külm ilm ja silmade kaitsmine

Mida pähe-selga-jalga panna.
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
kkim
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 03. 06. 2009. 22:18

külm ilm ja silmade kaitsmine

Postitus Postitas kkim » 15. 12. 2009. 20:50

Algaja talirattur jätkab küsimuste esitamist.
Tegin täna kerge 1,5 tunnise sõidu, õhusooja oli -11 kraadi. Õieti oli tegemist pigem külma ilma varustuse testimisega. Kõik enam-vähem OK, aga silmadesse ja silmaümbrusse lõikas algul küll üsna valusasti sisse. Olen prillikandja. Kas on mingeid variante, mida tavaprillile otsa panna, a la mäesuusaprill (mäletan, et nägin justkui kunagi mäesuusaprilli, mis oli külgedelt lahti, nii et tavaprillisangad mahtusid kenasti ära) vms.? Palun kogemusi.

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: külm ilm ja silmade kaitsmine

Postitus Postitas Cly/Suva » 15. 12. 2009. 21:00

Talvel võidki täiesti vabalt suusaprille kanda. Nii suusa kui rattaprillidest on versioone millel on sisse ehitatud koht optiliste läätsede kinnitamiseks. Samuti võid ju kontaktläätsi kasutada siis kui sõidad.
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

kkim
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 03. 06. 2009. 22:18

Re: külm ilm ja silmade kaitsmine

Postitus Postitas kkim » 15. 12. 2009. 21:22

Tjah, mõtlesin, et äkki on olemas ka selliseid lahendusi, kus optiline prill alla jääb. Ja äkki on kusagil mõni taliratturist prillipapa, kel mõni hää lahendus kasutuses ja mõistab mullegi soovitada.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: külm ilm ja silmade kaitsmine

Postitus Postitas tarmo » 15. 12. 2009. 22:21

Cly/Suva kirjutas: Samuti võid ju kontaktläätsi kasutada siis kui sõidad.
Läätsed ei kaitse silmi kuidagi külma puhul. Pigem soovitaks ilma nendeta nii külmaga sõita kui on tõesti vajadus alla -10°C sõitma minna.

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: külm ilm ja silmade kaitsmine

Postitus Postitas Cly/Suva » 15. 12. 2009. 22:26

tarmo kirjutas:
Cly/Suva kirjutas: Samuti võid ju kontaktläätsi kasutada siis kui sõidad.
Läätsed ei kaitse silmi kuidagi külma puhul. Pigem soovitaks ilma nendeta nii külmaga sõita kui on tõesti vajadus alla -10°C sõitma minna.
Ma ei mõelnudki, et läätsed kaitsevad. Läätsedega saad lihtsalt normaalset ratturi või suusaprillid ette panna enne kui uhama lähed.
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: külm ilm ja silmade kaitsmine

Postitus Postitas Villem T » 16. 12. 2009. 10:34

kkim kirjutas:Tjah, mõtlesin, et äkki on olemas ka selliseid lahendusi, kus optiline prill alla jääb. Ja äkki on kusagil mõni taliratturist prillipapa, kel mõni hää lahendus kasutuses ja mõistab mullegi soovitada.
Suuremate motokrossi/mäesuusa/lumelauaprillide alla mahuvad ka tavalised pisemad prillid. Talvised topeltklaasiga variandid on kindlasti jäävabamad. Pääseb spets hoidjate/raamide/läätsedeta.

maria
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 24. 09. 2009. 12:26

Re: külm ilm ja silmade kaitsmine

Postitus Postitas maria » 16. 12. 2009. 11:16

suusaprillidel kipub pilt niigi üsna ruttu uduseks minema ja eriti kiiresti toimub see soojemate ilmadega +-5 ja hetkel kui hoog väheneb (st sundventilatsioon lülitub välja :shock: )
kui sinna alla tavalised prillid panna, siis liigub õhk veel kehvemini ja mu kogemus ütleb et ei loe siin see kas suusaprill mõeldud tavaprillikandjale või mitte. 10 a prillikandja staažiga olen taandunud selleni et kui vähegi kannatab, siis ei jända suusaprillidega ja kui enam muud moodi tõesti ei saa (tihe lumesadu vms) siis püüan käsikaudu suusatada/lumelauatada :D kas siis ilma optiliste prillideta või vahelduvas uduvines suusaprillidega.

soovitan kasutada spets udutamisvastast prillikemikaali, mida korralikumas prilli ja spordipoes pakutakse. udumuret ta ei likvideeri, aga vähemalt lükkab grammivõrra edasi udu teket. töötab ka samamoodi nii optiliste, suusa kui ka ujumisprillide jne puhul.

väga mugav on muidugi suusaprillidega kontaktläätsi kanda, kui silmad kannatavad (mul kuivad silmad ja eriti seda ei praktiseeri)

maksipoiss
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Re: külm ilm ja silmade kaitsmine

