nende 60 kr ja 170 kr grippide vahel mingit vahet. Kahtlustan, et tehtud täpselt samas kohas ja samast materjalist, samas muidugi keemilise koostise analüüsi võimalust mul pole :)
olid endalgi need ike omad. Läksid katki, panin wcsid. Muud vahet pole veel tuvastanud peale selle, et ritchey'd on kõvemad ja neid on raskem peale panna.

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 06. 08. 2003. 23:00

Ereliukas kirjutas: Ei tuvastanud välise vaatlemise ja ka katsumise teel nende 60 kr ja 170 kr grippide vahel mingit vahet.
Kas IKE gripid on V+ poes 60kr/tk?

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 06. 08. 2003. 23:04

cowrider kirjutas:Kas IKE gripid on V+ poes 60kr/tk?
Ma usun, et ikka paari hind peaks olema

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 06. 08. 2003. 23:18

UrmasL kirjutas:
cowrider kirjutas:Kas IKE gripid on V+ poes 60kr/tk?
Ma usun, et ikka paari hind peaks olema
No sel juhul lähen kohe poodi :D

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 07. 08. 2003. 07:33

Corrosion kirjutas:Kummi grippidest on nii villand, sest pind muutub libedaks ja nad liiguvad.
mul pole kordagi enda pandud gripid liikuma hakanud. grippide paigaldamiseks kasutan juukselakki :idea: . see on vana tuntud nipp.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 07. 08. 2003. 07:59

erikr kirjutas:mul pole kordagi enda pandud gripid liikuma hakanud. grippide paigaldamiseks kasutan juukselakki :idea: . see on vana tuntud nipp.
Aga mismoodi sa siis vajadusel maha saad? Leotad veega lahti? Vihmase ilmaga ise ei hakka lahti ligunema?
V+ öeldi, et nemad panevad peale mingitviisi suruõhuga.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 07. 08. 2003. 08:06

tarmo kirjutas:need geelipadjakestega kindad ei ole mtb-ga võistlemiseks kõige paremad. kui vaadata tiimikindaid, siis on näha, et need suhteliselt õhukesed, peopesades ainult nahast tugevdused. nimelt geelipatjadega kaob ära nö. " lenksutunnetus", mida tehnilistel kohtadel on hädasti vaja. ma võrdleks paksemate peopesadega kinnastega sõitmist puukingadega autojuhtimisega.
geelipadjakesed on kindlasti abiks neile kes ei võistle ja kel käte suremisega on probleeme.
nii et kui ma nüüd lisaks geelipadjakestega kinnastele ka gripid paneksin (vajadust küll hetkel pole) siis oleks vist tunnetus juba miinusmärgiline :wink:
On need mugavused siis vaid algajatele mõeldud, kel käed/peopesad nõrgukesed :?:
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 07. 08. 2003. 08:06

UrmasL kirjutas:
erikr kirjutas:mul pole kordagi enda pandud gripid liikuma hakanud. grippide paigaldamiseks kasutan juukselakki :idea: . see on vana tuntud nipp.
Aga mismoodi sa siis vajadusel maha saad? Leotad veega lahti? Vihmase ilmaga ise ei hakka lahti ligunema?
V+ öeldi, et nemad panevad peale mingitviisi suruõhuga.
suruõhuga saad ainult siis panna kui sarvi ei ole. ehk sul ei tohi grippide otsad ära lõigatud olla. kui gripid on nagu torud, mõlemad otsad lahtised, sisi ei saa suruõhuga panna. algselt on ju grippidel üks ots peaaegu kinni, ainult väike auk on otsas.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 07. 08. 2003. 08:28

tarmo kirjutas:suruõhuga saad ainult siis panna kui sarvi ei ole. ehk sul ei tohi grippide otsad ära lõigatud olla. kui gripid on nagu torud, mõlemad otsad lahtised, sisi ei saa suruõhuga panna. algselt on ju grippidel üks ots peaaegu kinni, ainult väike auk on otsas.
Need neopreenist gripd on kohe torud. Aga ma millegipärast arvan, et kompressoriga osavalt manipuleerides oleks suruõhust abi ikka.