Postitus Postitas maksipoiss » 16. 12. 2009. 15:14

[quote="maria"]suusaprillidel kipub pilt niigi üsna ruttu uduseks minema ja eriti kiiresti toimub see soojemate ilmadega +-5 ja hetkel kui hoog väheneb (st sundventilatsioon lülitub välja :shock: )
kui sinna alla tavalised prillid panna, siis liigub õhk veel kehvemini ja mu kogemus ütleb et ei loe siin see kas suusaprill mõeldud tavaprillikandjale või mitte. 10 a prillikandja staažiga olen taandunud selleni et kui vähegi kannatab, siis ei jända suusaprillidega ja kui enam muud moodi tõesti ei saa (tihe lumesadu vms) siis püüan käsikaudu suusatada/lumelauatada :D kas siis ilma optiliste prillideta või vahelduvas uduvines suusaprillidega.

soovitan kasutada spets udutamisvastast prillikemikaali, mida korralikumas prilli ja spordipoes pakutakse. udumuret ta ei likvideeri, aga vähemalt lükkab grammivõrra edasi udu teket. töötab ka samamoodi nii optiliste, suusa kui ka ujumisprillide jne puhul.

väga mugav on muidugi suusaprillidega kontaktläätsi kanda, kui silmad kannatavad (mul kuivad silmad ja eriti seda ei praktiseeri)[/quote
Endal on Oakley ja poisil Scott suusaprillid ,ei ole kumbalgi õnnestunud neid uduseks saada (ei + ega kõva - kraadiga). Scottil peaks ka spetsiaalselt prillikandjatele mõeldud suusaprillid olema(Pirita Hawaiis olid täitsa mõistliku hinnaga eelmine aasta).

maria
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 24. 09. 2009. 12:26

Re: külm ilm ja silmade kaitsmine

Postitus Postitas maria » 18. 12. 2009. 13:58

maksipoiss kirjutas:Endal on Oakley ja poisil Scott suusaprillid ,ei ole kumbalgi õnnestunud neid uduseks saada (ei + ega kõva - kraadiga). Scottil peaks ka spetsiaalselt prillikandjatele mõeldud suusaprillid olema(Pirita Hawaiis olid täitsa mõistliku hinnaga eelmine aasta).
mul ka scotid, mitte spets prillikandjatele mõeldud, aga prillid mahuvad alla küll. arvad et spets prillikandjatele mõeldud udutamiskindlamad?

või ma lihtsalt "kuumavereline" et mul kohati nii prillid kui autoklaasid uduseks kipuvad minema ilma igasugust pingutust tegemata või dopingut kasutamata...

maksipoiss
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Re: külm ilm ja silmade kaitsmine

Postitus Postitas maksipoiss » 18. 12. 2009. 17:38

maria kirjutas:
või ma lihtsalt "kuumavereline" et mul kohati nii prillid kui autoklaasid uduseks kipuvad minema il
ma igasugust pingutust tegemata või dopingut kasutamata...
No mis seal muud olla saab jah. :wink:

kkim
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 03. 06. 2009. 22:18

Re: külm ilm ja silmade kaitsmine

Postitus Postitas kkim » 06. 03. 2010. 21:25

Nüüd siis stiilis: ise küsin, ise vastan.

Peale väikest otsingut selgus, et prillipapadele on mäesuusaprillid jätkuvalt olemas. Nii mõnigi spordipood pole nendest midagi kuulnud, aga kes otsib, see leiab. Sai veel eelmise aastanumbri sees vastavad Uvexi prillid ära ostetud. Julgen peale paarikuust (nu mis siin salata: mitte eriti sagedast) tarvitamist raporteerida, et kannatab vajadusel rattasõidul kasutada küll. Ei ole ilmselt maailma parim variant (prillid on parajad kobakad, kiivri peab pisut kuklasse lükkama), aga ajab asja ära.

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: külm ilm ja silmade kaitsmine

Postitus Postitas metslane » 07. 03. 2010. 10:12

Mina näiteks lõikasin ripsmed ära ja enne sõitu panin tikud lau vahele et silmad ei pilguks.Ja mõjus,nii hea on nüüd sõita.

jorgenr
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 07. 09. 2005. 14:07

Re: külm ilm ja silmade kaitsmine

Postitus Postitas jorgenr » 16. 03. 2010. 11:55

Ise panin rallisõitjate kiivri , nuu mingit mure pole et silmadel külm.. :wink:

Kasutaja avatar
Kessu
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 14. 01. 2011. 02:09

Re: külm ilm ja silmade kaitsmine

Postitus Postitas Kessu » 14. 01. 2011. 02:28

Kas talvel annab ehituspoest soetatud prillidega ka sõita?
Kunagi suusatamisega tegeledes tuli isegi suusaprillide vahele lund.

Vasta

Mine “Riietus ja jalanõud”