Kasutaja avatar
indrek
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:20

Postitus Postitas indrek » 07. 08. 2003. 12:23

loomulikult saab suruõhuga panna, olgu torud või kastrulid. Ise panin ka wcsid kompressoriga. Paned ühe lenksu otsa vastu seina (mingi asi vahel) ja siis paned gripi teisele poole otsaga peale ja suruõhuvoolik otsast sisse. Siis pigistad gripi ümber vooliku ja lased õhu sisse....ja lupsti peal ta ongi :wink: Jama tekib alles siis, kui tahad grippe lenksu otsast veel edasi lükata. Siis pole suruõhuga enam midagi teha, kui mingit spetsiaalset otsikut pole.

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 08. 08. 2003. 20:14

Ostsin siis need Ritchey WCS gripid. Igavene jama on neid peale saada :?
Ma ei saa aru, mis nipiga te need peale saite, üks on mul peaaegu peal juba :) kerged on küll teised
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
indrek
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:20

Postitus Postitas indrek » 08. 08. 2003. 20:34

Corrosion kirjutas:Ostsin siis need Ritchey WCS gripid. Igavene jama on neid peale saada :?
Ma ei saa aru, mis nipiga te need peale saite, üks on mul peaaegu peal juba :) kerged on küll teised
kui sul suruõhku pole, siis seebivesi aitab alati. Vähemalt mind pole veel kunagi hätta jätnud. Alguses küll jäävad gripid ringi käima, aga hommikuks on korras :idea: Ära muidugi liialda selle seebiveega, paarist tilgast piisab :wink:

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 08. 08. 2003. 21:01

UrmasL kirjutas: Aga mismoodi sa siis vajadusel maha saad? Leotad veega lahti? Vihmase ilmaga ise ei hakka lahti ligunema?
V+ öeldi, et nemad panevad peale mingitviisi suruõhuga.
vesi ei tee neile midagi. mahasaamiseks tuleb vaeva näha tibakene, abiks näiteks mõni alljärgnevaist: kruvikas, kodar, suruõhk, WD-40, nuga, oleneb kas on vaja samad gripid tagasi panna või mitte.
juhul kui on suruõhk käepärast, saab nad sellega ka peale, pilus voolav õhk toimib määrdena.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Gripide peale panemine

Postitus Postitas Hanno » 09. 08. 2003. 10:19

Mina olen saanud poes gripid alati 20sekundiga peale ja ära. Nipp imelihtne:

Mahavõtmiseks keeran lahti pidurilingi, võtan sellest kinni ja lükkan lupsti gripid maha. Kui ikka grip hakkab väga vastu punnima, siis lenksuotsast lükkad näiteks kruvikeeraja nati vahele ja probleem on murtud.

Pealepanekul lasen mõlemad gripid korraks kraani alt läbi puhta veega. Pole vaja seepi ega mingei määrdeid. Vesi teeb nad piisavalt libedaks. Proovige ise, gripid lähevad probleemita peale. Alguses jäävad keerlema küll, kuid vesi kuivab ära mõne tunniga ja gripid jäävad väga tihedalt ja liikumatult peale.

Muidugi on oluline, et lenks ise oleks puhas, et poleks mingit õli või jama vahel.

Lihtsamat varianti ei ole. Ja viimase kolme aasta jooksul pole olnud vajadust teiste meetodite järgi. Alati olen peale ja maha saanud.


Tervitades,
Hanno

Lüliti
Rattur
Postitusi: 124
Liitunud: 02. 05. 2003. 14:51

kindad ja kingad

Postitus Postitas Lüliti » 17. 08. 2003. 21:22

mina olen nüüd poolteist või kaks kuud sõitnud miskite Merida kinnastega. see pehmendus on seal küll selle ajaga üsna löduks läinud kui aus olla. kindad on need http://www.veloplus.ee/index.php?show=t ... t_id=76,93 samas ega käed haigeks ka pole jäänud, niiet ei saa kurta kah.
keski ütles, et kingadega hakkavad varbad valutama. mul surevad varbad ära pikema sõidu peale. tegelikult üks varvas on vist igaveseks tundetuks muutunud. omast arust ei ole nagu kingi liiga väikeseid ostnud.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: kindad ja kingad

Postitus Postitas erikr » 17. 08. 2003. 21:44

Lüliti kirjutas: keski ütles, et kingadega hakkavad varbad valutama. mul surevad varbad ära pikema sõidu peale. tegelikult üks varvas on vist igaveseks tundetuks muutunud. omast arust ei ole nagu kingi liiga väikeseid ostnud.
see jama võib olla sadulast ka, migis foorumis ka arutatud. sadul vajutab jalgevahel vere kinni ja varvasteni eriti ei jõua.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Salomoni X-Static sokid, põlvikud

Postitus Postitas cowrider » 17. 09. 2003. 20:40

Ma ostsin täna A&T Sport poest Salomoni põlvikud ;-)
Tavahind 199kr, aga hetkel 20% allahindlus.

Mõtlesin talviste matkasaabaste jaoks, aga võib olla sobivad rattaga sõitmiseks. Väga mugavad, suu on kõrvuni :D

Performance Mountain. 58% Tactel (nylon), 36% X-Static (Nylon), 2% Lycra (Elastan). Vasakule ja paremale jalale eraldi disain, paksendused/pehmendused.

http://www.x-static.com/
X-Static (the silver fiber) - Anti-Odor, Regulates Temperature, Durable.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 17. 09. 2003. 20:59

rattaga sõitmise sokid tavaliselt just hästi lühikese säärega.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 17. 09. 2003. 21:01

xstaticuga spordisokke teeb ka kodumaine suva, pole spordiomasid veel proovinud, aga tavalised on väga head.

Kasutaja avatar
valdek
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 22. 05. 2003. 11:22

Postitus Postitas valdek » 18. 09. 2003. 09:58

UrmasL kirjutas:
indrek kirjutas:sokid on rudy, sidi ja gf'i omad. Kõige paremad tunduvad rudyd. Sidi omad on küll maru mugavad, kuid kipuvad kole kiiresti lagunema
Mulle ka väga meeldisid Rudy sokid, kuid nende säär venis väga kiirelt välja. Sidi sokid on kolm nädalat olnud vilkas kasutamises ja on veel täitsa terved.
Leidsin, et selles teemas oleks üht teist kasulikku inffi jagada.
Matkasport, kus ma ise töötan, on veidi üle aasta maale toonud Lorpen'i (Hispaania) sokke. Lorpen tegeleb AINULT outdoor- ja spordisokkide tootmisega. Olen nende toodangu iseärasused ja tehnoloogiad põhjalikult selgeks teinud ja veendunud- parimad sokid hetkel turul.
Ärge suhtuge minu sõnavõttu, kui odava reklaami tegemisse. Ise loomulikult kasutan ka neid nii mägedes kui ka rattal ja jookstes- suusatades. Põhimõtteliselt teevad iga spordiala jaoks omi (erinevad jalatsid!).
Ise olen siiamaani kasutanud erinevaid mudeleid, suvel siin Coolmax, talvel ja mägedes Thermolite ja Polycolon Schoeller (soki eluagne antibakteriaalne kaitse) materjalidest.
Meie Everesti eksped. kasutas Lorpeni tippmudeleid.
Kuigi kõik tootjad kasutavad põhimõtteliselt samu tehnilisi kiudusid ju on faktiliselt Lorpeni sokkide eelised konkureerivate tootjate analoogide ees järgmised:
- Lorpen kasutab varvaste kohal asuva õmbluse tegemisel tehnoloogiat, kus õmblus pole sokist paksem, vaid isegi õhem. Ei hakka varbaid pealt hõõruma.
- Lorpen koob soki sisse Lycra't 10% erinevalt teiste tootjate 2- 5 %-st. See annab seda, et sokk ei veni välja kaltsuks ka pärast pikka kasutamist ja pesu.
- lisaks on Lorpeni sokkidel (enamustel) sõltuvalt kasutusotstarbest tugevdatud Lycra vööd lisatud nii jalavõlvile kui ka kanna kohale säärel. Pikkadel ka sääremarja kohale. Milleks? Selleks, et sokid ei läheks jalas keerdu ja ei vajuks alla kortsu.
- uutel mudelitel on ka vasaku ja parema jala sokid
- lisakihid mittekuluvat polüamiidi neis kohtades, kus eriti tugev hõõrdumine- ninas, kannal, veel siin seal. See teeb need kohad ka pehmemaks.
Hinnaklass on Salomoni jt. sarnaste paremate sokkidega sama.
Meil pole küll spetsiaalseid rattasokke siiamaani veel sisse ostetud (firma suunitlus on teine), kuid ise olen leidnud ka teiste alade sokid rattakingale ja alale üldse sobivat.
Vaadake lisaks Matkaspordi Nõuannete rubriigist.
Eks see oma kauba kiitmine ole küll küsitava maitsega, kuid püüdsin olla objektiivne. Eks kasutaja otsustab.

Kasutaja avatar
valdek
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 22. 05. 2003. 11:22

Postitus Postitas valdek » 18. 09. 2003. 09:59

vau, saingi lingid käima!!!

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”